Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

sts":gvu0mfe5 je napisao(la):
Stanovi su im preskupi, sumnjam da će im prodaja pratiti izgradnju. Moguće da cene padnu kao u Stepi. I u ovim gotovim zgradama ima dosta praznih stanova. Što se ne pokazaše nečim pozitivnim. Npr. ako su tolerisali 0.2m2 pa su dobro prošli oni ispod te granice, daj naplatite onda svima razliku umanjenu za 0,2m2. Ajde da se nadamo da će nas iznenaditi klimom. Meni su rekli i da izmerite različitu površinu samo tužbom možete da tražite da vam se prizna.
Од климе су одустали давно

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
@sts
Cene nikada nisu pale u Stepi, bar za neke strukture stanova koje su u ZK dominantne. Nikada u Stepi nisi mogao kupiti dvosoban stan po nekoj nizoj ceni od one koja je zacrtana od pocetka. Snizeni su kasnije, i to iskljucivo veliki stanovi na nepovoljnijim polozajima - potkrovlja, prizemlja, oni su cak imali i neke polusuterene, deo je bio ukopan. Ne mislis da su takve stanove mogli da prodaju po nekim regularnim?
ZK grade potpuno drugacije, stanovi su mnogo manji i slabo ih ima po gradu takve strukture u novogradnji i oni su toga svesni. Kao sto su i sada dvosobni stanovi u Stepi papreni i prodaju se po ceni Panorame. Trziste je takvo. Ali cena i nije nas problem, mi smo platili koliko smo mislili da vredi, kako ce biti, videcemo.
Mozda ce i kod nas sniziti prizemlja, potkrovlja su prodali. Mozda cak snize i 6. sprat koji je projektovan tako kako je projektovan, bez natkrivene terase, a da je iznad stan. To nema ama bas nijednu pozitivnu stranu. Mogli su kao u Gornjem gradu da stave krov i njima, ne znam zasto nisu.

Sto se tice klima i nadstresnica one su takve kakve jesu - klima nema niti ce ih biti jer nisu ni definisane ugovorom, nadstresnica nema niti ce ih biti jer nisu definisane ugovorom. GDS ce dobiti upotrebnu dozvolu i zavrsiti predajom stanova, sve ostalo su prazne price da ce se baviti ovim ili onim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588169#p588169:3czyx43v je napisao(la):
sts » Sre Dec 12, 2018 9:55 pm[/url]":3czyx43v]Stanovi su im preskupi, sumnjam da će im prodaja pratiti izgradnju.

Ja bi zaista voleo da čujem na čemu bazirate ovaj zaključak, jer naprotiv mislim da je ovo najbolja cena za taj kvalitet stanova (ali i samog naselja) u gradu trenutno. Možda sam malo subjektivan po pitanju lokacije jer meni baš odgovara, ali i dalje mislim da su cene odlične ako se pogleda bilo šta sa te strane reke.
 
Zvala sam GDS i receno mi je da će se primoredaja stanova obaviti u periodu od 17.12. do 24.12.
 
A evo i stubića na numerisanim mestima...
1d2f24cc466b4613ab08ffab865ad8cf.jpg


Послато са BBB100-2 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588509#p588509:cm4b3z00 je napisao(la):
rodoljub.ilic » Пет Дец 14, 2018 3:37 pm[/url]":cm4b3z00]A evo i stubića na numerisanim mestima...
1d2f24cc466b4613ab08ffab865ad8cf.jpg


Послато са BBB100-2 уз помоћ Тапатока

Таман између стубића има места да паркирам, посред ове беле линије :)
 
