Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508419#p508419:1saydoux je napisao(la):
spatiotecte » Ned Jan 14, 2018 6:04 pm[/url]":1saydoux]Nemoguce da stan nema prozora.
Da li si siguran u to?
Lapsus, to bi bilo previše čak i za naše standarde :) Htedoh reći da u jednoj od soba u jednoiposobnom nema prozora.

jednoiposoban-36-55-c1-s28-tehnicki.jpg


Ako recimo uporedimo sa stanom slične kvadrature, ovo što je GDS uradio nije previše logično. Jeste da u ZK postoji prozor pored kuhinje, ali druga soba može da služi ili samo za spavanje ili da se sruši pregradni zid.

76.jpg


A nije mi jasna ni ova uvučena terasa na sred sobe koja samo komplikuje sređivanje enterijera, i ne mislim konkretno na ovaj, nego na sve stanove.
 
@mortem - ovo je stan u potkrovlju, u sobi postoji krovni prozor koji je prikazan isprekidanom linijom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508474#p508474:v1o7mxwx je napisao(la):
darkot » Ned Jan 14, 2018 9:32 pm[/url]":v1o7mxwx]@mortem - ovo je stan u potkrovlju, u sobi postoji krovni prozor koji je prikazan isprekidanom linijom.

:facepalm:

Inače jedna vrlo pozitivna stvar koju moram da primetim je što je razmak između zgrada pristojnih 30 metara. Vrlo retka pojava danas.
 
Da li iko ima informacija o poslovnim kompleksima A i B. Mi u GDS ovim dokumentima ,, javni pozivi,, nigde nismo nasli sta ce tu tacno biti. U show room-u nam je receno da ce biti neki lokali i bice 2 sprata. Svuda se spominju objekti C,D,E,F i G a nigde A i B!!!
 
Iskreno bojim se da će pokušati kao i u stepi da nametnu gradnju pumpe.
Ne preostaje nam ništa nego da se borimo protiv toga pravnim putem ako do toga dođe.
Mislim da je mnogo pametnije da se u blizini izgradi škola, vrtić ili neka ambulanta(dispanzer) jer će to naselju svakako trebati u budućnosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508253#p508253:3cfjq9wy je napisao(la):
dadaimama » Sub Jan 13, 2018 10:48 pm[/url]":3cfjq9wy]Informacija ima na zvanicnom sajtu od GDS-a, kao javni poziv. Tu se mogu videti tehnicke specifikacije.
http://www.gds.rs/javni-pozivi-2017/?jp=79
Skinite pdf , sedmi odozdo.
Za objekat G, opet pogledajte po javnim pozivima i zahtevima. Mada ima dosta dokumenata...i po godinama.

Hvala puno na odgovoru, malo sam detaljnije pročešljao sajt GDS i postoje dva fajla, jedan iz 2016 http://www.gds.rs/dok/VJN-04-16-3-DEO-3-PARTIJA-2.pdf i drugi iz 2017 http://www.gds.rs/dok/vjn-03-17-05-deo-3.pdf, vi ste me uputili na ovaj stariji, ali mislim da je ovaj drugi verovatno azurniji. Definitivno nisu identični, premda nisam analizirao šta su razlike (za početak noviji ima 36 strana više)...

Inače, objekat G gradi konzorcijum CET Šabac i GPD Banković Surdulica, i od poznanika u Stepi čujem da Banković tamo nije blistao.
 
@vladan86

Vi inace ne vozite? ;)
Ili su svi buduci stanari ovog objekta pokupovali elektro modele ;)

Mislim, fascinantno mi je to sa pumpama, baznim stanicama mobilne telefonije i slicnim objektima.
Niko ih ne zeli, ali ih svi koriste :D


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Iako po mnogo čemu ovo naselje ima sličnosti sa Stepom, bitna razlika je što ovde nema površina čije korišćenje nije već jasno definisano, pa samim tim neće biti od pomoći inicijative i peticije, jer nemaju na šta da se odnose.
Konkretno što se tiče snabdevanjem goriva, u krugu poluprečnika 1 km ja znam za tri pumpe - NIS kod Saobraćajne škole i u Ugrinovačkoj, i Lukoil u Banatskoj. Ka Batajnici su još 4 pumpe (2xBN Boss, OMV i NIS u blizini Zemun Parka), dve su u blizini "lakat krivine" i jedna velika kod Muhara. Meni deluje dovoljno, ali vreme će pokazati. Mislim da svakako nema smisla u naselje stavljati tako nešto obzirom da postoje velike saobraćajnice u Zemunu koje su mnogo atraktivnije za tako nešto.
 
