Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Eto, dokaz da "muškarac" psa (domaću životinju) gleda kao divlju zver. Vidi, plaši se ti čega god hoćeš, ali očigledno je da pomenuti psi nisu "opasni" za sve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607557#p607557:zssmeiyl je napisao(la):
ben10 » 11 Mar 2019, 11:16[/url]":zssmeiyl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607552#p607552:zssmeiyl je napisao(la):
lol » Pon Mar 11, 2019 10:57 am[/url]":zssmeiyl]Hvala bogu, imaću i normalne ljude za komšije. Već sam se zabrinula. Izgleda da se samo žene ne plaše pasa... I da su "muškarci" veće žene od žena.
hahah e kao deca :) pa strasno.
Nista vi sto ih hranite ste bezbedni a mi sto ih ne hranimo da cekamo da nas ujedu pa da prijavimo, a mozda se i tad dokaze da smo mi krivi jer smo im uzurpirali teritoriju.Hahaha.
Ja recimo volim zmije otrovnice i ja bih njih drzao ispred zgrage jer vole vrucinu i sunce... i nemoj neko da je to prijavi slucajno !!! - dok nekoga ne ujede. Sram vas bilo ako ima nekog ko bi to prijavio. Ja garantujem da nece nikoga pipnuti dok ih ne zgazite a to se moze okarakterisati kao napad na njih. Zvacu sve moguce NVO i tuzicu vas. jaaaaoj :)
Sad ce odgovor: "Vi uporedjute zmije sa psima?!!!" Ako mi neko omalovazava zmije na taj nacin sledi tuzba!!!
Komsija, cuvajte se vi vrapca u letu, opasnost moze da vreba i iz vazduha.
 
Interesantna polemika.
Ja sebe vidim kao nekoga ko voli zivotinje. Decu vaspitavamo da se ne plase i da nemaju tu barijeru koju mnogi imaju prema zivotinjama uopste. Moja supruga je u tome izrazito liberalna, znacajno vise od mene.
E sada, obzirom da i ja, kao i ti psi, imam svoje mladunce, a osnovni poriv koji osecam je identican onom koji oseca i taj pas, a to je zastita svojih potomaka, ja moram da iskoristim to sto sam nadmocnija vrsta i reagujem tako sto cu ili pozvati azil, ili u slucaju neposredne opasnosti, licno i svim sredstvima zastititi svoje mladunce.
Ukoliko neko zeli da udomi te pse, to treba da uradi i spase ih ovakve reakcije, ali ukoliko na bilo koji nacin postoji mogucnost da ugroze "moje mladunce", ili ih stvarno ugroze, onda tu nema mesta za bilo koju pricu o paznji, ljubavi, cuvanju, hranjenju i slicno.
Znam da problem nece resiti azili vec rad na korenu problema, a to su oni koji ostave i bace stence iz kese negde usput i potpuno se slazem da kazne za to trebaju biti drakonske.
Treba slusati sta zivotinje pricaju, ali i ljudi takodje...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607562#p607562:33iepedk je napisao(la):
Novozemunka » Pon Mar 11, 2019 11:35 am[/url]":33iepedk]
ben10":33iepedk je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607552#p607552 je napisao(la):
lol » Pon Mar 11, 2019 10:57 am[/url]":33iepedk]Hvala bogu, imaću i normalne ljude za komšije. Već sam se zabrinula. Izgleda da se samo žene ne plaše pasa... I da su "muškarci" veće žene od žena.
hahah e kao deca :) pa strasno.
Nista vi sto ih hranite ste bezbedni a mi sto ih ne hranimo da cekamo da nas ujedu pa da prijavimo, a mozda se i tad dokaze da smo mi krivi jer smo im uzurpirali teritoriju.Hahaha.
Ja recimo volim zmije otrovnice i ja bih njih drzao ispred zgrage jer vole vrucinu i sunce... i nemoj neko da je to prijavi slucajno !!! - dok nekoga ne ujede. Sram vas bilo ako ima nekog ko bi to prijavio. Ja garantujem da nece nikoga pipnuti dok ih ne zgazite a to se moze okarakterisati kao napad na njih. Zvacu sve moguce NVO i tuzicu vas. jaaaaoj :)
Sad ce odgovor: "Vi uporedjute zmije sa psima?!!!" Ako mi neko omalovazava zmije na taj nacin sledi tuzba!!!
Lečenje...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Hvala @Novozemunka. Vidi se da ste dama prava prosvecena koja misli na zdravlje ljudi pre svega.
Sve dok vecina 90+ % bude staticna i samo gledala sta se radi (u ovom slucaju samo cita forum), a manjina koja zna da galami - galami... tako ce nam biti. Uzimaju sta hoce, otimaju/pregradjuju. Bore se za zastitu lutalica, sta god im padne na pamet. Drage komsije, ovo je totalno van teme ali voleo bih da vidim neku inicijativu u naselju i akciju ako nije suvise rano za to. Ugledajmo se na stepu po tom pitanju. Sta se desava ovo sa ljudima? :)
Uzgred, za ovu temu postoje razne NVO, druge teme na forumu, razni nacini za pomoc zivotinjama, prihvatilista, volontiranje... pa izvolite.
Vratimo se cenama, ugovorima, uslovima, kvalitetu gradnje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607569#p607569:3mddr0jr je napisao(la):
djpanta7 » Pon Mar 11, 2019 12:08 pm[/url]":3mddr0jr]Interesantna polemika.
Ja sebe vidim kao nekoga ko voli zivotinje. Decu vaspitavamo da se ne plase i da nemaju tu barijeru koju mnogi imaju prema zivotinjama uopste. Moja supruga je u tome izrazito liberalna, znacajno vise od mene.
E sada, obzirom da i ja, kao i ti psi, imam svoje mladunce, a osnovni poriv koji osecam je identican onom koji oseca i taj pas, a to je zastita svojih potomaka, ja moram da iskoristim to sto sam nadmocnija vrsta i reagujem tako sto cu ili pozvati azil, ili u slucaju neposredne opasnosti, licno i svim sredstvima zastititi svoje mladunce.
Ukoliko neko zeli da udomi te pse, to treba da uradi i spase ih ovakve reakcije, ali ukoliko na bilo koji nacin postoji mogucnost da ugroze "moje mladunce", ili ih stvarno ugroze, onda tu nema mesta za bilo koju pricu o paznji, ljubavi, cuvanju, hranjenju i slicno.
Znam da problem nece resiti azili vec rad na korenu problema, a to su oni koji ostave i bace stence iz kese negde usput i potpuno se slazem da kazne za to trebaju biti drakonske.
Treba slusati sta zivotinje pricaju, ali i ljudi takodje...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Apsolutno isti stav imam. Nego, tesko je to da se razume ocigledno. Odmah podela na mrzitellje i ljubitelje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607488#p607488:2ou5jvj5 je napisao(la):
hinicka » Пон Мар 11, 2019 12:56 am[/url]":2ou5jvj5]Predala sam zahtev za uverenje (neophodno za apliciranje za kredit) o neresenim zahtevima i teretima na stan katastru Zemun preko elektronskog saltera. Status je podnet. Cekam odgovor od osoblja katastra. Interesuje me da li je neko na taj nacin podnosio zahtev za isto uverenje koje je neophodno za stambeni kredit. Hvala na odgovoru!

