Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Zdravo,
Veoma sam zaintersesovana za kupovinu stana u Zemunskim kapijama. Cak sam isla i da gledam stanove. Dopalo mi se naselje. Pocela sam da pratim komentare na fejsu i ovde na forumu. Naisla sam na komentar na fejsu gde se zena zalila na prokisnjavanje vode, ispucale zidove, gde sam se uverila i licno kada sam isla da gledam stanove u objektu G, bilo je par pukotina u hodniku zgrade steta sto nisam slikala. Ovaj komentar mi uliva nepoverenje za kupovinu. Pa me zanima kakva su vasa iskustva, ne bih bas da sudim po jednom komentaru. Podrska za borbu protiv antena.
0723d38777bd998e3beb83af0b8361b5.jpg


Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Na zalost i ja imam slicna iskustva. Zidovi kreceni jednom pa gletovani, krpljeni, negde je smirglano negde nije, "druga ruka" nije uradjena, jaaaako traljavo. Pri potpisivanju zapisnika o primopredaji stana mozete naglasiti nedostatke koje ce kao oni doci da poprave. Takodje i naknadno mozete poslati reklamacije preko sajta ali nemojte se zavaravati da ce oni nesto konkretno uciniti to da rese. Niko mi se za ova 4 meseca nije obratio povodom reklamacija iako sam ih ljubazno zamolio da mi bar jave kad planiraju i dal planiraju da reaguju kako bih znao dal da angazujem svog molera ili ne.
 
bez namere da ikoga vredjam, i da me ne skapirate pogresno, ali u samom imenu topica mislim da je odgovor na sve probleme koji su se javili, ili ce se javiti stanarima - drzavna stanogradnja. Znam par ljudi koji su uzeli stanove u Stepi, moze se slobodno reci da su solidno razocarani, a kad je u pitanju drzava ne ocekujem ne znam ni ja koliko bolju situaciju kod ovog naselja, osim eto sto je cena kvadrata visa, pa zbog toga treba da ocekujemo bolji kvalitet
 
Verovatno stanovi imaju neke, manje ili vece mane, kako se kome zalomilo... Nas ih na prvi pogled nije imao. Nemam primedbi na krecenje i gletovanje itd.. Videcu za vodu, prozore, to nismo ni gledali za sad.
Ali mene npr. nervira sto je neko od komsija prilikom useljenja u d3 razbio plocicu na podu lifta. Jos nisam sa detaljima u toku, ali koliko sam uspela da saznam, taj se nije prijavio da nadoknadi komsijama stetu i popravi razbijenu plocicu. To je pokazatelj da neki stanari nisu nista bolji od GDS-a.
GDS je takav kakav je, to svi znamo. Ali naselje pripada stanarima u svakom pogledu i bice na kraju krajeva tacno onako kakvim ga stanari naprave. Zato bi bilo lepo da ova inicijativa oko zabrane postavljanja antena bude primer i da stanari reaguju na sve nepravilnosti, ne samo koje GDS radi, nego i koje rade stanari i treca lica i da se bore za nase naselje.
Jako me prijatno iznenadilo sto ovo za antene nije ostalo samo na forumskoj debati, ako bude i ovaj vikend potpisivanje, videcu da muz dodje da potpise kao kupac stana, iako smo mi jos na predugovoru.
 
Razbijene plocice i osteceni zidovi hodnika su se mogli ocekivati u fazi useljenja, na zalost. Ne mora da znaci da su za to krivi stanari, najverovatnije je to delo ljudi koji dostavljaju namestaj i belu tehniku. 30ak stanova po ulazu treba da se opreme belom tehnikom koja se vozi liftom tako da su velike sanse da se lift osteti. Jedna plocica je tu najmanji problem.
 
Što se tiče potpisivanja peticije, dobrodošli su svi stanari, trenutno useljeni u C, D i E, kao i oni koji su već ušli u proceduru kupovine za lamelu G. Kao što je već neko napisao iznad, peticiji će se pridružiti i komšije iz okolnih ulica.

Ko je u mogućnosti, može u subotu od 10 ujutru doći da potpiše peticiju ispred C1, Šumadijska 5. Neko će već biti tamo. Bilo bi dobro da se ljudi odazovu u što većem broju.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nadam se da ce biti jos termina za potpisivanje peticije. Radim vikendom, ali bih rado potpisao. Nadam se da cemo biti slozni oko stvari koje se ticu svih nas kao sto su stanari u Stepi (sto da ne i bolji od njih :))
 
Pozdrav svima na forumu,

U Petak sam potpisao predugovor (5.4.2019) za kupovinu stana u lameli D2, na 6 tom spratu.

