Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

A investitor ce da se preganja sa kupcima tako sto ce da kazni celo naselje i blokira sva mesta?
Problem prodaje je njihov. Neka spuste cenu garaznih mesta pa neka ljudi kupuju.
Ako je mesto slobodno svi imaju mogucnost parkiranja.
Pokusavanje stvaranja sukoba medju stanarima je standardna procedura GDS-a. Necemo se time baviti.
 
lanmibg":i1g9nt30 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589068#p589068 je napisao(la):
Кошутњак » Pon Dec 17, 2018 2:09 pm[/url]":i1g9nt30]
Kanta":i1g9nt30 je napisao(la):
Kako je mogla da ti kaze da parking mesta nisu slobodna kad su ona iz dozvole parternog uredjenja slobodna. Nije smela da kaze da parking mesta nisu slobodna jer zakonski jesu slobodna. Znaci i tebe su lagali.
У толике детаље баш нисмо улазили. Да смо анализирали посебно свако паркинг место можда би рекла а можда и не би, то можемо само да нагађамо. Мада ја верујем да би ми рекла истину јер је такав утисак оставила на мене.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Tako su isto bili iskreni i pricali istinu da se stan ne moze kupiti bez garaznog mesta. Podvlacim, iskljucivo je uslov garazno mesto. Dok se posle ispostavilo da eto, ipak moze
То су услови продаје, они их мењају како њима одговара, то није лагање.
Ја и нисам рекао да ГДС не лаже већ да мене нису слагали у вези паркинг места. Изнервирали су ме због нечег другог, рецимо због 54 хиљаде анекса морам оверу да платим код нотара 21 хиљаду и недавање правих информација у вези мерења квадратуре. Наравно то није била иста особа. Ова друга је била неука и арогантна, могу само мислити како је добила посао.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Potpuno je nebitno ko je kupio, a ko nije jednu, dve ili tri garaze. Pitanje je kako ce naselje da izgleda zbog odluke GDS-a da ogranici broj slobodnih mesta i da pokusa da utrpa u svoje dzepove sto vise para.

Nije ovo problem kupaca, ovo je problem investitora.

Veliko naselje iz osamdesetih, kilometar dalje od ZK ispod Ugrinovacke odnosno u Sremskih boraca i dan danas ima dovoljno slobodnih parking mesta i prakticno zatvorena velika igralista za decu. 35 godina kasnije u istom delu grada neko misli da na 1500 stanova napravi 50 slobodnih mesta i to je ok?
 
Kanta":3i7ncdpx je napisao(la):
A investitor ce da se preganja sa kupcima tako sto ce da kazni celo naselje i blokira sva mesta?
Problem prodaje je njihov. Neka spuste cenu garaznih mesta pa neka ljudi kupuju.
Ako je mesto slobodno svi imaju mogucnost parkiranja.
Pokusavanje stvaranja sukoba medju stanarima je standardna procedura GDS-a. Necemo se time baviti.
Како ће инвеститор да се прегања то не знам. Знам само да су отпочетка знали шта планирају да тим местима само су неком рекли а неком не. Питање је да ли је то што су наумили по закону или не а обмањивање је за сваку осуду

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Brzibrz":281rzvs4 je napisao(la):
Potpuno je nebitno ko je kupio, a ko nije jednu, dve ili tri garaze. Pitanje je kako ce naselje da izgleda zbog odluke GDS-a da ogranici broj slobodnih mesta i da pokusa da utrpa u svoje dzepove sto vise para.

Nije ovo problem kupaca, ovo je problem investitora.

