Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510010#p510010:1v6whbtp je napisao(la):
nebojsar » Sub Jan 20, 2018 11:19 am[/url]":1v6whbtp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509632#p509632:1v6whbtp je napisao(la):
rodoljub.ilic » Thu Jan 18, 2018 7:51 pm[/url]":1v6whbtp]Nisam siguran koliki je zaista rizik prokišnjavanja, obzirom da je krov kosa betonska ploča, i da su prozori Velux.

Jesi siguran u ovo? Ja sam juce prosao pored objekta i celom duzinom su postavljeni drveni rogovi koliko sam video (ako to nisu pak nosači oplata za izlivanje betona). Samo su čeoni delovi od betona. Pogledaću baš još jednom u ponedeljak.

Ja nisam građevinac, ali ne verujem da sam toliko pogrešno protumačio specifikaciju iz projektnog zadatka sa sajta GDS: strana 19 onog fajla sa sajta GDS
"Кос кров - Кровови су коси, двоводни вентилисани. Конструкција крова је армирано –
бетонска коса плоча. Покривање се врши равним пластифицираним поцинкованим
челичним лимом 0,6мм са слојем изолима преко дашчане оплате. Кровна
конструкција је дрвена са неносећим дрвеним гредама у подужном и попречном
правцу. Између гредица поставља се слој камене вуне око 28цм (12+16цм), односно у
складу са прорачуном елабората о енергетској ефикасности. Између вуне и армирано
- бетонске плоче поставља се парна брана. Кровна конструкција се изводи од
четинара II класе."
 
Onda je to sto sam ja video drugi deo krovne konstrukcije, taj drveni koji se polaze na betonsku konstrukciju. To je na srednjem objektu. Ako je tako onda je krov na tom objektu skoro potpuno gotov
 
Početkom januara je počela izgradnja G objekta.
Naravno cene više.
Rok završetka 30.jun 2019.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511783#p511783:39aa6ye7 je napisao(la):
Vlaiko » Sub Jan 27, 2018 8:12 pm[/url]":39aa6ye7]Početkom januara je počela izgradnja G objekta.
Naravno cene više.
Rok završetka 30.jun 2019.
Odakle informacija za cene za G zgradu, pocela prodaja?
 
Према тврдњама директора ГДС Небојше Шурлана, план је да станови буду мање површине, како би се цена кретала до 70.000 евра, како би месечна рата крадита грађане коштала између 200 и 250 евра.

Ne znam kako se zove ova bolest davanja lažnih obećanja, ali od stanova za 350 evra po kvadratu, preko stanova do 200 evra mesečno, dođosmo do stanova od 1630 evra po kvadratu...

Ako je cena dvosobnog stana od 51m2 oko 83.000 evra, a treba da se uplati depozit GDS od 5% + 20% za učešće ukoliko se kupuje na kredit, dolazimo do cifre od oko 20.000 evra koliko je potrebno da bi se uopšte ušlo u kredit za ovaj stan. Na to treba dodati i oko 8.000 evra za garažno mesto što obećanih 70.000 evra pretvara u realnih preko 90.000 uz ratu od oko 280 na 30 godina + oko 100 za garažu narednih 5.

I eto, to je ta napredna računica.

Od obećanih stanova koji će biti pristupačni širokom krugu građanstva po veoma povoljnim cenama, došli smo do stanova po cenama jačim od komercijalnih.

Srbija majka svojih gradjana!
 
Meni sve deluje kao na visem nivou od prethodna dva projekta.

Radi se bas brzo i gotovo je sigurno da ce useljenja biti pre roka, naselje je vrlo lepo i trenutno ljudi koji rade u GDS na papirologiji su vrlo profesionalni.

Nisu nesto konkurente cene, ali zgrade su solidnog kviteta, postoji beskamatna pozajmica u iznosu PDV kako bi se smanjilo ucesce za kredi i garaze idu na beskamatni kredit sto takodje nije lose.

Tako da sve u svemu ok ponuda u mojim ocima. Nisu stanovi od 300e po m2, ali napravice lepo naselje sa skolom (ponovno otvorenom), par poslovnih prosotra, pristupu mostu i autoputu, kao i blizu zemunskog keja (ispod 2km udaljenosti) i 5 lepih zgrada sto je super za zivot.

