Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Evo moje racunice, zar nije bilo inicijalno ovako. Uz garazno mesto cena je bila 6750e plus 20% PDV, sto mu dodje 8100e sa pdv om.
Odmah dajete pri kupovini ucesce tih 20 %, i ostatak tih 6750e na rate. To je nama bilo tako(za kes kupce) ! A svakako je bolja kupovina ranije nego sada.
 
Ne znam po kojoj logici pumpaju cene stanova kad u isto vreme država najavljuje gradnju socijalnih stanova u tom kompleksu.
 
Koliko sam cuo, nece biti u tom kompleksu socijalni stanovi , nego na drugim lokacijama. A pumpaju jer misle da trziste i cene idu gore. Kao i u ostalim novim gradnjama, druge i trece faze su isle na gore, samo razlika u tim nekim novogradnjama *ablok, sava ada itd.) stanovi su bili prodati svi u prvoj fazi, a ovde koliko znam su nekih 60%...
 
Video sam prilog da je državni vrh posetio gradilište i tu su pričali o jeftinim stanovima. Mislio sam da je u vezi.
 
Lokacije se jos ne znaju za pomenute stanove. Nama je receno da je u kompleksu samo ogledni stan i da je ceo projekat Zemunske kapije cisto komercijalni tj. da ovde nece biti tih jeftinih stanova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542799#p542799:2enf419d je napisao(la):
cloud041 » Uto Jun 05, 2018 12:32 pm[/url]":2enf419d]Video sam prilog da je državni vrh posetio gradilište i tu su pričali o jeftinim stanovima. Mislio sam da je u vezi.

Pozdrav svima, pre svega buducim komsijama.

Stalno se vrti prica oko jeftinih stanova na lokacijama GDS-a. Ti stanovi nemaju veze sa pomenutim lokacijama, samo je tu izgradjen ogledni stan jer je GDS drzavna firma. Jeftini stanovi ce se graditi iskljucivo na periferiji, trenutno spremna lokacija je Banja Ovca. U Zemun mogu da svrate da vide ogledni stan.

https://www.blic.rs/vesti/ekonomija/mih ... ve/ldtmtrs

Kako se blizi finish radova resih i ja da se ukljucim u diskusiju. Kupac sam potkrovlja, mene jedino plasi taj parket. Da li je neko video kako ce da izgleda? GDS se u predugovornom obavestavanju ogradio od oglednog stana, a za parket stoji hrast rustik. Nemam problem sa tim da bude rustik, samo mi onaj u Vozdovim kapijama ne lici ni na rustik, vec vanklasni. Da li je neko pitao da se recimo doplati za natur? Razlika u ceni nije velika, u principu je to ista klasa parketa, ali razlika u teksturi. Ako budu kupili los parket neodgovarajuce vlaznosti i sl. ni natur nam nece pomoci.
 
Dosao kompletan drzavni vrh Predsednik,Premijer,Ministar odbrane,Ministar unutrasnjih poslova,direktor BIA,Ministar finansija i Ministar gradjevinarstva da pokusaju da uvaljaju neki stan,jer prodaja slabo ide,robija za ovu bagru bi bila nagrada.
 
Pozdrav svima, nova sam na forumu, a inače kupac stana u ZK. Na sajtu su u Tehničkim karakteristikama objekta naveli visinu parapeta ispod prozora: "Visina parapeta prozora koji nisu orjentisani ka svetlarniku u prizemlju iznosi 90cm, a od I do VI sprata iznosi 25cm." Naravno u oglednom stanu je ta visina bila drugačija, ali nisam očekivala ovako mali prostor. Interesuje me gde će postaviti radijatore?
 
Radijatore ce postaviti verovatno sa strane od prozora, naravno ne ispod. I mi smo pre kupovine to pitali, i niko nam nije mogao odgovoriti u show room-u o tacnoj poziciji...
 
Verovatno na neki bocni zid blizu prozora.
Ogledni stan daje orjentacionu viziju upotrebljenih materijala i opreme i nadam se da ce to ispostovati.
U predugovornom obavestavanju stoji da su i ogledni stan i prezentacija informativnog karaktera i nemaju obavezujuci karakter.
Na onom poslednjem objavljenom youtube snimku su bas postavljali grejanje, ali nije bas uocljivo gde ih stavljaju.
Videcemo sve kad dobijemo kljuceve pa cemo se prilagodjavati uslovima, druge nam nema. Ja se samo nadam da ce se sve odraditi kvalitetno, Koto je dobar izvodjac, a mislim i da im je najbitnija ova prva faza radi dalje prodaje. Ministarka ih redovno reklamira sto daje tezinu i njenom polozaju u slucaju nezadovoljstva kupaca.
Meni je najbitnije da buduce komsije budu OK da nadjemo bar minimalni interes da sve funkcionise dobro.
 
Kad smo vec kod toga, ja opet oko parketa. Citiracu ugovor: podovi su oblozeni troslojnim gotovim parketom sa zavrsnim slojem od hrastovog drveta, dimenzija 500-1200mm, sirine 120mm, d=14mm. Izgled lamele "Rustican", lakiran. Lajsne su visine 6cm, furnirane hrastovim furnirom.

Nasao sam sta je i kakve su mu karakteristike:
http://www.gradjevinarstvo.rs/tekstovi/ ... i-prirodom

Ako neko sazna proizvodjaca ciji ce parket da nabave, neka javi, da znamo kako izgleda.
 
Kao kupac stana u C zgradi takodje trazio sam plan sa pozicijom radijatora i isti dobio od GDS-a. Mislim da za svaki stan imaju plan/pozicije za razvod grejanja i radijatora.

Nama je pozicija konkretno poremetila planove neke koje smo imali oko opremanja.
 
U prilogu Beogradske hronike 0d 17.04 se vidi unutrasnjost mislim trosobnog stana, na 39:30 se vidi polozaj radijatora pored prozora. Takodje se vidi da ce sve cevi biti sakrivene pa cak i ta mala vertikalna cev koja ulazi u radijator sa gornje strane (uzidana je).

https://youtu.be/3HMIMJGML3Q?t=2349
 
Kada sam bio u oglednom stanu dobio sam informaciju da je ogledni stan u stvari pravljem prema blokovima G, H i F kada je u pitanju stolarija, grejanje, itd... a da su C, D i E drugačije izvedeni jer imaju prozore veće visine.
 
Video sam da je zavrsena ulica koja izlazi na Cara Dusana pored oglednog stana, ona sa severne strane CDE, a koja se nastavlja izmedju A i F. Uradjena je infrastruktura, vide se sahte, ivicnjaci, ostalo je samo da se asfaltira.
Zgrade napreduju standardno, uradjena kamena vuna na bocnim stranama C i E. G prilicno dobro napreduje.
 
Super, hvala! Da li ste vi bili unutra? Kako izgleda taj svetlarnik, da li propusta dovoljno svetlosti?
 
Komsija, hvala na slikama, ovo je prvo konkretno iz stana.
Vidim da su stavili roletnu na balkonska vrata, pomislio sam da nas ne zeznu kao u Stepi gde su im rekli da ne ide na poslednje spratove sa lodjama.
Da li je krovni prozor Velux, posto treba da ide spoljna tenda zastite od sunca?
Da li su stavili mrezu za golubove na svetlarnik?
Da li je svetlarnik od neke vrste stakla, mogli bi se saglasiti da komsije sa sestog uniformno stave nadstresnice od toga, da nekom ne padne na pamet lim ili nesto sl. Ja to necu prihvatiti da po svom nahodjenju stave sta im padne na pamet.
Pretpostavljam da stanari poslednjeg sprata imaju pristojnu svetlost iz svetlarnika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544109#p544109:2w7vnm4p je napisao(la):
darkot » Pon Jun 11, 2018 3:17 pm[/url]":2w7vnm4p]Super, hvala! Da li ste vi bili unutra? Kako izgleda taj svetlarnik, da li propusta dovoljno svetlosti?

