Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

vidak23":1uhzvvzs je napisao(la):
djpanta7":1uhzvvzs je napisao(la):
Ja sam uzeo kredit u Intezi sa varijabilnom kamatnom stopom, tj. kamatna stopa mi je 2.69%, ali je EURIBOR taj koji "šeta" kamatu, tako da je ona trenutno 2.51% ako se ne varam.
Iskreno, cenjkao sam se, isao u Erste cenjkao za dobru ponudu, pa sa tom ponudom u Komercijalnoj ucenjivao za dobru ponudu, pa 2 puta dobijao i od Inteze bolju ponudu, vrteci se sa ponudama izmedju svih, pa na kraju u Intezi mi odobre ovu kamatnu stopu cak i bez zivotnog osiguranja, ali se ipak odlucim da ga uzmem.

Ako se ne varam, mislim da mi je za stan od 55m2 i garazno mesto, sve ukupno "đuture" gledano, trebalo oko 14.500eur keša da bih ga konacno kupio. To je za stan koji bruto kosta 88.000 sa PDV-om, koji sam refundirao, obzirom da mi je prva nekretnina, dok garazu morate platiti 9000 sa PDV-om, ali to moze na rate, uz ucesce od 1800eur.

Takodje, promenio se zakon, i sada ukoliko imate bracnog druga, obavezno je da se bez obzira da li on ucestvuje u kupovini stana, u katastru kao vlasnici upišete oboje sa po 50%. Ovo novo pravilo moze da vam napravi problem ako kupujete narednu nekretninu a hocete maksimalni povrat PDV-a za nju, tj. u mom slucaju bi supruga morala da se overenom izjavom izjasni da se odrice svojih 50% u moje ime... Zakomplikovali su, cini mi se bez razloga, ali ajde...

Eto malih "tips&trick"-ova oko kupovine :)

Srećno

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Hvala za informacije! Da li mozete da nam kazete koliko ste platili osiguranje kod NKOSK za tu kvadraturu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mislim da sam platio 2130eur, ako se dobro secam.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603888#p603888:bz7izaxi je napisao(la):
lanmibg » Pet Feb 22, 2019 11:31 am[/url]":bz7izaxi]

Da li neko ima informaciju, koliko dugo se ceka od GDS da izda racun o kupoprodaji, potvrda o potpuno izmirenoj ceni i izjava gds po avansnim fakturama za povracaj pdv?


Ja cekam vec 10 dana, a rekli su mi da im je u toku neka revizija, pa ne ide kao inace nego sporije.
 
Strasno!
3 papira ne mogu da zavrse za 10 dana!
Bez ta tri papira ne mogu da podnesem zahtev za refundaciju pdv-a, a bez pdv-a ne mogu da budem useljen.
Iskreno mogli bi da budu malo azurniji. Azurni su da mi odradimo nase i isplatimo do centa a posle ih ne mozes ni ubrzati ni nahvatati za 3 papira. :bash:
 
Mi smo rezervisali stan... Ovih dana pada konacna odluka.. Jos nas malo lomi sto se ne zna sta ce biti sa parkingom i prilaz naselju/guzve..

Da li su sadasnjim stanarima stigli prvi racuni? Moze li neko da kaze koliko su izasli?

Kako se snalazite za snabdevanje za pocetak?

Kojim putem idete na NBG i stvaraju li se zastoji u onom delu od Pupinovog mosta do ukljucenja na autoput?
 
Skucanica":19jabr6o je napisao(la):
Mi smo rezervisali stan... Ovih dana pada konacna odluka.. Jos nas malo lomi sto se ne zna sta ce biti sa parkingom i prilaz naselju/guzve..

Da li su sadasnjim stanarima stigli prvi racuni? Moze li neko da kaze koliko su izasli?

Kako se snalazite za snabdevanje za pocetak?

Kojim putem idete na NBG i stvaraju li se zastoji u onom delu od Pupinovog mosta do ukljucenja na autoput?
Maxi u Zemun parku, Metro, Tempo na kvantasu, Roda i DIS na Zmaju za snadbevanje, Matijević je odmah sa druge strane puta. U E spremaju Maxi ili Stop Shop kao i apoteku.

Guzve ka gradu nema. U jutarnjem špicu ZK do autokomande oko 20minuta od ulaska do izlaska iz automobila. Nigde se ne ceka duze od jednog crvenog na semaforu.

