Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Ako je tako, prevara i obmana na kvadrat. Organizovati se pa u medije. Pa kad se pokrene stvar onda nek gledaju kako ce prodavati ostale stanove i kako ce kupcima objasniti. Znaci ko bude imao primopredaju narednih dana dobro nek otvori oci i nek ne potpisuje nista da se odrice bilo cega u korist direkcije.
 
Prodajni showroom kada se uselimo nam je na sto metara. Posto su oni napravili nama haos mozemo i mi njima, svaki potencijalni kupac koji dodje moze lako da bude obavesten na sta ce da lici naselje kada 1500+ porodica ima 50 mesta za goste.
 
Ono sto se na gornjoj slici jasno uocava je da su parking mesta izmedju zgrada i ona bocno od zgrade identicna po obelezju a samim tim i pravnom statusu, dok je u realnosti sve potpuno drugacije.
 
I sta to znaci? Nista drugo do prevara i obmana i dovodjenje u zabludu. Najgore je sto je ova slika postavljena skoro i tako se reklamiraju.
 
Ocete imati neko igraliste djecije sportski teren tako nesto ...kad vec nema parkinga
 
Na slikama hocemo. Po gradjevinskim dozvolama jos uvek nema nagovestaja.
Moramo da im verujemo da ce biti ono sto je na slici.
 
A u ugovoru nema opisa niceg osim pojedinacnog stana ...
 
Ima sve, zajednicki sadrzaji unutar kompleksa, saobracajnice, parking mesta, hidrantska mreza, trotoari, ozelenjene povrsine, staze, trg sa fontanom, brojila i vodomeri za fontanu. Obavezali smo se da placamo odrzavanje svih zajednickih sadrzaja na parceli, ovo je kondominijum.
Naglaseno je da prema zakonu sve troskove snosimo u okviru parcele na kojoj je objekat. A citavo naselje je jedna kp.
 
Samo da placate bez da oducujete kondominijm to nije reko bi se ...
Izvrsite preparcelaciju ...svak svoju parcelu ...
 
Sve odlucuje Stambena zajednica, nista oni nisu nametnuli. To odrzavanje mi je i logicno potpisali smo ga do kraja 2020. dok se naselje ne zavrsi. To je bolje nego da zivimo kao st*** dok ne izaberemo nekog da se time bavi.
Sve je OK regulisano, pristali smo da sve bude lepo, nabrojana su u odrzavanje i igralista, bice svega toga.
Naselje je osmisljeno dobro, radovi bar grubo deluju odlicno, ja tu stvarno ne mogu nista da zamerim. Bice mana sigurno, ali generalno za srpske uslove bice to OK objekti. I bilo bi bolje od vecine naselja u Beogradu.

Onog dana kada je objavljen snimak naselja na youtube gde su obelezena parking mesta meni nije bilo dobro. U sekundi sam skontao sta je namera i prosto nisam mogao da verujem. Kao da sam se sam sebi posrao u usta sa hvaljenjem njihovog postenja i korektnosti. Jos je gore kad ih ovde neko brani izjavama "meni su rekli da su parking mesta njhova i sl." Ma nemaju oni sta da govore, svaka slika, maketa, sajt, sve u oglednom stanu, apsolutno nijedan prodajni materijal ne ukazuje da su parking mesta posebni delovi objekta. Tim pre su kod vecine kupaca i smatrana javnim jer nigde nije bilo pomena ni o njihovoj prodaji, ne nude se, nista, lepo sve ucrtano kao javno. Koji bi advokat, i da je citao onu gradjevinsku dozvolu skontao sta su parking mesta na nivou 0? Znaci za ovu informaciju su pouzdano znali samo u GDS. I potpuno su je krili u prodaji.
Pa nema ljigavije i podlije stvari koju su mogli da naprave. Ja sam se sa onim brojem parking mesta, da su sva slobodna, razmisljao da li da kupim garazno mesto jer nisam morao. Sasvim slucajno se odlucih da uzmem jer sam ipak smatrao da ce biti tesno. A ovo sto su napravili? Pa ovo je nestvarno, ovo da saberes sve privatnike sa njihovim smicalicama, ali opet javno predocenim u ugovorima, ne bi nadmasili pokvarenost ovog postupka.