Ма какав сад кредит, видиш да се прича о керовима :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607569#p607569:ivajs0t7 je napisao(la):
djpanta7 » Пон Мар 11, 2019 1:08 pm[/url]":ivajs0t7]Interesantna polemika.
Ja sebe vidim kao nekoga ko voli zivotinje. Decu vaspitavamo da se ne plase i da nemaju tu barijeru koju mnogi imaju prema zivotinjama uopste. Moja supruga je u tome izrazito liberalna, znacajno vise od mene.
E sada, obzirom da i ja, kao i ti psi, imam svoje mladunce, a osnovni poriv koji osecam je identican onom koji oseca i taj pas, a to je zastita svojih potomaka, ja moram da iskoristim to sto sam nadmocnija vrsta i reagujem tako sto cu ili pozvati azil, ili u slucaju neposredne opasnosti, licno i svim sredstvima zastititi svoje mladunce.
Ukoliko neko zeli da udomi te pse, to treba da uradi i spase ih ovakve reakcije, ali ukoliko na bilo koji nacin postoji mogucnost da ugroze "moje mladunce", ili ih stvarno ugroze, onda tu nema mesta za bilo koju pricu o paznji, ljubavi, cuvanju, hranjenju i slicno.
Znam da problem nece resiti azili vec rad na korenu problema, a to su oni koji ostave i bace stence iz kese negde usput i potpuno se slazem da kazne za to trebaju biti drakonske.
Treba slusati sta zivotinje pricaju, ali i ljudi takodje...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Мрзитељу паса :)
Шалим се наравно, на исти начин и ја размишљам
 
Jedan dva džukca koji se motaju oko zgrade se mogu držati pod kontorlom i biti dobri i umiljati. Kada se skupi dovoljno lutalica da formiraju čopor tu onda vladaju neka druga pravila i uvek postoji pretnja po ljude i naročito decu.
 
Ja volim pse i ne plasim ih se ni malo, ni lutalica. Ne bih volela da lutalice zive u naselju i tacka. Bili opasni ili ne, lutalice su odlika neuredjenih delova grada i neuredjenih naselja. U jednom ozbiljnom i novom naselju ne bih volela da gajimo svi kolektivno ulicne pse, pa makar bili i najlepsi najumiljatiji psi na svetu.