Stigla samo struja oko 2500 i odrzavanje zgrade po ugovoru koliko vec ide.



Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Vama je svakako lakse da odlucite jer je prva faza gotova i ima dosta novih informacija.
Sto se tice parkinga koji je blokiran stubicima, na to ne bih racunao da sam na vasem mestu. Takodje je sada poznato da ce zgrada do Sumadijske biti centralna poreska uprava za NBG i Zemun, sto ce sigurno povecati guzve.
Dalje, mi smo za sada zadovoljni stanom i kvalitetom gradnje. Ima nekih tehnickih problema ali se resavaju u razumnom roku. Izvodjac ima majstore na gradilistu koji su zaduzeni za reklamacije.
U nasem stanu postoji svetlarnik koji se odlicno pokazao, pogotovo za vetrenje kupatila i kuhinje.
Za prodavnice, najblizi shopngo je na 10min peske u Filipa Visnjica, ali je to mala prodavnica. Najbliza ozbiljnija radnja je Idea u Dragana Rakica, to je paralelna sa Ugrinovackom, pre stadiona se skrene desno pa opet desno gledano od ZK. Nekih 5, 6 minuta kolima.
Dalje, mislim da ako neko razmatra prvu fazu, i ako ima slobodnih stanova tu bih dao prednost. Jer kupac moze da udje i pogleda pre kupovine. U istom ulazu imate na primer razlicit kvalitet unutrasnjih radova. A i broj stanova po ulazu je znacajno manji nego u G zgradi, za sve vazne odluke je potrebno imati dvotrecinsku vecinu. I tu vidim problem sa ulazom koji ima npr 90 stanova.
Odrzavanje zgrada i kompleksa bi moglo da bude bolje, jos se svi uhodavaju i jeste pocetak, ali za tu cenu mislim da mora bolje. Ali ima pomaka u odnosu na sam pocetak, tako da se nadam da ce to biti kako treba, videcemo.
I da kazem buducim komsijama, da se mnogo ne oslanjaju na tehnicku dokumentaciju jer ima odstupanja tj nije sve uradjeno kako pise.
Pozdrav :)
 
Danas smo bili da posetimo gradilište, uzeli smo stan u G zgradi.

Razocaralo nas je jer na već izgradjenim zgradama:
- otpala fasada na ulazu u delu koji je rampa za kolica i to veliki deo
- isti taj deo gde je rampa za kolica nema normalan pad na spolja pa se tu zadržava voda od kiše i pitanje je trenutka kada će pločice propasti a gelender je već počeo da rdja od toga :(

Ušli smo i u stan i za sada sve deluje Ok, još je prljavo naravno i parket nije postavljen, pločice deluju ok kao i kupatilo ali tek ćemo sve proveravati kad puste struju. Trenutno testiraju grejanje i u stanu je pretoplo :) u Lameli g1 je gotova Stolarija, gletovanje, kuhinja i kupatilo, treba da postavljaju parket uskoro. Sad testiraju grejanje.
 
Hvala Dr.iox i darkot... svaka info znaci... Stan koji smo rezervisali je u D, tako da je upravo prednost sto smo mogli da ga vidimo i bar na prvi pogled nismo imali vecih zamerki sto se tice zavrsnih radova.. Vidim da su svi vecinom zadovoljni kvalitetom samih stanova, tako da za to ne brinem..

Meni licno ta poreska nece biti problem, samo nek je sto pre izgrade.. Iskreno, okolina naselja mi je njegova najveca mana, tako da sve sto moze da pomogne malo urbanizaciju i vizuelno sredjivanje okoline mi je plus.
Prica oko parcele za vrtic mi je isto blago sumnjiva, tacno mogu da zamislim da i za deset godina gledamo tu livadu i korov, jer grad nije obezbedio sredstva za vrtic.
Sto se tice parkinga, ne ocekujem da bude besplatan (pogotovo sto izgleda da i nije bilo nikakvih zvanicnih pokusaja stanara da sprece GDS da se uknjizi kao vlasnik), ali mislim da ce i sami oni shvatiti vremenom neizdrzivost toga (a i manjak kupaca) da prodaju sva ta parking mesta, te tako ocekujem neki drugi model, bar za deo mesta, recimo naplatu po satu ili mesecne karte, tako nesto... Recimo ispred poreske mora biti slobodnih mesta za korisnike koja mogu koristiti i posetioci naselja, prosto je nemoguce da bi iko pokupovao mesta ispred drzavne ustanove, a koliko sam razumela plan naselja, ta zgrada ce imati takodje garazu, koju ce pretpostavljam koristiti zaposleni za svoje automobile.

