Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Mogu da se slozim sa cinjenicnim stanjem, ali ne i sa nacinom kako se ovde komunicira. Mene ne brine obaranje cene stanova i o tome ne razmisljam. Odrzavanje ne valja, ali svi koji zagovaraju raskid ugovora nemaju alternativu niti ideju kako dalje. Znaci bitno je samo da ne placamo, a onda dalje ne znamo sta cemo. Najbolje kad sam vise puta cuo ideje kako cemo sami cistiti. Znaci zivecemo u kompletnom svinjcu. Mislim da je veliki problem sto ljudi ne zele nista da placaju. Pitanje, da li biste se isto tako bunili da placamo po 300 kinti mesecno? Mislim da se vecina ne bi bunila.
@nesazk ne moras ti da hvalis svetlarnik, moje je pravo da iznesem svoje misljenje kao i ti svoje. Svetlarnik sam pomenuo jer je to neko ubacio zajedno sa svim ostalim negativnim stvarima, a nema veze jedno s drugim. Ako ti ne odgovara i nisi zadovoljan, uradi kako mislis da je za tebe najbolje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659723#p659723:t77ay0zf je napisao(la):
nesazk » Pet Sep 13, 2019 12:25 pm[/url]":t77ay0zf]
Da ne kazem kod nas gde je projektovano oko 330 otvorenih parking mesta na parceli sto se lepo moze procitati iz lokacijskih uslova.
Odakle ovaj podatak? Koliko se secam iz projektne dokumentacije za prvu fazu je ovo ukupan broj mesta koja se moraju obezbediti, zajedno sa garaznim. Koliko vidim u katastru ovaj parking su vec uknjizili, na nasu zalost. Tih 50-ak parking mesta na krovu garaze :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659734#p659734:19yarafg je napisao(la):
darkot » Pet Sep 13, 2019 12:50 pm[/url]":19yarafg]Mogu da se slozim sa cinjenicnim stanjem, ali ne i sa nacinom kako se ovde komunicira. Mene ne brine obaranje cene stanova i o tome ne razmisljam. Odrzavanje ne valja, ali svi koji zagovaraju raskid ugovora nemaju alternativu niti ideju kako dalje. Znaci bitno je samo da ne placamo, a onda dalje ne znamo sta cemo. Najbolje kad sam vise puta cuo ideje kako cemo sami cistiti. Znaci zivecemo u kompletnom svinjcu. Mislim da je veliki problem sto ljudi ne zele nista da placaju. Pitanje, da li biste se isto tako bunili da placamo po 300 kinti mesecno? Mislim da se vecina ne bi bunila.
@nesazk ne moras ti da hvalis svetlarnik, moje je pravo da iznesem svoje misljenje kao i ti svoje. Svetlarnik sam pomenuo jer je to neko ubacio zajedno sa svim ostalim negativnim stvarima, a nema veze jedno s drugim. Ako ti ne odgovara i nisi zadovoljan, uradi kako mislis da je za tebe najbolje.

Ja sam naveo svetlarnik pre par strana u sazetku nekom svom, ali sam naveo da je to do projekta i svako ko je kupio znao je sta kupuje. S druge strane nekoliko komsija s kojima sam pricao ne voli taj svetlarnik, mislim uglavnom u dvosobnim stanovima gde je jedan taj prozor prakticno u dnevnoj sobi ako se ne varam... Ali opet to je svako ko je kupovao stan znao.

Zaboravio sam da navedem i manjak resenja za odvod vode s terasa u CDE.

Oko placanja, ja iskreno mislim da treba da placas sve na sta si se obavezao, a ti onda pokusaj da nadjes resenje u sto kracem roku. Mislim i da ako placam nesto i 300 dinara i 1300 dinara taj neko ko je potpisao taj ugovor kao druga strana treba nesto da uradi.

Sve su to problemi koji nisu toliko bitni mislim kao parking, kao sto sam i naveo ja sam zadovoljan kupovinom, ali da sada kupujem mislim da bih cekao resenje za parking. Sacekajmo useljenje u G i zimu i mislim da ce ukoliko GDS ne ponudi dobro resenje - doci do ozbiljnog problema sa kolima u i oko naselja.
 
