Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Da, treba 4 kvadrata kabl za ovo. Videcemo sta su stavili, ako nije dovoljan presek pokusacu da uglavim obican bojler. Svakako necu da razbijam plocice :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579388#p579388:2vph2824 je napisao(la):
Alokin » Uto Nov 06, 2018 1:48 am[/url]":2vph2824]Danas bio u GDS, kažu da će primopredaja za C/D/E da počne do kraja meseca! :D


I nama su isto potvrdili kada smo bili u GDS prosle nedelje :D
 
Koliko vidim numerisana su mesta izmedju zgrada a okolo nisu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579463#p579463:3gvsitwf je napisao(la):
darkot » Uto Nov 06, 2018 12:28 pm[/url]":3gvsitwf]Koliko vidim numerisana su mesta izmedju zgrada a okolo nisu.

Tako deluje, ali i dalje stoji pitanje zašto :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579462#p579462:19kd7w6y je napisao(la):
rodoljub.ilic » Уто Нов 06, 2018 1:27 pm[/url]":19kd7w6y]A do kraja meseca... novi video iz vazduha.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... L3McwwQsJA

Nije mi jasno zašto su spoljna parking mesta numerisana...

Нама су рекли у новембру 2017 када смо потписивали уговор за стана да ни једно паркинг место неће бити слободно већ ће се наплаћивати коришћење. Ако ће се наплаћивати онда мора бити нумерисано
 
Nama su takodje napomenuli da ce se placati parking mesta izmedju zgrada ali nisu bili 100% sigurni u to,tako da verovatno ce biti neki vid naplate parkiranja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579496#p579496:tqyexbl4 je napisao(la):
IgorMa » Uto Nov 06, 2018 2:50 pm[/url]":tqyexbl4]ali nisu bili 100% sigurni u to
To je odgovor koji su svima davali prilikom kupovine.
Nismo sigurni sta cemo, da li cemo prodavati, izdavati, da li ce biti slobodna i sl. A ocigledno se vidi sta su namerili, samo je pitanje na koji nacin to misle da ostvare. U Ugovoru o odrzavanju postoji stavka od 2.4e po parking mestu za odrzavanje sto znaci da oni od starta nesto planiraju, ali ne smeju kupcima konkretno da kazu sta, vec se mozda nesto sprema u buducnosti.

Parking mesta zakonski ne mogu da se prodaju, zato se nisu ni prodavala. Ono sto drugi rade je "trajno iznajmljivanje" ili skrivena prodaja.
Medjutim, za tako nesto potrebna je saglasnost suvlasnika parcele sto su drugi dobijali uslovljenim ugovorima kojima se formira stambena zajednica kojom upravlja par ljudi, a kojima mi dajemo bezuslovna ovlascenja za odluke i onda oni to zakonski "trajno izdaju", a zapravo prodaju.

Najvaznije je da prilikom primopredaje ili ranije ne prihvatamo pripremljene ugovore za formiranje stambene zajednice poput nekog profesionalnog upravljanja pripremljenog sa njihove strane GDE SE ODRICEMO PRAVA ODLUCIVANJA U NJIHOVO IME po bilo kom pitanju.

Za koga su ta parking mesta zapravo pripremljena kad meni kao kupcu i suvlasniku parcele nikad nije predoceno nijedno konkretno resenje ili mogucnost. Ja necu tek tako prihvatiti da mi neko otme deo imovine na mutan nacin.

I nadam se da niko od komsija nece prihvatiti neko unapred spremljeno resenje o upravljanju stambenim blokom a da se medjusobno ne dogovorimo. Masa ljudi moze to nesmotreno da prihvati smatrajuci da cemo dobiti profesionalizam kojim ce nam zivot biti kao u bajci, a sluzice da oni na taj nacin mozda "prodaju" nekom ova mesta.
 
Imam neki predosecaj da ce se samo pojaviti profesionalni upravnik kao u VK i ZA ali se iskreno nadam da do toga nece doci :(
 
Ja sem ugovora o odrzavanju i ciscenju kompleksa nisam potpisao nista drugo.
Da li je neko nesto potpisao ili mu je ponudjeno u vezi profesionalnog upravljanja?
U VK i ZA su postojali ti ugovori koji su se potpisivali prilikom kupoprodaje, kod nekih kazu da je bilo i nedozvoljenih krivotvorenih radnji sto se sa foruma skidalo.
Dakle, mi jos nista nismo potpisali. A nadam se da niko nece pre zajednickog dogovora.
Najopasnije je da se kupci naloze da ce sve biti extra ako sto pre prihvate resenje koje se nametne.
Znaci bez potpisivanja, da zajedno proverimo eventualni ugovor. Najlakse je potpisati.
Ja nemam nista protiv resenja za koji se vecina saglasi, samo ne zelim da kupci naivno na brzinu prihvate neko pripremljeno resenje.
 
Ne mogu vam nametnuti prof. upravnika ako izglasate svog na vreme.
Za parking mesta možda postoji mogućnost i da se stave rampe kao u Belvilu, pa da mogu samo stanari da se parkiraju ili neka slična varijanta.
 
Kad smo kupovali stan kazali su nam da ce mo mi koji smo u potkrovlju i prizemlju imati parking mesto.Ne znam tacno,ali ce se naplacivati odrzavanje tog istog parkinga uz odrzavanje kompleksa.Onda treba da budu numerisani
 
@Mirka
To bi recimo za mene licno bilo odlicno jer bih onda i ja dobio parking mesto.
Ali meni npr. to nikada nisu rekli, a ti nemas nikakav papir da ces dobiti parking mesto.

@peki76
Nije problem u profesionalnom upravniku. Nije bitno ni da li ce nas zavrnuti za pare a nece raditi nista. Imamo temu o tome, to sa upravnicima je ispao samo jedan opsti javasluk od jedne jako dobre ideje. Problem su ugovori o profesionalnom upravljanju gde vlasnici stanova UNAPRED DAJU SAGLASNOST DA NEKO ODLUCUJE U NJIHOVO IME. Znaci nista drugo nije problem. I da nas zezne, i da ne radi nista, istrpecemo, platicemo, menjacemo. U svim ovim naseljima "modernijeg tipa" glavni problem je bio sa tim ovlascenjima gde se uprava pomocu ovlascenja bahatila nad zajednickom imovinom vlasnika A UZ NJIHOVU NAIVNU SAGLASNOST.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578902#p578902:2vypv2i9 je napisao(la):
Fenix » Sub Nov 03, 2018 11:05 pm[/url]":2vypv2i9]Pozdrav komšije.
Pre 10ak dana sam bio u obilasku stana i pored dosta stvari koje su mi se dopale primetio sam i par nedostataka o kojima bih prodiskutovao sa vama.
Naime, glavna primdba se odnosi na nepravilnu geometriju - iskrivljenost zidova.
U mom stanu, to se najlakse moze primetiti u nisi u sklopu dnevnog boravka. Umesto "pravougaonog" oblika izveden je "trapez" ( sto se lako uocava na slici po lajsni parketa koja na jednom kraju znatno vise prekriva element parketa ).
Druga slika prikazuje znatni zazor ispod lajsne parketa, što ukazuje na neravan pod.
Treća slika prikazuje podprozorsku klupicu koja na jednom kraju ima prepust ( oko 2cm ) dok na drugom kraju ( ne vidi se na slici ) prepust uopste ne postoji.
Takodje, krivi zidovi u kuhinji doprineli su koristenju dosta lepka za plocice na pojedinim mestima dok je u nekim zonama on minimalan ( time su pokusali da isprave deo zida pokriven plocicama ).
Svi ovi problemi za krivim zidovima, primorace nas da se radi namestaj po meri ( od pozicije do pozicije ) sto doprinosi povecanju cene kostanja.