Veliko naselje iz osamdesetih, kilometar dalje od ZK ispod Ugrinovacke odnosno u Sremskih boraca i dan danas ima dovoljno slobodnih parking mesta i prakticno zatvorena velika igralista za decu. 35 godina kasnije u istom delu grada neko misli da na 1500 stanova napravi 50 slobodnih mesta i to je ok?
Не можемо се сада поредити са насељима из осамдесетих. Можемо се поредити само са приватним инвеститорима у садашњем тренутку. Нагађам само али сумњам да било који приватни инвеститор поклања паркинг места.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589128#p589128:2oy4lmop je napisao(la):
Кошутњак » Pon Dec 17, 2018 5:09 pm[/url]":2oy4lmop]
Brzibrz":2oy4lmop je napisao(la):
Potpuno je nebitno ko je kupio, a ko nije jednu, dve ili tri garaze. Pitanje je kako ce naselje da izgleda zbog odluke GDS-a da ogranici broj slobodnih mesta i da pokusa da utrpa u svoje dzepove sto vise para.

Nije ovo problem kupaca, ovo je problem investitora.

Veliko naselje iz osamdesetih, kilometar dalje od ZK ispod Ugrinovacke odnosno u Sremskih boraca i dan danas ima dovoljno slobodnih parking mesta i prakticno zatvorena velika igralista za decu. 35 godina kasnije u istom delu grada neko misli da na 1500 stanova napravi 50 slobodnih mesta i to je ok?
Не можемо се сада поредити са насељима из осамдесетих. Можемо се поредити само са приватним инвеститорима у садашњем тренутку. Нагађам само али сумњам да било који приватни инвеститор поклања паркинг места.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Ne razumem sta znaci ovo "poklanjanje" parking mesta. Naselje ima 1500+ stanova i tvoja je ideja da ne treba da postoji parking koji je slobodan? Na kraju Zemuna?

Ne poklanja on nista, ako npr. sad odjednom odluci da ce koriscenje lifta da se naplacuje 100 rsd po voznji ja sad treba da kazem, a pa ne mozemo se porediti sa besplatnim liftovima iz osamdesetih?
 
ОДБАЦУЈЕ СЕ захтев „Грађевинске дирекција Србије“ д.о.о, Београд, Булевар Арсенија Чарнојевића бр. 110, за издавање решења којим се одобрава употреба изведених радова на изградњи стамбених објеката, стамбени објекат „Ц“, спратности По+П+6+Пк, габарита 60,68 x 18,20, БРГП 8.423,68м2, који се састоји од ламела Ц1, Ц2, Ц3, стамбеног објекта ''Д'', спратности По+П+6+Пк, габарита 60,68 x 18,20, БРГП 8.423,68м2, који се састоји од ламела Д1, Д2, Д3 и стамбено – пословног објекта ''Е'', спратности По+П+6+Пк, габарита 60,68 x 18,20, БРГП 25.404,11м2, који се састоји од ламела Е1, Е2, Е3, са заједничком гаражом/подрум испод свих објеката и отвореним паркинг простором на нивоу 0 (изнад плоче гарaже), у насељу ''Земунске капије'', на кат. парцели бр.10362/3 КО Земун, на територији општине Земун, као непотпун.

О б р а з л о ж е њ е

..............
....Увидом у поднети захтев и достављене прилоге, овај орган је утврдио да за поступање по захтеву нису испуњени формални услови, односно да је потребно доставити:
- 0 Главну свеску ПИО (са приложеним потврдама о прикључењу, свим добијеним сагласностима и ситуационим решењем) и техничку документацију израђене и потписане у складу са Правилником о садржини, начину и поступку израде и начин вршења контроле техничке документације према класи и намени објеката ("Сл. гласник РС", бр. 72/18);

- Елаборат геодетских радова - уцртавање објекта за к.п. 10362/3 КО Земун;
- Елаборат геодетских радова – мерење промене настале изградњом објекта;
- Елаборат геодетских радова за подземне инсталације, за стамбено пословни објекат на к.п. 10362/3 КО Земун (Елаборат изведене водоводне и канализационе мреже са прикључцима);
- Елаборате подземних инсталација предмет бр. 956-03-1746/2018 за к.п. 10362/3 КО Земун (атмосферске, водоводне и фекалне инсталације) и геодетских радова – етажни елаборат, потписане квалификованиом електронским потписом у складу са Правилником;
- Енергетски пасош;
- Решење Републичког геодетског завода, Служба за катастар непокретности Земун, број 952-02-10-250/2017 од 28.08.2017. године којим се утврђују кућни бројеви за насеље „Земунске капије“, за објекте Ц, Д и Е;

