Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Uh kod mene je takodje bila blago receno "cudna" komunikacija oko bilo koje dodatne opcije.

Prvo su pokusali da me otkace za garaze i svako dodatno pitanje, pa sam dobio broj sefa da ga zovem. Nakon toga je moje pitanje bilo sta radi prodavac ukoliiko ja treba da zovem njihovog sefa i radim njihov posao :D

Par dana nakon toga me zovu da pitaju jel dolazim da potpisem ugovor - odgovaram ne pada mi na pamet jer mi garazna mesta nisu resena na zadovoljavajuci nacin.
...5min kasnije garazna mesta resena :)


Apropo price o muljanju. Pre oko godinu dana kupio sam automobil.
Otisao u salon, probao da vidim da li mi odgovara i ugovorio kupovinu. Nakon toga odlazim na put i salju mi racun putem mail-a.

Uplacujem novac preko racuna, saljem svoje podatke i ovlascenje za registraciju i po povratku sa putovanja ceka me registrovan auto da pokupim.

Svi dogovori su napravljeni samo putem telefona i nigde nije bilo potrebe za pisanjem maila, utvrdjivanjem odgovornost i sl.
Nadam se da ce identican ishod biti i za kupovinu stana.
 
Mi nismo dobili spojena garazna mesta.Svasta smo pokusali,cak sam mislila da i ovo kako smo mi uradili je previse,u smislu da smo bili neprijatni,pa mi tek sada nije jasno kako je to vama uspelo :(
Ali cestitam :D
Znam da ne mogu svima da izadju u susret sto se toga tice.Mi smo zeleli bar da nam budu u istom delu,blizu ulaza u zgradu,12 kvm,sto smo i dobili.
A o komunikaciji sa GDS...sve sto ste rekli je tacno. :D
 
Ja nisam bio neprijatan, samo iskljuciv da ne uzimam stan u drugim uslovima.
Verovatno ima veze i sa trenutkom kupovine. Sada vec nije ostalo mnogo stanova tako da imaju jasniju sliku gde i sta mogu da prodaju.

U svakom slucaju cekamo kraj godine :) Meni rekose da zbog blage zime imaju u planu prva useljenja krajem oktobra i pocetkom novembra.
 
Nama su u novembru rekli da ocekuju useljenje u oktobru ili novembru sledece godine(tj sada ove 2018) :D Sto znaci da nam svima govore isto.
Ako neko ima informacije o tacnom spisku opreme koja ce da se ugradjuje u stanove neka javi.
I da li su vam dozvolili neke izmene i kakve.
Da li neko zna koliko izvodjac sme da odstupa od zadatih zahteva za gradnju?Npr. da umesto 1 cm termosilenta(izolacija za buku) u podu ispod parketa stavi pola cm.Koliko smo mi razumeli sto se tih odstupanja tice mogu samo da vrse zamene ali za drugog prozivodjaca,istog ili viseg kvaliteta.Ne znamo da li je to stvarno tako.
 
Opet ista prica: Receno je da mogu izmene, ali moram direktno da dogovaram sa izvodjacem. Onda sam ja rekao da ne kupujem stan od izvodjaca vec GDS i tako..

Ja sam se malo ubedjivao oko izmena i na kraju batalio posto su realno boje lepo uklopljene tako da bi bilo kakva izmena povlacila gomilu promena za sobom, a i ok sve izgleda. Npr nisu mi se dopale plocice u kupatilu na prvu loptu, ali idu prilicno ok uz vrata, kadu i ogledalo.

Sto se opreme tice i ja bih to voleo da vidim :)
I meni je isto receno za kvalitet materijala. Doduse "samo" promenom proizvodjaca istog kvaliteta nastadose i one smrdljive zgrade :D

Takodje, znam da sigurno ne dobijamo klime u stanovima sto je velika steta jer ce biti potrebni majstori odmah u novom stanu tako da to imam u planu da vidim sa GDS na leto da li moze u toku gradnje da se resi i kako.
 
I sad ce svi da buse klime na razlicitom mjestu razlicitog proizvodjaca i to ce da bude cirkus
Plus sto su obavezne maske na klime sve kako bi ustedili po 600 e po stanu onda vam kvadrat ispade jos skuplji
Smarajte ih da se odredi pozicija klima i maske sa nosacima .
Ili bar da se cjela zgrada dogovori da kupi iste da to lici na nesto a dobili bi ste i popust
 
Ja sam juce prosao pored kompleksa. Intenzivno se radi, koliko sam video ugradjena je stolarija do 4 sprata na dve zgrade. Tempo je mnogo brzi ,cini mi se, nego sto su planirali pa mi nije jasno zasto bi se cekalo jos 10 ili 11 meseci za useljenje.
 
Da li neko mozda ima informaciju sta ce biti otvoreno od lokala i stambenih prostora u kompleksu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=506239#p506239:3bpwwnmh je napisao(la):
mr.i » Ned Jan 07, 2018 10:46 am[/url]":3bpwwnmh]Da li neko mozda ima informaciju sta ce biti otvoreno od lokala i stambenih prostora u kompleksu?

Posto je kasno za edit, htedoh da kazem poslovnih prostora :D
 
nebojsar":2exyaj9r je napisao(la):
Ja sam juce prosao pored kompleksa. Intenzivno se radi, koliko sam video ugradjena je stolarija do 4 sprata na dve zgrade. Tempo je mnogo brzi ,cini mi se, nego sto su planirali pa mi nije jasno zasto bi se cekalo jos 10 ili 11 meseci za useljenje.
Blaga zima im ide na ruku, ali uvek sebi ostavljaju dovoljno lufta za "ne daj bože" situacije.
 
