Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

@Kanta @miskobg

Odlicno, hvala vam.
Da, i mene je privuklo njima sto nemaju NKOSK (sto znatno smanjuje inicijalne troskove) ali kamata je malo veca od ostalih.
Krecem od sledece nedelje sa predugovorom pa polako :)
 
Nije problem tih 120 dana. Ja sam namerno gadjao da nakon 100+ dana bude realizacija i Raiffaisen je uspeo da me zezne za odobrenje kredita (po principu "ti si sve obavio kako treba, ali mi smo spori") tako da mi je rok za isplatu produzen za dodatnih 60 dana.

Jedina mana nastale situacije je sto se beskamatna pozajmica za PDV i dalje racuna od dana potpisa ugovora o kupoprodaji stana tako da sad imam daleko manje vremena da resim tu papirologiju. Sto se ostalog tics hvala RF banci :D
 
Može li neko da mi obeleži na satelitu lokaciju? Hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=548573#p548573:716ocd62 je napisao(la):
vucko » Ned Jul 01, 2018 3:01 pm[/url]":716ocd62]Može li neko da mi obeleži na satelitu lokaciju? Hvala

Na sajtu geosrbija u pretragu ukucaj parcelu 10362/3 i izaberi zemunsku.

Objekat G bas napreduje. Od CDE, C bas dobro ide, imaju i ograde na terasama a fasada omaltana. E takodje fino ide, D malo zaostaje, kao da fasadu nisu ni poceli. Inace rade i nedeljom, bilo je radnika. Video sam da su na D i E postavili solarne panele.

Isao sam malo da osmotrim situaciju posle poplava. Ako je dobro odradjena izolacija odozgo, mislim na garaze, ne bi trebalo da nam plave, jer sam malo osmatrao teren (tek sad) i uocio da je naselje na kao nekoj visini, Cara Dusana ima pad i ka Pupinovom mostu, i ka gradu, a pad je i prema stadionu. Tako da atmosferska voda ne bi ni trebalo uopste da se zadrzava kod nas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=548573#p548573:ck6kytlv je napisao(la):
vucko » 01 Јул 2018 03:01 pm[/url]":ck6kytlv]Može li neko da mi obeleži na satelitu lokaciju? Hvala
@Вучко бре, то је бивша Коњичка школа. Прелистај подтему, имаш већ ортофото снимак.
 
Da li je neko video kako se gradi G zdrada?
Kakve su ono betonskle ploce po spratovima? Gde moze da se vidi poprecni presek zida G zgrade? Cini mi se da se ne gradi od blokova... :?
 
I mene ovo interesuje, ako neko pribavi info zasto ovako grade :( Zainteresovan sam za kupovinu stana u ovoj zgradi, i kad sam za vikend video sta se radi zabrinuo sam se... Da vam ne pricam koliko je moja okolina protiv kupovine stana u ovom naselju....ja do sada sve branio...pogotovo kad mi je ortak rekao da je betoncina, rekoh da li si slep valjda vidis da prave od blokova...odem za vikend i kad me nije slog strefio....razocarenje potpuno....

Pa ako neko moze da obrazlozi ovaj postupak bio bih veoma zahvalan....
 
Apsolutno nikakve veze nema da li je deo spoljnog zida od betona ako se uradi izolacija kako treba. west65 ima sve spoljne zidove od betona a jedno je od najskuplje napravljenih novogradnji.
 
Upravo kako ftj kaže. Samo na beton ide nešto deblja izolacija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549245#p549245:1qr31cgl je napisao(la):
DusanBG » Sre Jul 04, 2018 11:31 am[/url]":1qr31cgl]Upravo kako ftj kaže. Samo na beton ide nešto deblja izolacija.

Pa da li ce ici deblja izolacija to je pitanje.
Na C D E je isla kamena vuna sto je dobro, a da li ce ici ovde i koje debljine? I ako se stavi ista debljina kao na prethodim zgradama to znaci da su ipak kvalitetnije CDE sa kombinacijom (blok - kamena vuna iste debljine od Beton- kamena vuna iste debljine)...
 
Na CDE postoji i cigla preko kamene vune, znaci blok - kamena vuna - cigla.
 
A sta smo rekli sa G zgradom? Ima li neko info. ili da kontaktiram GDS...
 
Trebalo bi da postoji tehnicka dokumentacija za zgradu G kao sto ima za CDE. U tom dokumentu je sve do detalja objasnjeno, pretrazite temu od pocetka mozda ima link ka tom fajlu.
 
@darkot
Nasao sam vjn-03-17-06-deo-3-graficka ali tu nema preseka. Imam tu graficku u layer-ima ali se ne vide zidovi (beton, cigla, izolacija...) samo preseci garaza, tip stanova, potkovlja...

Nasao sam i ovo: http://www.gds.rs/dok/vjn-03-17-05-deo-3.pdf
Ima svega i svacega
 
hmmmm....

Nadam se da bar jedan projekat nece nesto da zeznu... (doh)

Meni se svideo projekat Gornji grad, ali sam zakasnio za njih, pa bih voleo da ih ovi isprate sa kvalitetom, kad se vec prate i sa cenama...
 
