Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Ja sam u intesi podigao kredit, kamata je u tom momentu bila 2.43 +3M euribor sto je prilicno bolja varijanta od 6M euribora. Za uslove bukvalno pregovarajte sa bankom. Jedino tako cete dobiti najbolju ponudu. Ako kazu kamata 2.5, kazete u toj i toj banci dobijam 2.4. Odmah spustaju i menjaju uslove. Znaci nista nigde nije fiksno, mora da se pregovara.
 
Na koliko godina si dobio tu kamatu? Mislim da rok otplate igra veliku ulogu, pa cisto da mozemo da se uporedimo.. :)
 
Katastar Zemun radi od jutros... :) Nadajmo se da to znači nešto za nas čekače..
 
Nešto nam je zamrla tema, ja se sama sa sobom dopisujem. :)
Elem, rece mi zena iz GDS danas da mi koji smo potpisali predugovor tokom trajanja strajka, pa nismo mogli da mrdnemo i isticu nam rokovi- nije potrebno da podnosimo onu molbu za produzenje roka, posmatrace nase slucajeve kao da smo tek potpisali. Posto im ne verujem da bas uvek znaju sta pricaju, molim vas da potvrsite ako jos neko dobije isto info.
Drugo sto bih htela da pitam- cula sam da ako se stan upise kao zajednicka imovina supruznika (ne izjasnimo se kod notara da je to posebna imovina jednog od supruznika prilikom potpisivanja ugovora), nece biti povrata pdv-a po principu 40+15, nego samo 20+20 i to je to... Da li moze ovo da potvrdi neko ko je vec prosao proceduru povrata, ali u poslednjih 6 meseci recimo, posto do proslog leta po starom zakonu znam da je bilo 40+15, ali ne znam tacno kako tumace novi zakon?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616867#p616867:1ab6o2tt je napisao(la):
Skucanica » Uto Apr 16, 2019 2:34 pm[/url]":1ab6o2tt]Nešto nam je zamrla tema, ja se sama sa sobom dopisujem. :)
Elem, rece mi zena iz GDS danas da mi koji smo potpisali predugovor tokom trajanja strajka, pa nismo mogli da mrdnemo i isticu nam rokovi- nije potrebno da podnosimo onu molbu za produzenje roka, posmatrace nase slucajeve kao da smo tek potpisali. Posto im ne verujem da bas uvek znaju sta pricaju, molim vas da potvrsite ako jos neko dobije isto info.
Drugo sto bih htela da pitam- cula sam da ako se stan upise kao zajednicka imovina supruznika (ne izjasnimo se kod notara da je to posebna imovina jednog od supruznika prilikom potpisivanja ugovora), nece biti povrata pdv-a po principu 40+15, nego samo 20+20 i to je to... Da li moze ovo da potvrdi neko ko je vec prosao proceduru povrata, ali u poslednjih 6 meseci recimo, posto do proslog leta po starom zakonu znam da je bilo 40+15, ali ne znam tacno kako tumace novi zakon?

Prvi put cujem nesto takvo. Ja uzimam stan sa suprugom kao zajednicku imovinu, i nisu mi bas naglasili, ali smo u toku razgovora sa GDSom vise puta culi 40+15, nikada 20+20.
 
Inace, jutros sam isao do katastra u Zemunu da bih dobio uverenje iz katastra da nema uknjizbe (ili bese zabelezbe?) na predmetnom stanu (ono sto banka trazi na pocetku procedure), ali je red bio na ulici, pa sam se vratio. Cisto da znate, da se spremite za dugo cekanje ako morate do katastra ovih dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616867#p616867:ltht079m je napisao(la):
Skucanica » Uto Apr 16, 2019 2:34 pm[/url]":ltht079m]
Drugo sto bih htela da pitam- cula sam da ako se stan upise kao zajednicka imovina supruznika (ne izjasnimo se kod notara da je to posebna imovina jednog od supruznika prilikom potpisivanja ugovora), nece biti povrata pdv-a po principu 40+15, nego samo 20+20 i to je to... Da li moze ovo da potvrdi neko ko je vec prosao proceduru povrata, ali u poslednjih 6 meseci recimo, posto do proslog leta po starom zakonu znam da je bilo 40+15, ali ne znam tacno kako tumace novi zakon?

Da, ako se ne izjasnite drugacije kod notara - imovina se racuna kao zajednicka.
Sto se tice povracaja PDV-a, mi smo radili u decembru i sve je bilo normalno (40+15+15 na tri clana).
 