Procitaj lokacijske uslove.
Definisane su podzemne garaze sto znaci da one ne mogu da koriste parcelu, odnosno nadzemne delove. Cak je u Lokacijskim uslovima naglaseno i ovo: Zона грађења подземних етажа може заузети максимално 85% површине парцеле. Грађевинска линија подземних делова објеката не сме прећи надземну грађевинску линију.. I u okviru slobodnoh i zelenih povrsina definisano je 4.070m2 parking mesta. Sve je potpuno jasno, sve je lepo odvojeno. Zna se sta su mesta u podzemnim garazama koja se mogu knjiziti, zna se koliko je parking mesta u okviru slobodnih i zelenih povrsina parcele.

Ovo su delovi lokacijskih uslova gde sve lepo pise:

Pogledajte prilog 1


Tako da ovo sto je katastar uradio nezakonito. Nadzemni deo garaze NE POSTOJI po projektu.

Sto se mene tice cena stanova je nebitna, ako hoce neka ih dele za dinar uz 10 kupona u Maxiju. Ali da se odreknem suvlasnistva parcele koju je investitor nezakonito zauzeo, a katastar iz nekog razloga to ozakonio, to nece biti. Na parceli je 330 otvorenih parking mesta i za to cu se boriti, a nadam se i ostale komsije.
 
darkot":2yxmsjer je napisao(la):
Mogu da se slozim sa cinjenicnim stanjem, ali ne i sa nacinom kako se ovde komunicira. Mene ne brine obaranje cene stanova i o tome ne razmisljam. Odrzavanje ne valja, ali svi koji zagovaraju raskid ugovora nemaju alternativu niti ideju kako dalje. Znaci bitno je samo da ne placamo, a onda dalje ne znamo sta cemo. Najbolje kad sam vise puta cuo ideje kako cemo sami cistiti. Znaci zivecemo u kompletnom svinjcu. Mislim da je veliki problem sto ljudi ne zele nista da placaju. Pitanje, da li biste se isto tako bunili da placamo po 300 kinti mesecno? Mislim da se vecina ne bi bunila.
@nesazk ne moras ti da hvalis svetlarnik, moje je pravo da iznesem svoje misljenje kao i ti svoje. Svetlarnik sam pomenuo jer je to neko ubacio zajedno sa svim ostalim negativnim stvarima, a nema veze jedno s drugim. Ako ti ne odgovara i nisi zadovoljan, uradi kako mislis da je za tebe najbolje.
Koji je to nacin komunikacije ovde? Ako je iznosenje cinjenica los nacin komunikacije, zaista ne znam onda.
Ne znam odakle ideja da se nema alternativa ni ideja ni resenje.

Do kompletnog svinjca nismo jos uvek dosli, ali ide se ka tome. Ovde niko ne kaze da nece da placa. Svi smo pristali na to na osnovu ugovora koji smo potpisali (iako nezakonito na osnovu zakona o zastiti potrosaca, nismo mogli biti uslovljeni potlisivanjem ugovora o kupoprodaji bilo kojim drugim ugovorom pa ni ovim onodrzavanju no i to je vec u proceduri).
Bitno je da se placa ali i da se ulozi reklamacija a ako ni to ne pomogne, zasto da ne da niko ne plati jedan mesec, pa bi videli kako bi se doveli u red.
Realno tih 300din koje pominjes je sasvim dovoljno za ovaj nivo usluge.

