Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Postovane komsije,
Zanima me da li neko od vas ima problem sa garaznim mestom?
Nase je uz sam zid i gotovo je nemoguce parkirati auto ako je mesto do nas zauzeto.
Kroz vrata suvozaca se jednostavno ne moze izaci ukoliko to ne uradite pre nego sto se auto parkira.
Podnete su i molbe GDS-u kako bismo to nekako resili ali evo dva meseca, nista nam nisu odgovorili.
Nakon sto je suprug otisao licno, dobili smo informaciju da se dosta stanara zalilo na isti problem i da GDS navodno trazi resenje.
 
Nase parking mesto je jedno mesto do zida i uvek gledam da parkiram sto dalje od zida kako bi se komsije lakse parkirale.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[size=Kako vam izgledaju staklle
ne terase? Kojim bi dali prednost?85][/size]
 
Postovani već useljeni stanari,
Mozete li mi reci nesto o održavanju naselja s'obzirom na ugovore o održavanju koji se moraju potpisati prilikom kupovine stanova?
Šta dobijamo za tih cca 0.5eur po kvadratu i za cca 8.2eur po garažnom mestu?
Da li će čistiti i garažu, koliko često, održavati rampu, rasvetu, instalacije itd?
Ugovor je obavezan do kraja 2021?
Posle toga možemo da ih zemenimo nekom drugom firmom koju izaberemo većinski na skupštini stanara?
Da li rade nesto, čiste itd s'obzirom da ih vec placate, kakva su iskustva?
Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605516#p605516:3dbyy7ix je napisao(la):
Johnny NBg » Pet Mar 01, 2019 10:28 pm[/url]":3dbyy7ix]Postovani već useljeni stanari,
Mozete li mi reci nesto o održavanju naselja s'obzirom na ugovore o održavanju koji se moraju potpisati prilikom kupovine stanova?
Šta dobijamo za tih cca 0.5eur po kvadratu i za cca 8.2eur po garažnom mestu?
Da li će čistiti i garažu, koliko često, održavati rampu, rasvetu, instalacije itd?
Ugovor je obavezan do kraja 2021?
Posle toga možemo da ih zemenimo nekom drugom firmom koju izaberemo većinski na skupštini stanara?
Da li rade nesto, čiste itd s'obzirom da ih vec placate, kakva su iskustva?
Pozdrav

1.Хигијенско одржавање зграде:-Хигијенско одржавање заједничких садржаја у објекту које подразумева чишћење:oходникаoстепеништаoгаражеoлифтоваoзаједничкихпросторијаoтехничкихпросторијаoсветларника-дезинсекцијaи дератизацијa

2.Одржавање заједничких делова инсталација и система унутар објекта и у ф-ји објекта које обухвата:-ПП инсталацију и опрему:oхидрантскумрежуoсистем за аутоматскудетекцијуи дојавупожараoсистем за детекцију COoстабилнуинсталацијуза гашење пожара (спринклер)oсистем за вентилацију и одимљавање гаражеoсистем натпритисне вентилацијеoдизел агрегатаoпаник осветљењеoмобилнуопремуза гашење пожара(ПП апарате)у свему у складу са важећом законском регулативом-одржавање лифтоваи њихово редовно (годишње) атестирање -одржавање заједничког дела инсталације водовода и канализације-одржавање заједничког секундарног дела инсталације грејања-одржавање интерфонског система-одржавање система видео надзора објекта-одржавање фотонапонских панела-одржавање система за повишење притиска-одржавање расвете у објекту и у функцијиобјекта (подразумева и замену сијалица и оштећених прекидача)
-испумпавање воде из заједничких просторија зграде (лифтовско окно, оставе, гараже...) након хаварија-чишћење олука

3.Одржавање припадајућег изграђеног дела стамбено-пословног комплекса:-Чишћење oтротоараoстазаoинтерних саобраћајницаoпаркингаoулаза у објектеoулаза у гараже oигралишта-баштенске хидрантске мреже-система видео надзоракомплекса-система картичне контроле приступа гаражама-рампи за улаз у гараже-одржавање зеленила oкошење травеoзаливање-сакупљање лишћа-чишћење снега

4.Остале активности:-редовно присуство у простору предвиђеном за смештај опреме видео надзора комплекса-редовне обиласке комплекса-пријаве надлежним органима Осим где то није стриктно наведено, одржавање не подразумева замену опреме, уређаја или његових деловаиинвестициона улагања.Одржавање унутар комплекса врши се сагласно степену изграђености садржаја, односно за изграђене садржаје

Sto se tice zgrada - bile su malo zapustene ispocetka, ali sada se drze rasporeda i dosta cistije deluju. Nisam zapamtio rotaciju ali u ulazu na oglasnoj tabli ima raspored ciscnja, sta koji dan i potpis se stavalja kada obidju zgradu.