Cekam da vidim upotrebnu da li ce ispraviti gresku i da krene useljenje. Posle toga, pa nece proci dan bez 50 mejlova na sve moguce adrese, ovo je najprljavija gradjevinska gadost jedne drzave. Da se po*** na svoje zakone, da hvata cake po dozvolama, da manipulise kupcima i da im skriva informacije. Pitacu Evropsku banku kao suvlasnika Komercijalne da li su svesni sta se radi njihovim kapitalom, svakog ko mi padne na pamet.

Sve mogu da razumem, ali da pomisle da im ovo stvarno prodje, to ne razumem. Pa stan u naselju bez parking mesta nece kupiti niko normalan.
 
Podrzavam! Za sve sto treba tu sam.
Ako treba i u novine i na tv, za sve imamo po nekog ;) Pa cemo se terati. Da vidimo onda ko ce biti zainteresovan za kupovinu sa prevarantima
 
@kanta
"Jos je gore kad ih ovde neko brani izjavama "meni su rekli da su parking mesta njhova i sl."

Можда сам требао да прећутим али девојка која ради у showroom ми је стварно то рекла. Недвосмислено ми је рекла да паркинг места сигурно неће бити слободона и да ће се изнајмљивати али коме и на који начин то још не зна. На мене је оставила добар утисак као особа која говори истину а уз то се и разуме у свој посао. Тако да не верујем да је од толико људи са којима сваки дан прича, само мени рекла да та паркинг места неће бити слободна.
 
Kako je mogla da ti kaze da parking mesta nisu slobodna kad su ona iz dozvole parternog uredjenja slobodna. Nije smela da kaze da parking mesta nisu slobodna jer zakonski jesu slobodna. Znaci i tebe su lagali.
 
Da li je neko primetio da u ugovoru o održavanju stoji tarifa za garažno mesto, ali i za parking mesto? Znali su još tada šta će sa parking mestima, sad mi treba da otkrijemo da li imamo neko pravo na njih ili ne.

Ustvari u predugovornom obaveštenju ali poenta je ista.
A tamo piše:
"2,4 evra po pripadajućem parking mestu".
 
Samo da kazem da sam zvao sada da vidim kad je podela kljuceva, kaze da rade na tome uveliko, ali tek sledece nedelje. Navodno nisu jos dobili upotrebnu dozvolu. Nisam ulazio u to dublje, ali eto, tako mi je receno.

Takodje posto ja imam 0.3kvm manje, tek sledece godine ce se to resavati. Opet, za one sto imaju vise ne znam sta se desava.
 
Kanta":3sxtoolx je napisao(la):
Kako je mogla da ti kaze da parking mesta nisu slobodna kad su ona iz dozvole parternog uredjenja slobodna. Nije smela da kaze da parking mesta nisu slobodna jer zakonski jesu slobodna. Znaci i tebe su lagali.
У толике детаље баш нисмо улазили. Да смо анализирали посебно свако паркинг место можда би рекла а можда и не би, то можемо само да нагађамо. Мада ја верујем да би ми рекла истину јер је такав утисак оставила на мене.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Ljopa":1yzk764p je napisao(la):
Samo da kazem da sam zvao sada da vidim kad je podela kljuceva, kaze da rade na tome uveliko, ali tek sledece nedelje. Navodno nisu jos dobili upotrebnu dozvolu. Nisam ulazio u to dublje, ali eto, tako mi je receno.