Znaci i zvanicno mrak u naselju - vec vidim novi naziv "Alkatraz".
Belvil na primer ima 19% potpuno slobodnih parking mesta u okviru naselja (bez onih "trajno izdatih" kupcima) naspram broja stanova. A ZK nece imati vise od 7%. Belvi ima ulicu uz naselje uz koju se jos prilicno komotno parkira, mi nemamo nista, kao ostrvo smo.
A ovo je nista kako ce tek biti. GDS je sada izgradila "najkomotniji" deo naselja. Kakav ce pokolj da nastane kada se izgradi i proda F koja ima 245 stanova i 101 garazno mesto, naravno bez slobodnih parkinga okolo jer su vec usli u nasu dozvolu ili G koja nema nijedno slobodno parking mesto a stanova vise nego nase tri zgrade zajedno.
Buduci kupci samo da znaju da nista od uredjenih parkica i sl jer ce sve biti popunjeno divljim parkiranjem. Ovako ce dobiti OK stan, ali da ipak budu spremni na ono sto nam sledi i da ne ocekuju bajkovite uredjene povrsine okolo jer je fizicki neostvarivo da ih bude.
A GDS boli uvo, zaradice na otvorenim parking mestima jos pola miliona evra otprilike, mozda i vise, i otici odatle.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588526#p588526:1ry536tc je napisao(la):
Kanta » Pet Dec 14, 2018 4:08 pm[/url]":1ry536tc]Znaci i zvanicno mrak u naselju - vec vidim novi naziv "Alkatraz".
U Belivlu koji je haos i ima ulice okolo na kojima se parkira ima 19% slobodnih parking mesta naspram stanova samo u naselju, npr. Kod nas max 7%.
A ovo je nista kako ce tek biti. GDS je sada izgradila "najkomotniji" deo naselja. Kakav ce pokolj da nastane kada se izgradi i proda F koja ima 245 stanova i 101 garazno mesto, naravno bez slobodnih parkinga okolo jer su vec usli u nasu dozvolu.
Buduci kupci samo da znaju da nista od uredjenih parkica i sl jer ce sve biti popunjeno divljim parkiranjem. Ovako ce dobiti OK stan, ali da ipak budu spremni na ono sto nam sledi i da ne ocekuju bajkovite uredjene povrsine okolo jer je fizicki neostvarivo da ih bude.
A GDS boli uvo, zaradice na otvorenim parking mestima jos pola miliona evra otprilike, mozda i vise, i otici odatle.

Ne bih se slozio... uredjene povrsine ce biti zavrsene prema projektu. U slucaju da bilo koje vozilo bude “divlje parkirano” zna se za sta sluzi pauk...
 
Nemoj te prazne price oko pauka i sl. svi znamo kako Beograd funkcionise i kad narod nema kud radice ono sto mora. Ne kazem da nece oni to napraviti, kazem da ce biti unisteno kao i svuda. Ne zato sto neko to zeli vec zato sto je tako napravljen koncept naselja. Tako veliko naselje sa tako malo slobodnih parking mesta i izolovano okolo da nemas gde drugo da se parkiras.

A stubici izgleda postavljeni tek nakon tehnickog prijema objekta kada je prosla inspekcija i nadzor...
 
pa ocigledno im se moze. posto za sad nema nikog da reaguje, ni za parking mesta ni za ostale stvari. kad se od strane gds cuti oko parking mesta...sve je to lov u mutnom.
 
Naravno da im se moze. Drzava sve to dozvoljava, a znamo da se protiv nje ne moze. Jos je koncept gradnje takav da se haos ne vidi u pocetku, izgradili su najveci deo slobodnih parking mesta odmah, a i narod ce se parkirati divlje dok se ne izgrade A i B na tom mestu. Kako gradnja odmice tek cemo shvatati sta je zatvor. Zamisli kad se useli G sa 0 parking mesta, 366 stanova.
Prevareni smo i obmanuti jer nikom nije receno da se naselje gradi po zatvorskom modelu bez slobodnih parking mesta. Moze to nekom i da odgovara, ali da zna da ce mu trebati brdo para da tamo zivi. Samo treba da kazu kupcu prilikom prodaje da se gradi zatvorski tip naselja i sve bi bilo ok. Pa ko zeli, neka kupi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588550#p588550:2zq571qd je napisao(la):
Kanta » Pet Dec 14, 2018 8:16 pm[/url]":2zq571qd]Zamisli kad se useli G sa 0 parking mesta, 366 stanova.

A zamisli kad se useli G sa 366+ garažnih mesta. Svi tvoji postovi su napisani kao da zgrade nemaju garažu.
 