Sto se tice svih tema koje su se pominjale do sada na forumu kao kolektivni problemi- nezakonito oduzimanje povrsinskih parking mesta od strane GDS, primedbe na ciscenje, prisvajanje hodnika u lameli C, nepropisno postavljanje klima uredjaja i slicno, cak i ako je postojala apsolutna saglasnost da se oko necega treba preduzeti akcija- cini mi se da nista nije preduzeto, sudeci po forumu. Sve se zavrsilo na forumskoj debati. Iskreno sam pomislila pre neki dan sta bi bilo da se mi suocimo sutra sa nekim problemom slicnim kao Stepa sto ima sa crkvom.... Bilo bi voljno da strajkuje i dezura ispred zgrade verovatno ravno 0 stanara. Jedva cekam da vidim kad krene zatvaranje terasa, a kako vidim dosadasnji razvoj dogadjaja pitanje je vremena, kako ce biti pljuvanja na forumu, a uzivo ce se svi smeskati jedni drugima.

Ono sto znam sigurno, kad se uselimo, ako ciscenje ne odgovara ugovoru pisacu im reklamacije svakih nekoliko dana, ako ne odgovore i ne rese- zna se- trzisna je nadlezna :) i sto se tice pasa ako ih zaista ima toliko da su vec postali vidljivi stanarima na svakodnevnom nivou, to je signal za uzbunu, jer ce ih biti samo vise, i to bih takodje prijavila i trazila reakciju nadleznih. Za ostale stvari- ja sigurno ne bih bila predvodnik prijavljivanja za pregradjivanje u C, ali ako se u mom ulazu desi tako nesto, itekako bih, pa nek me mrze komsije. Itd, da ne nabrajam. Nisam nikakav Robin Hud koji ce da ratuje za prava svih ostalih volonterski, ali sve sto mogu da uradim da se moja prava i ugovorna obaveza prema meni postoju, to cu sigurno i uraditi, cim steknem formalno pravo na to.

Sto se tice uverenja iz katastra koje ceka hinicka, ne verujem da ce ti ista odgovoriti niti uraditi dok se ne zavrsi strajk. Ako saznas ikakve dodatne info vezano za kredite/katastar- molim te javi jer mi cekamo da se cela ta petljancija oko strajka i uknjizba rese, pa da mozemo da udjemo u proceduru za kredit i cekam svaku novu info kao ozebao sunce.
 
@hinicka: izvinjavam se sto se vracam na temu kerova/dzukela/pasa/zivih bica, ali osecam manju potrebu da povratim cast muskom rodu, a mnogo vecu da stanem u odbranu ovih zivotinja.

Cini mi se da sve komsije koje spominju azil za pse imaju utisak da ti azili izgledaju kao da zivimo u Svajcarskoj ili nekoj slicnoj zemlji. Ako pogledate na sta nam lice zdravstvene ustanove (za ljude) sta mislite u kom su stanju azili?! Pozivam vas da, po moguctvu sa vasim mladuncima, posetite neki od azila. Ako i nakon takve posete pozelite da osudite neko bice da "zivi" u takvim "uslovima", u redu, nemamo vise sta da pricamo.

@Skucanica: Ni ja ne bih voleo da zivim u naselju sa psima lutalicama. Voleo bih da svaki pas ima svog vlasnika i bude srecan. Nazalost, ovo je veliki problem u nasem gradu, nezavisno od ozbiljnosti naselja. Prenatrpani azili takodje.

Psi su teritorijalne zivotinje. Brane svoju teritoriju. Ukoliko ih sklonimo sve iz naselja, garantujem da ce se jako brzo pojaviti novi (opet zbog pomenutog problema u nasem gradu). Izmedju ostalog, bas zbog toliko puta spominjane dece koja ih cesto dovlace sa raznih strana, igraju se sa njima i onda ih ostave napolju, zbunjene i uplasene jer nisu na svojoj teritoriji. Ukoliko ostanu, verovatno ce odbraniti svoju teritoriju i nece dozvoliti drugim da se tu nastane.

Da ne bude da pricam u prazno, ja se nudim da, sa ostalim zainteresovanim komsijama, organizujem sterilizaciju i prevoz (npr u centru za mesance u Borci), kao sto sam to radio i u svom predjasnjem naselju.

Takodje, predlazem komsijama koji su doziveli problem lajanja, rezanja i spustanja ovih pasa na prolaznike, da ih pocaste nekom koskicom ili drugim ostatkom hrane. Radi u velikoj vecini slucajeva jer psi jako dobro pamte.
 
miskobg":3dnb9osh je napisao(la):
@hinicka: izvinjavam se sto se vracam na temu kerova/dzukela/pasa/zivih bica, ali osecam manju potrebu da povratim cast muskom rodu, a mnogo vecu da stanem u odbranu ovih zivotinja.