Dok je padao sneg, cistili su su par puta na dan, naselje je bilo prohodno i suvo.
 
preciznije 0.36eur po kvadratu stana plus pdv i za garazu 7eur i nesto plus pdv.
Svesno smo potpisali to, no i dalje smatram da je cena velika iz vise razloga. Navescu nekoliko, logicno bi bilo da su odredili jednu cenu za sve stanove. Zasto? Yato sto oni ne ciste i ne odrzavaju stanove vec zgradu i naselje tj ono sto je u samom kompleksu. Dalje, objekti C, D, E placaju trenutno za nesto sto skoro da ne postoji, fakticki samo interne saobracajnice i odrzavanje zgrade. Dosta ljudi se zali da ciscenje same zgrade nije bas na nivou na kom bi trebalo da bude.

Elem, ovo stoji u ugovoru izmedju GDS i izvodjaca IPM:
- ciscenje i pranje hodnika, stepenista, garaza, zajednickih i tehnickih prostorija: 2 x nedeljno
- ciscenje i pranje garaze suvim postupkom: 4 x godisnje
- ciscenje ispred i oko zgrade, ciscenje svetlarnika unutar zgrade: 2 x nedeljno
- pranje i brisanje ulaznih vrata i ostalih vrata u objektu osim vrata stanova i lokala: 2 x nedeljno
- pranje i brisanje nadstresnica: 2 x godisnje
- pranje i brisanje lifta: min 1 x nedeljno
- pranje metalnih delova stepenisne ograde i rukohvata od drveta: 1 x nedeljno
- skidanje paucine: 1 x nedeljno
- pranje panela na krovu objekta: po potrebi
- brisanje prekidaca, hidranta, elektro ormara: 2 x mesecno
- brisanje, pranje svetlarnika na stepenistu 1 x mesecno
- brisanje plafonjerki u hodnicima: 2 x godisnje
- brisanje ograde i rukohvata ispred zgrade: 1 x mesecno
- ciscenje pranje krova i nadstresnice atrijuma: 4 x godisnje

sve ostalo sto je navedeno na onom sto smo potpisali, radi se po potrebi i po preporuci proizvodjaca, odnosno u skladu sa zakonskim propisima.
pa procenite da li je realna cifra od oko 10 hiljada evra mesecno za C, D, E i oko 45.000 eur mesecno kad svi objekti budu izgradjeni.
 
Zdravo,

Nov sam na forumu, uskoro overavam ugovor kod notara pa bih imao par pitanja ako je neko voljan da odgovori.
Naime, po ugovoru, kupac placa overu kod notara (u mom slucaju iznosi izmedju 45.000-50.000 RSD sa garazom). Ovo je ugovor po osnovu projektovane kvadrature stana (u mom slucaju oko 64m2). Kasnije se overava aneks ugovora na osnovu izvedene povrsine. Da li to znaci da cu opet platiti istu sumu, samo za overu aneksa kod notara? To mi bas nema logike, i bas je izvlacenje para ako je tako.

Inace, naselje mi se dopada, jeste malo dalje i cena je malo veca nego sto bih ocekivao, ali sam hteo stan sa ove strane reke, a sve ostalo je preskupo u novogradnji. Plus mi znaci i pozajmica GDSa za ucesce, koja me dovodi do sledeceg pitanja: u ugovoru nije precizirano da ce mi GDS pozajmiti taj novac za pozajmicu. Stoji samo sledece: ...podrazumeva isplatu ugovorene cene iz clana 5. ovog ugovora, kao i obaveza koje budu nastale na osnovu ugovora o zajmu broj ... kojim ce prodavac pozajmiti kupcu novcana sredstva iskljucivo radi ucesca kupca u isplati kupoprodajnecene iz ugovora o kupoprodaji. Dakle ne stoji iznos. Ako neko ima slicna iskustva, molim za savet.

Hvala unapred!
 
