Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568310#p568310:8cpmgu5g je napisao(la):
Kanta » Uto Sep 18, 2018 2:23 pm[/url]":8cpmgu5g]Sad cu i ja da kazem sta sam nacuo od nekih koji su se interesovali za stanove u Zemunskim kapijama. Navodno su im u GDS-u rekli da ce u zgradi B biti Poreska uprava. Znaci ono sto je neko odavno naveo kao mogucnost ispada najverovatnije realnost. Zna li neko nesto konkretnije? Jel to potpisano?

Evo kao malo mentalne gimnastike, da probam da stavim "na papir" pro i contra....

Za:
U radno vreme će biti živahno u delu naselja uz Cara Dušana, tako da će verovatno u Cara Dušana biti u ponudi bar neka dobra pekara, par prodavnica - kioska
Stanica gradskog prevoza će imati dosta putnika i verovatno će sve linije stajati pored naselja uključujući i trocifrene
Poreska uprava ne radi popodne, a pogotovo ne noću, i nije bučna
Verovatno će biti i neki restorana u kojima će moći da se jede kuvano po ok ceni, kao i pristojnih kafića
Poslovni prostori će biti interesantni povezanim delatnostima - knjigovođama, advokatima... koji su takođe tihi i ne rade po smenama
Neće biti agresivnog brendiranja objekata

Protiv:
U radno vreme će se više vozila parkirati u naselju, što zaposlenih, što klijenata

Šta vi mislite?
 
rodoljub.ilic":wpkj9xdf je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568310#p568310 je napisao(la):
Kanta » Uto Sep 18, 2018 2:23 pm[/url]":wpkj9xdf]Sad cu i ja da kazem sta sam nacuo od nekih koji su se interesovali za stanove u Zemunskim kapijama. Navodno su im u GDS-u rekli da ce u zgradi B biti Poreska uprava. Znaci ono sto je neko odavno naveo kao mogucnost ispada najverovatnije realnost. Zna li neko nesto konkretnije? Jel to potpisano?

Evo kao malo mentalne gimnastike, da probam da stavim "na papir" pro i contra....

Za:
U radno vreme će biti živahno u delu naselja uz Cara Dušana, tako da će verovatno u Cara Dušana biti u ponudi bar neka dobra pekara, par prodavnica - kioska
Stanica gradskog prevoza će imati dosta putnika i verovatno će sve linije stajati pored naselja uključujući i trocifrene
Poreska uprava ne radi popodne, a pogotovo ne noću, i nije bučna
Verovatno će biti i neki restorana u kojima će moći da se jede kuvano po ok ceni, kao i pristojnih kafića
Poslovni prostori će biti interesantni povezanim delatnostima - knjigovođama, advokatima... koji su takođe tihi i ne rade po smenama
Neće biti agresivnog brendiranja objekata

Protiv:
U radno vreme će se više vozila parkirati u naselju, što zaposlenih, što klijenata

Šta vi mislite?
Meni to deluje kao idila...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja sam definitivno za svaku urbanizaciju u smislu nekog administrativnog centra.
Cak bih voleo da A i B budu u potpunosti poslovni objekti kako je PDR-om i data mogucnost. Mislim i da su oni to znali od pocetka, zasto bi zgrade A i B, ukoliko bi bili stambeno poslovni objekti, izuzeli iz nase parcele? Njima bi sada morali da grade posebnu telekomunikacionu infrastrukturu koja je kod nas koncentrisana u objektu C i sve je umrezeno, posebno odrzavanje i sl.
Bilo koji administrativni centar na neki nacin cuva cenu nekretnine, a i unosi malo zivosti, vise obezbedjenja i sl.
Kupili smo garaze, a u radno vreme nismo tu. Ja sam licno stanove gledao na mnogo bucnijim i urbanijim lokacijama tako da to meni ni malo ne bi smetalo.

Ako i ovo bude realnost u skorije vreme bice dobro.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... mesta.html
 
@rodoljube

Zaboravio si neke stvari ZA.
Sto se tice autobusa kod nas na stanici Filipa Visnjica vec staju sve linije koje prolaze, bas svi trocifreni.
Sto se tice parkiranja nece to biti zgrada kao iz socijalizma bez garaza i parking prostora da bi narod kruzio po naselju da trazi parking. Poslovni prostori takodje imaju standarde.
Ako postanemo neka vrsta novog administrativnog centra vece su sanse da se sredi infrastruktura, prosirenje Cara Dusana prema pdr-u i sl.
Ko zeli da vidi sta znaci ostati van sveta neka obidje naselje Stepa. Tamo se i otvoreni lokali zatvaraju, nemaju nista.
 
Kanta šta ti bi da prozivaš Stepu, o čemu pričaš kad kažeš da tamo nemaju ništa?!!
Stepa je u zavisnosti od kriterijuma jedno vrlo pristojno mesto za život uprkos svim ne ispunjenim obećanjima i projektima, kvalitet gradnje je manji za 150€/kvm, u Zemunu plaćate 300€/kvm više nego u Stepi lokacija je lični preferencijal...
 
Nema ovo veze sa kvalitetom gradnje i sl. nego samo sa sadrzajima. Da su im dodali neki centar kao stoje trebalo da bude mislim da bi naselje mozda izgledalo zivlje. Dobilo malo bolji prevoz, neki prikljucak na Vojvode Stepe i sl.
Za mene je malo previse umrtvljeno. Mozda to nekom odgovara. Tamo je sada spavaonica kao u blokovima pre 20 godina.
 
Tamo postoji škola, vrtić, jaslice, biblioteka, ambulanta, pošta, prodavnice koje rade 24h, veliki maksi sa garažom, knjižare, apoteke, kafići, picerije, prodavnice brze hrane, mesare, pekare (od kojih jedna radi 24h), sportski tereni i igrališta, klizalište tokom zime. A okolo samo niču novi objekti. ZK ce videti delić toga i to sve uz naduvanu cenu i lokaciju kod lakat krivine.

I da "ako bog da" izgleda da će dobiti i crkvu :D
 
Maxi u Kumodraskoj je svetlosnim godinama udaljen od mnogih zgrada, on treba da je na korak od stana. Te sitne stvari imaju svuda.
Ja bih ozbiljnu urbanizaciju da bi se sve okolo brze razvijalo. U tom smislu crkva ne doprinosi razvoju.
Da postanemo deo vece gradske celine, a ne neka zatvorena zajednica za sebe.
 
Mislim da je bolji zivot u zgradi u kojoj nije maksi prodavnica u prizemlju ja sam birao zgradu bez lokala bas zbog moguce buke guzve itd ...bolje prosetati 50m ...
 
direktor":1pwybrqe je napisao(la):
Mislim da je bolji zivot u zgradi u kojoj nije maksi prodavnica u prizemlju ja sam birao zgradu bez lokala bas zbog moguce buke guzve itd ...bolje prosetati 50m ...
Slazem se.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nikako ne mislim na maxi u zgradi, ali na onaj broj zgrada u Stepi treba vise maxija u naselju.
Nama ce biti dovoljan jedan u A ili B.
Da ne ides 10-15 minuta za osnovne namirnice.
Po starim naseljima ima maxi bukvalno na svakih 100m, ako ne i cesce drugih marketa.
 
Kanta malo prošetaj po Stepi pa onda komentariši, proizvoljno da izvines lupetaš .... ima 3 Shop&Go marketa, jedan veliki Maxi, Aroma koja radi 24h, par dobrih kafica, sa Panoramom Vozdovca stiže privatni Vrtic sa 120 mesta, fitnes centar od 1100kvm, možda Mac ili neki drugi restoran, sve u svemu sjajan kraj za porodični život, naselje vri od života uz jednu od najvećih osnovnih skola u Srbiji, 7 odeljenja prvog razreda ove, 8 prošle godine...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568450#p568450:ktb93jvk je napisao(la):
niki » Sre Sep 19, 2018 10:15 am[/url]":ktb93jvk]Kanta malo prošetaj po Stepi pa onda komentariši, proizvoljno da izvines lupetaš .... ima 3 Shop&Go marketa, jedan veliki Maxi, Aroma koja radi 24h, par dobrih kafica, sa Panoramom Vozdovca stiže privatni Vrtic sa 120 mesta, fitnes centar od 1100kvm, možda Mac ili neki drugi restoran, sve u svemu sjajan kraj za porodični život, naselje vri od života uz jednu od najvećih osnovnih skola u Srbiji, 7 odeljenja prvog razreda ove, 8 prošle godine...

I ja sam stekao utisak da je Stepa prilično lepo mesto za život, i da svašta nešto lepo ima da ponudi. Jedina ogromna mana tog naselja je lokacija, odnosno loša saobraćajna povezanost i ogromne gužve na prilazu naselju.
 
@niki
Stepa ima preko 4.600 stanova na ogromnom prostranstvu. Vi imate ogroman broj parking mesta, sve je bas siroko. Ali kada krenem od Trosarine peske kao da idem kroz pravu "stepu". Pogledaj Banjicu koja je mozda i manje naselje od vas, krenes od onog trznog centra na vrhu, velikog Univerexporta, trzni centar Banjica, pa opet veliki maxi, pa na kraju ogroman maxi.
U Stepi posle toliko godina zivota toliko praznih placeva, toliko nerazvijen prevoz, i dalje izgleda potpuno nedovrseno. Vi mozete grad za sebe da budete a nista veliko nema. Umesto druge skole koja nikad nece biti a za kojom vise nece ni biti potrebe moze neki dm, maxi, lilly. Vi mesta i za lidl imate, a ne u aromi da kupujete.
Toga se ja plasim u ZK, da budu sve stanovi i onda i Bog da nas zaboravi. Nije to dobro.
Kada se izgrade neki objekti koji prave vecu frekvenciju, tek onda u BG iz nuzde krene negde sirenje infrastrukture.
U tom smislu sam za bilo sta u ZK da udje, meni ta toliko pusta "stepa" smeta. Koliko god tebi mozda delovala popunjena nekim sadrzajima tipa kafica, pekara i sl. Pa toga imas i po selima, a ne u Beogradu.
Znam i da mnogo ljudi u Stepi bas voli taj stepen mira i izolovanosti. Ne koristi prevoz, izlazi i ulazi u naselje iskljucivo kolima, ne treba im nista u naselju, samo neki mir i tisina. Ukusi su prosto razliciti, meni to smeta.
Eto recimo ja sam bio bas zagrejan za Panoramu dok mi Stepa na pamet nije pala. Koliko god je to "blizu" za moj ukus su to nebo i zemlja. Ja u Panorami vidim sve na dohvat ruke, u Stepi mi sve izgleda daleko.
 
ZK će biti još mirnije od Stepe, što je po meni bolje.
 
Banjica se razvijala nekoliko decenija, verovatno su prvih 10-15 godina okola zgrada još setale ovce. Ti onda govoriš o preferencijalima ličnim, to je druga stvar, takođe mislim da će ZK biti još mirnije naselje. Ja sam lično za to da posle posla živim u smirenom kraju, Trosarina će se izuzetno razviti u narednim godinama i kad zatreba gužva neće biti teško da se prošeta malo...
 
@ rodoljub
Guzve na prilazu su nažalost realnost, proširenje ulica i gradnja kružnih tokova je u budžetu za narednu godinu, u planu je i neka vrsta nadvožnjaka do Braće jerković, ceo grad se nalazi u nekoj vrsti kolapsa, to je realnost svih vecih gradova danas...
 