Cini mi se da sve komsije koje spominju azil za pse imaju utisak da ti azili izgledaju kao da zivimo u Svajcarskoj ili nekoj slicnoj zemlji. Ako pogledate na sta nam lice zdravstvene ustanove (za ljude) sta mislite u kom su stanju azili?! Pozivam vas da, po moguctvu sa vasim mladuncima, posetite neki od azila. Ako i nakon takve posete pozelite da osudite neko bice da "zivi" u takvim "uslovima", u redu, nemamo vise sta da pricamo.

@Skucanica: Ni ja ne bih voleo da zivim u naselju sa psima lutalicama. Voleo bih da svaki pas ima svog vlasnika i bude srecan. Nazalost, ovo je veliki problem u nasem gradu, nezavisno od ozbiljnosti naselja. Prenatrpani azili takodje.

Psi su teritorijalne zivotinje. Brane svoju teritoriju. Ukoliko ih sklonimo sve iz naselja, garantujem da ce se jako brzo pojaviti novi (opet zbog pomenutog problema u nasem gradu). Izmedju ostalog, bas zbog toliko puta spominjane dece koja ih cesto dovlace sa raznih strana, igraju se sa njima i onda ih ostave napolju, zbunjene i uplasene jer nisu na svojoj teritoriji. Ukoliko ostanu, verovatno ce odbraniti svoju teritoriju i nece dozvoliti drugim da se tu nastane.

Da ne bude da pricam u prazno, ja se nudim da, sa ostalim zainteresovanim komsijama, organizujem sterilizaciju i prevoz (npr u centru za mesance u Borci), kao sto sam to radio i u svom predjasnjem naselju.

Takodje, predlazem komsijama koji su doziveli problem lajanja, rezanja i spustanja ovih pasa na prolaznike, da ih pocaste nekom koskicom ili drugim ostatkom hrane. Radi u velikoj vecini slucajeva jer psi jako dobro pamte.
@miskobg Ja sam tu naravno za sve, verujem da nas ima toliko da možemo da se organizujemo za sterilizacije, kao i za oglašavanje za udomljavanje.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607585#p607585:9tflkm6m je napisao(la):
Кошутњак » Pon Mar 11, 2019 12:57 pm[/url]":9tflkm6m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607488#p607488:9tflkm6m je napisao(la):
hinicka » Пон Мар 11, 2019 12:56 am[/url]":9tflkm6m]Predala sam zahtev za uverenje (neophodno za apliciranje za kredit) o neresenim zahtevima i teretima na stan katastru Zemun preko elektronskog saltera. Status je podnet. Cekam odgovor od osoblja katastra. Interesuje me da li je neko na taj nacin podnosio zahtev za isto uverenje koje je neophodno za stambeni kredit. Hvala na odgovoru!

Ма какав сад кредит, видиш да се прича о керовима :)

Pa ja imam predlog da te dzukelete preselimo na novu lokaciju Kej oslobodjenja br.29 - 2 sprat... da bi se vratili ponovo na topic :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607650#p607650:2uumrppk je napisao(la):
Novozemunka » Pon Mar 11, 2019 4:41 pm[/url]":2uumrppk]
miskobg":2uumrppk je napisao(la):
@hinicka: izvinjavam se sto se vracam na temu kerova/dzukela/pasa/zivih bica, ali osecam manju potrebu da povratim cast muskom rodu, a mnogo vecu da stanem u odbranu ovih zivotinja.

Cini mi se da sve komsije koje spominju azil za pse imaju utisak da ti azili izgledaju kao da zivimo u Svajcarskoj ili nekoj slicnoj zemlji. Ako pogledate na sta nam lice zdravstvene ustanove (za ljude) sta mislite u kom su stanju azili?! Pozivam vas da, po moguctvu sa vasim mladuncima, posetite neki od azila. Ako i nakon takve posete pozelite da osudite neko bice da "zivi" u takvim "uslovima", u redu, nemamo vise sta da pricamo.

@Skucanica: Ni ja ne bih voleo da zivim u naselju sa psima lutalicama. Voleo bih da svaki pas ima svog vlasnika i bude srecan. Nazalost, ovo je veliki problem u nasem gradu, nezavisno od ozbiljnosti naselja. Prenatrpani azili takodje.