Mislim da ce suma pozajmice biti definisana u samom ugovoru o pozajmici, koji su meni rekli da se potpisuje, ali ne overava kod notara..
Sto se tice aneksa, manje se placa nego za ceo ugovor, mislim da sam citala ovde na forumu da izadje oko 100e...
Inace, i nama su isti razlozi za kupovinu kao i tebi.. :) Nema idealno, ili bar ne za nas budzet.. Nadam se da se do leta useljavamo.. :)
 
Inace, naselje mi se dopada, jeste malo dalje i cena je malo veca nego sto bih ocekivao, ali sam hteo stan sa ove strane reke, a sve ostalo je preskupo u novogradnji. Plus mi znaci i pozajmica GDSa za ucesce, koja me dovodi do sledeceg pitanja: u ugovoru nije precizirano da ce mi GDS pozajmiti taj novac za pozajmicu. Stoji samo sledece: ...podrazumeva isplatu ugovorene cene iz clana 5. ovog ugovora, kao i obaveza koje budu nastale na osnovu ugovora o zajmu broj ... kojim ce prodavac pozajmiti kupcu novcana sredstva iskljucivo radi ucesca kupca u isplati kupoprodajne cene iz ugovora o kupoprodaji. Dakle ne stoji iznos. Ako neko ima slicna iskustva, molim za savet.

Hvala unapred![/quote]

Ne stoji iznos zato što oni ne znaju za koliko kvadrata ćeš biti oslobođen PDV-a.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Hvala vam na brzim odgovorima. I meni je palo na pamet da je to razlog nepreciziranja iznosa pozajmice. Inace rok za useljenje za G3 je 31.12.2019. Bilo bi lepo da se uselimo na leto, ali bicu zadovoljan i da ispostuju ugovor.
 
Sto se tice aneksa ugovora, ukoliko je nova izvedena povrsina veca od 0.2m2 vrsicete doplatu, ako se overa radi kod istog notara kao i ugovor placa se 50% manje nego sto ste platili overu ugovora.

sto se tice pozajmice, daju vam do 9.1% vrednosti stana odnosno procenta u kom imate pravo na povracaj pdv. vi kao kupac imate pravo na povracaj za 40 kvadrta i po 15kvadrata na jos dva clana domacinstva. Vazno je da pre overe ugovora o kupoprodaji svi imate prijavu prebivalista na istoj adresi.
 
Drage komsije,

Posto od prosle nedelje katastar u Zemunu strajkuje i nije moguce dobiti uverenje koje je potrebno da se podnesete zahtev za kredit, da li je neko imao slucaj da banka nije zavrsila kredit za predvidjenih 120dana ugovorom i sta se u tom slucaju desilo? Da li ste dobili dodatnih 60dana da realizujete kredit?

Hvala unapred
 
Raspitajte se u banci i direkciji. Kada smo mi kupovali, direkcija nije pravila pitanje, ali banka jeste. To znaci da banka nece da plasira kredit ako sve nije pokriveno datumski. I onda bi se islo na aneks ugovora tako da se opet placa notaru. Na kraju sam pustio sredstva poslednji dan po ugovoru, tako da sam izbegao aneks i dodatni trosak.
 
Htela bih da kupim jednoiposoban stan u potkrovlju, ali u stanovima u G lameli, jako je velika kosina u dnevnom boravku tako da meni soba pomalo liči na bunker. Dvosobni nemaju taj problem, uglavnom je normalna visina plafona.
Zna li neko kako će izgledati jednoiposobni stanovi u potkrovlju u A, B i F?
Postoji li negde tehnička dokumenacija za te lamele, da mogu da vidim crteže?
U lamelama C, D i E su bili drugačiji, mnogo lepši jednoiposobni stanovi nego u G.
 
beti57":2ll6utro je napisao(la):
Htela bih da kupim jednoiposoban stan u potkrovlju, ali u stanovima u G lameli, jako je velika kosina u dnevnom boravku tako da meni soba pomalo liči na bunker. Dvosobni nemaju taj problem, uglavnom je normalna visina plafona.
Zna li neko kako će izgledati jednoiposobni stanovi u potkrovlju u A, B i F?
Postoji li negde tehnička dokumenacija za te lamele, da mogu da vidim crteže?
U lamelama C, D i E su bili drugačiji, mnogo lepši jednoiposobni stanovi nego u G.