Interesuje me kako se postaviti prilikom primopredaje stana a vezano za ove probleme.

I na kraju još jedna sitnica - lajsne za parket u sobi su iz kratkih komada ( kao da se skupljali komade koji su preostali pa su razlicitih duzina ).
file.php

file.php

file.php

ovo nije u redu, jel nemaju oni neki nadzor tamo, ja ga necu tako ni potpisati ni primiti
 
Ja sam uspeo danas da pogledam svoj stan. U razgovoru sa majstorima, oni ocekuju da ce tehnicki prijem zavrsiti do kraja mesecaa da po nekim naznakama useljenje najkasnije do nove godine.

Sto se tice ovog primera zazora od lajsne do poda, u mom stanu sam primetio samo na jednom mestu i to malu duzinu i receno mi je da ce takve stvari resavati silikonom u boji lajsne/tarketa.

Evo par nekih slika od danas, konkretno dvosoban stan u objektu E, na trecem spratu

IMG-20181106-131601.jpg
IMG-20181106-131607.jpg


IMG-20181106-131614.jpg
IMG-20181106-131620.jpg


IMG-20181106-131627.jpg
IMG-20181106-131641.jpg


IMG-20181106-131706.jpg
IMG-20181106-131716.jpg


IMG-20181106-131737.jpg
IMG-20181106-131745.jpg


IMG-20181106-131755.jpg
IMG-20181106-131807.jpg


IMG-20181106-131802.jpg
IMG-20181106-131819.jpg


IMG-20181106-131851.jpg
IMG-20181106-131904.jpg


IMG-20181106-131926.jpg
IMG-20181106-131851.jpg


IMG-20181106-131919.jpg
IMG-20181106-131952.jpg


IMG-20181106-133339.jpg
IMG-20181106-133344.jpg


IMG-20181106-134117.jpg
IMG-20181106-134123.jpg


IMG-20181106-134132.jpg
IMG-20181106-134138.jpg


IMG-20181106-134230.jpg
IMG-20181106-134240.jpg


IMG-20181106-134300.jpg
IMG-20181106-134336.jpg


IMG-20181106-134356.jpg
 
@darkot U globalu sam zadovoljan. Ima tu nekih sitnih stvari no sacekacu to finalno doterivanje pa cu videti.
Odluka je definitivno pala. Sutra uzimam ponude za kredite pa da se bira najpovoljnija varijanta. U petak mi istice sedmodnevna rezervacija tako da je nakon toga da se dogovori dan za kaparu itd. Krece ludilo :)

Ako ima jos nekog a da je u zgradi E, nek se javi da se polako okupljamo :)
 
Slazemo se sa Kantom u potpunosti.
Problem je , sto svi kupci ne prate ovaj forum, i nece znati za ovo, pa bi bilo dobro nekako im predociti i upozoriti na takve stvari.
 
Mogli bi da napravimo neki okvirni spisak po zgradama da vidimo koliko nas ima,mi smo zgrada D lamela 1
 
Ne znam sta im ovo treba ako su nesto isplanirali sa ovim mestima, a da to kupcu prilikom prodaje nisu jasno i nedvosmisleno rekli. Cak je mnogo posteniji pristup drugih investitora, kod njih bar znas da ce na divlje da prodaju mesta i uslove te pri potpisivanju da si saglasan sa tim. Pa da onda znam da li stan zelim ili ne zelim da kupim.
Ako je parcela na kojoj je kupac suvlasnik placa uslovi moraju biti definisani prilikom kupovine, u suprotnom, kupac je doveden u zabludu. Evo sad nekima i obecavaju parking mesta kako Mirka rece. Pa mozda ni ja ne bih kupovao garazno da mi je predoceno da cu dobiti parking, ili mozda hocu oba. Mislim da u G cak i ne uslovljavaju kupovinu garaznog, neka me neko ispravi ako gresim. Kao da zele naknadno da naprave sistem "zavadi pa vladaj" medju kupcima.

