Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

To su vrata od ostave, ovaj stan ima ostavu. Ovo je C zgrada , razlikovace se od ostalih lamela..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574119#p574119:3rmgyvve je napisao(la):
Brzibrz » Pet Okt 12, 2018 3:04 pm[/url]":3rmgyvve]Ovu sam i ja primetio priznajem... Ali realno dok ne udjem u svoj stan i ne prodjem sve zaista detaljno mislim da nema potrebe da se nerviram. Moguce da ce sve biti sredjeno do predaje kljuceva, moguce i da cemo se ganjati kasnije, ali sta je tu je...
Za sada u principu veci deo radova deluje ok...
Ne nerviram se ni ja, mi nas stan vidimo kad god hocemo, nisam bas zagledao najsitnije detalje kod mene, ali mi je kupatilo delovalo OK.
Spot i nisu snimili zbog nas, mi smo vec sa svim upoznati, ovo je za nekog koga treba da privuku da ga kupi, po meni nacin nije bas neki.
Sta ce potencijalni kupac da pita, mozda: jel ispod one plocice neka kutija "za stek"?
Malo finije to treba odraditi, ne onako radi reda.
Reklama za zvucnu izolaciju je odlicna, ali mogli su bar da snime u oglednom stanu da se vidi pravi parket koji je kod nas, a ne onaj bukov rebrasti.
Mozda sam previse sitnicav, ali ti detalji meni toliko upadaju u oci.
 
Kod ovih u GDS nista se ne zna,jedno su govorili kad smo kupovali stan u maju,a sad sve drugacije.Doticna osoba kaze:,, Pratite datum u ugovoru"",a u ugovoru 15.03.2019.Poslednji video klip snimljen u ZK kazu uskoro,a sta je za njih uskoro vrag ce ga znati.
 
Pre 4 dana u pokaznom stanu su nam rekli da se za C,D i E očekuje da krenu da pozivaju ljude za primopredaju u drugoj polovini novembra. Na moje pitanje za zgradu C ili za C, D i E zajedno radnica je samouvereno potvrdila C, D i E.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Datum iz ugovora je jedini validan i sa tim racunamo. Sve ostalo je njihova dobra volja ili splet okolnosti. Kad gledam kako se zidaju divlje zgrade svaki vikend po sprat sa po 50 radnika mozda bi se i mi uselili u martu ove godine :)

Datum se sigurno izracunava sa pravilnim gradjenjem kako bi se proces postovao i sve radilo kad mu dodje vreme. I doda naravno par meseci kao sigurica. Kako je rok izgradnje bio kraj septembra, kasnjenje i nije veliko. Izgleda da ce papirologija da ide brze pa cemo se ipak useliti znatno pre roka 15. mart 2019.

Mi dobijamo jedinstvenu upotrebnu dozvolu za CDE tako da ne postoji nikakva mogucnost da se bilo koji od objekata useli ranije bez obzira na zavrsenost. Mora se cekati kompletan zavrsetak sva tri objekta.

Neko je gore pitao za G, mislim da je neko pomenuo rok u ugovoru 15. septembar 2019. ali nisam siguran.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574310#p574310:3qxv9dpj je napisao(la):
Agent001 » Sub Okt 13, 2018 4:37 pm[/url]":3qxv9dpj]Da li se zna kada ce objekat G biti useljiv?

U kupoprodojanim ugovorima definisan je najkasniji termin za useljenje oktobar 2019. godine, s tim da smo se Ugovorno ogradili sa dodatnih šest meseci nakon predviđenog roka.

Useljenja za objekat G očekujemo za godinu dana, tj. početakom leta 2019.godine.

Ovo je copy/paste odgovora koga sam dobio na isto pitanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574430#p574430:fctjanbo je napisao(la):
miskobg » 14 Oct 2018 09:40 am[/url]":fctjanbo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574310#p574310:fctjanbo je napisao(la):
Agent001 » Sub Okt 13, 2018 4:37 pm[/url]":fctjanbo]Da li se zna kada ce objekat G biti useljiv?

U kupoprodojanim ugovorima definisan je najkasniji termin za useljenje oktobar 2019. godine, s tim da smo se Ugovorno ogradili sa dodatnih šest meseci nakon predviđenog roka.

Useljenja za objekat G očekujemo za godinu dana, tj. početakom leta 2019.godine.

Ovo je copy/paste odgovora koga sam dobio na isto pitanje.

Hvala na odgovoru :). Dakle, oni ocekuju pocetkom leta, ugovorom su definisali oktobar 2019., a zakonski su se ogradili do proleca 2020. ?

Da li se u medjuvremenu pojavilo vise informacija o sadrzaju / pocetku gradnje objekata A i B?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574430#p574430:7cbp363p je napisao(la):
miskobg » Ned Okt 14, 2018 10:40 am[/url]":7cbp363p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574310#p574310:7cbp363p je napisao(la):
Agent001 » Sub Okt 13, 2018 4:37 pm[/url]":7cbp363p]Da li se zna kada ce objekat G biti useljiv?

U kupoprodojanim ugovorima definisan je najkasniji termin za useljenje oktobar 2019. godine, s tim da smo se Ugovorno ogradili sa dodatnih šest meseci nakon predviđenog roka.

Useljenja za objekat G očekujemo za godinu dana, tj. početakom leta 2019.godine.

Ovo je copy/paste odgovora koga sam dobio na isto pitanje.

Sta znaci definisan termin za useljenje, a sta da se ugovorno ogradjujemo za dodatnih 6 meseci ? To znaci da oktobar nema nikakvu tezinu... jer po zakonu ako se probije rok duzni su da nam placaju penale (kao sto je to bilo i u stepi)...
A ako se mi toga odricemo ugovorom onda nisu duzni i onda rok nije oktobar nego oktobar+6 meseci... jel tako?
Ako moze copy paste tog dela ugovora. Unapred hvala!
To sto prodavci "ocekuju" da ce biti na leto... nista ne znaci.
 
Nemam kupoprodajni ugovor. Samo sam pitao putem maila i to sam kopirao u prethodnom postu. Dalje se nisam raspitivao.
A šta tačno znaci, ni sam nisam siguran. Može biti da je kao i u slučaju CDE, usmeno i okvirno do NG, ali u ugovoru stoji mart...
 
Da li je subotom moguce ici u posetu gradilistu sa detetom od dve godine?
Koliko je bezbedno i da li uopste dozvoljavaju?
Hvala!
 
Nece vas pustiti na gradiliste sa detetom. A i nije bezbedno, zato i odrasli dobijaju slem.
 
Nikako decu. Velika je prasina, radi se na sve strane. Meni se cini da i mi smetamo, a kamoli deca da dolaze.

U ugovorima za CDE je 15. mart 2019. ali smo znali da objekti treba da se zavrse 21.septembra 2018. Mislim da su u mail-u hteli da kazu da ocekujes useljenje pre tog roka u ugovoru. Tamo stoji samo jedan datum. Kao sto cemo se mi useliti pre kraja godine, valjda.

Ne razumem sta bi u ugovoru znacio datum + 6 meseci, to je besmisleno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574539#p574539:1cvxnbbt je napisao(la):
Kanta » Ned Okt 14, 2018 8:32 pm[/url]":1cvxnbbt]Nikako decu. Velika je prasina, radi se na sve strane. Meni se cini da i mi smetamo, a kamoli deca da dolaze.

U ugovorima za CDE je 15. mart 2019. ali smo znali da objekti treba da se zavrse 21.septembra 2018. Mislim da su u mail-u hteli da kazu da ocekujes useljenje pre tog roka u ugovoru. Tamo stoji samo jedan datum. Kao sto cemo se mi useliti pre kraja godine, valjda.

Ne razumem sta bi u ugovoru znacio datum + 6 meseci, to je besmisleno.

I meni se cini da je besmisleno to sto su odgovorili, tj: "U kupoprodojanim ugovorima definisan je najkasniji termin za useljenje oktobar 2019. godine, s tim da smo se Ugovorno ogradili sa dodatnih šest meseci nakon predviđenog roka."

Cemu onda oktobar, ako se niko ne obavezuje da ce biti oktobar? Vama je mart u ugovoru, bez bilo kakve klauzule?
To sto ce biti ranije je super, ali nisu u obavezi...
 
Ljudi, stvar je više nego prosta i nema nervoze.
U Ugovoru stoji 15. Mart 2019, dakle, do tada, ako porane koji mesec, hvala im, super su, a ako ne porane i bude useljenje tačno 15. Marta, biću zadovoljan i neću se smatrati obmanutim :)

Tako sam potpisao i sa time sam se saglasio.

No sikiriki :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da li neko zna da li su uradili parket i hodnik u D lameli?

Pozdrav, :grand:
 
Ja sam bio u subotu u D3. Parket je postavljen. U toku je postavljanje unutrašnje stolarije. U hodniku se trenutno postavljaju pločice. Odgovorni inženjer za D zgradu mi je rekao da će se objekti predati investitoru za 15 - ak dana, tj. krajem oktobra tako da potom sledi tehnički prijem i upotrebna dozvola. Po njegovim rečima, useljenje će sigurno biti do nove godine.
 
Da li zna neko da li je sprovedena topla voda iz kupatila za kuhinju? Bojler u kupatilu i sudopera u kuhinji u trosobnom stanu su leđa o leđa, logično bi bilo da jeste.
 
Alokin":3qepzaif je napisao(la):
Da li zna neko da li je sprovedena topla voda iz kupatila za kuhinju? Bojler u kupatilu i sudopera u kuhinji u trosobnom stanu su leđa o leđa, logično bi bilo da jeste.
Jeste.

Pozdrav

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Sada kada su stanovi skoro zavrseni, bar one najvece stvari, da li ste davali primedbe izvodjacu pri poseti subotom ili cekate GDS?
Mislim na sitnice poput gletovanja ili ako neko nesto uoci.
Mi u principu nemamo nista sa izvodjacem, mozda je njima lakse da im odmah damo primedbe ako imamo dok su tu.
 
Nisam bio par nedelja, ali kad sam zadnji put posetio moj stan, zidovi su bili mnogo prljavi, malter na sve strane, odvod za kondez omalterisan (nisam mogao da ga nadjem), stolarija je jako lose dihtovala... :notok: Planiran da ih posetim ove nedelje. Ja sam samo dobio info da ce to biti opet okreceno, da ce se stolarija srediti itd.
 
Pitam jer se meni vise ne ide. Video sam stan onako na prvu loptu, nisam ni gledao stolariju jer nije ni bilo rucki. Zadovoljan plocicama, opet nisam bas svaki detalj gledao, nije ocisceno.
Cini mi se da odlaskom samo smetam majstorima.
 
Da li ce moci da se ide i kad budu zavrsene zgrade? Odnosno, kad se krene u postupak dobijanja dozvola?
 
Vrh