No svi misle da ce se problemi resiti sami od sebe i time sto ce gledati svoj licni interes a kolektivni interes je manje vazan.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ok posalji mi poruku koja je alternativa trenutno za odrzavanje. Da ne opterecujemo temu ovde vise. Ne, svi misle da nece placati nista ili skoro nista a da ce neko drugi da cisti za njima, to je moja poenta :)
 
O svim temama, akcijama, planovima, alternativama itd...prica se na sastancima grupe ovlascenih predstavnika naselja, odnosno lamela koji su delegirani vecinom potpisa od strane stanara lamela. Sve bitne informacije sa sastanaka i delovanjem, stanari lamela se uredno obavestavaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659756#p659756:29muo7eu je napisao(la):
darkot » Pet Sep 13, 2019 1:31 pm[/url]":29muo7eu]@nesazk ovo je za celo naselje a ne za prvu fazu.

kao sto je komsija rekao, lokacijski uslovi su izdati za naselje u celini, a svaka gradjevinska dozvola za svaku fazu izdata je na osnovu lokacijskih uslova.

u lokacijskim uslovima stoji 1.1 pm po stanu.
za objekte C, D i E postoji 240 garaznih mesta i 62 parking mesta "na krovu garaze".
u objektima C, D i E postoji 323 stana. Gde su ostala parking mesta, nedostaje 21 parking mesto.
Postoji 44 slobodna parking mesta sa strane C zapad i sa strane ove tri zgrade, ali ona su besplatna, ne placaju se i ne prodaju se (znaci neko mora da plati pm a neko moze dzabe). Kako je onda obezbedjeno 1 parking mesto po stanu iz lokacijskih uslova?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659756#p659756:1v9pbhai je napisao(la):
darkot » Pet Sep 13, 2019 1:31 pm[/url]":1v9pbhai]@nesazk ovo je za celo naselje a ne za prvu fazu.

Naravno da su lokacijski uslovi za celo naselje i u 330 parking mesta na parceli usla su i ova koja GDS trenutno uzurpira, kao i uona u G i H dozvolama.
Da mi ne bi mozda objasnio da ce se na parceli pored ovi zauzetih pojaviti ukupno 330 slobodnih?
Bar se ti nemoj praviti lud kad sve razumes sta govorim.

Svestan sam ja da ce GDS da cuti jer on kao nista nije kriv, ali napadom na drzavu i kad se objavi "Drzava opljackala kupce stanova u Zemunskim kapijama" GDS ce najvise izgubiti zbog cene, sve ostalo ce se zaboraviti.
 
Na Facebook stranici Naselje Zemunske Kapije su izbacili slike gde su stavili kontejnere onde gde je po projektu ulaz u park. Ako je ovo tacno, stvarno su prevrsili svaku meru.
 
Koliko sam video, jutros su poceli radovi bas tu gde je ulaz u buduci park, za postavljanje kontejnera. prvobitno je celom duzinom bio trotoar pa su skinuli deo trotoara i sad ce smestiti kontejnere.
 
Ali imalju li oni imalo mozga? Ozbiljno pitam, zar nije moglo da se nadje drugo mesto za kontejnere? Sad mozemo ocekivati kontejnere i u samom parku, koje ce reklamirati kao postavku moderne umetnosti.
 
Iznenadices se kad se uselis i vidis po naselju stvari uradjene bez mozga. Zaboravili su odvode odnosno drenaze ispred lamela u C, D i E.
Mislis li da im je palo na pamet da to isprave u G, a navodno su obecali da ce ispraviti. No evo sve zavrseno a odvoda nigde. Do duse kod vas u G su malo dodali nagiba pa ce voda ispred lamela na parking :lol: :lol: :lol:

A da, zelenilo po zardinjerama ispred C, D i E vise ne zalivaju jer im zbog toga prokisnjava garaza pa traze resenje :lol: :lol:
 
Što se tiče ovoga za garažom i Infostanom da ne pravimo ovde neke teorije zavere i šta već, ima nas koji smo uzeli više parking mesta i nismo za sva dobili Infostan, verovatno je do njih bila neka greška. Praznih mesta ima jer većina koristi jedno od tih više mesta. U našoj zgradi ima još dosta neprodatih stanova, a u 3-4 koja su prodata ljudi se još nisu uselili, znači trećina zgrade ne koristi parking još uvek.
 