Ja se potajno nadam izgradnji neke teretane, par kafica i prodavnica, naravno, sve sa radnim vremenom do 22h :D
 
@rodoljub, ima pored Matijevića i jedna mala pumpa samo sa TNG-om, ali najjeftinijim u tom delu grada.
 
@laki72

Pa iskreno ne vozim još uvek jer nemam auto.
Trudim se da koristim "čari" gradskog prevoza. :D
Šalu na stranu, više bih voleo da se smanji broj vozila jer su gužve u pojedinim delovima grada postale nepodnošljive a bojim se da će biti sve gore i gore.
Da citiram Duška Radovića od pre dvadeset i kusur godina "Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju“ :)
 
Svratio sam danas do prodajnog salona da malo porazgovaramo :)
Zanimljive informacije koje do sada nisam znao:
- u donjem desnom uglu je planiran vrtić, ali ga ne gradi GDS naravno
- zgrade A i B će biti 1 ili 2 sprata niže nego ostale i imaće u sebi i poslovni prostor ali i stanove, verovatno će poslovni prostor biti prizemlje i prvi sprat
- izmene prilikom unutrašnjeg uređenja stana (pločice, i slično, bez promene osnova i zidova) će biti moguće o trošku kupca, ali tek nakon što se stan plati u celosti, i u dogovoru sa izvođačem i tehničkim licem GDS zaduženim za nadzor konkretnog objekta
- deo parking mesta se neće iznajmljivati ni prodavati jer mora da se obezbedi i parking za goste (navodno po zakonu moraju tako)
- ulice koje oivičavaju naselje će se takođe asfaltirati na kraju, što je obzirom na njihovo stanje i neophodno
- ugovor o održavanju (0,36€ po kvadratu plus oko 7€ po garaži) važi do 2020 godine i posle ga potpisuje skupština stanara za dalje... kako će to ići obzirom da je zbog zajedničkih sistema (zelenilo, video nadzor, telekomunikaciona oprema) nemoguće napraviti posebne ugovore sa svakim ulazom... me malo plaši...
- navodno cene narednih blokova ne bi smele značajno da odstupaju od cena u prve tri zgrade
- prodaja objekta G će krenuti od prilike kada zgrada izađe iz zemlje, odnosno kada dođu do prizemlja, a završetak bi trebao da bude na jesen 2019
- stolarija i radijatori u oglednom stanu ne odgovaraju onome što je u prve tri zgrade jer su na te tri zgrade prozori uži i viši, ali odgovaraju daljim objektima (neko je komentarisao u prethodnim porukama)
 
Eto nama je pak drugacije receno. Da ce A i B zgrade imati maksimum 2 sprata, a ne nize 2 sprata od ostalih zgrada.
Ocigledno zavisi ko radi tada u show room-u. Nijedan radnik show room-u ne zna dovoljno informacija o kompleksu, u to smo se uverili.
Isto tako , verovatno su i vama servirali i prosipali pricu kako su sinovi od izvodjaca radova kupili stan u potkrovlju, i da to znaci da je kvalitet jelte dobar...
Za stolariju jesu rekli da u oglednom stanu nije ista kao u vecim stanovima, da je takva u manjim, ali ocigledno da nije ni u manjim kao izlozena u show roomu.
Unutrasnja stolarija bi trebala biti ista. Sobna vrata...ulazna.
 
Ne bih nikog da razočaram, ali koji god komoleks da se gradi glavni majstor kupi stan u potkrovlju za sina :D
 
Hm... ima tu još jedna sitnica, na maketi su objekti A i B u skladu sa ovim što su meni rekli... za nijansu su niži od CDE, a ovo proširenje na objektu B sa unutrašnje strane je prizemno.

I ne, nisu mi pominjali majstorovog sina ili ćerku, možda je malo rano jer se objekat G još ne prodaje ;)

Nego, kad smo kod potkrovlja... šta mislite o tome?
 
Ja sam hteo potkrovlje (64.27m2) i odustao zbog istog stana 2 sprata nize.