Ако подносилац захтева у року од 10 дана од пријема закључка, а најкасније 30 дана од његовог објављивања на интернет страници надлежног органа, поднесе усаглашени захтев и отклони све утврђене недостатке, не доставља се документација поднета уз захтев који је одбачен, нити се поново плаћа административна такса, а све у складу са чланом 44. Правилника о поступку спровођења обједињене процедуре електронским путем.
Решено у Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, под бројем: 351-04-01413/2018-14, дана 17.12.2018. године.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589130#p589130:tmlsdn4f je napisao(la):
Кошутњак » Pon Dec 17, 2018 4:11 pm[/url]":tmlsdn4f]Због чега? Јел информација са сајта?
Djox":tmlsdn4f je napisao(la):
Upravo su odbacili zahtev za izdavanje upotrebne...

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Nedostatak određene dokumentacije. Br. predmeta ROP-MSGI-14855-IUP-6/2018.
 
Kako nema? Vidis da rade punom parom pa ne dostave sve sto treba, zbunili se malo :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589128#p589128:41zs75iz je napisao(la):
Кошутњак » Pon Dec 17, 2018 5:09 pm[/url]":41zs75iz] Нагађам само али сумњам да било који приватни инвеститор поклања паркинг места.
Svaki investitor detaljno da uslove prodaje.
Cak i ako na divlje prodaje parking mesta preko trajnog najma to je kupcima dato k znanju. Hoces, neces, ali znas.
Kod nas je problem sto je predstavljen javni parking a sto su to zapravo objekti koji su izostavljeni u bilo kom obliku predstavljanja naselja.

Ne bi mi imali problem da smo znali sta je parking a sta objekat (parking mesto u okviru objekta).
Prodaja se lazno predstavlja sa izostavljanjem bitnih elemenata za kupovinu.
Kod nas je problem obmana, a ne da li neko nesto poklanja ili ne. U prodaji moraju biti oznaceni svi objekti iz dozvole. A nisu. Sto je najgore, objekti su predstavljeni kao parking mesta na parceli koja nisu objekti.
 
lanmibg":7y9w45dy je napisao(la):
ОДБАЦУЈЕ СЕ захтев „Грађевинске дирекција Србије“ д.о.о, Београд, Булевар Арсенија Чарнојевића бр. 110, за издавање решења којим се одобрава употреба изведених радова на изградњи стамбених објеката, стамбени објекат „Ц“, спратности По+П+6+Пк, габарита 60,68 x 18,20, БРГП 8.423,68м2, који се састоји од ламела Ц1, Ц2, Ц3, стамбеног објекта ''Д'', спратности По+П+6+Пк, габарита 60,68 x 18,20, БРГП 8.423,68м2, који се састоји од ламела Д1, Д2, Д3 и стамбено – пословног објекта ''Е'', спратности По+П+6+Пк, габарита 60,68 x 18,20, БРГП 25.404,11м2, који се састоји од ламела Е1, Е2, Е3, са заједничком гаражом/подрум испод свих објеката и отвореним паркинг простором на нивоу 0 (изнад плоче гарaже), у насељу ''Земунске капије'', на кат. парцели бр.10362/3 КО Земун, на територији општине Земун, као непотпун.

О б р а з л о ж е њ е

..............
....Увидом у поднети захтев и достављене прилоге, овај орган је утврдио да за поступање по захтеву нису испуњени формални услови, односно да је потребно доставити:
- 0 Главну свеску ПИО (са приложеним потврдама о прикључењу, свим добијеним сагласностима и ситуационим решењем) и техничку документацију израђене и потписане у складу са Правилником о садржини, начину и поступку израде и начин вршења контроле техничке документације према класи и намени објеката ("Сл. гласник РС", бр. 72/18);

