Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Mirka":2sy6q5qx je napisao(la):
....malo smo merili prostorije po stanu i hvali.....

Iz dužno poštovanje, 'oće kad se malo meri da mnogo zafali ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566977#p566977:3dv0dajt je napisao(la):
rodoljub.ilic » Sre Sep 12, 2018 6:40 pm[/url]":3dv0dajt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566924#p566924:3dv0dajt je napisao(la):
aksa » Sre Sep 12, 2018 2:16 pm[/url]":3dv0dajt]Velika glavobolja......obećano jedno urađeno drugo. Šta će na kraju ispasti od svega toga? Moja greška je u tome što nisam tražio da mi specifikacija svih ugrađenih materijala i opreme bude sastavni deo Ugovora jer osim što bi imao osnov za tužbu verujem da bi i oni vodili računa šta rade (ne znam za druge ali ja nisam dobio).Ovako...šta ispadne...

Akso šta god da je problem, budi siguran da greška nije tvoja, odnosno da ne bi ništa postigao i da si tražio specifikaciju... ni od GDS-a ni od bilo kog drugog investitora u Srbiji... prosto niko od njih ne bi na to pristao. Sa druge strane... i da pristanu, nema tog suda koji bi zbog toga dosudio neku značajnu odštetu.
Javio se čovek i po jednim postom iskukao na obe zemunske teme. Izgleda da baš ne voli Zemun :).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567036#p567036:1tj52jnz je napisao(la):
Mirka » Sre Sep 12, 2018 9:37 pm[/url]":1tj52jnz]Pozdrav za sve buduće komšije,pratim sve vaše postove na forumu i sve prateće probleme tokom gradnje.Prvi put sam danas bila u obilazku stana koji se nalazi u C lameli,potkrovlje je u pitanju.Moji prvi utisci nisu loši,ali nisu ni dobr, nadam se da grešim,malo smo merili prostorije po stanu i hvali kvadrature.Pitanje, da li je noko od vas merio i da li ima istih problema.Hvala i pozdrav.
Komsinice, ima li kakvih tehnickih zamerki?
Nedostatak kvadrata nije neka zamerka jer sigurno nece da nedostaje ne znam ni ja koliko procenata. Uostalom, meni na primer to nije nedostatak, ja bih malo para nazad ako je moguce, a Gradjevinska direkcija Srbije vraca sve do poslednjeg evra za manjak.
Ako ste hteli veci stan, mogli ste da kupite, ne nedostaje sigurno pola sobe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567036#p567036:o9kfjjmj je napisao(la):
Mirka » Sre Sep 12, 2018 8:37 pm[/url]":o9kfjjmj]Pozdrav za sve buduće komšije,pratim sve vaše postove na forumu i sve prateće probleme tokom gradnje.Prvi put sam danas bila u obilazku stana koji se nalazi u C lameli,potkrovlje je u pitanju.Moji prvi utisci nisu loši,ali nisu ni dobr, nadam se da grešim,malo smo merili prostorije po stanu i hvali kvadrature.Pitanje, da li je noko od vas merio i da li ima istih problema.Hvala i pozdrav.

Komšinice, obratite pažnju na to da se u specifikaciji stana površine svih prostorija saberu a onda se oduzme 3%, i tako se izračunava ukupna površina stana koja se plaća. Tako da možete slobodno da smatrate da dimenzije svake od prostorija treba da odstupaju (da budu manje) od specifikacije prostorija za oko 1,5% (jer je 98,5% širine x 98,5% dužine = 97% površine). E sad, ako su odstupanja značajno veća... podelite to sa nama.
 
Merili,sabirali,oduzimali i fali vise od kvadrata ukupne povrsine stana.Mozda nekome ne smeta ako je manji stan od onoga sto su platili,meni licno smeta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567166#p567166:79a0at7g je napisao(la):
Mirka » Čet Sep 13, 2018 9:48 am[/url]":79a0at7g]Merili,sabirali,oduzimali i fali vise od kvadrata ukupne povrsine stana.Mozda nekome ne smeta ako je manji stan od onoga sto su platili,meni licno smeta.

Pa koliko vam to fali? Koje prostorije su manje i za koliko?

Ako ništa drugo, GDS ako je na kraju površina manja vraća novac, nije kao investitori koji stave neku značajnu razliku do koje ne vraćaju ništa.
 
Povrsina ce se svakako razlikovati, uvek se razlikuje i u ugovoru je odredba da se ovo posle sa GDS-om resava, odnosno razlika se dodaje ili refundira mislim...

1 kvm od 30ak kvm je oko 3%. Sada, ono sto je cudno jeste sto na ukupnoj povrsini koja je iskazana na nacrtima svakog stana ili tipa stana ova 3% su vec oduzeta od ukupne povrsine? Ovo bi znacilo da se same mere sa nacrta razlikuju vise...