Skucanica":fxhuwojj je napisao(la):
Nešto nam je zamrla tema, ja se sama sa sobom dopisujem. :)
Elem, rece mi zena iz GDS danas da mi koji smo potpisali predugovor tokom trajanja strajka, pa nismo mogli da mrdnemo i isticu nam rokovi- nije potrebno da podnosimo onu molbu za produzenje roka, posmatrace nase slucajeve kao da smo tek potpisali. Posto im ne verujem da bas uvek znaju sta pricaju, molim vas da potvrsite ako jos neko dobije isto info.
Drugo sto bih htela da pitam- cula sam da ako se stan upise kao zajednicka imovina supruznika (ne izjasnimo se kod notara da je to posebna imovina jednog od supruznika prilikom potpisivanja ugovora), nece biti povrata pdv-a po principu 40+15, nego samo 20+20 i to je to... Da li moze ovo da potvrdi neko ko je vec prosao proceduru povrata, ali u poslednjih 6 meseci recimo, posto do proslog leta po starom zakonu znam da je bilo 40+15, ali ne znam tacno kako tumace novi zakon?
Ukoliko imate situaciju npr, Vi, suprug i jedno dete, mozete uzeti povrat PDV-a Vi 40m2 i na dete 15m2, a ostaviti supruga "slobodnog" za slucaj kupovine jos jedne nekretnine.
E sada ima zackoljica. Kada budete kupovali drugu nekretninu, Vas suprug treba zajedno sa Vama u katastar da ode i da se tamo izjasni da je stan koji posedujete samo Vas, a da on "skida" sa sebe deo vlasnistva. Time, on stice pravo na povrat PDV-a za 40m2 za drugu nekretninu.
U slucaju da se ovo ne uradi, nece imati pravo na povrat PDV-a za drugu nekretninu jer se smatra da je vec vlasnik jedne nekretnine (50%) prvog stana.
Ovo je meni objasnio notar, za slucaj da budemo u situaciji da kupimo jos jednu nekretninu.
Nadam se da sam bar nesto pomogao :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Hvala puno na odgovorima! Nadam se da cemo i mi proci kao decahurinova, nije malo tih 15kvadrata u ovoj situaciji. Ako ne moze to, onda bolje da se izjasnimo, pa da drugo ostane bar "slobodno" za buducnost... :D
 
Da li neko zna kakva je sada situacija sa garaznim mestima u zgradi G, da li je uslov da se kupi uz stan i za koje tipove stanova? Hvala :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617051#p617051:9ouuz0f7 je napisao(la):
darkot » Sre Apr 17, 2019 10:35 am[/url]":9ouuz0f7]Da li neko zna kakva je sada situacija sa garaznim mestima u zgradi G, da li je uslov da se kupi uz stan i za koje tipove stanova? Hvala :)

Meni su za 2.5 rekli da je obavezna kupovina garaznog mesta. Za ostale strukture ne znam.
 