Stubici tako postavljeni da se lako moze parkirati izmedju dva stubica
 
@zzz

a koliko ljudi ce kupiti garazna mesta? posebno u G gde stanovi nisu uslovljeni garaznim mestom?
nije mala cifra od 9k evra za garazno mesto, koliko kosta ako nije za kes, pa i ovo za kes je velika cifra.
bice haosa svakako. posebno kad ljudima budu dolazili gosti, gde parkirati, kako...?!
ovakvim nacinom planiranja parking mesta bukvalno teraju i one koji nisu kupili garazno mesto da ih kupe.

ne moze u zemlji srbiji nista bez obmane, prevare, zavlacenja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588582#p588582:6cc8adm7 je napisao(la):
zzz » Pet Dec 14, 2018 10:00 pm[/url]":6cc8adm7]
A zamisli kad se useli G sa 366+ garažnih mesta. Svi tvoji postovi su napisani kao da zgrade nemaju garažu.
Moji postovi su na racun otvorenih slobodnih parking mesta. Ima G 387 garaznih mesta + 62 otvorena privatna parking mesta + 0 slobodnih parking mesta.
Investitor je pre svega osmislio manje i prakticne stanove zato sto na ovoj lokaciji sigurno nije zamisljao zivot ultra mega elite. A sudeci po parkiranju zivecemo sa vecim troskovima nego stanovnici Belvila. Da li je to po tebi realno i normalno? Jel stvarno mislis da u ZK stan kupuje neko ko planira da izdvaja vise novca za zivot od stanovnika Belvila?
Tipa dodju ti rodjaci i ti platis prihvatljivih 200-300 dinara da udju u tvoj stan, a da mogu da pridju kolima naselju? (Jos racunam da si ti kupio mesto i da bar za sebe ne mislis). Ovo prosto nije normalno. Ako prodje kod kupaca (koji do sada nisu kupili), svaka im cast. Ocigledno da imaju plan odredjen broj da prodaju koliko se navuce ljudi, a posle sa drzavom da prodaju vojsci i policiji jeftinije kad niko ne bude hteo da kupi.
 
Ако је закон на нашој страни ГДС ће морати да врати паре што је узео за та места а та места ће припасти стамбеној заједници.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588620#p588620:oasa4edu je napisao(la):
Кошутњак » Sub Dec 15, 2018 5:17 am[/url]":oasa4edu]Ако је закон на нашој страни ГДС ће морати да врати паре што је узео за та места а та места ће припасти стамбеној заједници.
Za pocetak treba da saznamo kako su ovo uradili, da bismo znali kako dalje. Mene je najvise iznerviralo sto su ovo uradili pre primopredaje, da ne mozemo normalno da parkiramo makar dok se ne uselimo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588625#p588625:2iw1s8t4 je napisao(la):
darkot » Sub Dec 15, 2018 9:07 am[/url]":2iw1s8t4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588620#p588620:2iw1s8t4 je napisao(la):
Кошутњак » Sub Dec 15, 2018 5:17 am[/url]":2iw1s8t4]Ако је закон на нашој страни ГДС ће морати да врати паре што је узео за та места а та места ће припасти стамбеној заједници.
Za pocetak treba da saznamo kako su ovo uradili, da bismo znali kako dalje. Mene je najvise iznerviralo sto su ovo uradili pre primopredaje, da ne mozemo normalno da parkiramo makar dok se ne uselimo.

Sto rece neko, nece mi biti problem da stanem izmedju stubica i izbacim stvari....
 