B je poslovna zgrada. Verovatno i A. Tako da na njih ne racunaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
lanmibg":3gq3r2n9 je napisao(la):
preciznije 0.36eur po kvadratu stana plus pdv i za garazu 7eur i nesto plus pdv.
Svesno smo potpisali to, no i dalje smatram da je cena velika iz vise razloga. Navescu nekoliko, logicno bi bilo da su odredili jednu cenu za sve stanove. Zasto? Yato sto oni ne ciste i ne odrzavaju stanove vec zgradu i naselje tj ono sto je u samom kompleksu. Dalje, objekti C, D, E placaju trenutno za nesto sto skoro da ne postoji, fakticki samo interne saobracajnice i odrzavanje zgrade. Dosta ljudi se zali da ciscenje same zgrade nije bas na nivou na kom bi trebalo da bude.

Elem, ovo stoji u ugovoru izmedju GDS i izvodjaca IPM:
- ciscenje i pranje hodnika, stepenista, garaza, zajednickih i tehnickih prostorija: 2 x nedeljno
- ciscenje i pranje garaze suvim postupkom: 4 x godisnje
- ciscenje ispred i oko zgrade, ciscenje svetlarnika unutar zgrade: 2 x nedeljno
- pranje i brisanje ulaznih vrata i ostalih vrata u objektu osim vrata stanova i lokala: 2 x nedeljno
- pranje i brisanje nadstresnica: 2 x godisnje
- pranje i brisanje lifta: min 1 x nedeljno
- pranje metalnih delova stepenisne ograde i rukohvata od drveta: 1 x nedeljno
- skidanje paucine: 1 x nedeljno
- pranje panela na krovu objekta: po potrebi
- brisanje prekidaca, hidranta, elektro ormara: 2 x mesecno
- brisanje, pranje svetlarnika na stepenistu 1 x mesecno
- brisanje plafonjerki u hodnicima: 2 x godisnje
- brisanje ograde i rukohvata ispred zgrade: 1 x mesecno
- ciscenje pranje krova i nadstresnice atrijuma: 4 x godisnje

sve ostalo sto je navedeno na onom sto smo potpisali, radi se po potrebi i po preporuci proizvodjaca, odnosno u skladu sa zakonskim propisima.
pa procenite da li je realna cifra od oko 10 hiljada evra mesecno za C, D, E i oko 45.000 eur mesecno kad svi objekti budu izgradjeni.
Naravno da je previše i da je otimačina, za naš stan plaćamo 4500 dinara! (A blok plaća oko 2500 pa uporedite). Za te pare i stanove treba da nam čiste! Ja realno nisam zadovoljna trenutnim čišćenjem, hodnici su uvek prašnjavi, a pravo da vam kažem ja čistačice nisam ni videla u zgradi. Nažalost, svi smo bili primorani da potpišemo taj ugovor, ali se ja nadam da ćemo uspeti da se dogovorimo nakon isteka ovog ugovora i da nađemo mnogo povoljniju ponudu bez posrednika...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605653#p605653:28f2mzo6 je napisao(la):
KlauKalash » Sub Mar 02, 2019 7:20 pm[/url]":28f2mzo6]Hvala vam na brzim odgovorima. I meni je palo na pamet da je to razlog nepreciziranja iznosa pozajmice. Inace rok za useljenje za G3 je 31.12.2019. Bilo bi lepo da se uselimo na leto, ali bicu zadovoljan i da ispostuju ugovor.
Mi uzimamo u D, tako da cim zavrsimo kredit eto nas :) G ce verovatno biti malo pre roka, kao i ovi prvi objekti sto su bili, al ne smeju da obecavaju, pa posle da im se ljudi penju na glavu kao za ove prve 3 zgrade.

Nadam se da ce uskoro proraditi taj katastar, nama se malo zuri, jer smo tek sad prelomili da uzmemo stan, a beba stize za par meseci.. :D

Lanmibg, jesi li siguran ovo da povrat pdv-a imas na kupca i samo 2 clana jos? Mislim da moze koliko god clanova imas, ako ti je potrebno da pokrijes kvadrate, zavisi koliki je stan...
 
jeste odrzavanje nikakvo, sve je puno prasine i ko god da dolazi da cisti, ako uopste dolazi niti se vidi niti se cuje
"- ciscenje i pranje hodnika, stepenista, garaza, zajednickih i tehnickih prostorija: 2 x nedeljno
- ciscenje ispred i oko zgrade, ciscenje svetlarnika unutar zgrade: 2 x nedeljno
- pranje i brisanje ulaznih vrata i ostalih vrata u objektu osim vrata stanova i lokala: 2 x nedeljno"
po ovome trebalo bi da su nas oprali od garaze do potkrovlja vec bar 4-6 puta ako ne i vise, ali nista im se ne primecuje
 
Kaca1906":1uksh0ua je napisao(la):
Drage komsije,

Posto od prosle nedelje katastar u Zemunu strajkuje i nije moguce dobiti uverenje koje je potrebno da se podnesete zahtev za kredit, da li je neko imao slucaj da banka nije zavrsila kredit za predvidjenih 120dana ugovorom i sta se u tom slucaju desilo? Da li ste dobili dodatnih 60dana da realizujete kredit?