Preterase s gabaritom. Ne mogu da zamislim gde ce parkirati nove komsije koji nemaju garazno mesto u zgradi G i kako ce okolina izgledati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616971#p616971:idiqd5mq je napisao(la):
djpanta7 » Uto Apr 16, 2019 8:12 pm[/url]":idiqd5mq]Ukoliko imate situaciju npr, Vi, suprug i jedno dete, mozete uzeti povrat PDV-a Vi 40m2 i na dete 15m2, a ostaviti supruga "slobodnog" za slucaj kupovine jos jedne nekretnine.
E sada ima zackoljica. Kada budete kupovali drugu nekretninu, Vas suprug treba zajedno sa Vama u katastar da ode i da se tamo izjasni da je stan koji posedujete samo Vas, a da on "skida" sa sebe deo vlasnistva. Time, on stice pravo na povrat PDV-a za 40m2 za drugu nekretninu.
U slucaju da se ovo ne uradi, nece imati pravo na povrat PDV-a za drugu nekretninu jer se smatra da je vec vlasnik jedne nekretnine (50%) prvog stana.
Ovo je meni objasnio notar, za slucaj da budemo u situaciji da kupimo jos jednu nekretninu.
Ne bi bilo prvi puta da se praksa razlikuje od opštine do opštine, od notara do notara...
Ovde: http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/fizi ... tana-.html
se nalazi link na ovaj dokument:
http://www.poreskauprava.gov.rs/sw4i/do ... 20bebe.pdf
U kome piše:
Купац може остварити право на рефундацију ПДВ и поред чињенице да супружник купца има на своје име укњижену имовину (стан или кућу) стечену током брачне заједнице (ММФ бр. 430-03-00018/2008-04 од 22.02.2008. године). У том случају не може да оствари право на рефундацију ПДВ за члана домаћинства које је уписано као власник стана
Ne znam da li grešim (i ne želim da navedem nekoga na pogrešan put kojim bi izgubio pravo na povrat PDV), ali ja ovo razumem kao vrlo eksplicitnu potvrdu da stan stečen u braku, ako je upisan kao imovina jednog supružnika, ne predstavlja problem da drugi supružnik (onaj na čije ime ne glasi stan kupljen u toku bračne zajednice) ostvari povrat PDV-a. Ne pominje se potreba da se bilo ko odrekne bilo čega. Ne mogu da tvrdim da ne postoji interno uputstvo (koje nije objavljeno na Internetu) u kome se to traži, ali na osnovu dostupnih podataka, ne vidim potrebu za odricanjem. Naravno, jasno je da supružnik koji je upisan kao vlasnik prethodne nekretnine nema pravo na povrat PDV-a za 15kvm.
I prva i druga nekretnina (ako su stečene u braku) su zajednička imovina, iako je kao vlasnik prve upisan jedan supružnik, a kao vlasnik druge drugi. Naravno, ako se supružnici prilikom kupovine izjasne drugačije (da se neko odriče svog dela i slično), onda važi ono kako su se izjasnili.
 
klisko":e0gwu2uq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616971#p616971 je napisao(la):
djpanta7 » Uto Apr 16, 2019 8:12 pm[/url]":e0gwu2uq]Ukoliko imate situaciju npr, Vi, suprug i jedno dete, mozete uzeti povrat PDV-a Vi 40m2 i na dete 15m2, a ostaviti supruga "slobodnog" za slucaj kupovine jos jedne nekretnine.
E sada ima zackoljica. Kada budete kupovali drugu nekretninu, Vas suprug treba zajedno sa Vama u katastar da ode i da se tamo izjasni da je stan koji posedujete samo Vas, a da on "skida" sa sebe deo vlasnistva. Time, on stice pravo na povrat PDV-a za 40m2 za drugu nekretninu.
U slucaju da se ovo ne uradi, nece imati pravo na povrat PDV-a za drugu nekretninu jer se smatra da je vec vlasnik jedne nekretnine (50%) prvog stana.
Ovo je meni objasnio notar, za slucaj da budemo u situaciji da kupimo jos jednu nekretninu.
Ne bi bilo prvi puta da se praksa razlikuje od opštine do opštine, od notara do notara...
Ovde: http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/fizi ... tana-.html
se nalazi link na ovaj dokument:
http://www.poreskauprava.gov.rs/sw4i/do ... 20bebe.pdf
U kome piše:
Купац може остварити право на рефундацију ПДВ и поред чињенице да супружник купца има на своје име укњижену имовину (стан или кућу) стечену током брачне заједнице (ММФ бр. 430-03-00018/2008-04 од 22.02.2008. године). У том случају не може да оствари право на рефундацију ПДВ за члана домаћинства које је уписано као власник стана
Ne znam da li grešim (i ne želim da navedem nekoga na pogrešan put kojim bi izgubio pravo na povrat PDV), ali ja ovo razumem kao vrlo eksplicitnu potvrdu da stan stečen u braku, ako je upisan kao imovina jednog supružnika, ne predstavlja problem da drugi supružnik (onaj na čije ime ne glasi stan kupljen u toku bračne zajednice) ostvari povrat PDV-a. Ne pominje se potreba da se bilo ko odrekne bilo čega. Ne mogu da tvrdim da ne postoji interno uputstvo (koje nije objavljeno na Internetu) u kome se to traži, ali na osnovu dostupnih podataka, ne vidim potrebu za odricanjem. Naravno, jasno je da supružnik koji je upisan kao vlasnik prethodne nekretnine nema pravo na povrat PDV-a za 15kvm.
I prva i druga nekretnina (ako su stečene u braku) su zajednička imovina, iako je kao vlasnik prve upisan jedan supružnik, a kao vlasnik druge drugi. Naravno, ako se supružnici prilikom kupovine izjasne drugačije (da se neko odriče svog dela i slično), onda važi ono kako su se izjasnili.

