Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

To i jeste problem kod nas u zemlji. Uvek konstatacija: cuti ima i gore. Mene gore ne interesuje i nije merilo na kojr cu se ikada pozvati. Pozivam se uvek na bolje. 4000 mesecno se placa za nesto sto se po stavkama ugovora ne ispunjava a vi pitate sta kad oni odu. Pa nista, bice u najmanju ruku isto kao i kad su tu. Ja sam shvatio da ljudi idu na sastanke ( predstavnici vecine ) ne sigurno da se dogovore da oni sami odu , vec da pocnu da rade svoj posao po ugovoru koji imaju. Valjda je i vama to interes?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo i to mene nervira. Cuti moze i gore. Valjda treba da radimo da nam svima bude bolje.
Sta kad ode ipm? Sta ako bude gore? Pa postoji ugovor, u ugovor se ubacuju stvari koje ne odgovaraju samo firmi koja odrzava. Ubacuju se penali, ubacuju se normalni uslovi za raskid ugovora ako ne radi posao i ne pridrzavas se obaveza iz ugovora, sto sad nije slucaj. Ugovor treba da bude izmedju stambenih zajednica naselja a ne ugovor gds-kupac stana + ugovor gds-ipm u ovom slucaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660052#p660052:3oc0358k je napisao(la):
nesazk » Sub Sep 14, 2019 11:36 am[/url]":3oc0358k]A koliko si puta ti bio u Belvilu da vidis da im se naselje isto odrzava za duplo manje novca?
U belvilu su potpisivali ugovore za odrzavanje 0,35 po kvadratu 2013
Sa jedne strane vam je garaza GSP-a,sa druge pogled na toplanu I ostalo zgrada u zgradu gleda
Problem sa romskim naseljem I veliki parkingom zbog delta sitija
Tako je bilo na pocetku,dosta toga je I sad ostalo.
Eto vidite da ni tamo nije savrseno,a ne samo nase naselje(kako je sad tako mala cena odrzavanja ne znam)
 
IvanIvan, stan mi gleda na obe strane, uzeli smo onaj od 69kv.

Ostali, podrska za ljude koji konkretno rade na resavanju problema. Za sada moralna, preko foruma, kad se uselimo..i konkretna.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660120#p660120:27hm4oq9 je napisao(la):
Fisico » Sub Sep 14, 2019 2:28 pm[/url]":27hm4oq9]IvanIvan, stan mi gleda na obe strane, uzeli smo onaj od 69kv.

Ostali, podrska za ljude koji konkretno rade na resavanju problema. Za sada moralna, preko foruma, kad se uselimo..i konkretna.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Jug,sever
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660104#p660104:3648u9o5 je napisao(la):
IvanIvan » Sub Sep 14, 2019 1:41 pm[/url]":3648u9o5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660052#p660052:3648u9o5 je napisao(la):
nesazk » Sub Sep 14, 2019 11:36 am[/url]":3648u9o5]A koliko si puta ti bio u Belvilu da vidis da im se naselje isto odrzava za duplo manje novca?
U belvilu su potpisivali ugovore za odrzavanje 0,35 po kvadratu 2013
Sa jedne strane vam je garaza GSP-a,sa druge pogled na toplanu I ostalo zgrada u zgradu gleda
Problem sa romskim naseljem I veliki parkingom zbog delta sitija
Tako je bilo na pocetku,dosta toga je I sad ostalo.
Eto vidite da ni tamo nije savrseno,a ne samo nase naselje(kako je sad tako mala cena odrzavanja ne znam)

Ne znam zasto si mi opisivao polozaj Belvila, to nema veze sa odrzavanjem. Svako zna zasto je kupio stan na lokaciji na kojoj je kupio.

Nas problem je zasto je kod nas najskuplje odrzavanje u Beogradu? Gde se jos za mesto u garazi placa preko 1.000 dinara mesecno?
Plus ovo oko infostana sto je isplivalo da samo 144 mesta dele infostan. Kada ce da se ispravi greska? Da li bi se uopste ispravljala da nije bio problem sa strujom? Jel to namesteno za ove ljude koji konstantno po zgradama lepe oglase da imaju vise mesta i da ih izdaju?
Da li mi dobijamo adekvatan nivo usluge za tu cenu?