Psi su teritorijalne zivotinje. Brane svoju teritoriju. Ukoliko ih sklonimo sve iz naselja, garantujem da ce se jako brzo pojaviti novi (opet zbog pomenutog problema u nasem gradu). Izmedju ostalog, bas zbog toliko puta spominjane dece koja ih cesto dovlace sa raznih strana, igraju se sa njima i onda ih ostave napolju, zbunjene i uplasene jer nisu na svojoj teritoriji. Ukoliko ostanu, verovatno ce odbraniti svoju teritoriju i nece dozvoliti drugim da se tu nastane.

Da ne bude da pricam u prazno, ja se nudim da, sa ostalim zainteresovanim komsijama, organizujem sterilizaciju i prevoz (npr u centru za mesance u Borci), kao sto sam to radio i u svom predjasnjem naselju.

Takodje, predlazem komsijama koji su doziveli problem lajanja, rezanja i spustanja ovih pasa na prolaznike, da ih pocaste nekom koskicom ili drugim ostatkom hrane. Radi u velikoj vecini slucajeva jer psi jako dobro pamte.
@miskobg Ja sam tu naravno za sve, verujem da nas ima toliko da možemo da se organizujemo za sterilizacije, kao i za oglašavanje za udomljavanje.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
+1 :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605588#p605588:hb784yh6 je napisao(la):
lanmibg » Sub Mar 02, 2019 1:27 pm[/url]":hb784yh6]preciznije 0.36eur po kvadratu stana plus pdv i za garazu 7eur i nesto plus pdv.
Svesno smo potpisali to, no i dalje smatram da je cena velika iz vise razloga. Navescu nekoliko, logicno bi bilo da su odredili jednu cenu za sve stanove. Zasto? Yato sto oni ne ciste i ne odrzavaju stanove vec zgradu i naselje tj ono sto je u samom kompleksu. Dalje, objekti C, D, E placaju trenutno za nesto sto skoro da ne postoji, fakticki samo interne saobracajnice i odrzavanje zgrade. Dosta ljudi se zali da ciscenje same zgrade nije bas na nivou na kom bi trebalo da bude.

Elem, ovo stoji u ugovoru izmedju GDS i izvodjaca IPM:
- ciscenje i pranje hodnika, stepenista, garaza, zajednickih i tehnickih prostorija: 2 x nedeljno
- ciscenje i pranje garaze suvim postupkom: 4 x godisnje
- ciscenje ispred i oko zgrade, ciscenje svetlarnika unutar zgrade: 2 x nedeljno
- pranje i brisanje ulaznih vrata i ostalih vrata u objektu osim vrata stanova i lokala: 2 x nedeljno
- pranje i brisanje nadstresnica: 2 x godisnje
- pranje i brisanje lifta: min 1 x nedeljno
- pranje metalnih delova stepenisne ograde i rukohvata od drveta: 1 x nedeljno
- skidanje paucine: 1 x nedeljno
- pranje panela na krovu objekta: po potrebi
- brisanje prekidaca, hidranta, elektro ormara: 2 x mesecno
- brisanje, pranje svetlarnika na stepenistu 1 x mesecno
- brisanje plafonjerki u hodnicima: 2 x godisnje
- brisanje ograde i rukohvata ispred zgrade: 1 x mesecno
- ciscenje pranje krova i nadstresnice atrijuma: 4 x godisnje

sve ostalo sto je navedeno na onom sto smo potpisali, radi se po potrebi i po preporuci proizvodjaca, odnosno u skladu sa zakonskim propisima.
pa procenite da li je realna cifra od oko 10 hiljada evra mesecno za C, D, E i oko 45.000 eur mesecno kad svi objekti budu izgradjeni.
Nego sta sa ovim? :)
Garaze se ciste 2x nedeljno? + 4 puta godisnje? Pa jel blistaju.
Ugovorne obaveze CDE su do 31.12.2020.god. za GFH do 31.12.2021.god.
Sve je u redu ako rade dobro a ako ne rade:
"уколико се Наручилац(GDS) писаним путем обрати Извршиоцу са захтевом да из
Уговора о одржавању искључи ламелу/објекат за који постоји писани захтев
и одлука стамбене-заједнице предметне ламеле/објекта којима се посао
одржавања жели препустити другом правном или физичком лицу. У том
случају Извршилац је у обавези да из уговора о одржавању исључи само ту
ламелу/тај објекат и настави са пружањем услуга одржавања преосталих
садржаја у оквиру стамбено-пословног комплекса „Земунске капије“ у
Земуну. Ова околност не може утицати на промену уговорених јединичних
цена "
Samo podsecam da sve moze... :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607366#p607366:mwbeeen6 je napisao(la):
decahurinova » Ned Mar 10, 2019 11:05 am[/url]":mwbeeen6]Komšije,