Welcome to forum i pohvale za prvi post :D
Dovoljna teorija zavere je sta u garazi vuce struju za racun od 140.000 dinara znajuci da se svetlo pali na senzore pokreta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659759#p659759:16f4xee7 je napisao(la):
lanmibg » Pet Sep 13, 2019 1:35 pm[/url]":16f4xee7]O svim temama, akcijama, planovima, alternativama itd...prica se na sastancima grupe ovlascenih predstavnika naselja, odnosno lamela koji su delegirani vecinom potpisa od strane stanara lamela. Sve bitne informacije sa sastanaka i delovanjem, stanari lamela se uredno obavestavaju.
Ne znam ko vas je ovlastio, ali mi nismo i nas ne predstavljate. Prijatan dan :)
 
Pogresan racun za struju koji ce umanjiti nakon vase reklamacije,tako ste rekli.
Tako da nema smisla vise ponavljati kako je racun 140000 kad nije...na to trovanje je mislio komsija kada je napisao...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659798#p659798:1lkix3pz je napisao(la):
darkot » Pet Sep 13, 2019 2:41 pm[/url]":1lkix3pz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659759#p659759:1lkix3pz je napisao(la):
lanmibg » Pet Sep 13, 2019 1:35 pm[/url]":1lkix3pz]O svim temama, akcijama, planovima, alternativama itd...prica se na sastancima grupe ovlascenih predstavnika naselja, odnosno lamela koji su delegirani vecinom potpisa od strane stanara lamela. Sve bitne informacije sa sastanaka i delovanjem, stanari lamela se uredno obavestavaju.
Ne znam ko vas je ovlastio, ali mi nismo i nas ne predstavljate. Prijatan dan :)

Postovani komsija, 8 lamela je ovlastilo potpisima po dva predstavnika koji ce se baviti problematikom.
Dobro ste rekli da vas ne predstavljamo, za sad, posto cujem neke promene kod vas.
Budite dobri, objavite javno mejl koji ste uputili GDS-u i IPM-u protiv preostalih 8 lamela.

Prijatan dan. :sesir:
 
Razumem da postoje drugacija vidjenja nacina na koji treba resavati probleme, ali treba imati u vidu da je cilj svih nas isti (ili bar vecine). Zato bi bilo lepo da se ne delimo i ovde.

Ivane, tacno je da racun nije 140.000, ali ako pogledas prethodne postove, mozes videti da je bilo problema da se ta reklamacija uvazi i malo je falilo da prodje ta cifra. Opravdana je frustracija i bojazan ljudi, jer ne zele da se stalno bore za neko pravo koje im pripada.

Podozrivi su stanari, ja licno recimo, zato sto, koliko sam razumeo, upravnik nije odmah hteo da reklamira racun, cak je i ubedjivao stanare da je sve u redu sa racunom. Zasto bi neko ko treba i da stiti interese stanara to radio? Zar mu nije u opisu posla da reaguje po prituzbama stanara? Takvo ponasanje ne uliva poverenje i tera ljude da stalno budu na oprezu.
 
Ljudi svi smo se slozili da se naselje lose odrzava I to je u redu,za parkin mesta cemo videti,ja samo ne verujem da je nesto uradjeno protiv zakonito ,mozda na "foru"jeste,u mnogo stvari zakon je nedorecen I to koriste.Samo nemojte da se ispostavi da je bilo sve po zakonu,a nas navedete da ucestvujemo u tuzbama...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659801#p659801:2cvo1wjr je napisao(la):
IvanIvan » Pet Sep 13, 2019 2:44 pm[/url]":2cvo1wjr]Pogresan racun za struju koji ce umanjiti nakon vase reklamacije,tako ste rekli.
Tako da nema smisla vise ponavljati kako je racun 140000 kad nije...na to trovanje je mislio komsija kada je napisao...

