Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Evo jos jedne slike sveze.

Ja sam razumeo da ce do drugog sprata biti fasadna cigla (i bocno takodje). Doduse na sajtu se ne vidi ta severna strana( iako je sajt samo informativnog karaktera) . Moram pogledati T.Specifikaciju. Ili su to samo rupe u projektu koje izvodjac koristi..... kao rupe u zakonu- pa mu dodje jeftinija gradnja.... :notok: :?: :kafa:
 
Na renderima je fasadna cigla oko citavog objekta, ukljucujuci i bocne strane.
Verovatno se dizajner malo zeznuo pa postavio ciglu svuda okolo, ne verujem da rade mimo projekta.
Naravno, kao sto znamo, slicice su informativnog karaktera :lol:
 
Jos na toj strani fali ograda od bravarije ili stakla. Verovatno ce je postaviti iznutra, ne treba im skela za to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556040#p556040:276g96yw je napisao(la):
marija86 » Уто Јул 31, 2018 1:29 pm[/url]":276g96yw]Na sajtu napredak radova ponovo na 75%...

Сад је опет 70% :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555910#p555910:2sk6yqv8 je napisao(la):
dadaimama » Pon Jul 30, 2018 9:39 pm[/url]":2sk6yqv8]Jos na toj strani fali ograda od bravarije ili stakla. Verovatno ce je postaviti iznutra, ne treba im skela za to.
Mislim da na svim prozorima ide ogradica od bravarije. Nosaci su postavljeni jos u sivoj fazi, ogradicu ce samo da montiraju na te nosace:

 
Kada je planirano useljenje za objekat G?
Bilo je price da ce u ovom objektu i za stanove manje od 2.0 biti obavezna garaza, da li je zaista tako?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556383#p556383:3igt9ubc je napisao(la):
miskobg » Čet Avg 02, 2018 9:44 am[/url]":3igt9ubc]Kada je planirano useljenje za objekat G?
Bilo je price da ce u ovom objektu i za stanove manje od 2.0 biti obavezna garaza, da li je zaista tako?

Rok za primopredaju iz ugovora za G1 i G2 je 1.10.2019. Možda za G3 i G4 bude nešto duži.
Ne znam koja je najmanja struktura stana za koju je garaža obavezna.
 
Kupite garaze vrijede svaku paru i ja sam uzeo mjesto sa stanom u paketu isplatilo se dok ga nisam koristio iznajmljivo sam isto
 
Koliki god da stan kupujes, pokajaces se ako ne kupis garazno mesto. Ja nisam morao da ga kupim, cak sam mislio da ga ne kupim, ali su me svi ubedili da ne pomislim na tako nesto.

Garazno mesto je knjizno vlasnistvo, znaci to je nekretnina u pravom smislu. Nije bitno sto mozda sada razmisljas da ti auto ne treba, uvek ces moci da ga izdas. Zakonski se pravi jedno mesto na jedan stan, a vecina ce da ima dva automobila.

Razmisljaj i o vrednosti nekretnine ako eventualno nekad zelis taj stan da prodas, koliko ce da vredi bez garaznog mesta u naselju tog tipa?

Sad je cak i jeftinije nego u prvoj fazi, 6.750 evra, a bilo je 8.100. Mislim da se niko nije nigde pokajao sa kupovinom mesta iako mu je u pocetku to izgledalo kao suvisan izdatak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556561#p556561:3g9awxb2 je napisao(la):
Kanta » Чет Авг 02, 2018 9:53 pm[/url]":3g9awxb2]Koliki god da stan kupujes, pokajaces se ako ne kupis garazno mesto. Ja nisam morao da ga kupim, cak sam mislio da ga ne kupim, ali su me svi ubedili da ne pomislim na tako nesto.

Garazno mesto je knjizno vlasnistvo, znaci to je nekretnina u pravom smislu. Nije bitno sto mozda sada razmisljas da ti auto ne treba, uvek ces moci da ga izdas. Zakonski se pravi jedno mesto na jedan stan, a vecina ce da ima dva automobila.

Razmisljaj i o vrednosti nekretnine ako eventualno nekad zelis taj stan da prodas, koliko ce da vredi bez garaznog mesta u naselju tog tipa?

Sad je cak i jeftinije nego u prvoj fazi, 6.750 evra, a bilo je 8.100. Mislim da se niko nije nigde pokajao sa kupovinom mesta iako mu je u pocetku to izgledalo kao suvisan izdatak.

Мислим да су гараже сада скупље него што се биле, ако се пореди варијанта са бескаматном позајмицом на 5 година. Ја сам гаражу платио 8100 евра али то је била цена са урачунатим ПДВ. На сајту тренутно пише 7500 евра али без ПДВ. Када се урачуна ПДВ то би требало да буде 9000 евра. Без обзира на ово повећање гаража је добра инвестиција, али и нужност уколико имате ауто.
 