Da li je vec neko pisao ili zvao GDS u vezi ovih kerova sto su kod KOTO kontejnera?
Ima ih stvarno previse, i hoce da se spuste na prolaznike. Nije bas prijatno, zbog dece pogotovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
A odakle hoće da se spuste?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607820#p607820:1mee8gay je napisao(la):
ben10 » Uto Mar 12, 2019 11:05 am[/url]":1mee8gay]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605588#p605588:1mee8gay je napisao(la):
lanmibg » Sub Mar 02, 2019 1:27 pm[/url]":1mee8gay]preciznije 0.36eur po kvadratu stana plus pdv i za garazu 7eur i nesto plus pdv.
Svesno smo potpisali to, no i dalje smatram da je cena velika iz vise razloga. Navescu nekoliko, logicno bi bilo da su odredili jednu cenu za sve stanove. Zasto? Yato sto oni ne ciste i ne odrzavaju stanove vec zgradu i naselje tj ono sto je u samom kompleksu. Dalje, objekti C, D, E placaju trenutno za nesto sto skoro da ne postoji, fakticki samo interne saobracajnice i odrzavanje zgrade. Dosta ljudi se zali da ciscenje same zgrade nije bas na nivou na kom bi trebalo da bude.

Elem, ovo stoji u ugovoru izmedju GDS i izvodjaca IPM:
- ciscenje i pranje hodnika, stepenista, garaza, zajednickih i tehnickih prostorija: 2 x nedeljno
- ciscenje i pranje garaze suvim postupkom: 4 x godisnje
- ciscenje ispred i oko zgrade, ciscenje svetlarnika unutar zgrade: 2 x nedeljno
- pranje i brisanje ulaznih vrata i ostalih vrata u objektu osim vrata stanova i lokala: 2 x nedeljno
- pranje i brisanje nadstresnica: 2 x godisnje
- pranje i brisanje lifta: min 1 x nedeljno
- pranje metalnih delova stepenisne ograde i rukohvata od drveta: 1 x nedeljno
- skidanje paucine: 1 x nedeljno
- pranje panela na krovu objekta: po potrebi
- brisanje prekidaca, hidranta, elektro ormara: 2 x mesecno
- brisanje, pranje svetlarnika na stepenistu 1 x mesecno
- brisanje plafonjerki u hodnicima: 2 x godisnje
- brisanje ograde i rukohvata ispred zgrade: 1 x mesecno
- ciscenje pranje krova i nadstresnice atrijuma: 4 x godisnje

sve ostalo sto je navedeno na onom sto smo potpisali, radi se po potrebi i po preporuci proizvodjaca, odnosno u skladu sa zakonskim propisima.
pa procenite da li je realna cifra od oko 10 hiljada evra mesecno za C, D, E i oko 45.000 eur mesecno kad svi objekti budu izgradjeni.
Nego sta sa ovim? :)
Garaze se ciste 2x nedeljno? + 4 puta godisnje? Pa jel blistaju.
Ugovorne obaveze CDE su do 31.12.2020.god. za GFH do 31.12.2021.god.
Sve je u redu ako rade dobro a ako ne rade:
"уколико се Наручилац(GDS) писаним путем обрати Извршиоцу са захтевом да из
Уговора о одржавању искључи ламелу/објекат за који постоји писани захтев
и одлука стамбене-заједнице предметне ламеле/објекта којима се посао
одржавања жели препустити другом правном или физичком лицу. У том
случају Извршилац је у обавези да из уговора о одржавању исључи само ту
ламелу/тај објекат и настави са пружањем услуга одржавања преосталих
садржаја у оквиру стамбено-пословног комплекса „Земунске капије“ у
Земуну. Ова околност не може утицати на промену уговорених јединичних
цена "
Samo podsecam da sve moze... :)
Naravno da moze. Ali izgleda da svi cekaju da se uhodaju sa ciscenjem. :)
Mozda do sad nisu radili to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607829#p607829:3p0vzoxr je napisao(la):
Chole » Uto Mar 12, 2019 10:28 am[/url]":3p0vzoxr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607820#p607820:3p0vzoxr je napisao(la):
ben10 » Uto Mar 12, 2019 11:05 am[/url]":3p0vzoxr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605588#p605588:3p0vzoxr je napisao(la):
lanmibg » Sub Mar 02, 2019 1:27 pm[/url]":3p0vzoxr]preciznije 0.36eur po kvadratu stana plus pdv i za garazu 7eur i nesto plus pdv.
Svesno smo potpisali to, no i dalje smatram da je cena velika iz vise razloga. Navescu nekoliko, logicno bi bilo da su odredili jednu cenu za sve stanove. Zasto? Yato sto oni ne ciste i ne odrzavaju stanove vec zgradu i naselje tj ono sto je u samom kompleksu. Dalje, objekti C, D, E placaju trenutno za nesto sto skoro da ne postoji, fakticki samo interne saobracajnice i odrzavanje zgrade. Dosta ljudi se zali da ciscenje same zgrade nije bas na nivou na kom bi trebalo da bude.