Hvala unapred
Kaca

Ja sam imao situaciju da probijem 120 dana, pa dobijem i produzetak od 30 dana, pa i njega bukvalno probijem za dan, i zbog toga su isto morali da mi daju novu potvrdu o produzetku roka za jos par dana.
Mada je kod mene bila situacija da sam po GDS-u bio u roku (jer nisu znali da racunaju broj dana, vec su isli logikom "jedan mesec=30 dana), dok je banka bila striktna, i npr. ako sam 25.06. potpisao Ugovor sa GDS-om, imao sam 120 dana da realizujem, sto ispada 22.11. a ne 25.11 kako je GDS to shvatao... pa su morali da mi daju jos jedan produzetak od par dana, i ako je kredit bio u statusu da se samo to ceka da bude pusten.
Naravno, sve je to manje vise bila moja nemarnost i nemanje vremena da se sve brze zavrsi, a realno sam mogao sve u tih 120 dana da zavrsim.
Ima i toga da sam se pravio blesav, jer nisam hteo da banka uplati novac, da mi pocnu rate za kredit, a da GDS jos ne zavrsi zgrade. Tako da sam krajem novembra sve realizovao, a ljudi su poceli da se useljavaju u drugoh polovini decembra.
Naravno, mene je onda usporio povrat PDV-a, bez koga GDS nece da radi primopredaju, a jos me uhvatili novogodisnji praznici kada naravno drzavne sluzbe skoro pa ne rade... Pa su mi umesto za 10-tak dana, zavrsili resenje o povratu PDV-a bukvalno 30-ti dan od predaje dokumenata, koliki je i inace rok.
Sve u svemu, uselili smo se, za sada je stvarno odlicno, mi smo u C. Posebno bih pohvalio toplotnu izolaciju ali i zvucnu, jer kad sve zatvoris, imas utisak da si u vakumu... radijatori nam ukljuceni preko dana, i toplota se drzi fenomenalno. Cevi idu kroz podove, tako da je toplo i ako nemamo nikog ispod nas.
Za sada smo vise nego zadovoljni, ali ostaje da vidimo razvoj situacije kada se napune zgrade stanarima, i kada se uradi G. Ovo kazem sa aspekta problema sa parkingom, gde jedino u naselju ima 20-tak mesta ispred nase terase... Mislim da je tu GDS ispao kao Jutka iz Brusa :) Bas onako "silovanje stanara"....

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605878#p605878:7f67jizn je napisao(la):
djpanta7 » Ned Mar 03, 2019 8:09 pm[/url]":7f67jizn]
Kaca1906":7f67jizn je napisao(la):
Drage komsije,

Posto od prosle nedelje katastar u Zemunu strajkuje i nije moguce dobiti uverenje koje je potrebno da se podnesete zahtev za kredit, da li je neko imao slucaj da banka nije zavrsila kredit za predvidjenih 120dana ugovorom i sta se u tom slucaju desilo? Da li ste dobili dodatnih 60dana da realizujete kredit?