Pricamo o istoj stvari, tj ovaj clan i moj post su identicni. Ovaj clan zakona kaze da npr, ako ste Vi kupili stan u toku braka ali ste se Vi upisali kao 100%vlasnik, to ne smeta supruzniku da ostvari povrat PDV-a jer zapravo nema nista u vlasnistvu.
E sada, obzirom da su od 01.01.2019 promenjeni propisi oko upisa u katastar, sada se po "default"-u upisuju oba supruznika na 50/50, osim ako se jedan od supruznika posebnom izjavom ne odrekne svog dela vlasnistva.

Ovaj clan upravo opisuje ono sto sam i ja napisao, samo malo drugacije formulisano. Ja sam morao da svedem na primere, jer mi je tako bilo lakse da ispitam notara.

Pozzz

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
klisko":20zax02g je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=616971#p616971 je napisao(la):
djpanta7 » Uto Apr 16, 2019 8:12 pm[/url]":20zax02g]Ukoliko imate situaciju npr, Vi, suprug i jedno dete, mozete uzeti povrat PDV-a Vi 40m2 i na dete 15m2, a ostaviti supruga "slobodnog" za slucaj kupovine jos jedne nekretnine.
E sada ima zackoljica. Kada budete kupovali drugu nekretninu, Vas suprug treba zajedno sa Vama u katastar da ode i da se tamo izjasni da je stan koji posedujete samo Vas, a da on "skida" sa sebe deo vlasnistva. Time, on stice pravo na povrat PDV-a za 40m2 za drugu nekretninu.
U slucaju da se ovo ne uradi, nece imati pravo na povrat PDV-a za drugu nekretninu jer se smatra da je vec vlasnik jedne nekretnine (50%) prvog stana.
Ovo je meni objasnio notar, za slucaj da budemo u situaciji da kupimo jos jednu nekretninu.
Ne bi bilo prvi puta da se praksa razlikuje od opštine do opštine, od notara do notara...
Ovde: http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/fizi ... tana-.html
se nalazi link na ovaj dokument:
http://www.poreskauprava.gov.rs/sw4i/do ... 20bebe.pdf
U kome piše:
Купац може остварити право на рефундацију ПДВ и поред чињенице да супружник купца има на своје име укњижену имовину (стан или кућу) стечену током брачне заједнице (ММФ бр. 430-03-00018/2008-04 од 22.02.2008. године). У том случају не може да оствари право на рефундацију ПДВ за члана домаћинства које је уписано као власник стана
Ne znam da li grešim (i ne želim da navedem nekoga na pogrešan put kojim bi izgubio pravo na povrat PDV), ali ja ovo razumem kao vrlo eksplicitnu potvrdu da stan stečen u braku, ako je upisan kao imovina jednog supružnika, ne predstavlja problem da drugi supružnik (onaj na čije ime ne glasi stan kupljen u toku bračne zajednice) ostvari povrat PDV-a. Ne pominje se potreba da se bilo ko odrekne bilo čega. Ne mogu da tvrdim da ne postoji interno uputstvo (koje nije objavljeno na Internetu) u kome se to traži, ali na osnovu dostupnih podataka, ne vidim potrebu za odricanjem. Naravno, jasno je da supružnik koji je upisan kao vlasnik prethodne nekretnine nema pravo na povrat PDV-a za 15kvm.
I prva i druga nekretnina (ako su stečene u braku) su zajednička imovina, iako je kao vlasnik prve upisan jedan supružnik, a kao vlasnik druge drugi. Naravno, ako se supružnici prilikom kupovine izjasne drugačije (da se neko odriče svog dela i slično), onda važi ono kako su se izjasnili.
Vezano za poslednji pasus samo da prokomentarisem.
Jesu nekretnine stecene u braku zajednicka imovina, ali ako je jedan supruznik vlasnik 100% neke nekretnine stecene u braku, onda se u slucaju razvoda mora sudskim sporom traziti razmera koliko je ko ucestvovao u kupovini, koliko je ko doprineo itd itd. Ovim novim propisom, i automatskim upisivanjem vlasnickog udela na 50/50, postignuto je to da se i bez sudskog vestacenja, i peripetija, supruznici mogu odluciti na prodaju i druge radnje sa nekretninom u slucaju razvoda.
Da ne pomislite da se ovim bavim, samo prenosim reci notara kad mi je objasnjavala promenu koja je nastupila.
Kod mene konkretno je bilo specificni da smo kupili stan pre nove godine, i da smo platili katastar i dobili resenje u kome sam ja upisan kao vlasnik 100% stana, a onda kada smo zbog manje kvadrature na primopredaji morali ponovi da trazimo da katastar izda konacno resenje, onda je doslo do promene u propisima i u katastru smo supruga i ja upisani 50/50. Znaci, nama se desilo u toku samog zavrsetka price sa GDS-om, dodje do promene propisa.
Mi se iskreno nadamo da cemo biti u prilici da kupimo jos jednu nekretninu, pa ce tada supruga morati da se odrekne udela u ovom stanu a ja da se odreknem u tom novom, da bismo mogli ponovo da uzmemo PDV 40+15 na suprugu i drugo dete, kao sto smo za ovaj uzeli na mene i prvo dete...
Raspricah se, ali nadam se da sam nekome pomogao :)