Razvoj Stepe gusi iskljucivo sukob stanara sa vlascu jer ne odustaju od stvari koje nikad nece dobiti i onda se stvorio neki "zamrznut konflikt". Razvilo bi se naselje u smislu nekih sadrzaja vrlo brzo kad bi GDS ili grad prodali preostale parcele, a ne da ih cuvaju za nesto sto se nece graditi.

ZK hoce biti tise u smislu da nema lokala u zgradama, da se vecina parkira u garaze, a ne ispred, da su slobodne povrsine manje, a interne saobracajnice nema svrhu koristiti za prevoz. Cara Dusana je svima blizu. Meni Trosarina za stanovnike Stepe nije blizu, mozda samo za one najblize zgrade. Zato bih ja voleo da A i B budu iskljucivo poslovni da unese malo zivosti. Ne valja ni potpuno mrtvo naselje.
 
Izađeš u Cara Dušana i šta onda? Imaš štraftu od bar dva kilometra koja se ne razlikuje od bilo koje sremske varošice.
 
Pa upravo sam zbog toga da ZK budu neki administrativni centar. Kada se krene sa takvim stvarima, onda se pokrenu i druge poput rekonstrukcije Cara Dusana ili https://www.ekapija.com/real-estate/181 ... ntaciju-za

Neki administrativni centar i veca frekvencija ljudi moze da poveca mogucnost da se neke druge stvari pokrenu. Ako bi bili samo zgrade onda cemo ostati seoska varosica bas kao Stepa.

Zato nama i jeste bitan i Kineski centar da bismo dobili bolju infrastrukturu i sl.

Kada sam kupovao stan verovao sam prvenstveno u neku relativno blisku mogucnost da potez uz novi most ozivi. Ja nisam kao mnogi ovde na forumu koji pricaju o drvecu i nekim nerealnim stvarima a zive u milionskom gradu. Kome se zivi u selu, ima ih po Srbiji koliko hoces. U gradu je najbitnija infrastruktura i razvoj, a ne da se kolima uvucem u naselje i sednem u neki lokalni kafic.
 
Grad ne treba samo u betonu da bude, već sklad jednog i drugog - drveća i betona.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568716#p568716:375yc5v0 je napisao(la):
StariPosmatrač » Čet Sep 20, 2018 1:52 pm[/url]":375yc5v0]Izađeš u Cara Dušana i šta onda? Imaš štraftu od bar dva kilometra koja se ne razlikuje od bilo koje sremske varošice.
Biciklom si za 10-ak minuta na Dunavu. Ili 3-4 stanice prevozom (uzmes jednu od 8 linija) do centra Zemuna, najbolje gradske pijace i naravno Dunava :)
Od Stepe ako udjes u prevoz za 3-4 stanice si i dalje na smrdljivom Vozdovcu :D
 
darkot":32jfu447 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568716#p568716 je napisao(la):
StariPosmatrač » Čet Sep 20, 2018 1:52 pm[/url]":32jfu447]Izađeš u Cara Dušana i šta onda? Imaš štraftu od bar dva kilometra koja se ne razlikuje od bilo koje sremske varošice.
Biciklom si za 10-ak minuta na Dunavu. Ili 3-4 stanice prevozom (uzmes jednu od 8 linija) do centra Zemuna, najbolje gradske pijace i naravno Dunava :)
Od Stepe ako udjes u prevoz za 3-4 stanice si i dalje na smrdljivom Vozdovcu :D
Hahaha :) Svaka ti je "ka' u Njegoša" :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pazi kako brojis.
Ako udjes u 706 za 4 stanice stizes na Zeleni venac. :roll:
 
Nećemo ovde o teleportujućem spejs-šatlu zvanom 706 :D

PS. Da kucnem u drvo, da nam je živa i zdrava, i sve ostale sedamstotke.
 
Vrh