Osim "ocekivanih" stvari, kao sto su ispravljanja predugovora (za koji sam mislio da je standardan obrazac), konkretno oko rokova isplate, 30, 60, 120 dana, "nagadjanja" koji je rok "za sta", kaparu, isplata glavnice, banka,kredit ... itd, interesuje me necije iskustvo sa Kreditnom Bankom, i sa svom "silesijom" papira, konkretno, kakav to dokument traze iz katastra (Zemun) "da su u strajku" !?

Receno mi je u banci da moram da pribavim dokument od njih (katastar) da stan koji je predmet predugovora, nije "pod hipotekom", tj. da u medjuvremenu "nije prodat" !? i da je dovoljno da dobijem uverenje od njih da su u strajku, i da takav dokument ,potvrdu da nije pod hipotekom, tj vec nekom drugom prodat !?, trenutno ne izdaju ????? Dakle "potvrdu, da ne izdaju potvrde" ?????

Ako neko ima "iskustva" sa dobijanjem slicne potvrde, "da su u strajku", zamolio bih ga/nju da podeli iskustvo ovde, jer mi nije jasno kako da pribavim "potvrdu da su u strajku", kada su u strajku ?!?!
 
Nikad nisam čuo za tako nešto, ali u realnosti ne verujem da će bilo koja banka pristati da isplati kredit pre nego što se završi uknjižba za zgrade C, D i E jer su dobili upotrebnu dozvolu. Ja sam se raspitivao i u Komercijalnoj banci za kredit za stan u zgradi C misleći da mogu kod njih da završim brže jer finansiraju projekat i imaju kompletnu dokumentaciju, međutim rekli su da ne mogu da odobre kredit pre uknjižbe. Isti slučaj sa 2 druge banke.
 
Hvala binary,

to mi je jasno, i to su mi "objasnili" i u direkciji i u banci (vezano za rokove iz predugovora/ugovora, problem uknjizbe itd .) i "obecali" da je moguce, u slucaju da banka "iz nekog razloga" u tom roku ne pusti trazena sredstva (uknjizba, ceo proces) produziti rok za uplatu celog iznosa, ali mi taj "misteriozni" papir iz katastra trenutno fali da uopste banka kompletira sve papire (samo jos on fali) da pusti zahtev u proceduru.

Posto sam mislio, kao i ti, da imaju kompletnu dokumentaciju, i da ce sve ici brze i jednostavnije, zbunili su me sa tim "papirom", na kome insistiraju.

Ima li neko iskustvo, bio u situaciji, da su mu rokovi oko ugovora "probijeni", zbog situacije kakva jeste, i "sta se tada desava" ?
 
Meni ističe rok od 120 dana u sredu 10. aprila, nažalost. :)

GDS traži da im dostavim potvrdu od banke da sam u procesu za stambeni kredit, ali takođe zahtevaju da im uplatim ostatak učešća. Ja sam ugovorom definisao da će moje učešće biti 53000e, a kredit 30000e. Meni ne pada na pamet da im uplatim još 48000e i da se molim bogu da će u produžetku roka katastar da zaustavi štrajk i da će se završiti uknjižba (i da pritom katastar možda ne krene sa štrajkom opet). Nisam dobio odgovor na pitanje šta ako uplatim ostatak učešća a rok istekne - da li ću dobiti novac nazad, da li će produžiti rok itd. Nešto baš ne vole da se dopisuju mailovima, tako da idem u ponedeljak da lično vidim šta će mi ponuditi kao rešenje.
 
GDS je jos odavno i pre pocetka strajka katastra pokrenuo uknjizbu. Zasto se sa tim stalo, ne znam. Da li postoji neki problem, moguce.
 
Na sajtu CEOP-a stoji:

БРОЈ ПРЕДМЕТА: ROP-MSGI-14855-RPRIHN-9/2019
СТАТУС: Поступак у току
ТИП ЗАХТЕВА: Упис права својине и издавање решења о кућном броју
НАДЛЕЖНИ ОРГАН: РЕПУБЛИКА СРБИЈА: МИНИСТАРСТВО ГРАЂЕВИНАРСТВА, САОБРАЋАЈА И ИНФРАСТРУКТУРЕ
ПОДНЕТ: 19.2.19. 09:55
ЗАВРШЕН: //

Zahtev je podnet 19. februara, a katastar je stupio u štrajk 25. februara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=614612#p614612:14w5wfn3 je napisao(la):
Anka Crnotravka » Ned Apr 07, 2019 5:01 pm[/url]":14w5wfn3]https://www.kurir.rs/v/3233006
Odlukom vlade se ne može prekinuti štrajk. Nadajmo se da će u ponedeljak štrajkački odbor doneti odluku o prekidu, sednica je u 11h.
 
Imam 22 godine i kupujem svoju prvu nekretninu. Planiram da to budu baš Zemunske Kapije. Posebno mi je zanimljiv objekat G zbog pozicije, ali i rasporeda stanova.
S obzirom da sam neko ko ima dosta znanja, ali minimalno iskustva u ovoj oblasti, zanima me kakvo je dosadašnje iskustvo stanara ovog kompleksa. Ukoliko ste u mogućnosti, voleo bih da čujem neke prednosti, ali i mane kompleksa.


Hvala u napred!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nikola šta će vam više mišljenja od već napisanog na 96 prethodnih stranica. Kreni od početka, ima dosta toga napisanog, tako sam i ja, pa polako, ima da se čita danima...
 
Koliko vidim ništa od kraja štrajka... Oni će poštovati uredbu, tako su rekli, ali uredba nije propisala šta podrazumeva minimum procesa rada, tako da će minimum biti verovatno stvarno minimum. Koliko sam shvatila, biće otvoreni šalteri, ali ono unutra što oni treba da urade će i dalje da stoji... Pritom, uložili su prigovor na uredbu, što i ima neke logike... Kao što neko već reče, ne može Vlada uredbom prekinuti štrajk. Potpuno je druga stvar što su oni iskoristili zastarelost Zakona o štrajku da potpuno obustave rad, na šta realno ne treba da imaju pravo.
 
Poštovani forumaši, buduće komšije,
mislim da ne bi bilo loše, štaviše bilo bi super kada bi ovde na forumu međusobno podelili informacije oko uslova koje pojedine banke trenutno daju kod izdavanja kredita. Naravno svestan sam toga da ponuđeni uslovi banaka zavise od klijenta do klijenta, ali ipak svaka informacija je vredna.
Evo ja bih podelio sa vama neka moja iskustva, pa ako neko želi može da se nadoveže.
Trenutno sam u procesu traženja banke sa po mene najboljim uslovima za kredit...
Juče sam bio u Raiffeisen banci, imaju ok ponudu, ngks je 2,75 + 6m euribor, dok je fiksna 3,85. Pošto su oni sufinansijeri izgradnje, pored Komercijalne banke, kako kažu nije im potrebno ništa od dokumentacije iz katastra, pošto oni imaju svu potrebnu dokumentaciju. Ono što mi se sviđa kod njih to je da nema provizije za prevremenu otplatu kredita u bilo kom iznosu, i što je stopa ista sa ili bez NKOSK.
Za Komercijalnu banku verovatno već svi znaju da ništa nije potrebno iz katastra. Kod njih sa NKOSK ngks prve 3 godine je fiksna 2,70 a nakon toga 2,70 + 6m euribor, a bez NKOSK je 3,20.
Za Societe Generale takođe ne treba ništa iz katastra za kredit u Zemunskim kapijama. I oni su mi dali ok ponudu od 2,55 ngks fiksna 3 godine, a posle je 2,95 + 6M euribor.
Erste Banka mi ponudila ngks od 3,05 bez NKOSK.
Iz Intesa Banke sam dobio, ali samo usmenu ponudu, koja je mnogo dobra, ali tek moram otići kod njih da razgovaram pa o tome mogu tek posle toga...
Ukoliko neko želi može podeliti sa nama ukoliko neke banke trenutno daju "bolje" uslove, pa da nam olakša potragu...
Hvala unapred.
Pozdrav
 
Svim poštovanim komšijama Zemunskih kapija - useljenim, neuseljenim i budućim - sretno useljenje i boravak na novoj civilizovanoj, urbanoj, modernoj, high-tec, connected, IoK (Internet of Komšije) lokaciji ŽELIM.

Da se u zdravlju i veselju pozdravljamo, družimo, okupljamo, diskutujemo, dogovaramo i borimo ODLUKAMA VEĆINE. A borimo se!.
Da kulturu življenja mladog naselja zbog naših mališana, kojih hvala Bogu IMA, prenesemo na njih same i da se ugledaju na nas, da od nas nauče i pokupe samo najbolje pa da mogu da nastave još bolje tamo gde mi stanemo.

Zašto? Da se ne desi da se zgrade, kad ostare za pola veka ukrašene čituljama, nazivaju "brodovima ludaka" kao jedan soliter krivih zgrada naselja Sava Kovačević gde se stanari jedva pozdravljaju a kamoli da se dogovore o zameni lifta starog 40 godina.