Mislim da je svetlarnik od leksana ili nekog sličnog materijala, a bočno su metalne mreže protiv golubova. Fotka je sa poslednjeg sprata i tu mislim da svetlarnik i ima nekog smisla, možda eventualno još jedan sprat niže. Bio sam i u prizemlju i tu je svetlo nedovoljno jako da bi nešto kroz prozore ušlo i u stanove, čak slobodno mogu reći da je mračno. Jesu skele još bile tu, ali i kada ih sklone, nisam siguran koliko će biti bolje. Možda je i leksan zaštićen nekom folijom koja mu smanjuje providnost koja će biti skinuta, ali ja se ne bi previše nadao.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544115#p544115:2w7vnm4p je napisao(la):
Kanta » Pon Jun 11, 2018 3:33 pm[/url]":2w7vnm4p]Komsija, hvala na slikama, ovo je prvo konkretno iz stana.
Vidim da su stavili roletnu na balkonska vrata, pomislio sam da nas ne zeznu kao u Stepi gde su im rekli da ne ide na poslednje spratove sa lodjama.
Da li je krovni prozor Velux, posto treba da ide spoljna tenda zastite od sunca?
Da li su stavili mrezu za golubove na svetlarnik?
Da li je svetlarnik od neke vrste stakla, mogli bi se saglasiti da komsije sa sestog uniformno stave nadstresnice od toga, da nekom ne padne na pamet lim ili nesto sl. Ja to necu prihvatiti da po svom nahodjenju stave sta im padne na pamet.
Pretpostavljam da stanari poslednjeg sprata imaju pristojnu svetlost iz svetlarnika.

Nema na čemu, nisu pravili problem što sam fotkao pa mislim da se neće ljutiti ni što sam podelio :)
Rekli su mi da su dobili od Veluxa neku jako dobru ponudu za prozore tako da ugrađen prozor nije prema specifikaciji već je neki bolji, sa troslojnim staklom. Nadam se da će tako biti i za ostale zgrade u naselju.
Svetlarnik ima mrežu protiv golubova i metalna je, tako da se za to ne bi brinuo.

Inače moj utisak je bio da su zgrade fantastično izolovane, kako krov tako i spoljni i unutrašnji zidovi.
 
Sto se tice izolacije mene je to dosta privuklo. Retko ko radi sendvic zid na spoljnoj fasadi, nije to samo bitno zbog izolacije, nego i trajnosti i odrzavanja iste.
Cak su sendvic zidovi izmedju stanova, obicno stave neki blok max 20cm.
Kada sam gledao Sanivile u Visnjici mnogo mi se dopalo sto je Energoprojekt izvukao B energetsku klasu objekta odlicnom izolacijom. I potkrovlja su im slicna, samo lokacija me odbila.
Ovo za prozore je odlicno, desava se nekad da kvalitetniji proizvod ima nizu cenu zbog kolicina na lageru. Slicno kao popusti na tehniku.
 
Mi smo pratili projekat od samog pocetka, zgrada G (kao i H) je prevelika i cini mi se da su preterali sa brojem stanova. Ima ih vise u G zgradi nego u C,D,E zajedno. Sto dalje znaci da po projektu ima oko 11 stanova na spratu u jednom ulazu, deluje mi da ce tu biti prevelika guzva.
 
Ja sam pratio trziste jedno 3 godine, dosta toga obisao, cak se odlucio za vise drugih stanova na potpuno drugim lokacijama, ali uvek iskrsne neki problem (sitna slova za koja saznas pred samo ugovaranje).
Nisam ni razmisljao o G i H objektima, mislio sam da li da cekam F, cini mi se da je taj objekat sa najboljim polozajem. Medjutim, nije mi se vise cekalo.

Sad razmisljam da li potkrovlja prezivese ove danasnje pljuskove. Mada nije lose da se sad testiraju :lol:
 
Vrh