Niko ovde ne ide na to da se cena odrzavanja strogo obori, ali ovako ne moze. Mi placamo maksimalno, a dobijamo minimalno.
Ako hoce da dobijaju ovu cenu onda ce da rade onako kako se radi u drugim naseljima za ovu cenu. Ako nece, onda ili neka odu iz naselja ili neka cenu usklade nivou pruzene usluge, a ona je definitivno niza. Ovakva uredjenost naselja moze da se postigne i sa Gradskim stambenim. Alternativa uvek postoji, to je trziste.

Problem je sto je proslo 9 meseci, a sto pomaka nema. Oni prosto smatraju da mi moramo da placamo maksimalnu cenu, a da ce oni da pruzaju minimalnu uslugu i da im ne mozemo nista. I sve se vrti oko toga. Ako se ti sa tim slazes - u redu, ja se ne slazem.
 
Ja stvarno ne znam o cemu se ovde radi ,odakle vama pojedinima da sam ja zadovoljan odrzavanjem,ni jednom to nisam napomenuo,pa niko nije lud da voli da zivi u prljavom,stvarno vise sa tim da zavrsimo.Ja forsiram pricu o naselju koje se dosta blati I time odbijate kupce,sticu pogresnu sliku.
ZGRADA(kvalitet gradnje dobar,oprema dobra,daljinsko grejanje,po projektu lepo osmisljeni parkovi,lokali itd)LOKACIJA,(miran kraj,odlican prevoz)CENA(jeste maximalna,a ne nikako "preduvana",uporedjujuci sa drugim cenama po gradu)
A stvari poput upravnika,odrzavanja su promenljive I naravno da ce biti promenjeni ,ako ne rade kako treba.I stubice ce povaditi, ako nisu tu po zakonu.(nisam advokat pa se ne razumem u zemljista I igre oko njega)
ZGRADA I LOKACIJA OSTAJU,sve drugo moze da se menja
Sada sam spojio sve sto sam napisao ranije,posto ocigledno neki ljudi ne prate dobro
 
Razumem ja sta ti hoces, da o naselju pricamo lepe stvari, a da se lose resavaju interno.
Tu postoji jedan veliki problem, niko nikada nije resio problem sa GDS-om interno, cak i oni sa mnogo krupnijim problemima u drugim naseljima. Dok nisu izasli na ulicu GDS ih je maksimalno ignorisao i to se ponavlja ovde. To je prosto sistem kako funkcionise drzava i GDS uvek misli da je to najbolja opcija da izvuce meksimum za sebe.

Da li nas je GDS mesecima zamajavao sa clanom 70 ZPI u vezi parking mesta i kako ih ne moze prodavati nego samo izdavati da bi sada naprasno ona postala posebni delovi objekta - garaze, uredno se mogu prodavati. I ti sad kazes ako je po zakonu bice sklonjeno. Ako nije po zakonu zasto je uopste postavljeno?

Sam si rekao da smo platili maksimalnu cenu za sve - i za stanove, i za odrzavanje.
Da li po tebi buduci kupac treba da dodje i plati maksimalnu cenu za sve a da zivi u grcu jureci advokate, cate, da ide i do Skupstine da bi ostvario svoja prava? Jel po tebi to nesto sto se dobija za maksimalnu cenu? Da nametnuti upravnik i to na 3+3 godine sto je van svake pameti ignorise sve sto stanari pomenu? Jel mislis da to nije deo cene stanovanja ovde?

Dok se ne srede problemi nemam sta da hvalim jer nema svrhe, necu da hvalim konzervu za koju jos nemam otvarac.
Kad budem u posedu svega sto sam kupio, i kad budem svojim glasom odlucivao za stvari za koje po zakonu odlucujem za svoj novac, tek tada ce postojati mogucnost da se zivi pristojno.

Lepo su oni sve to smislili, zauzeli startne pozicije, okovali deo parcele, nametnuli upravnika i sad ce godinama sa nama da se raspravljaju, cenkaju i pregovaraju. A njima nase pare samo kaplju iz meseca u mesec. Pa bas lepo, svaka pohvala za to.
 
Niko te ne tera da pises lepe stvari,kao I sto ne pises
Ja se najvise obracam ljudima koji traze stanove sto I mislim da je poenta foruma,
A probleme naselja necemo resiti na forumu,to ce resavati zajednice stanara.
 
Ako zakon dozvoljava da se upisu parkin mesta kao posebni delovi garaze,mi tu ne mozemo mnogo da uradimo
Ako ne dozvoljava zakon onda ce morati da sklone stubice
 
A mozda su stavili stubice mimo zakona svesno da bi prodali garazna mesta,pa kad ih prodaju garazna sva povadice ih jer nisu po zakonu...(koliko znam nisu ni jedno parking mesto prodali)
 
Covek ti kaze da se konsultovao sa advokatom i da to nije po zakonu i ti 7 dana ides za njim i pricas "ako zakon dozvoljava, ako ne dozvoljava"
Svrha i poenta foruma je razmena i iznosenje misljenja. Ljudi treba da cuju sve pa da procene.
Pogledaj malo i druge teme ovog tipa. Jos se nisi uselio i ne zivis ovde, nemas sve informacije i cinjenice po pitanju nekih stvari pa za te stvari tesko da si merodavan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660163#p660163:1cqjti6r je napisao(la):
IvanIvan » Sub Sep 14, 2019 4:58 pm[/url]":1cqjti6r]A mozda su stavili stubice mimo zakona svesno da bi prodali garazna mesta,pa kad ih prodaju garazna sva povadice ih jer nisu po zakonu...(koliko znam nisu ni jedno parking mesto prodali)

Vidi, vidi, danima se pravis da nista ne znas i da nista ne razumes, a ipak sve znas :?
Ipak nam ostaje problem sa katastrom, to nisu garazna mesta nikako.
 
Pa I ne znam nista nego nagadjam,prodavci koriste sva sredstava da prodaju robu,ako im se na kraju isplati.
To vam je kao u velikim radnjama (npr Tempo)gde imaju "akcije" koje kad dodjete na kasu otkucaju punu cenu,na tu foru uvale robe mesecno za stotine miliona dinara,a ako ga neko prijavi zstiti potrosaca platice kaznu 500000 I tera dalje,debelo mu se isplati.Zakon stiti veleke lance
Tako verovatno I ovde stiti investitore I to koriste,ako nije po zakonu sklonice stubice,mozda nesto malo platiti,ali ce zaraditi debelo na garznim mestima,prodace ih sva po punoj ceni
 
Sto se tice garaznih mesta, moje laicko misljenje je da ce ih sve prodati sta god da se desi sa tim "nadzeminm garaznim mestima".
Jednostavno, nigde u okolini ne postoji normalan parking, a situacija ce se samo pogorsavati daljom izgradnjom zgrada koju mozemo ocekivati u bliskoj buducnosti.
 
Nisam uopste upucen u problematiku. Moj komentar se odonsio na ona standardna, podzemna garazna mesta :)
 
Moje mišljenje je da je to sa stubićima samo pritisak da bi se prodala garažna mesta i da će sami da ih uklone na kraju. Mada, mislim da nije ni pametno u gradu od 2 miliona stanovnika ne odreći se 3 kvadrata stambene povrišine da bi se trajno obezbedio parking.

Nešto razmišljam, da li bi bilo protivzakonito poskidati stubiće i vratiti ih investitoru? To nije krađa jer bismo ih vratili vlasniku, a ne vidim zašto bi bilo protivzakonito na bilo koji način jer nisu ni bili "po projektu". "Šraf" nije ni rampa, ni katanac da bi se smatralo obijanjem. Jednostavno stanari odluče da smetaju u funkcionisanju naselja i na skupštini stanara se izglasa uklanjanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660212#p660212:1hbkpoi2 je napisao(la):
nikpetrovic » Sub Sep 14, 2019 7:14 pm[/url]":1hbkpoi2]Mada, mislim da nije ni pametno u gradu od 2 miliona stanovnika ne odreći se 3 kvadrata stambene povrišine da bi se trajno obezbedio parking.

A u cije to ime da se odreknem?
Sta ce meni doneti odricanje od parkinga?

