Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Pozdrav komsije.
Bio sam danas, obisao stan u D zgradi. Meni se cini da ima jos puno posla do zavrsetka radova. Stanovi su skoro pa zavrseni( nije stavljen parket) ali hodnici i stepenice nisu ni zapoceti. Dobra vest je sto je vecina radnika u poslovima na D zgradi. Radnik koji mi je pokazao stan, kaze da oni imaju rok do 11.11.2018.
Zna li neko od trenutka zavrsetka radova do predaje kljuceva, koliko treba vremena?
 
Pozdrav komsija, da li su poceli sa postavljanjem parketa u zgradi D? Koliko su meni rekli treba oko 30 do 45 dana od zavrsetka do pocetka primopredaje. Sad, da li je 11 novembar realan rok da se sve zavrsi, ne znam.
 
Parket jos nije postavljen. Po recima radnika potrebno je da se "zavrse i povezu instalacije za grejanje" pa tek onda ide parket.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570956#p570956:u1es4d2r je napisao(la):
Nemanja1211 » Sub Sep 29, 2018 7:20 pm[/url]":u1es4d2r]Pozdrav komsije.
Bio sam danas, obisao stan u D zgradi. Meni se cini da ima jos puno posla do zavrsetka radova. Stanovi su skoro pa zavrseni( nije stavljen parket) ali hodnici i stepenice nisu ni zapoceti. Dobra vest je sto je vecina radnika u poslovima na D zgradi. Radnik koji mi je pokazao stan, kaze da oni imaju rok do 11.11.2018.
Zna li neko od trenutka zavrsetka radova do predaje kljuceva, koliko treba vremena?
Lepo su oni nas obmanuli,da ne budem previše bezobrazna jer ne želim da koriistim njihovu taktiku.Jedno su nam govorili pre potpisivanja ugovora,a sad drugo.Po mom mišljenu nema nama useljenja do marta kao što smo i potpisali.
 
Ako vec ide ovim tempom, a nije neki tempo, meni vise odgovara taj mart nego da mi daju kljuceve u sred zime ili pred praznike. Da necu da radim nesto u stanu ili zivim? Dok proradi grejanje, dok se bar malo ugreje zgrada, nema sanse da bilo ko tamo zivi do proleca.
A mislim da ima jos dosta da se radi. Nisam isao danas i necu jos mesec jer nema sta da se vidi.
 
Ne znam da li ce se u D lameli stanovi opet kreciti, ali meni deluju prilicno prljavi.
 
Krecice se finalno na kraju valjda kada se zavrse svi radovi. Bitno da se sve drugo lepo utegne i bude ravno, plocice, parket. Lako cemo za krecenje, to je i njima i nama najmanji problem.
 
Za objekat G je u specifikaciji Daka...
E sad, ne znam koliko to uopšte mora da bude loše, i njihovi liftovi imaju veći deo delova iz uvoza.
 
Ne kazem da su njihovi liftovi nekada bili losi.
Ako se ode na njihov sajt i APR vidi se da se bave prezivljavanjem, kalkulacijama sa akcijama, imaju kapital Devicanskih ostrva i sl.
Podsecaju npr. na Ikarbus. Malo rade Mercedes, malo Man, sad ce malo kineze.
Mi kupujemo proizvod koji treba da traje nekoliko desetina godina i ne vidim zasto u opticaj uopste ulaze dobavljaci ovakvog renomea. Vidim da je kopija Kleemann lifta, ali nije Kleemann.

Ako je u tehnickoj specifikaciji Kleemann sta se to desilo na trzistu da je izvodjac kupio drugi lift, naravno u dogovoru sa investitorom? Nema tih liftova vise? Daka su mozda bolji?
 
Neko je bio valjda u objektu C, koji je izgradjen skoro 95%.
Pa neka kaze koji su tamo liftovi ugradjeni?
Iako se C razlikuju od D i E kao projektne celine, valjda nece previse odstupati...
 
Ne mora odmah da znaci da su DAKA losiji. Mislim da je sve to u istom rangu..
 
Ne mora da znaci, i ja se nadam da ce biti ok. Ovo sam poslao kao odgovor na pitanje sta je ugradjeno u prve tri zgrade :)
 
Ne kazem da je Daka losiji, mozda cak moze ispasti i bolji. Vozio sam se u mnogim liftovima, sustinski isto, kvare se i oni najjaci brendovi.

Ne volim sto to tako menjaju, koji je razlog mogao da iskrsne osim nize cene. Daka jeste bila renomirana firma, prodata je iskljucivo zbog skupog zemljista pa ne znam koliko ih liftovi kao delatnost zanimaju. Tacno da im se "proizvodnja" verovatno svodi na sklapanje uvoznih delova. Nadam se da necemo imati problem za koju godinu ako se ugase. To je jedini razlog zasto mi se ne dopada.

Ako budu isli tim sistemom mogu da mi kazu da ni Kanjizine plocice uopste nisu lose, mozda cak i bolje od ovih nasih koje dobijamo.
 
Nisam ispratio sve postove na ovoj temi , ali danas prolazim kroz ovaj komplex zgrada i primetim da ima dve vrste terasa, sa staklenom ogradom i metalnom. Koja je to priča u pitanju?
 
Nikakva posebna prica. Estetski dozivljaj arhitekte da se mozda ubije monotonija. Lepo izgleda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=571868#p571868:1tb5pj19 je napisao(la):
peki76 » Sre Okt 03, 2018 7:26 pm[/url]":1tb5pj19]Nisam ispratio sve postove na ovoj temi , ali danas prolazim kroz ovaj komplex zgrada i primetim da ima dve vrste terasa, sa staklenom ogradom i metalnom. Koja je to priča u pitanju?

Ako ćemo mak na konac, ima tri vrste, prizemlje i potkrovlje imaju zidane neprovidne ograde terasa.
 
Super ovo izgleda, problem ce nastati kad krene zastakljivanje :bash:
 
Mozda je arhitekta ovom razlicitoscu terasa hteo da "ublazi" posledice zastakljivanja da sve izgleda po planu. Malo metalnih terasa, malo staklenih, zidanih, zastakljenih,... :lol:
 
Ne znam sta da kazem :)
Zastakle terasu, od iste naprave sobu i onda okace ves po fasadi :x
 
Razlog za to je prilagodjavanje "modernoj arhitekturi" koja se zasniva iskljucivo na maksimiziranju zarade investitora i smanjenju kvaliteta zivota ljudi.
Zivimo u Beogradu, kisa je cesto vezana za jaku kosavu, zgrade se grade na minimalnom odstojanju (kod nas cak mnogo slobodnije naspram drugih), komaraca koliko hoces. Kafa i druzenje je van stanova, cemu onda ove terase?
I onda ti investitor uvali betonsku plocu nakalemljenu na stan, stavi ogradu, kad pada kisa lije na sve strane i naplati po ceni stana. A kvadratura kupatila najcesce manja od kvadrature te izbacene betonske ploce i onda razmisljas gde uvaliti masinu za susenje, a cesto ne mozes da ubacis ni neke modele one obicne za pranje.

Ovo govorim generalno za Beograd. Znam da je ruzno sto se to radi, ali zastakljivanje nismo mi izmislili, to rade svi u svetu. Covek prosto mora sebi da upristoji zivot nakon nekih gluposti koje osmisle arhitekte pod pritiskom novca.
Zaista bih voleo da se to uradi dogovorno i uniformno jer fizicku stetu nikom ne pravi, ako neko to namerava. Ja svoju necu zastakljivati, nije velika i natkrivena je odlicno, nece kisnuti.

Terase u potkrovlju su ispale fenomenalne. Meni je taman, betonska ozidana, sa sipkama, krovna konstrukcija pravi odlicnu nadstresnicu, a ovo mi je dovoljno:
https://m.ikea.com/rs/sr/catalog/products/art/80291731/
 
Ma ja sam pomislio da nisu možda rađene po želji kupaca. Sad je trend sa "staklenim" terasama, mada su teže za održavanje. Mada, takva terasa trebala bi da bude skuplja od klasične sa metalnom ogradom.
Ali dobro, ako je takav projekat..... Meni je iskreno ružno, ali ajde.
Vidim danas istovaraju i montiraju bosal stolariju.
BTW nisam kupac stana, ali tamo prolazim svaki dan, silom prilika, pa zveram šta rade.
 
Vrh