- Елаборат геодетских радова - уцртавање објекта за к.п. 10362/3 КО Земун;
- Елаборат геодетских радова – мерење промене настале изградњом објекта;
- Елаборат геодетских радова за подземне инсталације, за стамбено пословни објекат на к.п. 10362/3 КО Земун (Елаборат изведене водоводне и канализационе мреже са прикључцима);
- Елаборате подземних инсталација предмет бр. 956-03-1746/2018 за к.п. 10362/3 КО Земун (атмосферске, водоводне и фекалне инсталације) и геодетских радова – етажни елаборат, потписане квалификованиом електронским потписом у складу са Правилником;
- Енергетски пасош;
- Решење Републичког геодетског завода, Служба за катастар непокретности Земун, број 952-02-10-250/2017 од 28.08.2017. године којим се утврђују кућни бројеви за насеље „Земунске капије“, за објекте Ц, Д и Е;

Ако подносилац захтева у року од 10 дана од пријема закључка, а најкасније 30 дана од његовог објављивања на интернет страници надлежног органа, поднесе усаглашени захтев и отклони све утврђене недостатке, не доставља се документација поднета уз захтев који је одбачен, нити се поново плаћа административна такса, а све у складу са чланом 44. Правилника о поступку спровођења обједињене процедуре електронским путем.
Решено у Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, под бројем: 351-04-01413/2018-14, дана 17.12.2018. године.
Ау човече, није баш мали део документације да фали већ свашта нешто

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Када кажем поклања мислим на то да инвеститори направе зграду са 0 или јако мало слободних паркинг места. Ми се можемо поредити са рецимо вождовим капијама. Не знам каква је тамо ситуација али ценим да има јако мало слободних места.
Дакле, не можемо се поредити са изградњом из осамдесетих већ са Вождовим капијама, Пауновим брегом или тако нечим.
Brzibrz":3hbba8sh je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589128#p589128 je napisao(la):
Кошутњак » Pon Dec 17, 2018 5:09 pm[/url]":3hbba8sh]
Brzibrz":3hbba8sh je napisao(la):
Potpuno je nebitno ko je kupio, a ko nije jednu, dve ili tri garaze. Pitanje je kako ce naselje da izgleda zbog odluke GDS-a da ogranici broj slobodnih mesta i da pokusa da utrpa u svoje dzepove sto vise para.

Nije ovo problem kupaca, ovo je problem investitora.

Veliko naselje iz osamdesetih, kilometar dalje od ZK ispod Ugrinovacke odnosno u Sremskih boraca i dan danas ima dovoljno slobodnih parking mesta i prakticno zatvorena velika igralista za decu. 35 godina kasnije u istom delu grada neko misli da na 1500 stanova napravi 50 slobodnih mesta i to je ok?
Не можемо се сада поредити са насељима из осамдесетих. Можемо се поредити само са приватним инвеститорима у садашњем тренутку. Нагађам само али сумњам да било који приватни инвеститор поклања паркинг места.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Ne razumem sta znaci ovo "poklanjanje" parking mesta. Naselje ima 1500+ stanova i tvoja je ideja da ne treba da postoji parking koji je slobodan? Na kraju Zemuna?

Ne poklanja on nista, ako npr. sad odjednom odluci da ce koriscenje lifta da se naplacuje 100 rsd po voznji ja sad treba da kazem, a pa ne mozemo se porediti sa besplatnim liftovima iz osamdesetih?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Kako je izvodljivo da su zaboravili tj nisu dostavili toliko dokumentacije? Pa ne bave se oni prodajom povrca pa su sada resili da zidaju i bave se gradjevinarstvom... ej bre, pa 7 stavki fali!!! Da li iz nekog razloga kupuju vreme, ili su definitivno amateri, ja ne znam sta se ovo desava... ako GDS ne zna koju sve dokumentaciju treba da dostavi, ja ne znam ko zna...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589169#p589169:30n9nv8f je napisao(la):
Кошутњак » Pon Dec 17, 2018 8:02 pm[/url]":30n9nv8f]Када кажем поклања мислим на то да инвеститори направе зграду са 0 или јако мало слободних паркинг места. Ми се можемо поредити са рецимо вождовим капијама. Не знам каква је тамо ситуација али ценим да има јако мало слободних места.
Дакле, не можемо се поредити са изградњом из осамдесетих већ са Вождовим капијама, Пауновим брегом или тако нечиm.
Ne mozemo se porediti sa njima jer su oni naznacili sta je parking mesto, a sta je objekat.
Nije poredjenje sada broj mesta nego prodaja. Nama su objekti predstavljeni kao parking mesta.
 