A da prijavimo građevinskoj inspekciji za početak? Da je ovo neko uradio ispred moje sadašnje zgrade na nekom parking mestu, to bi bio prvi korak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=588625#p588625:3bnlhbyr je napisao(la):
darkot » Sub Dec 15, 2018 9:07 am[/url]":3bnlhbyr]
Za pocetak treba da saznamo kako su ovo uradili, da bismo znali kako dalje. Mene je najvise iznerviralo sto su ovo uradili pre primopredaje, da ne mozemo normalno da parkiramo makar dok se ne uselimo.
Meni je bas dobro sto su se pokazali pre primopredaje da saznamo kakva je namera investitora.
Ovde vise nije pitanje da li ce spustiti stubice da se uselimo, ovde je pitanje vlasnistva parking mesta.
Ukoliko je napravljen propust i dozvoli se knjizenje parking mesta onda ta greska treba da se ispravi, moze u upotrebnoj dozvoli, posle ima i Upravni sud, videcemo.
Ukoliko je zakonski ispravno i ova mesta se uknjize na ime investitora, onda su kupci dovedeni u potpunu zabludu. Kao sto je na slici u renderima nacrtana rampa za ulazak u garazu kao privatno vlasnistvo, tako je kupcima MORALO biti predstavljeno da ce navodno slobodna mesta biti privatno vlasnistvo, a ne da ljudi misle da su to slobodna parking mesta. Cak i da su svih 186 mesta slobodno (po 62 u CDE, G, H) to je opet knap da naselje uopste funkcionise kao relativno OK, bice i tu divljeg parkiranja. A ovo da je 186 parking mesta u naselju privatno i da nemas nigde parking, to je van pameti. Pa ja nikad ne bih pomislio da kupim stan pod ovim uslovima kolika god da mu je cena.

Price da ce se iznajmljivati, prodavati i sl. su besmislene jer ona nisu u prodaji od pocetka, a deo su parcele. Privatno vlasnistvo je privatno vlasnistvo. Moze GDS da krene sa pricom da ce ih jeftinije izdavati, ili spusti stubice na 2 godine dok se ne smiri prica i posle samo saznas da je to neko kupio, ko zna ko.

Prica se resava u ovom trenutku. Ukoliko se dozvoli knjizenje na GDS nemam pojma sta cemo mi kupci raditi, ali znam da stan u naselju kasnije nece kupiti vise niko, bar niko ko ne zamislja da zivi na Beverli hilsu.
 
Da li je moguce da bar mi koji smo ovde na ovom forumu, uputimo neki mail, dopis, sta god sa pitanjem vezanim za parking mesta? Da vidimo njihov odgovor...
Mada s druge strane cisto sumnjam da cemo dobiti odgovor. Ja kada sam im pisao na mail da mi kazu da li je izvedena povrsina veca ili manja, dobio sam odgovor bukvalno u roku od minut. Na moj sledeci mail da mi daju na uvid izvestaj, odnosno obracun izvedene povrsine, nisu se udostojili da odgovore, cak ni da moze ili ne moze. Znam da cu to dobiti prilikom potpisivanja aneksa ali hocu da ga vidim pre toga.
 
@lanmibg: izgleda da je malo random to vreme potrebno za odgovaranje na mail... ja sam odgovor na isto cekao dosta duze od tebe, doduse, meni oni treba da plate.
Nesto sam razmisljao da se napravim lud i predstavim kao potencijalni kupac nekog od tih parking mesta, cisto da cujem sta kazu....
 
@miskobg

pa da, eto, cim oni treba da daju nesto, pa i to da tebi vrate novac, ti moras da cekas i na odgovor.
pa nije to losa ideja, pokusaj na tu foru pa da vidimo sta ce odgovoriti.
 
Sad ne vredi ni mail ni dopis. Nisu vise bitni ni stubici, da li ce ih skinuti pa kasnije staviti.
Sad je problem prodaja. Nije problem ni sto ih nema u prodaji, ni to da su mozda vec nekom prodata tipa vlasnicima lokala.
Najveci problem je sto su posebni delovi objekta (ako to sad postanu) kupcima predstavljeni kao javni delovi parcele. Pogledajte sliku Belvila. Lepo stoji sta je privatni parking, sta javni. Kao sto je stan ogradjen vratima, garaza rampom, kupac je na parceli morao biti upoznat sa svim delovima objekta u smislu da li su zajednicki ili posebni. Bice velikih problema oko ovoga, bicemo u medijima vise nego Stepa. To je prevara neverovatnih razmera. Da tebi investitor na parceli na kojoj postajes suvlasnik ne kaze sta su sve objekti i koji su posebni delovi objekta, nego ih kasnije samo naprasno preuzme. Ako ovo postanu privatna parking mesta moramo se preko advokata izboriti bar za sporazumni raskid ugovora jer smo dovedeni u zabludu.
 
Vrh