@rodoljub.ilic - hvala za info.

Vezano za garazu, kupovinu stana u zgradi G razmatram za majku, zenu koja je vec u godinama i nikad nije vozila. Za sebe sam uzeo garazu, iako nisam bio u obavezi.
Ako su vec svi primorani, nezavisno od strukture stana (ovo je sad vec provereno), nisam siguran da ce biti zainteresovanih za rentanje garaze. Mozda ona jeste knjizno vlasnistvo, ali mi se ne svidja ideja da su apsolutno svi primorani na kupovinu iste.
 
Znam, ali taj stan ce ti kasnije ostati kao kapital koji ce imati mnogo manju vrednost bez garaznog mesta.
Nije to neki broj, gradi se jedno mesto po stanu, a mnogi ce pozeleti da imaju dva. Uvek ces moci da ga izdas.
@Kosutnjak, kada poredim cene, uvek gledam najpovoljniju opciju. Neko ko je kupovao za kes nije mogao da kupi mesto za manje od 8.100 evra tako da ono ipak jeste pojeftinilo.

Evo jedne slike koju sam nasao na netu, prikaz kako je izvedeno pokrivanje svetlarnika u objektima CDE.

 
Zdravo komsije,

Sto se tice stepena zavrsenosti, danas mi je bio procenitelj za stan u zgradi E:
stepen zavrsenosti zgrade 75%
stepen zavrsenosti stana 85%

U izvestaju takodje stoji da bi se do 100% trebalo stici do kraja septembra.
 
Da li neko zna u kom trenutku će biti moguće da se uđe u stan u zgradama C/D/E, recimo da hoću da dođem sa majstorima za kuhinju da uzmu mere. Nadam se da nećemo morati da čekamo primopredaju.
 
21. septembar je prema tabli krajnji rok za izvodjenje radova i vec je ocigledno da ce on biti u potpunosti ispostovan.
Stvarno bi bilo dobro da mozemo da udjemo bar da ih pogledamo pre zvanicne primopredaje, nije ta procedura kratka, tehnicki prijem, upotrebna dozvola, prikljucenje na struju, vodu, komunalije. GDS ce sve to da radi po propisu, jasno mi je da oni ne pomisljaju da nam izvrse primopredaju dok se sve tehnicke i papiroloske stvari do kraja ne ispostuju.
Saglasan sam sa time i to u potpunosti postujem, ne zuri mi se, ali bi mogli, kao sto komsija kaze, bar okvirno da ih vidimo, mozda i uocimo neki nedostatak pre primopredaje da se ispravi dok je izvodjac jos tu. Pitacemo ih kad bude kraj radova.

Necu nista da kazem pohvalno sto se tice slika, da ih ne ureknem. :lol:
Jos malo pa :vops:
 
Jeste li pokušali da uđete? :)
Ja sam otišao u kancelariju gde je šef gradilišta, pitao da li bi mogao da obiđem par stanova jer sam u nedoumici da li da kupujem potkrovlje, rekli su mi da dođem narednog dana, obučem duge pantalone i rukave, i njihov kolega mi je pokazao sve što sam želeo da vidim, i dozvolio je i fotografisanje.
 
Videcu kad se sve zavrsi od radova pa da pitam.
Mislim da situacija nije bas ista, tebe su tada ubedjivali da das pare, a ja sam ih vec dao i potpisao do kada cu da cekam. :dil:

Drago mi je da si ti sa svim upoznat na terenu i da si se ipak odlucio za potkrovlje, znaci da moze da ispadne i dobro. :)

Ja sam ipak kupio samo skicu na papiru.
 
Meni su iz GDS rekli da nije dozvoljen ulazak na gradilište, jedini ako znam nekog od izvođača da me uvede. Nisam do sada išao, mislio sam mesec-dva pre ocekivanog useljenja u decembru, kada bi već trebalo da se pripremamo za useljenja i opremanje stana. :D
 
Da li je neko upoznat da li je po projektu za zgrade C, D i E predviđeno mesto gde treba da stoji klima uređaj i instalacija kako posle ne bi imali grube radove u stanu?
 
@Kanta Komsija, i mi se nadamo da ce rok biti ispostovan, iako nisam sto posto siguran. Jos uvek mi deluje da ima dosta posla, okolne ulice su raskopane itd.
@vladan86 Nama je receno da je predvidjeno mesto za klimu na terasi gore u cosku. Sad sta to konkretno znaci ne znam, bice sigurno struja unutra u tom delu sobe a za instalaciju klime ne znam. Iako se meni ne svidja ta postavka jer su terase i ovako male.
 
Vrh