Tacno. Umanjen je racun i stigao na 102.000 din, za nekih 35.000 din manje. No i dalje nemamo informacije sta u garazi vuce toliku struju, koji su sve potrosaci u garazi sto uzgred receno profesionalni uprvanik mora da trazi od gds-a i dostavi stanarima na uvid.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659811#p659811:1ihzv3fr je napisao(la):
IvanIvan » Pet Sep 13, 2019 3:10 pm[/url]":1ihzv3fr]Ljudi svi smo se slozili da se naselje lose odrzava I to je u redu,za parkin mesta cemo videti,ja samo ne verujem da je nesto uradjeno protiv zakonito ,mozda na "foru"jeste,u mnogo stvari zakon je nedorecen I to koriste.Samo nemojte da se ispostavi da je bilo sve po zakonu,a nas navedete da ucestvujemo u tuzbama...

Ja zaista ne razumem o cemu vi pricate?! Da li vas neko nesto tera ili navodi? :roll:
Ovde samo diskutujemo. Neke stvari nisu za forum pa o istim ne bih ni pricao, ukoliko bas ne moram. I koliko se razumem u matekatiku 8 je vece od 1. Ne bih rekao da je tolika vecina zanemarljiva i da svi grese, no pojedinci tvrde suprotno. Evo nek dokazu i objave mejl :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659803#p659803:2ih59qns je napisao(la):
lanmibg » Pet Sep 13, 2019 2:56 pm[/url]":2ih59qns]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659798#p659798:2ih59qns je napisao(la):
darkot » Pet Sep 13, 2019 2:41 pm[/url]":2ih59qns]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659759#p659759:2ih59qns je napisao(la):
lanmibg » Pet Sep 13, 2019 1:35 pm[/url]":2ih59qns]O svim temama, akcijama, planovima, alternativama itd...prica se na sastancima grupe ovlascenih predstavnika naselja, odnosno lamela koji su delegirani vecinom potpisa od strane stanara lamela. Sve bitne informacije sa sastanaka i delovanjem, stanari lamela se uredno obavestavaju.
Ne znam ko vas je ovlastio, ali mi nismo i nas ne predstavljate. Prijatan dan :)

Postovani komsija, 8 lamela je ovlastilo potpisima po dva predstavnika koji ce se baviti problematikom.
Dobro ste rekli da vas ne predstavljamo, za sad, posto cujem neke promene kod vas.
Budite dobri, objavite javno mejl koji ste uputili GDS-u i IPM-u protiv preostalih 8 lamela.

Prijatan dan. :sesir:
Nema nikakvih problema, mail nije nikakva tajna. Kao prvo, mail nikada nije poslat GDS-u vec samo Rakulju. Neko je dalje to iz IPM-a prepricavao i tako dalje i nekako je stiglo do GDS-a (u ko zna kakvoj formi), ali u to ne ulazim. Napomena takodje da je mail nastao kao posledica najjadnijeg pljuvanja na zajednickoj Viber grupi, dok je jos prethodni upravnik bio u njoj. Psovanje i vredjanje nije nas nacin komunikacije i to je bio jedini razlog zasto smo poslali mail.

----------------------------------------------------------------

Poštovani Srđane,

Kontaktiram Vas ovim putem u ime stanara ulaza Šumadijska 15, naselja Zemunske Kapije. Posmatrajući način na koji predstavnici naselja komuciraju sa Vama i IPM-om, našli smo za shodno da se na neki način distanciramo od toga. Podržavamo većinu zahteva i shvatamo da ima problema, koje treba na miran i staložen način da rešavamo jedan po jedan, ali smatramo da previše vređanja i radikalizacije ne vodi nikuda, i da će postići samo kontraefekat. Svi mi želimo da naše naselje izgleda što lepše i bolje, ali ne odobravamo način kako neki ljudi to žele da postignu. Mi smo i na sastanku sa Ivanom Živanovićem rekli da ćemo u komunikaciji i zahtevima biti korektni i realni, i ne želimo da bilo kakvi nepromišljeni potezi neodgovornih ljudi dovedu to u pitanje.

Imajući sve to u vidu, mi ćemo se u buduće, za sve zahteve ili zamerke koje imamo, a koje potpadaju pod Vašu odgovornosti i odgovornost IPM-a, obraćati direktno vama i nadamo se da će Vam to olakšati da kvalitetnije i brže radite svoj posao.