Ako imate neku meru podelite razliku od nacrta npr merena kuhinja je xxx cm na nacrtu je xxx cm ili podelite detalje koliko se razlikuje povrsina npr?
 
Kuhinja je dužine 2.70,a širina 1.66,što znaći 4.48m2 Sa oduzetim 3% treba da ima 4.81 ovo su taćne mere jer smo za nju najviše obratili pažnju.Dnevnu sobu smo merili samo dužinu pa ne znam tačno m2,dužina dnevne je 6.10,a trebalo je da bude 6.72.Spavaća soba po širini 2.90,a trebala je da bude 296.Hvala za informaciju da vraćaju novac.
 
Soba bas toliko kraca? Za vise od pola metra? Pa vama ce da nedostaje nekoliko kvadrata.
Mislim da pogresno citate projekat. Povrsina kuhinje 4.81 je bez oduzetih 3%, takodje kota sobe 296 je opet bez oduzetih 3%.
 
Mi smo merili, mislim da ce uci u tih 3% na kraju. Npr veca spavaca je manja tacno toliko, manja spavaca ima malo vece odstupanje (mozda oko 5%) ali zato dnevna ne odstupa skoro nista od bruto povrsine, sto nam odgovara. Kuhinja je identicno kod nas samo je to izmedju plocica pa i tu ima jos po 2cm ako se meri od zidova.
 
Po ugovoru , koliko sam citao, bez obzira koliko je odstupanje, ili se vraca novac ili se doplacuje, nema veze 3% ...
 
dadaimama":2wf1gk7z je napisao(la):
Po ugovoru , koliko sam citao, bez obzira koliko je odstupanje, ili se vraca novac ili se doplacuje, nema veze 3% ...
Slazem se.
Ja nigde nisam nasao nista u vezi bilo kakvih 3%. Nema u Ugovoru, a nema ni u predugovornom obavestenju.
Jesta se "kao kroz maglu" secam da je neko od prodavaca u showroom-u pricao o nekih 3%, ali obzirom da nema pomena u ova dva dokumenta, smatram da to ne postoji.

Meri se kvadratura, plus/minus se doplacuje/isplacuje i to je to.

Ako neko ima drugacija saznanja, znacilo bi nam da cujemo.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Projekat je svima poslat tako da je zbir povrsina umanjen za 3%, sto je i naplaceno. Tako da pojedinacne povrsine prostorija koje su date u prikazu su bruto, a ono sto je naplaceno je 3% manje. Ovde pricamo o tome da li ce merena povrsina uci u tu obracunatu ili ce biti jos odstupanja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567298#p567298:uihweevx je napisao(la):
Mirka » Čet Sep 13, 2018 8:57 pm[/url]":uihweevx]Kuhinja je dužine 2.70,a širina 1.66,što znaći 4.48m2 Sa oduzetim 3% treba da ima 4.81 ovo su taćne mere jer smo za nju najviše obratili pažnju.Dnevnu sobu smo merili samo dužinu pa ne znam tačno m2,dužina dnevne je 6.10,a trebalo je da bude 6.72.Spavaća soba po širini 2.90,a trebala je da bude 296.Hvala za informaciju da vraćaju novac.
Da pokusam malo da pojasnim sta smo mi platili, a sta je na slikama.
Za primer cu uzeti dvosoban stan iz potkrovlja jer mere koje pominjete lice da je to taj stan, ali u principu nebitno, posluzice.
http://www.zemunskekapije.com/dvosoban-47-90-m2/

Placen je stan u vrednosti kvadrature 47.90. Dat je spisak prostorija po kvadraturama kao na ovoj slici, ali te kvadrature su bruto povrsina, ona koja je projektovana i ciji je crtez dat na sajtu. Ne moze niko da vam da sta cete dobiti jer ce se to tek znati tacno u izvedenom stanju, ali se moze proceniti pa je zato ukupna bruto povrsina stana unapred umanjena 3% za naplatu da bi odstupanja bila manja.
Kada se saberu sve ove prostorije koje su nabrojane dobija se da stan ima 49.38m2 ali je umanjeno za 3% jer se procenjuje da ce otprilike stan toliko biti manji od bruto povrsine.
Npr. stoji da je kuhinja bruto povrsina 4.81, sto znaci da se ocekuje da njena konacna bude 4.67.
Na toj istoj kuhinji nacrtane su gradjevinske kote 278x173 sto u povrsini daje 4.81, ali to je bruto povrsina i bruto kote. Kako smo neto povrsinu dobili smanjivanjem za 3%, racunajmo da se i kote linearno smanjuju, pa smanjimo obe po 1.71%. Dobijamo da su ocekivane kote u kuhinji 273x171 sto daje ocekivanu povrsinu od 4.67.
Znaci platili ste kuhinju kojoj su ocekivane mere 273x171 i povrsina od 4.67.
Prema vasim merama kuhinja je za 3cm kraca i 5cm uza. Sad je tu opet pitanje tacnosti merenja, da li ste merili po standardima elektronskim meracima. Cak i da su vase mere potpuno tacne, kuhinja je manja od ocekivane za 0.19m2.

Kote i povrsine posebnih prostorija u stanu su bruto, odnosno gradjevinske, a ona koju smo platili je umanjena za 3% i to je ocekivana neto zato ce nam odstupanja i biti manja. Ukoliko vam kuhinja bude manja za 0.19m2 kako ste vi dobili i jos neke druge prostorije, sve ce se to sabrati i GDS ce aneksom vratiti razliku tih kvadrata. Ne ide bas na nesto sitno gde bi povracaj bio manji od placanja overe aneksa kod notara sto bi za kupca bilo besmisleno raditi.

Ne moze projektant da vam da mere koje ce da ispadnu u stanovima. Te mere ce se utvrditi izvedenim stanjem. Prilikom kupovine znate bruto povrsinu i orjentacionu procenjenu neto povrsinu koju ste platili.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567500#p567500:287ghbm1 je napisao(la):
Kanta » Pet Sep 14, 2018 4:53 pm[/url]":287ghbm1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567298#p567298:287ghbm1 je napisao(la):
Mirka » Čet Sep 13, 2018 8:57 pm[/url]":287ghbm1]Kuhinja je dužine 2.70,a širina 1.66,što znaći 4.48m2 Sa oduzetim 3% treba da ima 4.81 ovo su taćne mere jer smo za nju najviše obratili pažnju.Dnevnu sobu smo merili samo dužinu pa ne znam tačno m2,dužina dnevne je 6.10,a trebalo je da bude 6.72.Spavaća soba po širini 2.90,a trebala je da bude 296.Hvala za informaciju da vraćaju novac.
Da pokusam malo da pojasnim sta smo mi platili, a sta je na slikama.
Za primer cu uzeti dvosoban stan iz potkrovlja jer mere koje pominjete lice da je to taj stan, ali u principu nebitno, posluzice.
http://www.zemunskekapije.com/dvosoban-47-90-m2/

Placen je stan u vrednosti kvadrature 47.90. Dat je spisak prostorija po kvadraturama kao na ovoj slici, ali te kvadrature su bruto povrsina, ona koja je projektovana i ciji je crtez dat na sajtu. Ne moze niko da vam da sta cete dobiti jer ce se to tek znati tacno u izvedenom stanju, ali se moze proceniti pa je zato ukupna bruto povrsina stana unapred umanjena 3% za naplatu da bi odstupanja bila manja.
Kada se saberu sve ove prostorije koje su nabrojane dobija se da stan ima 49.38m2 ali je umanjeno za 3% jer se procenjuje da ce otprilike stan toliko biti manji od bruto povrsine.
Npr. stoji da je kuhinja bruto povrsina 4.81, sto znaci da se ocekuje da njena konacna bude 4.67.
Na toj istoj kuhinji nacrtane su gradjevinske kote 278x173 sto u povrsini daje 4.81, ali to je bruto povrsina i bruto kote. Kako smo neto povrsinu dobili smanjivanjem za 3%, racunajmo da se i kote linearno smanjuju, pa smanjimo obe po 1.71%. Dobijamo da su ocekivane kote u kuhinji 273x171 sto daje ocekivanu povrsinu od 4.67.
Znaci platili ste kuhinju kojoj su ocekivane mere 273x171 i povrsina od 4.67.
Prema vasim merama kuhinja je za 3cm kraca i 5cm uza. Sad je tu opet pitanje tacnosti merenja, da li ste merili po standardima elektronskim meracima. Cak i da su vase mere potpuno tacne, kuhinja je manja od ocekivane za 0.19m2.

Kote i povrsine posebnih prostorija u stanu su bruto, odnosno gradjevinske, a ona koju smo platili je umanjena za 3% i to je ocekivana neto zato ce nam odstupanja i biti manja. Ukoliko vam kuhinja bude manja za 0.19m2 kako ste vi dobili i jos neke druge prostorije, sve ce se to sabrati i GDS ce aneksom vratiti razliku tih kvadrata. Ne ide bas na nesto sitno gde bi povracaj bio manji od placanja overe aneksa kod notara sto bi za kupca bilo besmisleno raditi.

Ne moze projektant da vam da mere koje ce da ispadnu u stanovima. Te mere ce se utvrditi izvedenim stanjem. Prilikom kupovine znate bruto povrsinu i orjentacionu procenjenu neto povrsinu koju ste platili.


file.php
Hvala puno za trud i sad shvatam i slažem kockice posle vašeg objašnjenja
 
Evo malo sličica u povratku s posla. Još malo žute boje, i to će biti manje više konačan izgled. Meni se sviđa, biće to lep komšiluk :)
 
Ove terase nažalost izgledaju sramotno. Ovde nije problem samo estetika već i u funkcionalnost.