Elem, ovo stoji u ugovoru izmedju GDS i izvodjaca IPM:
- ciscenje i pranje hodnika, stepenista, garaza, zajednickih i tehnickih prostorija: 2 x nedeljno
- ciscenje i pranje garaze suvim postupkom: 4 x godisnje
- ciscenje ispred i oko zgrade, ciscenje svetlarnika unutar zgrade: 2 x nedeljno
- pranje i brisanje ulaznih vrata i ostalih vrata u objektu osim vrata stanova i lokala: 2 x nedeljno
- pranje i brisanje nadstresnica: 2 x godisnje
- pranje i brisanje lifta: min 1 x nedeljno
- pranje metalnih delova stepenisne ograde i rukohvata od drveta: 1 x nedeljno
- skidanje paucine: 1 x nedeljno
- pranje panela na krovu objekta: po potrebi
- brisanje prekidaca, hidranta, elektro ormara: 2 x mesecno
- brisanje, pranje svetlarnika na stepenistu 1 x mesecno
- brisanje plafonjerki u hodnicima: 2 x godisnje
- brisanje ograde i rukohvata ispred zgrade: 1 x mesecno
- ciscenje pranje krova i nadstresnice atrijuma: 4 x godisnje

sve ostalo sto je navedeno na onom sto smo potpisali, radi se po potrebi i po preporuci proizvodjaca, odnosno u skladu sa zakonskim propisima.
pa procenite da li je realna cifra od oko 10 hiljada evra mesecno za C, D, E i oko 45.000 eur mesecno kad svi objekti budu izgradjeni.
Nego sta sa ovim? :)
Garaze se ciste 2x nedeljno? + 4 puta godisnje? Pa jel blistaju.
Ugovorne obaveze CDE su do 31.12.2020.god. za GFH do 31.12.2021.god.
Sve je u redu ako rade dobro a ako ne rade:
"уколико се Наручилац(GDS) писаним путем обрати Извршиоцу са захтевом да из
Уговора о одржавању искључи ламелу/објекат за који постоји писани захтев
и одлука стамбене-заједнице предметне ламеле/објекта којима се посао
одржавања жели препустити другом правном или физичком лицу. У том
случају Извршилац је у обавези да из уговора о одржавању исључи само ту
ламелу/тај објекат и настави са пружањем услуга одржавања преосталих
садржаја у оквиру стамбено-пословног комплекса „Земунске капије“ у
Земуну. Ова околност не може утицати на промену уговорених јединичних
цена "
Samo podsecam da sve moze... :)
Naravno da moze. Ali izgleda da svi cekaju da se uhodaju sa ciscenjem. :)
Mozda do sad nisu radili to.

Ja sam vec pisala/pitala da li su se nezadovoljni stanari obratili nadleznima, jer dzaba ako se ovde zalite, nista se nece promeniti. Treba se obratiti Gds-u za nepravilnosti oko odrzavanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607599#p607599:3ralj6w4 je napisao(la):
Skucanica » Pon Mar 11, 2019 1:34 pm[/url]":3ralj6w4]Ja volim pse i ne plasim ih se ni malo, ni lutalica. Ne bih volela da lutalice zive u naselju i tacka. Bili opasni ili ne, lutalice su odlika neuredjenih delova grada i neuredjenih naselja. U jednom ozbiljnom i novom naselju ne bih volela da gajimo svi kolektivno ulicne pse, pa makar bili i najlepsi najumiljatiji psi na svetu.

Sto se tice svih tema koje su se pominjale do sada na forumu kao kolektivni problemi- nezakonito oduzimanje povrsinskih parking mesta od strane GDS, primedbe na ciscenje, prisvajanje hodnika u lameli C, nepropisno postavljanje klima uredjaja i slicno, cak i ako je postojala apsolutna saglasnost da se oko necega treba preduzeti akcija- cini mi se da nista nije preduzeto, sudeci po forumu. Sve se zavrsilo na forumskoj debati. Iskreno sam pomislila pre neki dan sta bi bilo da se mi suocimo sutra sa nekim problemom slicnim kao Stepa sto ima sa crkvom.... Bilo bi voljno da strajkuje i dezura ispred zgrade verovatno ravno 0 stanara. Jedva cekam da vidim kad krene zatvaranje terasa, a kako vidim dosadasnji razvoj dogadjaja pitanje je vremena, kako ce biti pljuvanja na forumu, a uzivo ce se svi smeskati jedni drugima.