Takodje posto ja imam 0.3kvm manje, tek sledece godine ce se to resavati. Opet, za one sto imaju vise ne znam sta se desava.
pa naravno, cim treba da vrate novce onda sledece godine, moze da ceka. al zato ko ima 0.06, 0.3, 0.5 itd vise, onda mora pre useljenja.
sad da ne bude sve teorija zavere ali ja mislim da odugovlace da "legalno" pokriju oduzimanje parkinga
 
Pa to je poenta rekla-kazala, irelevantno je. Neki su i Lidl pominjali koji nije predmet dozvole. Skice, prikazi, makete, ogledni stan, sajt, to su opipljivi relevantni pokazatelji predmeta kupoprodaje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589068#p589068:3azly8gu je napisao(la):
Кошутњак » Pon Dec 17, 2018 2:09 pm[/url]":3azly8gu]
Kanta":3azly8gu je napisao(la):
Kako je mogla da ti kaze da parking mesta nisu slobodna kad su ona iz dozvole parternog uredjenja slobodna. Nije smela da kaze da parking mesta nisu slobodna jer zakonski jesu slobodna. Znaci i tebe su lagali.
У толике детаље баш нисмо улазили. Да смо анализирали посебно свако паркинг место можда би рекла а можда и не би, то можемо само да нагађамо. Мада ја верујем да би ми рекла истину јер је такав утисак оставила на мене.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Tako su isto bili iskreni i pricali istinu da se stan ne moze kupiti bez garaznog mesta. Podvlacim, iskljucivo je uslov garazno mesto. Dok se posle ispostavilo da eto, ipak moze
 
Meni su rekli prosle nedelje da je dodela iskljucivo od 17.12. zakljucno sa 24.12. Ne znam zasto daju informacije za koje ni sami nisu sigurni da ce ih realizovati u tom roku. Neozbiljnost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=589071#p589071:1t3xridu je napisao(la):
lanmibg » Pon Dec 17, 2018 2:13 pm[/url]":1t3xridu]
Ljopa":1t3xridu je napisao(la):
Samo da kazem da sam zvao sada da vidim kad je podela kljuceva, kaze da rade na tome uveliko, ali tek sledece nedelje. Navodno nisu jos dobili upotrebnu dozvolu. Nisam ulazio u to dublje, ali eto, tako mi je receno.

Takodje posto ja imam 0.3kvm manje, tek sledece godine ce se to resavati. Opet, za one sto imaju vise ne znam sta se desava.
pa naravno, cim treba da vrate novce onda sledece godine, moze da ceka. al zato ko ima 0.06, 0.3, 0.5 itd vise, onda mora pre useljenja.
sad da ne bude sve teorija zavere ali ja mislim da odugovlace da "legalno" pokriju oduzimanje parkinga

Da! Da napomenem da ja jos uvek cekam odgovor na pitanje kako ide procedura i kad mogu da ocekujem njihovu uplatu zbog manje povrsine od projektovane...
 
Pozdrav svima,
Pratim vas pa da se i prikljucim :)
Stan sam kupila u januaru I ni jedom recju nije nagovesteno da parking mesta nece biti slobodna vec predmet rentiranja/prodaje...sto je I uticalo na moju odluku da ne kupim garazno mesto jer sam uzela manji stan. Tako da smatram se obmanuto, prevareno izmedju ostalog I jer sam svoje finansije/kreditiranje radila racunajuci da mi nece trebati naknadno dodatna sredstva za parking...sad su mi vezane ruke.
Zvala sam u petak I pitala:
1.status parking mesta - kazu da se jos ne zna
2.primopredaja kad ce biti s obzirom da su ostale dve sedmice do 30.12., a ne javljaju nista. Kazu mi da nece slati obevestenje vec ce svakoga pozivati I dogovarati termin ...i da rade punom parom da bude do 30.12.
Znam samo da meni od njihovih manipulatorskih, prevarantskih postupaka izlazi para na usi...
Podrzacu svako zalaganje da se stane na put ovoj bezobrastini oko parking mesta.
 
Odete kod investitora posle godinu dana prodaje i za parking mesta vam kaze "status se ne zna".
Kriminal.
 
Ти се @kanta надаш да ћеш имати слободан паркинг за госте а људи не узимају гаражу јер рачунају на слободан паркинг за себе. Неко има пара за "бацање" на гаражу а ми остали паметни ћемо да уштедимо.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Vrh