Stakleni balkoni ponegde u novogradnji, za razliku od ovih, bar lepo izgledaju. U korišćenju uglavnom nigde.
 
bgvozd":12ubwjsz je napisao(la):
Ove terase nažalost izgledaju sramotno. Ovde nije problem samo estetika već i u funkcionalnost.

Stakleni balkoni ponegde u novogradnji, za razliku od ovih, bar lepo izgledaju. U korišćenju uglavnom nigde.
Hahaha, ja pomislio da je to stvarno tvoje misljenje, a onda pogledam sve tvoje postove.... Bolje da si se registrovao kao "Mile kontraš", ili "Spammer Pro" :)

E vidis, meni je spoljašnjost baš lepa :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Potpuno iskreno mišljenje.

Nažalost tako se sada terase projektuju. Navodno je moderno i uglavnom jeftinije za izvođenje. A to što je potpuno nefunkcionalno nema veze. Koliko je prijatno na takvoj terasi prostreti veš (ko to još uvek radi), opušteno sedeti, zapaliti cigaretu (ko to radi), opušteno ćaskati, pitanje je za svakog ponaosob.

I ja sam kupio staklenu terasu, doduše staklenu sa dve a ne sa tri strane. I nisam zbog toga srećan i nije mi baš lepa. I to zato što sam objektivan. Neću sebe da ubeđujem da mi je lepa, to je bio nužan kompromis u izboru stana, jer bolji nisam pronašao. Nažalost idealnog stana nema.

Treba biti objektivan u iznošenju mišljenja, a ne kreirati mišljenje po potrebi. Da sam mogao da nađem odgovarajući stan sa klasičnom lođom taj bi kupio, ali nažalost kako sam već naveo to se više ne projektuje, ili bar ne na lokacijama koje su mene zanimale.

Pitanje za svakoga je da li bi, da je mogao da bira, izabrao baš takvu terasu, kupatilo, parket...

Nažalost ne možemo birati detalje, biramo paket po pravilu uz kompromis.

Na kraju, nije suvišno ukazati da problem na ovom forumu, uglavnom na svim temama, predstavlja pomanjkanje objektivnosti u iznošenju mišljenja, pohvala i kritika. Nažalost
 
Ni meni se ne svidja staklena ograda, ali je ovde bolja jer barem ima rukohvat gore. Nisu mi jasna resenja sa staklom bez rukohvata, deluje nebezbedno. Takodje se slazem da ce ljudi i tako drzati sve i svasta po terasama, pa na kraju tako neko fensi staklo nece doprineti izgledu zgrade, naprotiv.
 
Stavili su te ograda kako bi odbili od pomisli zastakljivanja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568245#p568245:28ybqyao je napisao(la):
direktor » Uto Sep 18, 2018 8:31 am[/url]":28ybqyao]Stavili su te ograda kako bi odbili od pomisli zastakljivanja
Naš narod je preduzimljiv i talentovan... da pravi svinjarije. Očekujem da vidim leksan na bar jednoj terasi u roku od 6 meseci od useljenja.

Da li se u ZK potpisuje u ugovoru da kupac ne sme da menja izgled objekta?
 
unedfined":2m5wc32v je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568245#p568245 je napisao(la):
direktor » Uto Sep 18, 2018 8:31 am[/url]":2m5wc32v]Stavili su te ograda kako bi odbili od pomisli zastakljivanja
Naš narod je preduzimljiv i talentovan... da pravi svinjarije. Očekujem da vidim leksan na bar jednoj terasi u roku od 6 meseci od useljenja.

Da li se u ZK potpisuje u ugovoru da kupac ne sme da menja izgled objekta?
To postoji u Zakonu, ali je potrebno da živiš u državi koja poštuje svoje zakone, da bi video sprovođenje istih....


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Upravo tako. To sto neki stavljaju u Ugovor da ne mozes da menjas izgled objekta je samo bezvredan marketinski trik. To je uredjeno odobrenjem za izgradnju na bilo kom objektu bilo gde, Zakonom.

Terase su modno-finansijski detalj investitora novog doba. Izbacis golu plocu i naplatis je papreno. Od Beograda na vodi do Kaludjerice. Tu biranja nema.
 
Sad cu i ja da kazem sta sam nacuo od nekih koji su se interesovali za stanove u Zemunskim kapijama. Navodno su im u GDS-u rekli da ce u zgradi B biti Poreska uprava. Znaci ono sto je neko odavno naveo kao mogucnost ispada najverovatnije realnost. Zna li neko nesto konkretnije? Jel to potpisano?
 
Vrh