Za su bili sledeci argumenti:
- da nemam nikog "nad glavom"
- stan u potkrovolju uvek izgleda lepse i moze da bude daleko simpaticniji kad se sredi

Ali protiv je bilo sledece:
- stan radi GDS :) Tako da, nazalost, imaju istoriju sa stanovima koji nisu bas najsjajnijeg kvaliteta i jos uzeti potrkovlje je bilo rizicno.
- Sami rekose da ce kupci stanova u potkrovlju u prve 3 zgrade morati da grade nadstresnicu o svom trosku da mu ne bi voda bila na vratima od terase. Nisam bas za prepravke stana odmah po kupovini
- Kosina pravi deo neiskoristivog prostora tako da odmah diktira odredjeni raspored kako to ne bi "doslo do izrazaja"
- Kosina se prostire kroz gotovo citav stan
- Imaju krovne prozore u obe spavace sto mi se bas ne dopada
- U spavacim sobama je najniza tacka dosta niska tako da treba ja da se lomim (sa svojih 190cm) ili da trazim nisku zenu. Kako god da okrenem komplikuje dodatno zivot :)
- Bas mala terasa (2.16m2)

Za razliku u ceni se jednostavno nije isplatilo toliko razloga protiv jer ipak nije stvar koja se kupuje svaki dan.
 
Sto se tice potkrovlja, meni je ok taj 3.5 jer 2 spavace sobe imaju normalan prozor a jedna ima i bas visoku kosinu gde bi mozda mogla neka galerija da se odradi :)
A za te nadstresnice, to se odnosi na stanove na 6-om spratu gde nema nista iznad. Stanovi u potkrovlju imaju pravu tj. zatvorenu lodju.
 
Nisam siguran koliki je zaista rizik prokišnjavanja, obzirom da je krov kosa betonska ploča, i da su prozori Velux. Ali ni meni se ne sviđa ideja da dnevna soba ima samo krovne prozore, koliko god da ih je (video sam na nekim stanovima u G bloku čak stanove sa četiri krovna prozora u dnevnom boravku).
Mene više brine izolacija, toplotna i zvučna. Ne znam kako je grejati potkrovlje koje ima jako visok plafon, da li je to problem, što zbog toga što topao vazduh ide gore, što zbog velike spoljne površine? Hlađenje ne verujem da je toliki problem, hladan vazduh ide dole...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508534#p508534:2jhkyhbt je napisao(la):
rodoljub.ilic » Mon Jan 15, 2018 12:30 am[/url]":2jhkyhbt]

Inače, objekat G gradi konzorcijum CET Šabac i GPD Banković Surdulica, i od poznanika u Stepi čujem da Banković tamo nije blistao.

Banković je gradio jednu od dve smrdljive zgrade u bloku 72. Lepo je videti da je GDS obnovio saradnju sa proverenim izvođačima.
 
I KOTO je gradio takodje , a koto gradi prvu fazu. To moze a i ne mora da znaci da ce biti lose. Valjda su se opametili na greskama.VALJDA.. Inace institut u Vinci proverava materijal sada. Drugo ko zna kakav dil oni imaju, mozda oni duguju GDS-u zbog tih smrdljivih zgrada nesto, pa im ovi vracaju dugove na osnovu toga. To niko ne moze znati sada. To je i nama cudno... Na kraju ce se pokazati ...
 
Drugo kada odete na sajt KOTO-a, videcete sta su sve radili. Kao na primer restauraciju narodnog muzeja ili slicno. To moze znaciti da su stvarno dobili na tenderu i da rade kako treba, a moze znaciti da imaju politisku pozadinu pa dobijaju neke poslove. Sve je moguce. Kvalitet gradnje nece sigurno biti isti tamo gde je kvadrat 2500 eura i ovde , to sigurno. Al opet gledano sa stava , pa valjda ce svako svoju firmu da napreduje a ne da nazaduje, ako naprave kiks jos jednom, gotovi su i oni i GDS. Sad svako ima drugaciji stav i pogled, i misao treba li uci u rizik i kupovati ili ne...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509632#p509632:30u1ct38 je napisao(la):
rodoljub.ilic » Thu Jan 18, 2018 7:51 pm[/url]":30u1ct38]Nisam siguran koliki je zaista rizik prokišnjavanja, obzirom da je krov kosa betonska ploča, i da su prozori Velux.

Jesi siguran u ovo? Ja sam juce prosao pored objekta i celom duzinom su postavljeni drveni rogovi koliko sam video (ako to nisu pak nosači oplata za izlivanje betona). Samo su čeoni delovi od betona. Pogledaću baš još jednom u ponedeljak.
 
Vrh