Uh, jako jako je tesko doneti odluku... A mogu da zamislim kako je bilo vama kad ste gledali praznu poljanu i stavljali svoj potpis na to...
 
Zdravo svima! Pratim šta pišete i hvala što delite svoja iskustva. Početkom godine sam rezervisala 2.5 u G, ali sam odustala, jer za sada ne mogu da prelomim da sa NBG, iz blokova, pređem u Zemun. Stanovi su OK, naročito cena, nemam zamerki, tako da za sada čekam da naselje zaživi, pa da donesem konačnu odluku. Možda u međuvremenu Direkcija krene sa gradnjom u bl.63, pa ipak ostanemo u blokovima.
 
I ja sam se jedva resio da napustim blokove, i takodje cekao hoce li poceti gradnja GDS na uglu jurija gagarina i nehruove. No dobio sam info da ce se cena kretati od 1800e u sivoj fazi pa preko 2000e plus pdv naravno
 
Heh, to je problem svih nas koji trenutno zivimo na nesto boljim lokacijama.. Mi smo kod Arene, ali podstanari.. S jedne strane- sto pre se skuciti u skladu sa mogucnostima.. S druge strane- osecati se dobro u tom novom kraju koji odaberes, da ne bude s konja na magarca...
Verujem da ce i u ZK kad naselje zazivi otici cena jos 200 ili malo vise evra gore.. Tako da ce se prilicno izjednaciti cena sa tom u blokovima u pocetnoj fazi.. A blokovi u zavrsnim fazama ce verovatno isto otici gore u odnosu na prve faze... Pritom, ne verujem da ce pocinjati tamo dokle god ovde ne zavrse, znaci minimum 2021.godina.. Tako da- ili kupis stan na gradilistu i pretrpis par godina dok se ne sredi, ili platis vise da dodjes na gotovo... Uvek je tako..
 
Super! A Maxi kad ce, pekara? Bice kafa al' bez 'leba :lol:
 
darkot":4jc93s1j je napisao(la):
Super! A Maxi kad ce, pekara? Bice kafa al' bez 'leba
Bas sam prolazio juce pored lokala gde ce biti Maxi, ali ih ne pitah za rok... mada verujem da to kod njih ide brzo, od donosenja odluke do realizacije.

A ne znam sta ce biti u onom prvom lokalu, tj. poslednjem gledajuci od Maxija, pise da je vlasnik "Y company", neka gradjevinska firma koja je verovatno to dobila od investitora. Neko je napisao pekara, ali za sada je lokal potpuno prazan.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
GDS u 63-em bloku? Za 2000+ evra kvadart? Šta!? Odakle sada ta priča, gde su renderi, gde je PDR?
 
unedfined":1alyupgm je napisao(la):
GDS u 63-em bloku? Za 2000+ evra kvadart? Šta!? Odakle sada ta priča, gde su renderi, gde je PDR?


Da nije to mozda vezano za onu parcelu IMT-a, prekoputa kineza? Kao da je bilo nekog pisanja u vestima o tome pre jedno godinu i po dana


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604389#p604389:kb391cz4 je napisao(la):
Jaca21 » Pon Feb 25, 2019 12:53 am[/url]":kb391cz4]Zdravo svima! Pratim šta pišete i hvala što delite svoja iskustva. Početkom godine sam rezervisala 2.5 u G, ali sam odustala, jer za sada ne mogu da prelomim da sa NBG, iz blokova, pređem u Zemun. Stanovi su OK, naročito cena, nemam zamerki, tako da za sada čekam da naselje zaživi, pa da donesem konačnu odluku. Možda u međuvremenu Direkcija krene sa gradnjom u bl.63, pa ipak ostanemo u blokovima.

Jao i mi to isto cekamo i razmisljamo... Ne znam sta je pametno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604434#p604434:2kcs7j02 je napisao(la):
lanmibg » Pon Feb 25, 2019 9:28 am[/url]":2kcs7j02]I ja sam se jedva resio da napustim blokove, i takodje cekao hoce li poceti gradnja GDS na uglu jurija gagarina i nehruove. No dobio sam info da ce se cena kretati od 1800e u sivoj fazi pa preko 2000e plus pdv naravno

Je l' informacija pouzdana? Posto imate informaciju o ceni da li mozda imate informaciju i o pocetku gradnje?
 