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
OK, hvala na razjašnjenju, meni su ovo dragocene informacije. Nisam bio upoznat da je katastar počeo da upisuje vlasništvo na ovaj način. Dakle, ako je prvi stan upisan u vlasništvo pre 1.1.2019 kao 1/1 vlasništvo jednog supružnika, drugi supružnik ne mora da se odriče svog dela prvog stana da bi dobio pun povrat PDV-a za drugi stan. Da li sam dobro razumeo?

Kada malo razmislim, ova informacija takođe implicira da za manje stanove (do 80kvm) zaista može da dođe to toga da jedan supružnik ne može da ostvari povrat PDV-a za 40kvm ako se stan podeli pola-pola. Recimo, ako su oba supružnika vlasnici polovine stana od 55kvm (svako po 27,5 kvm), povrat PDV-a može da ostvari jedan supružnik za 27,5kvm, a drugi samo za 15kvm (ako nema drugi stan). Da li mogu od starta da se upišu kao vlasnici 40kvm jedno, a 15kvm drugo i da ostvare pun povrat?

Ako je ovo zaista tako, država na neki način potiče supružnike da stan podele neravnomerno, da bi ostvarili maksimalni povrat PDV-a, čak i kada ravnomerno doprinose kupovini.
 
KlauKalash":o435xvjt je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617051#p617051 je napisao(la):
darkot » Sre Apr 17, 2019 10:35 am[/url]":o435xvjt]Da li neko zna kakva je sada situacija sa garaznim mestima u zgradi G, da li je uslov da se kupi uz stan i za koje tipove stanova? Hvala :)

Meni su za 2.5 rekli da je obavezna kupovina garaznog mesta. Za ostale strukture ne znam.
Ne verujte u sve sto kazu.
Takon je bilo i sa C, D, E pa dosta ljudi nije uzelo garazno mesto.

Kazu u reklami "Prvi put imam bend u svom stanu", pa se cuje i komsija preko puta i voda u susednom kupatilu Divota jedna

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
klisko":2fkhzipr je napisao(la):
OK, hvala na razjašnjenju, meni su ovo dragocene informacije. Nisam bio upoznat da je katastar počeo da upisuje vlasništvo na ovaj način. Dakle, ako je prvi stan upisan u vlasništvo pre 1.1.2019 kao 1/1 vlasništvo jednog supružnika, drugi supružnik ne mora da se odriče svog dela prvog stana da bi dobio pun povrat PDV-a za drugi stan. Da li sam dobro razumeo?

Kada malo razmislim, ova informacija takođe implicira da za manje stanove (do 80kvm) zaista može da dođe to toga da jedan supružnik ne može da ostvari povrat PDV-a za 40kvm ako se stan podeli pola-pola. Recimo, ako su oba supružnika vlasnici polovine stana od 55kvm (svako po 27,5 kvm), povrat PDV-a može da ostvari jedan supružnik za 27,5kvm, a drugi samo za 15kvm (ako nema drugi stan). Da li mogu od starta da se upišu kao vlasnici 40kvm jedno, a 15kvm drugo i da ostvare pun povrat?

Ako je ovo zaista tako, država na neki način potiče supružnike da stan podele neravnomerno, da bi ostvarili maksimalni povrat PDV-a, čak i kada ravnomerno doprinose kupovini.

Prvi pasus: dobro ste razumeli, upravo tako.

Drugi pasus: Mogu da urade povrat 40+15 jer u tom trenutku niko nije vlasnik bilo koje nekretnine. Vi aplicirate za povrat PDV-a pre nego sto se u katastar i poresku upisete kao vlasnik stana. Tj. prvo trazite iz svih poreskih uprava gde ste ikada u zivotu bili prijavljeni (ja sam morao u 3 opstine da idem po potvrde) da ne posedujete nikakvu imovinu, ni Vi ni supruga, pa onda sa tim potvrdama kao dokazima idete u poresku Novi Beograd i aplicirate za povrat PDV-a.