@Brzibrz pretpostavljam da si kupac u C zgradi... pa proveri samo izolaciju od 3 sprata pa na vise ako te interesuje, zato sto kad sam prolazio pre par nedelja oko naselja (inace kruzim kao manijak :) ) milsim da sam video da desno i levo od prozor-vrata na terasi, na bocnim zidovima terase skoro da i nema izlacije za razliku od prva tri sprata... BIlo je ocigledno 5-10 cm je blok bio siri, zasto ne znam... pa su samo mrezicu prelepili, pa pretpostavljam da zbog toga nisu stavili...
Kazem proveri posto me je mozda oko prevario sa ulice, ali sumnjam.
Ovo je detalj koji mene nece da pokoleba oko kupovine stana ali vise detalja ako se nakupi ne znam.

Da se razumemo.. i ja sam kupac 99% i nije mi cilj da mracim samo hocu da sve bude kako treba ako moze jednom i u Srbiji. Za nimalo male pare koje dajemo.
 
Svuda postoji izolacija tj. kamena vuna. Ono sto je razlika je u fasadi, do treceg sprata jos nije ni postavljena kamena vuna, to ce na kraju jer tu preko ide braon fasadna cigla. Od treceg sprata pa navise je vec uradjena i kamena vuna i opeka (cigla) preko i sada se radi zavrsni sloj fasade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549497#p549497:mzqsn9kt je napisao(la):
darkot » Čet Jul 05, 2018 4:19 pm[/url]":mzqsn9kt]Svuda postoji izolacija tj. kamena vuna. Ono sto je razlika je u fasadi, do treceg sprata jos nije ni postavljena kamena vuna, to ce na kraju jer tu preko ide braon fasadna cigla. Od treceg sprata pa navise je vec uradjena i kamena vuna i opeka (cigla) preko i sada se radi zavrsni sloj fasade.


Ako koza laze rog ne laze.
Jel se vidi ovde debljina izolacija?
 
@Chole Kao sto rekoh gore, od treceg pa navise je zavrsena cigla spolja, a dole je jos uvek blok pa se vidi debljina izolacije. Tako da je ta spoljna cigla prekrila kamenu vunu i ne vidi se vise taj presek. Dole se isto nece videti ali tek kad odrade i kamenu vunu i fasadnu ciglu.
Pogledaj tlocrt tu se lepo vidi presek zida:
 
Poredjenja radi mislim da se vidi razlika



u principu kako sam ja razumeo - a laik sam - cela zgrada će biti u istom nivou površine fasade. Donji spratovi sa fasadnom opekom, gornji spratovi - obzid od klima bloka. Ovo je koliko ja razumem samo tanak klima blok?

Po tlocrtu se ovo slaže jer se vidi na grafici materijal - vidi se u razlici na ova dva tlocrt-a. Gornji je pretpostavljam neki od donjih spratova. Ovde prikazan je 6. sprat.
 
U oglednom stanu, ispred ulaza, postoji jedna kockica fasadnog zida u staklu da bi se video presek. Ide unutrasnji blok, kamena vuna, spoljasnji blok ili cigla u boji na nizim spratovima, naravno na visim blok je debljine cigle da bi se dobila nivelisana fasada. Znaci fasadni deo zgrada je sendvic zid na celoj povrsini zgrade. Bocni delovi na terasama su demit fasada, znaci kamena vuna preko unutrasnjeg bloka, naravno ista na svim spratovima. Kao sto je @darkot objasnio, iznad treceg sprata je zavrsen blok preko vune pa se dobio trenutni estetski efekat da je nema na terasi. Pa kvadrature stanova su iste na vertikali, a to bi bilo nemoguce sa razlicitom debljinom izolacije.

Koliko znamsam projekat je isti za sve zgrade. Sto se tice vise betonskih blokova na objektu G to je verovatno zbog same konstrukcije istog. Betonski blok kod takve gradnje zamenjuje unutrasnji blok, a spolja fasada ide kao i kod CDE, kamena vuna pa cigla ili tanji blok. Naravno, kad bude u prodaji sve vam to pokazu na ovom planu i vidi se u svakom stanu kakav je koji zid.

A neko ovde rece propustio sam jedno pa sad gledam drugo. Sve ima svoj plus i minus. Postoje segmenti gde je neki projekat bolji, a negde losiji. Tako da je tesko naci nesto gde je sve bolje. Ne moze neko da kaze, vidi budale kupili ZK, a imali ovo drugo bolje za slicnu cenu. Pa nismo mi bas budale, pregledao sam dobar deo Beograda, znam na sta sam pristao, sta mi je kod drugog vise smetalo.

@MajstorBob
Proklinjem dan kad sam pre 15 godina poslusao nabedjene iz okoline da sa extra starogradnjom nema greske. Gledaj sebe, sakupi sto vise relevantnih podataka, najvaznije sto tacnijih. I sam odluci. A forum je dobar da lakse sakupis podatke. Sve je proverljivo.
I osecaj poraza je mnogo gori kada poslusas tudju preporuku ako ona nema zaista dobrog osnova.
 
@darkot
@Kanta
Ja sam nov na ovom forumu i nisam ocekivao ovako konstruktivnu raspravu. Hvala vam na pojasnjenju, ja sam se uplasio da na visim spratovima nema izolacije na terasi vec je samo zamazano sa mrezicom... ali ako je izolacija ispod ove cigle (sto je meni koji nisam gradjevinac pomalo neverovatno :) ) svaka cast! Onda se izvinjavam ako sam uneo zabunu.
Sto se tice betona... nije da mi je bas omiljen, verovatno povezujem sa blokovima NBG, ali ako je to jedini problem prezivecu. :)
 
Vrh