Drage komšije DOBAR DAN.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=615208#p615208:156xksl4 je napisao(la):
Mihajlons » Sre Apr 10, 2019 2:09 am[/url]":156xksl4]Poštovani forumaši, buduće komšije,
mislim da ne bi bilo loše, štaviše bilo bi super kada bi ovde na forumu međusobno podelili informacije oko uslova koje pojedine banke trenutno daju kod izdavanja kredita. Naravno svestan sam toga da ponuđeni uslovi banaka zavise od klijenta do klijenta, ali ipak svaka informacija je vredna.
Evo ja bih podelio sa vama neka moja iskustva, pa ako neko želi može da se nadoveže.
Trenutno sam u procesu traženja banke sa po mene najboljim uslovima za kredit...
Juče sam bio u Raiffeisen banci, imaju ok ponudu, ngks je 2,75 + 6m euribor, dok je fiksna 3,85. Pošto su oni sufinansijeri izgradnje, pored Komercijalne banke, kako kažu nije im potrebno ništa od dokumentacije iz katastra, pošto oni imaju svu potrebnu dokumentaciju. Ono što mi se sviđa kod njih to je da nema provizije za prevremenu otplatu kredita u bilo kom iznosu, i što je stopa ista sa ili bez NKOSK.
Za Komercijalnu banku verovatno već svi znaju da ništa nije potrebno iz katastra. Kod njih sa NKOSK ngks prve 3 godine je fiksna 2,70 a nakon toga 2,70 + 6m euribor, a bez NKOSK je 3,20.
Za Societe Generale takođe ne treba ništa iz katastra za kredit u Zemunskim kapijama. I oni su mi dali ok ponudu od 2,55 ngks fiksna 3 godine, a posle je 2,95 + 6M euribor.
Erste Banka mi ponudila ngks od 3,05 bez NKOSK.
Iz Intesa Banke sam dobio, ali samo usmenu ponudu, koja je mnogo dobra, ali tek moram otići kod njih da razgovaram pa o tome mogu tek posle toga...
Ukoliko neko želi može podeliti sa nama ukoliko neke banke trenutno daju "bolje" uslove, pa da nam olakša potragu...
Hvala unapred.
Pozdrav

Ja sam samo uzeo ponudu Intesa (pre god. i po, sad je jos povoljnije) - 2,2 + 6M euribor, fiksna 3.2 (sada je 2.9).
 
Drage komšije,
Da li je neko pokušao i uspeo da se dogovori sa GDS oko uklanjanja šanka i premeštanja radijatora sa zida gde se nalaze TV instalacije u dvosobnim stanovima u objektu G?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=615208#p615208:3koc8zbz je napisao(la):
Mihajlons » Sre Apr 10, 2019 2:09 am[/url]":3koc8zbz]Poštovani forumaši, buduće komšije,
mislim da ne bi bilo loše, štaviše bilo bi super kada bi ovde na forumu međusobno podelili informacije oko uslova koje pojedine banke trenutno daju kod izdavanja kredita. Naravno svestan sam toga da ponuđeni uslovi banaka zavise od klijenta do klijenta, ali ipak svaka informacija je vredna.
Evo ja bih podelio sa vama neka moja iskustva, pa ako neko želi može da se nadoveže.
Trenutno sam u procesu traženja banke sa po mene najboljim uslovima za kredit...
Juče sam bio u Raiffeisen banci, imaju ok ponudu, ngks je 2,75 + 6m euribor, dok je fiksna 3,85. Pošto su oni sufinansijeri izgradnje, pored Komercijalne banke, kako kažu nije im potrebno ništa od dokumentacije iz katastra, pošto oni imaju svu potrebnu dokumentaciju. Ono što mi se sviđa kod njih to je da nema provizije za prevremenu otplatu kredita u bilo kom iznosu, i što je stopa ista sa ili bez NKOSK.
Za Komercijalnu banku verovatno već svi znaju da ništa nije potrebno iz katastra. Kod njih sa NKOSK ngks prve 3 godine je fiksna 2,70 a nakon toga 2,70 + 6m euribor, a bez NKOSK je 3,20.
Za Societe Generale takođe ne treba ništa iz katastra za kredit u Zemunskim kapijama. I oni su mi dali ok ponudu od 2,55 ngks fiksna 3 godine, a posle je 2,95 + 6M euribor.
Erste Banka mi ponudila ngks od 3,05 bez NKOSK.
Iz Intesa Banke sam dobio, ali samo usmenu ponudu, koja je mnogo dobra, ali tek moram otići kod njih da razgovaram pa o tome mogu tek posle toga...
Ukoliko neko želi može podeliti sa nama ukoliko neke banke trenutno daju "bolje" uslove, pa da nam olakša potragu...
Hvala unapred.
Pozdrav

Banka Intesa, fiksna 2.99 sve vreme otplate. Do milion dinara na godisnjem nivou bez penala za prevremeni povracaj. Sa procentom NKOS. Do 180 meseci. Od GDS-a se preuzima izjava koja zamenjuju katastarsko uverenje. Upravo je tako. Osiguranje stana 40 eura na godisnjem nivou dok traje kredit. Svake trece godine reprocena stana od strane banke 35 eura. To je to.
 
Vrh