Od starta je bilo jasno da je ovo projekat za srednju klasu, a ne za resavanje stambenog pitanja sirokih narodnih masa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511795#p511795:3579zxpv je napisao(la):
mr.i » Sub Jan 27, 2018 9:28 pm[/url]":3579zxpv]Meni sve deluje kao na visem nivou od prethodna dva projekta.

Radi se bas brzo i gotovo je sigurno da ce useljenja biti pre roka, naselje je vrlo lepo i trenutno ljudi koji rade u GDS na papirologiji su vrlo profesionalni.

Nisu nesto konkurente cene, ali zgrade su solidnog kviteta, postoji beskamatna pozajmica u iznosu PDV kako bi se smanjilo ucesce za kredi i garaze idu na beskamatni kredit sto takodje nije lose.

Tako da sve u svemu ok ponuda u mojim ocima. Nisu stanovi od 300e po m2, ali napravice lepo naselje sa skolom (ponovno otvorenom), par poslovnih prosotra, pristupu mostu i autoputu, kao i blizu zemunskog keja (ispod 2km udaljenosti) i 5 lepih zgrada sto je super za zivot.

Od starta je bilo jasno da je ovo projekat za srednju klasu, a ne za resavanje stambenog pitanja sirokih narodnih masa.
Slazem se apsolutno. Ko je na vreme rezervisao kvadrat je bio 1300-1400 bez pdv-a u zavisnosti od strukture i spratnosti.
Sto se tice 'ponovno otvorene' skole, imate li nekih novih informacija? Mi cekamo ali nista konkretno da se pojavi, sve se nadamo da ce vratiti skolu od septembra :)
 
Meni su spomenuli u GDS da se planira ponovno otvaranje skole, ali nisu spominjali datum. Kako nemam decu, nisam se mnogo raspitivao.

Pretpostavljam da ce na to uticati i broj zahteva za promenu skole, a broj zahteva zavisi od datuma useljenja tako da je sve lepo povezano :)

Sto se cene tice znam za par "dvorisnih" zgrada u okolini, bez lifta, koje su imale visu cenu kvadrata za 100-200e tako da je ovo prilicno ok.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511785#p511785:agrs22oa je napisao(la):
darkot » Sub Jan 27, 2018 8:23 pm[/url]":agrs22oa]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511783#p511783:agrs22oa je napisao(la):
Vlaiko » Sub Jan 27, 2018 8:12 pm[/url]":agrs22oa]Početkom januara je počela izgradnja G objekta.
Naravno cene više.
Rok završetka 30.jun 2019.
Odakle informacija za cene za G zgradu, pocela prodaja?

Može li zaista izvor informacije da se dobije?
 
Svratih ja danas u obilazak do kapija, i pitah jednog radnika koja je stolarija. On ode dole do prozora da pogleda i kaze KBE, stim sto je roletna nekog drugog proizvodjaca....Jel ima ko iskustva sa tom stolarijom?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511785#p511785:32citftx je napisao(la):
darkot » Sub Jan 27, 2018 8:23 pm[/url]":32citftx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511783#p511783:32citftx je napisao(la):
Vlaiko » Sub Jan 27, 2018 8:12 pm[/url]":32citftx]Početkom januara je počela izgradnja G objekta.
Naravno cene više.
Rok završetka 30.jun 2019.
Odakle informacija za cene za G zgradu, pocela prodaja?

Od gospođe koja radi u showroom-u.
Čini mi se da se zove Nada.
 
20180127_164557.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511993#p511993:2rre8o56 je napisao(la):
dadaimama » Ned Jan 28, 2018 6:53 pm[/url]":2rre8o56]Svratih ja danas u obilazak do kapija, i pitah jednog radnika koja je stolarija. On ode dole do prozora da pogleda i kaze KBE, stim sto je roletna nekog drugog proizvodjaca....Jel ima ko iskustva sa tom stolarijom?
Dobro je da postuju ono sto pise u tehn. dokumenataciji, sajt je http://kbe.rs/. Sad kakav je kvalitet stvarno ne znam.
 
Vlaiko":yaqyynzi je napisao(la):
Ne znam kako se zove ova bolest davanja lažnih obećanja, ali od stanova za 350 evra po kvadratu, preko stanova do 200 evra mesečno, dođosmo do stanova od 1630 evra po kvadratu...

Ako je cena dvosobnog stana od 51m2 oko 83.000 evra, a treba da se uplati depozit GDS od 5% + 20% za učešće ukoliko se kupuje na kredit, dolazimo do cifre od oko 20.000 evra koliko je potrebno da bi se uopšte ušlo u kredit za ovaj stan. Na to treba dodati i oko 8.000 evra za garažno mesto što obećanih 70.000 evra pretvara u realnih preko 90.000 uz ratu od oko 280 na 30 godina + oko 100 za garažu narednih 5.

I eto, to je ta napredna računica.

Od obećanih stanova koji će biti pristupačni širokom krugu građanstva po veoma povoljnim cenama, došli smo do stanova po cenama jačim od komercijalnih.

Srbija majka svojih gradjana!
Ja ne verujem da neko uopšte veruje u priču o jeftinim stanovima. Nigde u svetu se ne grade jeftine nekretnine za prodaju niti je to ekonomski isplativo. S druge strane, država može da gradi i da izdaje jeftino socijalno ugroženim stanovnicima.

Pojam vlasnik nekretnine i socijalna cena ne idu nigde zajedno.

I za to što će graditi na Makišu sam skoro siguran da neće biti 500 evra nego tipa 899 plus pdv a kvalitet nešto lošiji od Stepe.
 
Nije me mrzelo danas da odem do direkcije GDS (kod Arene) da vidim da li će biti nekih dodanih informacija.
Razgovarao sam sa gospodinom Slobodanom Vojinovićem koji je iz prodaje, iskreno sam se nadao da ću moći da razgovaram i sa nekim iz tehnike ali nije bilo prilike.
Što se tiče objekta G dobio sam sledeće informacije:
Prodaja neće krenuti još bar tri meseca.
Cene će u početku takođe biti sa nekim popustom ali ne može da tvrdi da će biti 6% kao za prve tri zgrade.
Cene će verovatno biti koji procenat više, odnosno mislim da su dobre šanse da cena sa 6% popusta bude kao sada ova sa 3%.... moje tumačenje neodređenog odgovora koji sam dobio.
Cene će se malo drugačije formirati, odnosno potkrovlje će biti za nijansu skuplje od prizemlja, u prve tri zgrade je valjda bilo obrnuto.
Ulazi 2 i 3 imaju zajedničku ostavu na svakom spratu koja je oko 9 kvadrata, ulazi 1 i 4 nemaju.

Pitao sam i ona večita pitanja vezana za posebne zahteve i izmene i stav im je bio vrlo tvrd - nema izmena.

Takođe, pitao sam da li postoje neki posebni uslovi preko Komercijalne banke, međutim izgleda da iako oni finansiraju izgradnju, nisu dali neke posebno dobre uslove za kupce, tako da većina ljudi kupuje preko drugih banaka, najčešće Intesa.

E sad... mene nije mrzelo da odem i do gradilišta da pitam izvođača za izmene, međutim trenutno je šef gradilišta bio dole u rupi gde se kopa, pa nisam mogao sa njim da razgovaram. Neki drugi radnik mi je rekao da su sve te izmene uvek kada je bilo moguće rađene na zahtev kupca, uključujući i na objektima koje je finansirao GDS (oni su radili one zamenske zgrade umesto smrdljivih). Pitao sam i da li Set Šabac radi sam ili je uključen i taj Banković, i rekli su mi da rade sami, naravno uz podizvođače.
 
Sto se tice cena, mislim da ni GDS to jos ne zna i da ce ih odrediti pre nego sto pocne prodaja.
Vezano za ulaze sa ostavom, koliko se secam plana G zgrade, svaki ulaz ima 10 ili 11 stanova na spratu, tako da nisam siguran sta ce moci tu da stane.

A za izmene, mogu da kazem da za bilo kakvu izmenu je potrebno da je stan isplacen u celosti, sto znaci tek tada se to moze traziti. Ako je nesto vec sazidano ili zalepljene su plocice npr. onda je prosao voz :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512446#p512446:1lqviwl0 je napisao(la):
darkot » Uto Jan 30, 2018 8:48 pm[/url]":1lqviwl0]
Vezano za ulaze sa ostavom, koliko se secam plana G zgrade, svaki ulaz ima 10 ili 11 stanova na spratu, tako da nisam siguran sta ce moci tu da stane.

Biciklo? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512581#p512581:27yj93qx je napisao(la):
rodoljub.ilic » Sre Jan 31, 2018 11:42 am[/url]":27yj93qx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512446#p512446:27yj93qx je napisao(la):
darkot » Uto Jan 30, 2018 8:48 pm[/url]":27yj93qx]
Vezano za ulaze sa ostavom, koliko se secam plana G zgrade, svaki ulaz ima 10 ili 11 stanova na spratu, tako da nisam siguran sta ce moci tu da stane.

Biciklo? :)

Da, ako bude mogao cesalj za bicikle da se stavi, super! :)
 
poslali smo upit u BOSAL, da vidimo da li se njihova vrata ugradjuju u ove prve 3 lamele. Za sada ih izvodjac jos nije angazovao, a evo i sta su oni rekli:

BOSAL
Zahvaljujem Vam se na upitu, u uzornom stanu projekta 'Zemunske Kapije' u ul. Cara Dušana ugrađena su naša sigurnosna vrata 'Classic',
atestirana na III (Wk3) stepen protivprovalnosti, opremljena Mottura 52.571 Kasa bravom, sa završnom obradom univer u dekoru hrasta.
Mi smo na 'vendor listi' investitora - Građevinske direkcije Srbije, i u dogovoru sa njihovim arhitektama smo proizveli uzorna vrata.
Proces ugovaranja sa GDS i izvođačem još uvek nije završen za taj projekat tako da Vam ne možemo garantovati da će upravo naša
vrata biti na celom projektu il u jednom delu projekta - aktuelnoj fazi ali to je ono što mi očekujemo.
Za sve dodatne informacije smo uvek na raspolaganju.
 
Slika od nedelje, postavljene su skele spolja.

 
Sad baš pričao sa suprugom, kaže da je ta kasarna bombardovana i šta je sa uticajem na zdravlje tog prostora. Da li tako razmišljanje ima osnova ili nema razloga strahu?
Inače planiramo da kupimo stan, a ona se uhvati baš za bombardovanje, meni se ZK sviđaju :)
 
Bombardovanje '99 nije naivno ni malo. Ispravite me ako grešim, ali meni je poznato da je rađena dekontaminacija samo rta Arza na Luštici (poluostrva koje je kasnije praktično poklonjeno "stranom" investitoru). Gugl u ruke, ima zvaničnih podataka i merenja pa procenite da li je lokacija bombardovane kasarne pogodno mesto za život (bez ili čak i sa naknadnom dekontaminacijom).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514943#p514943:1u7dcwvs je napisao(la):
spatiotecte » Čet Feb 08, 2018 10:33 pm[/url]":1u7dcwvs]Pa nije bombardovana kasarna osiromasenim uranijumom.

Kako to znaš? Koristili su jednu municiju na KiM, jugu Srbije i Crnoj Gori, a eto potpuno drugu u Beogradu? Bili su milosrdni... anđeli?

EDIT: Nije mi jasna teza koja se provlači već 18 godina - gađali su osiromašenim uranijumom zemlju koju su osvajali za sebe (Bondstil) i svoje saveznike Albance, kontamirali praktično još jednog svog "saveznika" Hrvatsku osiromašenim uranijumom (rt Arza je na 2km vazdušnom linijom od Prevlake), gađali su time tadašnje svoje protivnike Srbe na lokacijama na jugu centralne Srbije oko KiM, a baš nisu gađali takvom municijom sedište protivnika u Beogradu... jer vole Beograd? Madlen Olbrajt baš nosi lepe uspomene sa Banovog Brda, pa je zdušno bila protiv bombardovanja...
 
Protivoklopnom municijom sa osiromašenim uranijumom se gađaju oklopne mete. Tenkovi. Protiv betonskih bunkera se uglavnom koriste "obične" probojne bombe.

Ali šta ti pišem, samim korišćenjem izraza "milosrdni anđeo" objavljuješ da ne znaš ništa sem onoga što ti je Slobin RTS govorio.
 
Vrh