Kanta":2xa1bjbd je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589128#p589128 je napisao(la):
Кошутњак » Pon Dec 17, 2018 5:09 pm[/url]":2xa1bjbd] Нагађам само али сумњам да било који приватни инвеститор поклања паркинг места.
Svaki investitor detaljno da uslove prodaje.
Cak i ako na divlje prodaje parking mesta preko trajnog najma to je kupcima dato k znanju. Hoces, neces, ali znas.
Kod nas je problem sto je predstavljen javni parking a sto su to zapravo objekti koji su izostavljeni u bilo kom obliku predstavljanja naselja.

Ne bi mi imali problem da smo znali sta je parking a sta objekat (parking mesto u okviru objekta).
Prodaja se lazno predstavlja sa izostavljanjem bitnih elemenata za kupovinu.
Kod nas je problem obmana, a ne da li neko nesto poklanja ili ne. U prodaji moraju biti oznaceni svi objekti iz dozvole. A nisu. Sto je najgore, objekti su predstavljeni kao parking mesta na parceli koja nisu objekti.
Обмана јесте у сваком случају али врло перфидна. Нешто као са домом здравља у Степи. Не сећам се ни како сам дошао на ту тему са запосленом из ГДС када ми је рекла да та места неће бити слободна. Мислим да сам коментарисао наглас да има мало паркинг места, мислећи на све то што је уцртано, а да ми је она на то рекла па ни то није слободно.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Opet relativizujes, to nema veze sa domom zdravlja. Ovo su elementi gradjevinske dozvole. GDS je predstavio parking mesta koja imaju materijalnu vrednost i pripadaju Stambenoj zajednici, i meni, kupcu kao suvlasniku. GDS nas je obmanom direktno materijalno ostetila. Izvrsila je kradju manipulacijom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589176#p589176:2uqdo3hr je napisao(la):
Кошутњак » Pon Dec 17, 2018 8:26 pm[/url]":2uqdo3hr]
Kanta":2uqdo3hr je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589128#p589128 je napisao(la):
Кошутњак » Pon Dec 17, 2018 5:09 pm[/url]":2uqdo3hr] Нагађам само али сумњам да било који приватни инвеститор поклања паркинг места.
Svaki investitor detaljno da uslove prodaje.
Cak i ako na divlje prodaje parking mesta preko trajnog najma to je kupcima dato k znanju. Hoces, neces, ali znas.
Kod nas je problem sto je predstavljen javni parking a sto su to zapravo objekti koji su izostavljeni u bilo kom obliku predstavljanja naselja.

Ne bi mi imali problem da smo znali sta je parking a sta objekat (parking mesto u okviru objekta).
Prodaja se lazno predstavlja sa izostavljanjem bitnih elemenata za kupovinu.
Kod nas je problem obmana, a ne da li neko nesto poklanja ili ne. U prodaji moraju biti oznaceni svi objekti iz dozvole. A nisu. Sto je najgore, objekti su predstavljeni kao parking mesta na parceli koja nisu objekti.
Обмана јесте у сваком случају али врло перфидна. Нешто као са домом здравља у Степи. Не сећам се ни како сам дошао на ту тему са запосленом из ГДС када ми је рекла да та места неће бити слободна. Мислим да сам коментарисао наглас да има мало паркинг места, мислећи на све то што је уцртано, а да ми је она на то рекла па ни то није слободно.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Dopada mi se sto se konacno slozismo da je obmana, ali ova nasa je materijalna, direktna kradja dela pripadajuceg parkinga kupcu kao suvlasniku.
 