Mozda sam malo umrsio objasnjenje na kraju, ali mislim da sam objasnio sustinu.

Pozzz

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617243#p617243:knwc8yap je napisao(la):
djpanta7 » Sre Apr 17, 2019 10:45 pm[/url]":knwc8yap]
Kod mene konkretno je bilo specificni da smo kupili stan pre nove godine, i da smo platili katastar i dobili resenje u kome sam ja upisan kao vlasnik 100% stana, a onda kada smo zbog manje kvadrature na primopredaji morali ponovi da trazimo da katastar izda konacno resenje, onda je doslo do promene u propisima i u katastru smo supruga i ja upisani 50/50. Znaci, nama se desilo u toku samog zavrsetka price sa GDS-om, dodje do promene propisa.
Komsija, da li se ovo odnosi na upis hipoteke u katastar? Koliko znam niko jos nije uknjizo stanove jer se ceka da uknjize zgrade. Na rgz sajtu jos stoji vocnjak 1. klase :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617255#p617255:a16qo8kk je napisao(la):
lanmibg » Sre Apr 17, 2019 11:34 pm[/url]":a16qo8kk]
Kazu u reklami "Prvi put imam bend u svom stanu", pa se cuje i komsija preko puta i voda u susednom kupatilu

Stvarno je toliko loše sa duplim zidovima između stanova?? :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617381#p617381:1kyuknis je napisao(la):
binary » Чет Апр 18, 2019 1:07 pm[/url]":1kyuknis]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617255#p617255:1kyuknis je napisao(la):
lanmibg » Sre Apr 17, 2019 11:34 pm[/url]":1kyuknis]
Kazu u reklami "Prvi put imam bend u svom stanu", pa se cuje i komsija preko puta i voda u susednom kupatilu

Stvarno je toliko loše sa duplim zidovima između stanova?? :bash:

Што се тиче изолације ја нисам стекао такав утисак. Када изађем на терасу не чујем ТВ из дневне собе који нормално гласан.
 
O da....cuje se sve,narocito zvuci iz komsijskog kupatila.Svako tusiranje i pustanje vode u wc solju.Najvise kod tusiranja,valjda zato sto je kada emajlirana,onako cuje se bas lepo.Najveci problem je nama kojima se spavaca soba naslanja na to komsijsko kupatilo.Jos ako imate komsiju koji se kupa u 5-6h ujutro...I mi smo pitali Gds zasto je to tako pored te silne izolacije,dupli zidovi,zvucna i toplotna izolacija i ostalo koje su stavili izmedju stanova,odgovora jos nema(nece ni biti).Ne znam kakav je raspored stanova u G zgradi,ali ako imate izbora nemojte da kupujete stan kojem je spavaca soba pored kupatila susednog stana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617390#p617390:2bgv05ar je napisao(la):
Кошутњак » Čet Apr 18, 2019 12:29 pm[/url]":2bgv05ar]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617381#p617381:2bgv05ar je napisao(la):
binary » Чет Апр 18, 2019 1:07 pm[/url]":2bgv05ar]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617255#p617255:2bgv05ar je napisao(la):
lanmibg » Sre Apr 17, 2019 11:34 pm[/url]":2bgv05ar]
Kazu u reklami "Prvi put imam bend u svom stanu", pa se cuje i komsija preko puta i voda u susednom kupatilu

Stvarno je toliko loše sa duplim zidovima između stanova?? :bash:

Што се тиче изолације ја нисам стекао такав утисак. Када изађем на терасу не чујем ТВ из дневне собе који нормално гласан.

Ja npr iz spavace sobe cujem lagano komsiju iz stana pored mene (njegova dnevna soba je pored moje spavace)... ne cujem ga bas razgovetno skroz, al sam jednom mogao da ponovim broj telefona koji je nekom diktirao :) :) :)
Inace, svako jutro uz kupanje ispostujem i komsu ispod mene i otpevam i za njega jednu pesmu jer mu je dosadio moj standardni repertoar, pa sam uneo malo promena :) :) :) tu je losa izolacija bas...
Ovo u sobi cu da resim dodatnom izolacijom zida a kupatilo necu dirati
 
Vrh