Pozdrav,
predstavnici stanara Šumadijske 15
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659819#p659819:1gvxe8ca je napisao(la):
darkot » Pet Sep 13, 2019 3:30 pm[/url]":1gvxe8ca]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659803#p659803:1gvxe8ca je napisao(la):
lanmibg » Pet Sep 13, 2019 2:56 pm[/url]":1gvxe8ca]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659798#p659798:1gvxe8ca je napisao(la):
darkot » Pet Sep 13, 2019 2:41 pm[/url]":1gvxe8ca]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659759#p659759:1gvxe8ca je napisao(la):
lanmibg » Pet Sep 13, 2019 1:35 pm[/url]":1gvxe8ca]O svim temama, akcijama, planovima, alternativama itd...prica se na sastancima grupe ovlascenih predstavnika naselja, odnosno lamela koji su delegirani vecinom potpisa od strane stanara lamela. Sve bitne informacije sa sastanaka i delovanjem, stanari lamela se uredno obavestavaju.
Ne znam ko vas je ovlastio, ali mi nismo i nas ne predstavljate. Prijatan dan :)

Postovani komsija, 8 lamela je ovlastilo potpisima po dva predstavnika koji ce se baviti problematikom.
Dobro ste rekli da vas ne predstavljamo, za sad, posto cujem neke promene kod vas.
Budite dobri, objavite javno mejl koji ste uputili GDS-u i IPM-u protiv preostalih 8 lamela.

Prijatan dan. :sesir:
Nema nikakvih problema, mail nije nikakva tajna. Kao prvo, mail nikada nije poslat GDS-u vec samo Rakulju. Neko je dalje to iz IPM-a prepricavao i tako dalje i nekako je stiglo do GDS-a (u ko zna kakvoj formi), ali u to ne ulazim. Napomena takodje da je mail nastao kao posledica najjadnijeg pljuvanja na zajednickoj Viber grupi, dok je jos prethodni upravnik bio u njoj. Psovanje i vredjanje nije nas nacin komunikacije i to je bio jedini razlog zasto smo poslali mail.

----------------------------------------------------------------

Poštovani Srđane,

Kontaktiram Vas ovim putem u ime stanara ulaza Šumadijska 15, naselja Zemunske Kapije. Posmatrajući način na koji predstavnici naselja komuciraju sa Vama i IPM-om, našli smo za shodno da se na neki način distanciramo od toga. Podržavamo većinu zahteva i shvatamo da ima problema, koje treba na miran i staložen način da rešavamo jedan po jedan, ali smatramo da previše vređanja i radikalizacije ne vodi nikuda, i da će postići samo kontraefekat. Svi mi želimo da naše naselje izgleda što lepše i bolje, ali ne odobravamo način kako neki ljudi to žele da postignu. Mi smo i na sastanku sa Ivanom Živanovićem rekli da ćemo u komunikaciji i zahtevima biti korektni i realni, i ne želimo da bilo kakvi nepromišljeni potezi neodgovornih ljudi dovedu to u pitanje.

Imajući sve to u vidu, mi ćemo se u buduće, za sve zahteve ili zamerke koje imamo, a koje potpadaju pod Vašu odgovornosti i odgovornost IPM-a, obraćati direktno vama i nadamo se da će Vam to olakšati da kvalitetnije i brže radite svoj posao.

Pozdrav,
predstavnici stanara Šumadijske 15
Pa dobro,nista strasno,slozili ste se da ima problema ,niste nista negirali I ja sam za stalozeno I mirno resavanje.Ovde stvarno ima mnogo ne proverenih informacija prejakih izraza(pokrali,opljackali)takve izraze mozemo da koristimo kada dokazemo da su to uradili,ja jednostavno ne mogu da upotrebljavam takve teske optuzbe bez dokaza,ako se dokaze da su pokrali onda ih napadamo pun gas
 
Vrh