Sto se tice skidanja stubica u ovom trenutku bilo bi protivzakonito jer su ona u katastru upisana kao garazna mesta koja punim pravom pripadaju GDS-u. Dok se ne obori odluka katastra to je njihovo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660217#p660217:1olas5g3 je napisao(la):
nesazk » Sub Sep 14, 2019 7:39 pm[/url]":1olas5g3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660212#p660212:1olas5g3 je napisao(la):
nikpetrovic » Sub Sep 14, 2019 7:14 pm[/url]":1olas5g3]Mada, mislim da nije ni pametno u gradu od 2 miliona stanovnika ne odreći se 3 kvadrata stambene povrišine da bi se trajno obezbedio parking.

A u cije to ime da se odreknem?
Sta ce meni doneti odricanje od parkinga?

Sto se tice skidanja stubica u ovom trenutku bilo bi protivzakonito jer su ona u katastru upisana kao garazna mesta koja punim pravom pripadaju GDS-u. Dok se ne obori odluka katastra to je njihovo.
U svoje ime, za Vaše garažno mesto. Kupovina garažnog mesta ne znači odricanje od parking mesta. Puna su vam (množina) usta parkinga "za goste", a najglasniji protiv stubića su oni koji neće da kupe svoje garažno mesto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660226#p660226:2snmw4uz je napisao(la):
lol » Sub Sep 14, 2019 8:49 pm[/url]":2snmw4uz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660217#p660217:2snmw4uz je napisao(la):
nesazk » Sub Sep 14, 2019 7:39 pm[/url]":2snmw4uz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660212#p660212:2snmw4uz je napisao(la):
nikpetrovic » Sub Sep 14, 2019 7:14 pm[/url]":2snmw4uz]Mada, mislim da nije ni pametno u gradu od 2 miliona stanovnika ne odreći se 3 kvadrata stambene povrišine da bi se trajno obezbedio parking.

A u cije to ime da se odreknem?
Sta ce meni doneti odricanje od parkinga?

Sto se tice skidanja stubica u ovom trenutku bilo bi protivzakonito jer su ona u katastru upisana kao garazna mesta koja punim pravom pripadaju GDS-u. Dok se ne obori odluka katastra to je njihovo.
U svoje ime, za Vaše garažno mesto. Kupovina garažnog mesta ne znači odricanje od parking mesta. Puna su vam (množina) usta parkinga "za goste", a najglasniji protiv stubića su oni koji neće da kupe svoje garažno mesto.

Prvo, stubići nisu legalni, jednostavno ta mesta nisu deo garaže, mi se te površine nismo odrekli i to je svakom jasno. Svako ko želi da amnestira GDS od ovoga radi to ili jer ne poznaje temu ili s namerom da zaštiti i opere GDS iz nekih ličnih razloga.

Imam dva automobila u domaćinstvu, X veliki procenat uskoro recimo 600 useljenih stanova, a onda i 900 pa i 1000+ domaćinstava, koje rešenje vi kojima ovo nije problem vidite? Prosvetlite nas...
 
Ako se stan prodaje bez garaznog mesta ja po Ugovoru nisam duzan da kupim garazno mesto.
Parcela je nedeljiva celina za sve koji su kupili stan, i svi su suvlasnici, nezavisno od toga da li su kupili mesto u garazi, nisu ga kupili, ili su kupili 10 komada sa namerom da izdaju.
Mesta u garazi su posebni delovi objekta poput stana i ona nemaju nikakve veze sa slobodnom povrsinama na kojima se nalazi parking.

Iskreno pojma nemam sta ste zapravo hteli da kazete, ali ne vidim zasto bi se bilo ko od kupaca odrekao bilo cega sto mu po ugovoru pripada.
 
Nij bas tri kvadrata,malo je vise,ali 100%si u pravu nikpetrovic,u Zemunu jos nije toliki problem za parking(ne racunam centar),ali zasto razmisljati,videcete I ovde kako ce se ljudi parkirati I ako ostanu stubici,parkirace se u jednu traku,a drugom ce se prolaziti,parkirace se na ivicnjake itd
 
Ako ja kupim kucu bez ucrtanog puta do placa,mnogo briga onog sto mi je prodao kuda cu prolaziti,tako I GDS ne interesuje gde ce te parkirati kad niste uzeli garazu
 
Vrh