Zao mi je sto su stanovi, bar prema onom sto smo videli ispali odlicni. Verujem da ce se sve ove zamerke koje su relativno sitne ispraviti. Ali ako pocne neka ruzna igranka oko ovih mesta bice veselo. Oko naselja uopste ne postoji mogucnost slobodnog parkiranja, sta da radi bilo ko kad mu neko dodje? Da naselje skoro zatvorenog tipa bude bez slobodnih parking mesta, da se naknadno prave neki kriterijumi prodaje? Sad ce na 330 stanova naknadno da prodaju nekoliko desetina mesta? Po kom kriterijumu? Veza, aukcija, prethodno namestanje nekim kupcima a drugi dovedeni u zabludu? Izazvace haos u svakom slucaju.
Najvise mrzim kad neko kaze "ne znam, nisam siguran" a tacno zna sta ce da radi i sprema se mozda da te zezne.
 
Мени су рекли да ни једно паркиг место неће бити слободно већ ће се изнајмљивати, плаћати. Ја сам са том претпоставком одлучио да купим стана. Ако се нешто промени у односу на ту информацију може да се промени само на боље. Гаражу бих купио у сваком случају.
 
@IgorMa
Dzaba to ovako na slepo dok ne dodjemo tamo. Mnogo "kupaca" na forumu su investitori. Nema dogovora dok se komsije tamo ne sretnu.
Ne znam sta ce biti, ali ova pocetna skoro pa sjajna slika naselja moze se pretvoriti u nesto drugo.
I voleo bih da buduci kupci traze strogu definiciju oko parkiranja ako citaju, a ne da saznajemo kako svakom pricaju drugu pricu, kao da je to nebitna stavka.
 
@Kosutnjak
Meni su rekli da ce videti, jos ne znaju, Mirki da ce dobiti potkrovlje i prizemlje. Pod kojim uslovima su ti rekli da ce biti najam? Ko ce moci da ga iznajmi? Koji su kriterijumi? Nije stvar u tome da kupimo garazu kao siguricu. Imam je i ja, ali pomisao da kad neko dodje nema gde da dodje ili cu ja svoj auto da teram u PM da bi se gost parkirao jer ce neko drugi dobiti mesta po ko zna kojim kriterijumima nije u redu. Moraju da kazu ko, kako i na koji nacin ce da dobija mesta i po kojim osnovama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579691#p579691:2a30y5jc je napisao(la):
Kanta » Сре Нов 07, 2018 12:22 pm[/url]":2a30y5jc]@Kosutnjak
Meni su rekli da ce videti, jos ne znaju, Mirki da ce dobiti potkrovlje i prizemlje. Pod kojim uslovima su ti rekli da ce biti najam? Ko ce moci da ga iznajmi? Koji su kriterijumi? Nije stvar u tome da kupimo garazu kao siguricu. Imam je i ja, ali pomisao da kad neko dodje nema gde da dodje ili cu ja svoj auto da teram u PM da bi se gost parkirao jer ce neko drugi dobiti mesta po ko zna kojim kriterijumima nije u redu. Moraju da kazu ko, kako i na koji nacin ce da dobija mesta i po kojim osnovama.

Канта, једино што се не слажем са тобом је приступ да је боље ако знаш да ће на дивље да продају места и услове те некаквим потиписом. Ми ништа нисмо потписали и то нам отвара могућност да се изборимо за своја права. Разумем твоју став и озлојеђеност пошто су ти рекли да не знају шта ће бити и можда ти на тај начин дали лажну наду. Мени су јасно рекли та места неће бити слободна. Коме ће их дати и под којим условима ме не интересује јер су ми рекли заборави на та паркиг места, изволи стан, хоћеш нећеш, бирај.
 
U G je garaza uslov za SVE stanove.
Nema vise onog prizemlje-potkrovlje, mali-veliki stanovi kao u CDE.
 
Vrh