Ono sto znam sigurno, kad se uselimo, ako ciscenje ne odgovara ugovoru pisacu im reklamacije svakih nekoliko dana, ako ne odgovore i ne rese- zna se- trzisna je nadlezna :) i sto se tice pasa ako ih zaista ima toliko da su vec postali vidljivi stanarima na svakodnevnom nivou, to je signal za uzbunu, jer ce ih biti samo vise, i to bih takodje prijavila i trazila reakciju nadleznih. Za ostale stvari- ja sigurno ne bih bila predvodnik prijavljivanja za pregradjivanje u C, ali ako se u mom ulazu desi tako nesto, itekako bih, pa nek me mrze komsije. Itd, da ne nabrajam. Nisam nikakav Robin Hud koji ce da ratuje za prava svih ostalih volonterski, ali sve sto mogu da uradim da se moja prava i ugovorna obaveza prema meni postoju, to cu sigurno i uraditi, cim steknem formalno pravo na to.

Sto se tice uverenja iz katastra koje ceka hinicka, ne verujem da ce ti ista odgovoriti niti uraditi dok se ne zavrsi strajk. Ako saznas ikakve dodatne info vezano za kredite/katastar- molim te javi jer mi cekamo da se cela ta petljancija oko strajka i uknjizba rese, pa da mozemo da udjemo u proceduru za kredit i cekam svaku novu info kao ozebao sunce.

Hocu obelodaniti prekid strajka, cim pre. Ali njihove "neverovatne" zahteve tesko ko zeli da resi, a do tada .... stand by ... tece rok od 120 dana.
 
Kome da se zalimo kad nijedna stambena zajednica nije registrovana od strane upravnika iz IPM-a?!
Upravnik je izabran po svim ulazima pocetkom januara, i imao je zakonski rok od 15 dana da registruje stambenu zajednicu. Do danas, to nije uradjeno. Zasto? Pitanje je...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607976#p607976:3ccxibtl je napisao(la):
lanmibg » Uto Mar 12, 2019 6:18 pm[/url]":3ccxibtl]Kome da se zalimo kad nijedna stambena zajednica nije registrovana od strane upravnika iz IPM-a?!
Upravnik je izabran po svim ulazima pocetkom januara, i imao je zakonski rok od 15 dana da registruje stambenu zajednicu. Do danas, to nije uradjeno. Zasto? Pitanje je...
Odgovor je , da bi infostan placali od januara a ne od 15. Marta kako piše na obaveštenju . Danas sam pokušao da dodjem do upravnika bezuspešno !
 
Drage buduce komsije,
Sto se tice strajka katastra, zvala sam nekog lika iz strajkackog odbora, nemaju pojma koliko ce to trajati. Zatim sam zvala gds i rekli su ako ne stignemo da realizujemo kredit za 120dana, da im odnesemo u slobodnoj formi napisanu molbu i potvrdu iz banke dokle smo stigli sa kreditom, pred istek tih 120dana i oni ce nam produziti jos 60dana.
Da li je neko dobio vec racun za infostan i ako jeste, koliko je iznosio sada kada je grejna sezona? Interesuje me za stan od 70m2 ako ima nekog da mi kaze.

Pozdrav
 
Meni su iz GDS rekli da takođe uplatim ostatak učešća jer se produžetak roka od 60 dana može dobiti samo za kreditna sredstva. Da li su isto rekli vama?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608085#p608085:3n3w01bc je napisao(la):
binary » Sre Mar 13, 2019 7:35 am[/url]"]Meni su iz GDS rekli da takođe uplatim ostatak učešća jer se produžetak roka od 60 dana može dobiti samo za kreditna sredstva. Da li su isto rekli vama?
[/quote

Meni nisu nista za to rekli, ali pretpostavljam da je tako. Svakako dok ne uplatimo nas deo ucesca, ne mozemo da dobijemo pozajmicu od njih.
 
Nama banka nece ni da uzme kredit u proceduru bez zavrsetka uknjizbe, po savetu nekog direktora iz GDS, koji u banci rekose da se zove Andrija i da je rekao da se ceka sa svim dok se ne zavrsi uknjizba objekata.. Za nekog ko kupuje useljiv stan, meni se ovo granici sa prevarom... Cutali su da se useliti ne mozes skoro, a novac moras da das svakako... Njima se ne zuri, nije to privatna firma pa da zavise od obrta sredstava, njima novac dolazi pa dolazi... Da smo hteli stan u izgradnji, ne bismo kupovali ovaj gotov..

Sto se tice zalbe, zalite se onome sa kime ste potpisali ugovor o odrzavanju. To je usluga koja podleze reklamaciji po zakonu o zastiti potrosaca. Znaci, ne treba vam upravnik. Svako je imenom i prezimenom potpisao ugovor o odrzavanju, da li sa GDS ili sa tom firmom za odrzavanje, ne znam kako su to regulisali. Ko je ugovorna strana, odgovoran je za ciscenje, kao sto ste vi odgovorni da platite racun.
 
Vrh