Ja sam danas isao u GDS da preuzmem neka dokumenta. Kazu da ide sve neplanirano brzo, ali da ipak ne ocekuju useljenja pre septembra 2018. zbog sredjivanja dokumentacije i dozvola.
 
Da, i nama su rekli da ide brže, super ako bude useljenje u septembru.

Što se tice škole, trenutno najbliža OŠ je Sonja Marinković (oko 600m od naselja), ali tu nam je rečeno da je već velika gužva. Pored samog naselja se nalazi Geografski fakultet a gde je ranije bila OŠ Desanka Maksimović, bilo je reči da će tu školu vratiti ali to izgleda nije realno ove godine.
Ako neko od kupaca ima drugih informacija molim da me kontaktira na PM.
Takođe bi bilo dobro da svi koji imamo školsku decu da se nekako organizujemo, pošto je ovo problem u najavi.
 
Pa plan je da desnku ozive samo da navataju gdje ce da ubudze geografski to vrv od septembra
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507273#p507273:2mko7b0e je napisao(la):
direktor » Sre Jan 10, 2018 3:24 pm[/url]":2mko7b0e]Pa plan je da desnku ozive samo da navataju gdje ce da ubudze geografski to vrv od septembra
Mi za sada nismo uspeli da dobijemo ovu informaciju zvanicno, osim sto se to 'prica'. Svakako da bi svima najvise odgovaralo da se vrati skola. Ali, da bi se skola vratila treba vec u februaru da se donese odluka, sto nisam siguran da je realno.
 
Posto je prodaja počela još u devetom mesecu interesuje me dali je neko od kupaca dobio refundaciju PDV (mislim na one koji imaju pravo
na povracaj). Interesujem se kao budući kupac.
 
Da li neko zna tacnu sirinu prozora. Na sajtu pise da je 105 cm. U ovoj odmakloj fazi gradnje koliko smo videli prozori su na nekim lamelama stavljeni, ali to vizuelno sigurno nije 105 cm, vec oko 80cm !! Mozete i vizuelno videti i uporediti po blokovima ispod prozora. Dimenzija giter bloka je 25x19x19, a prozor zauzima 3 bloka.
Koliko izvodjac moze da odstupa od projekta, zna li neko ?
 
A jel' zna neko zbog cega objekat D najsporije napreduje? :D
 
Da li su objavljene informacije vezano za konstrukciju krova - materijali, izolacija, ventiliranje, itd?

Takođe, ima li nekih informacija o objektu G osim onih projekata ranije na temi? Da li treba očekivati neke bitne razlike u odnosu na objekte CDE?

I na kraju, da li se zna kada počinje prodaja objekta G?

Pozdrav svima, nadam se da nije previše pitanja za prvu poruku na forumu :)
 
Informacija ima na zvanicnom sajtu od GDS-a, kao javni poziv. Tu se mogu videti tehnicke specifikacije.
http://www.gds.rs/javni-pozivi-2017/?jp=79
Skinite pdf , sedmi odozdo.
Za objekat G, opet pogledajte po javnim pozivima i zahtevima. Mada ima dosta dokumenata...i po godinama.
 
Danas sam u toku dana setao pored kompleksa i na stanu koji sam kupio video kako se vrata od terase sama otvaraju i zatvaraju usled vetra ( udarajuci o konstrukciju ). Majstori skladiste materijal na terasi pa su verovatno zbog toga ostavili otvorena vrata. Nadam se da se nece ostetiti ili cu biti primoran da im to odmah reklamiram pri useljenju ( napravio sam i snimak za svaki slucaj, da se nadje u arhivi ako zatreba ).

Kacim i nekoliko danasnjih slika ( objekat C ).

Pogledajte prilog 1
 
Koji im je sa tim uskim prozorima, isto kao i u Ivana Ribara. Na jednom tipu jednoiposobnih čak ni nema prozora.
 
Evo i jedna fotografija od mene:



Bas brzo napreduju radovi.
Zanimljiv je i datum zavrsetka radova sa table (21.09.2018.).

Sto se tice evenutalnih ostecenja, nema potrebe "spijunirati" majstore :) Stan se kupuje od GDS i realno ne mora da vas brine sta tu izvodjac radi. Pri preuzimanju se proverava stan i treba utvrditi da li je sve na mestu. Ako nije zalite se i tako dalje.

Ja se iskreno nadam da ce useljenja biti u brze s obzirom da i nedeljom radi kran punom parom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508435#p508435:38oqa2t0 je napisao(la):
mr.i » Ned Jan 14, 2018 6:28 pm[/url]":38oqa2t0]Evo i jedna fotografija od mene:
Bas brzo napreduju radovi.
Zanimljiv je i datum zavrsetka radova sa table (21.09.2018.).

Sto se tice evenutalnih ostecenja, nema potrebe "spijunirati" majstore :) Stan se kupuje od GDS i realno ne mora da vas brine sta tu izvodjac radi. Pri preuzimanju se proverava stan i treba utvrditi da li je sve na mestu. Ako nije zalite se i tako dalje.

Ja se iskreno nadam da ce useljenja biti u brze s obzirom da i nedeljom radi kran punom parom.

U praksi nakon zavrsetka radova treba 1-2 meseca do pocetka useljavanja stanara, zbog dozvola i tehnickog prijema.
A sto se tice preuzimanja stana evo zanimljivog teksta :)
http://stepa.rs/saveti/2013/03/08/primopredaja-stana-sa-fenom-koficom-vode-i-dva-svedoka/
 
Vrh