Hvala unapred
Kaca

Ja sam imao situaciju da probijem 120 dana, pa dobijem i produzetak od 30 dana, pa i njega bukvalno probijem za dan, i zbog toga su isto morali da mi daju novu potvrdu o produzetku roka za jos par dana.
Mada je kod mene bila situacija da sam po GDS-u bio u roku (jer nisu znali da racunaju broj dana, vec su isli logikom "jedan mesec=30 dana), dok je banka bila striktna, i npr. ako sam 25.06. potpisao Ugovor sa GDS-om, imao sam 120 dana da realizujem, sto ispada 22.11. a ne 25.11 kako je GDS to shvatao... pa su morali da mi daju jos jedan produzetak od par dana, i ako je kredit bio u statusu da se samo to ceka da bude pusten.
Naravno, sve je to manje vise bila moja nemarnost i nemanje vremena da se sve brze zavrsi, a realno sam mogao sve u tih 120 dana da zavrsim.
Ima i toga da sam se pravio blesav, jer nisam hteo da banka uplati novac, da mi pocnu rate za kredit, a da GDS jos ne zavrsi zgrade. Tako da sam krajem novembra sve realizovao, a ljudi su poceli da se useljavaju u drugoh polovini decembra.
Naravno, mene je onda usporio povrat PDV-a, bez koga GDS nece da radi primopredaju, a jos me uhvatili novogodisnji praznici kada naravno drzavne sluzbe skoro pa ne rade... Pa su mi umesto za 10-tak dana, zavrsili resenje o povratu PDV-a bukvalno 30-ti dan od predaje dokumenata, koliki je i inace rok.
Sve u svemu, uselili smo se, za sada je stvarno odlicno, mi smo u C. Posebno bih pohvalio toplotnu izolaciju ali i zvucnu, jer kad sve zatvoris, imas utisak da si u vakumu... radijatori nam ukljuceni preko dana, i toplota se drzi fenomenalno. Cevi idu kroz podove, tako da je toplo i ako nemamo nikog ispod nas.
Za sada smo vise nego zadovoljni, ali ostaje da vidimo razvoj situacije kada se napune zgrade stanarima, i kada se uradi G. Ovo kazem sa aspekta problema sa parkingom, gde jedino u naselju ima 20-tak mesta ispred nase terase... Mislim da je tu GDS ispao kao Jutka iz Brusa :) Bas onako "silovanje stanara"....

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



Hvala puno na informacijama, vazno mi je da gds odobrava produzetak roka u slucaju da ne stignemo da zavrsimo kredit na vreme.
Sto se tice grejanja, na kom ste spratu? Posto smo mi na prizemlju u G objektu, pa me bas zanima kakvo ce biti stanje sa grejanjem, jer je ispod garaza.
 
Svi se moramo sloziti da odrzavanje nije na nivou sa cenom koju placamo. Cena je previsoka....
Pre primopredaje nije bilo detaljnog ciscenja od strane GDS-a i izvodjaca, gradjevinske prasine i suta.
I danas ako odete iz garaze na srednji izlaz ka gornjem parteru, videcete koliko je prljavo. Ako GDS ne veruje i ostali, neka odu slobodno pa ce videti svojim ocima.... A citaju ovaj forum siguran sam...
Cak se secam reci coveka koji nam je dao kljuceve, kad je rekao , ,, kako umemo ovo je dobro" , na nase da nije cisto pocevsi od stana pa do zajednickih prostorija.
E sad, hajde da kazemo da je jos uhodavanje, eto prodjose 2 meseca... iako po nasim novcanicima to nije, placamo od pocetka . Da vidimo sta ce u tekucem mesecu da se desava, hoce li se popraviti... Mi jesmo optimisti.... Ali sa tankim zivcima... :notok: :dil:
 
dadaimama":1jxrveuz je napisao(la):
Svi se moramo sloziti da odrzavanje nije na nivou sa cenom koju placamo. Cena je previsoka....
Pre primopredaje nije bilo detaljnog ciscenja od strane GDS-a i izvodjaca, gradjevinske prasine i suta.
I danas ako odete iz garaze na srednji izlaz ka gornjem parteru, videcete koliko je prljavo. Ako GDS ne veruje i ostali, neka odu slobodno pa ce videti svojim ocima.... A citaju ovaj forum siguran sam...
Cak se secam reci coveka koji nam je dao kljuceve, kad je rekao , ,, kako umemo ovo je dobro" , na nase da nije cisto pocevsi od stana pa do zajednickih prostorija.
E sad, hajde da kazemo da je jos uhodavanje, eto prodjose 2 meseca... iako po nasim novcanicima to nije, placamo od pocetka . Da vidimo sta ce u tekucem mesecu da se desava, hoce li se popraviti... Mi jesmo optimisti.... Ali sa tankim zivcima... :notok: :dil:
Slazem se da bi moralo i moze mnogo bolje od ovoga. Mislim da nije useljeno ni 20% stanara C, D i E, a sta ce biti kada svi budu tu, ne smem ni da predpostavim...

Jos jedna stvar. Nama su ukrali odmah crevo iz hidranta u prizemlju, jer ono jedino nije pokriveno kamerom... E to mi kod ljudi nikada nece biti jasno... To je kao da odsrafis nekome tocak na autu i pustis ga da ide na put... Za takve krađe, Šerijatsko pravo apsolutno podržavam....


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Kaca1906":ny7hlxfv je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605878#p605878 je napisao(la):
djpanta7 » Ned Mar 03, 2019 8:09 pm[/url]":ny7hlxfv]
Kaca1906":ny7hlxfv je napisao(la):
Drage komsije,

Posto od prosle nedelje katastar u Zemunu strajkuje i nije moguce dobiti uverenje koje je potrebno da se podnesete zahtev za kredit, da li je neko imao slucaj da banka nije zavrsila kredit za predvidjenih 120dana ugovorom i sta se u tom slucaju desilo? Da li ste dobili dodatnih 60dana da realizujete kredit?

Hvala unapred
Kaca

Ja sam imao situaciju da probijem 120 dana, pa dobijem i produzetak od 30 dana, pa i njega bukvalno probijem za dan, i zbog toga su isto morali da mi daju novu potvrdu o produzetku roka za jos par dana.
Mada je kod mene bila situacija da sam po GDS-u bio u roku (jer nisu znali da racunaju broj dana, vec su isli logikom "jedan mesec=30 dana), dok je banka bila striktna, i npr. ako sam 25.06. potpisao Ugovor sa GDS-om, imao sam 120 dana da realizujem, sto ispada 22.11. a ne 25.11 kako je GDS to shvatao... pa su morali da mi daju jos jedan produzetak od par dana, i ako je kredit bio u statusu da se samo to ceka da bude pusten.
Naravno, sve je to manje vise bila moja nemarnost i nemanje vremena da se sve brze zavrsi, a realno sam mogao sve u tih 120 dana da zavrsim.
Ima i toga da sam se pravio blesav, jer nisam hteo da banka uplati novac, da mi pocnu rate za kredit, a da GDS jos ne zavrsi zgrade. Tako da sam krajem novembra sve realizovao, a ljudi su poceli da se useljavaju u drugoh polovini decembra.
Naravno, mene je onda usporio povrat PDV-a, bez koga GDS nece da radi primopredaju, a jos me uhvatili novogodisnji praznici kada naravno drzavne sluzbe skoro pa ne rade... Pa su mi umesto za 10-tak dana, zavrsili resenje o povratu PDV-a bukvalno 30-ti dan od predaje dokumenata, koliki je i inace rok.
Sve u svemu, uselili smo se, za sada je stvarno odlicno, mi smo u C. Posebno bih pohvalio toplotnu izolaciju ali i zvucnu, jer kad sve zatvoris, imas utisak da si u vakumu... radijatori nam ukljuceni preko dana, i toplota se drzi fenomenalno. Cevi idu kroz podove, tako da je toplo i ako nemamo nikog ispod nas.
Za sada smo vise nego zadovoljni, ali ostaje da vidimo razvoj situacije kada se napune zgrade stanarima, i kada se uradi G. Ovo kazem sa aspekta problema sa parkingom, gde jedino u naselju ima 20-tak mesta ispred nase terase... Mislim da je tu GDS ispao kao Jutka iz Brusa :) Bas onako "silovanje stanara"....

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



Hvala puno na informacijama, vazno mi je da gds odobrava produzetak roka u slucaju da ne stignemo da zavrsimo kredit na vreme.
Sto se tice grejanja, na kom ste spratu? Posto smo mi na prizemlju u G objektu, pa me bas zanima kakvo ce biti stanje sa grejanjem, jer je ispod garaza.
Cevi za radijatore su razvucene po podovima, konkretno, kod nas po dijagonali dnevne i spavace sobe, tako da pod ne moze da bude hladan...
To je pozitivna stvar kad je tip grejanja "na potrosnju", jer nema onih cevi da idu iz stana u stan kao na obicnom centralnom grejanju, vec je petlja ispred stana, pa neka "podpetlja" u stanu kod vrata, pa se onda račvaju cevi po podovima do radijatora.
E sad, videcemo kad dodje racun, da li cemo i dalje biti ovako zadovoljni :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja sam nesto nacuo da ovaj ugovor za odrzavanje moze da se ponisti pred sudom jer nam je podvaljen kao "slabijoj strani" prilikom kupovine stanova. Drugim recima, nismo mogli da ne potpisemo to. Ako na forumu ima pravnika mozda bi mogli da pripomognu (ako ima osnova uopste)...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605907#p605907:2ywuy9nn je napisao(la):
djpanta7 » Ned Mar 03, 2019 10:35 pm[/url]":2ywuy9nn]
Kaca1906":2ywuy9nn je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605878#p605878 je napisao(la):
djpanta7 » Ned Mar 03, 2019 8:09 pm[/url]":2ywuy9nn]
Kaca1906":2ywuy9nn je napisao(la):
Drage komsije,

Posto od prosle nedelje katastar u Zemunu strajkuje i nije moguce dobiti uverenje koje je potrebno da se podnesete zahtev za kredit, da li je neko imao slucaj da banka nije zavrsila kredit za predvidjenih 120dana ugovorom i sta se u tom slucaju desilo? Da li ste dobili dodatnih 60dana da realizujete kredit?

Hvala unapred
Kaca

Ja sam imao situaciju da probijem 120 dana, pa dobijem i produzetak od 30 dana, pa i njega bukvalno probijem za dan, i zbog toga su isto morali da mi daju novu potvrdu o produzetku roka za jos par dana.
Mada je kod mene bila situacija da sam po GDS-u bio u roku (jer nisu znali da racunaju broj dana, vec su isli logikom "jedan mesec=30 dana), dok je banka bila striktna, i npr. ako sam 25.06. potpisao Ugovor sa GDS-om, imao sam 120 dana da realizujem, sto ispada 22.11. a ne 25.11 kako je GDS to shvatao... pa su morali da mi daju jos jedan produzetak od par dana, i ako je kredit bio u statusu da se samo to ceka da bude pusten.
Naravno, sve je to manje vise bila moja nemarnost i nemanje vremena da se sve brze zavrsi, a realno sam mogao sve u tih 120 dana da zavrsim.
Ima i toga da sam se pravio blesav, jer nisam hteo da banka uplati novac, da mi pocnu rate za kredit, a da GDS jos ne zavrsi zgrade. Tako da sam krajem novembra sve realizovao, a ljudi su poceli da se useljavaju u drugoh polovini decembra.
Naravno, mene je onda usporio povrat PDV-a, bez koga GDS nece da radi primopredaju, a jos me uhvatili novogodisnji praznici kada naravno drzavne sluzbe skoro pa ne rade... Pa su mi umesto za 10-tak dana, zavrsili resenje o povratu PDV-a bukvalno 30-ti dan od predaje dokumenata, koliki je i inace rok.
Sve u svemu, uselili smo se, za sada je stvarno odlicno, mi smo u C. Posebno bih pohvalio toplotnu izolaciju ali i zvucnu, jer kad sve zatvoris, imas utisak da si u vakumu... radijatori nam ukljuceni preko dana, i toplota se drzi fenomenalno. Cevi idu kroz podove, tako da je toplo i ako nemamo nikog ispod nas.
Za sada smo vise nego zadovoljni, ali ostaje da vidimo razvoj situacije kada se napune zgrade stanarima, i kada se uradi G. Ovo kazem sa aspekta problema sa parkingom, gde jedino u naselju ima 20-tak mesta ispred nase terase... Mislim da je tu GDS ispao kao Jutka iz Brusa :) Bas onako "silovanje stanara"....

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



Hvala puno na informacijama, vazno mi je da gds odobrava produzetak roka u slucaju da ne stignemo da zavrsimo kredit na vreme.
Sto se tice grejanja, na kom ste spratu? Posto smo mi na prizemlju u G objektu, pa me bas zanima kakvo ce biti stanje sa grejanjem, jer je ispod garaza.
Cevi za radijatore su razvucene po podovima, konkretno, kod nas po dijagonali dnevne i spavace sobe, tako da pod ne moze da bude hladan...
To je pozitivna stvar kad je tip grejanja "na potrosnju", jer nema onih cevi da idu iz stana u stan kao na obicnom centralnom grejanju, vec je petlja ispred stana, pa neka "podpetlja" u stanu kod vrata, pa se onda račvaju cevi po podovima do radijatora.
E sad, videcemo kad dodje racun, da li cemo i dalje biti ovako zadovoljni :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
[/quot

To je odlicna vest, sto su cevi po podu postavljene. Koliko znam u Stepi je isti tip grejanja, i da cena nije strasna. Kada se podeli na celu godinu, bude cak manje nego da se placa grejanje tokom cele godine kao sto to ide sa centralnim grejanjem. Kuma za stan od 34m2 u sezoni sa grejanjem placa infostan oko 4000din, a van sezone 1500din u Stepi.
 
Vrh