Menjanje uslova prodaje jeste laganje. I to ozbiljno. I ozbiljna obmana i faul.
Ako zgrada ima odgovarajući broj mesta u garaži i prodavac kaže "stanove prodajemo isključivo sa garažama" onda ja kupujem stan u zgradi u kojoj svaki stan ima garažu. I znam da će naselje biti uredno i svi će imati gde da parkiraju. Ali ako se prodavac predomisli, i kaže "ipak prodajemo stanove i bez garaže" onda to znači dve stvari:
- naselje će nekoliko godina imati ogroman problem sa parkiranjem, iako ga ja lično neću imati, to će ružiti naselje, i problem će imaće bilo ko mi dolazi u posetu
- garaže će se na kraju prodavati po mnogo nižoj ceni nego od cene koju sam ja platio...

Nego, ajd ovi vešti sa dozvolama nek pogledaju da li su parking mesta za zgradu G mesta u garaži ili su ipak kojim neverovatnim slučajem slobodna?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589170#p589170:204a99gc je napisao(la):
Salyhoo » Pon Dec 17, 2018 8:03 pm[/url]":204a99gc]Kako je izvodljivo da su zaboravili tj nisu dostavili toliko dokumentacije? Pa ne bave se oni prodajom povrca pa su sada resili da zidaju i bave se gradjevinarstvom... ej bre, pa 7 stavki fali!!! Da li iz nekog razloga kupuju vreme, ili su definitivno amateri, ja ne znam sta se ovo desava... ako GDS ne zna koju sve dokumentaciju treba da dostavi, ja ne znam ko zna...

Apsolutno isto pitanje mi se celog dana okrece u glavi.
Meni je ovo toliki propust, da su zaboravili ili sta vec da podnesu ovoliko dokumentacije, da mi je neshvatljivo.
Vise mi lici na neko muljanje i kupovinu vremena, za sta, ne znam, nadam se da nije bas oko parking mesta tj uknjizavanja istih.
Rok za dopunu dokumentacije je 10-30 dana, danas je 17. dec, tako da ne znam kako ce poceti primopredaja.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589187#p589187:204a99gc je napisao(la):
rodoljub.ilic » Pon Dec 17, 2018 9:12 pm[/url]":204a99gc]
Nego, ajd ovi vešti sa dozvolama nek pogledaju da li su parking mesta za zgradu G mesta u garaži ili su ipak kojim neverovatnim slučajem slobodna?

Ja kad sam kupovao stan, odnosno kad sam se raspitivao, znaci to potpisujem, receno mi je: "Dvosobni stanovi u objektima C, D, E, uslov za kupovinu je kupovina garaznog mesta. Ukoliko se odlucite za dvosoban stan u objektu G, koji ce biti zavrsen u oktobru 2019. mozete kupiti stan bez garaznog mesta."
Nakon par dana, ispostavilo se da ni u C, D, E za dvosobne nije uslov garazno mesto.
Sta to onda znaci, sto se tice objekta G i garaznih i parking mesta, mozete pretpostaviti ...
 
Kanta":2yxoi55x je napisao(la):
Opet relativizujes, to nema veze sa domom zdravlja. Ovo su elementi gradjevinske dozvole. GDS je predstavio parking mesta koja imaju materijalnu vrednost i pripadaju Stambenoj zajednici, i meni, kupcu kao suvlasniku. GDS nas je obmanom direktno materijalno ostetila. Izvrsila je kradju manipulacijom.
Шта сам то релативизовао?
Рекао сам да је слично што и јесте. Није идентично али јесте слично. Довођење у заблуду и једно друго.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
@Kosutnjak
Nije ni blizu slicno. Oni traze Dom zdravlja kao sto su ovamo nekom pomenuli Lidl.
Ono sto mi trazimo je uzeti deo iz Ugovora, a to je prikazano parking mesto koje mi ugovorom pripada kao suvlasniku.
Nebo i zemlja.
 
Vrh