Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Inace prodajem auto, jer sam uzeo drugi. Taj sto prodajem sam parkirao napolju na parkingu i juce dodje potencijalni kupac. Dok smo pricali odjednom se zacu kratak ali iz sveg glasa povik neke zene. Refleksno se okrecem i vidim da joj je cerka izletela na ulicu. Sva sreca, niko prolazio autom nije u tom trenutku. Da jeste, eto reprize od pre koji dan. I posle kada cujem predloge o dodatnoj vertikalnoj i horizontalnoj signalizaciji i lezecim policajcima smuci mi se. Tamo i da hoces, ne mozes da juris. A zanimljivo da niko ne spominje samoga sebe i vaspitanje svoje dece...tu nikoga ne smes ni da cacnes, svi su bezgresni ali zato vozaci, to je otpad drustva (a btw vozaci su i ti isti roditelji).
 
Inace prodajem auto, jer sam uzeo drugi. Taj sto prodajem sam parkirao napolju na parkingu i juce dodje potencijalni kupac. Dok smo pricali odjednom se zacu kratak ali iz sveg glasa povik neke zene. Refleksno se okrecem i vidim da joj je cerka izletela na ulicu. Sva sreca, niko prolazio autom nije u tom trenutku. Da jeste, eto reprize od pre koji dan. I posle kada cujem predloge o dodatnoj vertikalnoj i horizontalnoj signalizaciji i lezecim policajcima smuci mi se. Tamo i da hoces, ne mozes da juris. A zanimljivo da niko ne spominje samoga sebe i vaspitanje svoje dece...tu nikoga ne smes ni da cacnes, svi su bezgresni ali zato vozaci, to je otpad drustva (a btw vozaci su i ti isti roditelji).
Ja sve cesce cujem sebe kako pricam "Ko sve danas ima decu". Stvarno se debili razmnozavaju.
 
Inace kako stoji naselje sa garazama u investicionom smislu? Posto sam ja komsija koji zivi stanicu niže u jednoj zgradi ali nemam još uvek automobil pa razmisljam i za sebe u budućnosti, ali dok ne kupim automobil mislio sam da kupim garažu dok ne dodje vreme za automobil. Jel ima nekog ko iznajmljuje garažu i po kojoj ceni? Pozdrav
 
Renta se solidan broj, a sto se cene tice u vecini slucajeva se trazi 50e + mesecne rezije za garazno mesto (cca 1000din). E sad po kojoj ceni se to izdaje ne znam, a vrv da postoji dogovor ako je zakup na duzi period ili ako je neko placanje unapred.
Za prodaju takodje postoji odredjeni broj mesta ali su sada cene visestruke. Otprilike 15-20 soma eur.
 
Videcemo da li ce tako biti recimo mesec dana svakodnevnog sankcionisanja. Uglavnom parkinga nema i nece ga ni biti ali to ne znaci da treba se isti uteruju u ulaz.
 
GOHx2mhXcAAI1gv.jpg
 
IMG_4055.jpeg

Ovako sad izgleda saobraćajnica kroz naselje tokom većeg dela dana. Nažalost moralo je da se desi nešto tragično da bi postavili ležeće policajce (izglasano pre 3 godine) i da se neko pozabavi nepropisno parkiranim automobilima.
 
Što se tiče održavanja ovog velikog naselja, malo je jasnije sad da su se pojedinci očigledno zakačili oko kolača sa privatnom firmom koja je do pre par dana održavala naselje. I došli su na ideju da oni otvore firme za upravljanje i čišćenje naselja i da uzimaju ceo kajmak a ne da dele sa nekim drugim. Kod mene u zgradi više od 60% stanara nit glasa nit učestvuje u bilo kakvoj diskusiji, i onda ljudi koji su zauzeli mesta predsednika skupštine stanara, dovoljno je da mali broj ljudi “šarmiraju” i mogu da izglasaju šta god im padne na pamet. Kao što spomenuh njihova firma za upravljanjem naselja postoji svega mesec dana, a firma za održavanje higijene tek 6 meseci. Cena održavanje po novom je kao niža, ali kad se dodaju troškovi profesionalnog upravnika (i ti su se upgrade-ovali), doći će nam na isto. Tako da su to i dalje ozbiline cifre kad se pomnoži sa više od 900 stanova plus poslovni prostori. Ja jedino što mogu da se nadam je da će bar za te velike pare koje svi izdvajamo, da rade svoj posao kako treba. A probleme da rešavaju od komšija, i ne očekujem baš jer i ranije su bili bahati i nekulturni tako da će najverovatnije biti još bahatiji sad kad su postali “pro”.
 
Vrh