Ja sam negde ovde na forumu naletela na tu info da ce GDS graditi nesto u tom kraju blok 63 ili 64, pa mi je poznato... Ipak, ne verujem da se radi o IMT lokaciji, zemlja tu je prodata nekim strancima, tako da tu verovatnije mozemo da ocekujemo nesto slicnije ovim drugim ekskluzivnim naseljima u tom kraju...

Edit: ima tema "Gradnja u bloku 63", pa na njoj ima nesto o tome... U svakom slucaju, daleko je sunce sto se tice te lokacije...
 
Pretrazite vesti, GDS je kupio to zemljiste. Lokacija je blok 63 ugao J. Gagarina i Nehruove.
 
GDS je kupila zemljište u 63. Njihov direktor je najavio početak gradnje na leto, kada su zimus useljavali ZK. Međutim, meni je gdja iz pokaznog stana ZK rekla da još ni projekat nije usvojen, a cena će svakako biti viša, čak 2.000 EUR. Mislim da su malo odlepili! Ipak je to 63 blok, a zgrada će biti uz J. Gagarina, a ne na Savkom keju. Evo, novogradnja u bl.45 po 1.600 pa ljudi ne kupuju. Da ne pominjem recesiju i izbijanje nove SEKE, što bi donelo drastične promene na tržištu kapitala.
 
Postovani forumaši,
imao bih pitanje za one koji su se uselili u ZK.
Da li se u naselju tokom ovih zimskih meseci oseća garež i dim s'obzirom da se u okolini ljudi greju loženjem i sl?
Nameravamo da uzmemo stan u ZK ali smo culi da se u Zemunu tokom zimskih meseci oseca vazduh, pa nas zanima da li je isto i u ZK....
Kakva su vasa iskustva?
Hvala na odgovoru.
 
Johnny NBg":q61ui17w je napisao(la):
Postovani forumaši,
imao bih pitanje za one koji su se uselili u ZK.
Da li se u naselju tokom ovih zimskih meseci oseća garež i dim s'obzirom da se u okolini ljudi greju loženjem i sl?
Nameravamo da uzmemo stan u ZK ali smo culi da se u Zemunu tokom zimskih meseci oseca vazduh, pa nas zanima da li je isto i u ZK....
Kakva su vasa iskustva?
Hvala na odgovoru.
Oseca se.

Pogotovo kada je pritisak nizak.

Ali iskreno, i u prethodnom stanu, koji je bio blizu SIV-a, takodje se osecalo kada je takav pritisak, i ako ne znam odakle, kad nema kuća.

Jeste problem, ali je to realno za kraj u kome je cena stana ovakva u ovom trenutku.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604505#p604505:mix4g4db je napisao(la):
Trecelice » Pon Feb 25, 2019 2:47 pm[/url]":mix4g4db]
unedfined":mix4g4db je napisao(la):
GDS u 63-em bloku? Za 2000+ evra kvadart? Šta!? Odakle sada ta priča, gde su renderi, gde je PDR?


Da nije to mozda vezano za onu parcelu IMT-a, prekoputa kineza? Kao da je bilo nekog pisanja u vestima o tome pre jedno godinu i po dana


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije IMT.
Ugao Jurija Gagarina i Nehruove sa desne strane gledano ka okretnici u 45bloku.
Sto se tice cene, ono sto sam cuo iz nekih izvora, tako sam i napisao. A izvesno je da ce tako i biti. Pa pre samo 3godine Sun City je u sivoj fazi bio 1850/m2 dok je kasnije izasao na 2000-2100 a sad se kvadrat prodaje i za 2400eur. A blok takodje. Novogradnja Nova45 je 1800-2000+pdv u zavisnosti od orijentacije stana i to je skoro sve prodato. Tako da cisto sumnjam da ce ovde u bloku 63 kvadrat ici ispod 1800+pdv

Od od 10. do 16. jula 2018. godine bila je javna prezentacija urbanistickog projekta za izgradnju stambeno-poslovnog kompleksa. Sve pristigle primedbe su odbacene i pored peticije gradjana iz blokova.

A to je ovde
file.php


file.php


file.php
 
A da, tu su bile Rad-ove barake... sve jasno, hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh