Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Pritom zatrpava temu, umesto da pricamo o ozbiljnim stvarima, kao to sto nemamo svoj stan kada je trebalo i sto ga necemo imati jos jedno 2 meseca ako se ceka upotrebna.
 
Bilo bi zanimljivo znati koliko je stanova zaista prodato u G objektu.
Danas su na zvaničnom na sajtu objavili da daju poseban popust za (svih) šest dvostrano orijentisanih dvoiposobnih stanova u prizemlju zgrade G. Cena je 1327€ po kvadratu plus 10% PDV, ali je trik u sledećem... za razliku od stanova na višim etažama (kao moj) koji su 70 kvadrata, ovi imaju po 78 kvadrata, što znači da su one veće terase za 8 kvadrata veće, odnosno oko 1,6 metara dublje, jer je ograda u liniji sa zidom garaža ispod.... Ko pati za velikim terasama, mislim da su one južne relativno dobar izbor, jer su lepo odignute od zemlje i imaju lep pogled na fudbalske terene. Sa druge strane, prozori i terasa koji gledaju na parking su malo bez veze u smislu privatnosti. Inače na potkrovlju je cena bila 1430€, na nižim spratovima i više od toga, tako da popust nije loš.
Nisam prodavac, samo kažem :)
 
Fisico":qh76neey je napisao(la):
Komsije, jedno pitanje, da li znate koliko treba katastaru da izda resenje o upisu hipoteke banke na stan?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Neko zna?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665783#p665783:qa6t7dvz je napisao(la):
Fisico » Sre Okt 02, 2019 2:42 pm[/url]":qa6t7dvz]
Fisico":qa6t7dvz je napisao(la):
Komsije, jedno pitanje, da li znate koliko treba katastaru da izda resenje o upisu hipoteke banke na stan?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Neko zna?

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Pa jedno mesec dana, ako ne strajkuju :gobb:
 
Komšije, da li je neko u materiji, nešto me muči...
Kao što se na slici u prilogu vidi, trotoari unitar naselja (zelena boja) su deo projekta i parternog uređenja i napravljeni su prema projektu... ali ništa nije nacrtano sa spolje strane uz Zadužbinsku ulicu... Da li će tu i ko napraviti trotoar? I može li se nešto učiniti da se pored toga urade i parking mesta? Prošle godine su pred useljenje CDE asfaltirali ulicu, ali ništa više... neverovatno mi je da će se ostaviti onoliki travnjak do samog ivičnjaka, posebno što imamo tolike škole u okolini. Na jednom renderu na sajtu gde se vidi zadnja strana objekta G se vidi i trotoar.
 
Fisico":81r5almv je napisao(la):
Fisico":81r5almv je napisao(la):
Komsije, jedno pitanje, da li znate koliko treba katastaru da izda resenje o upisu hipoteke banke na stan?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Neko zna?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Rok je 5 radnih dana ali se taj rok uvek probije

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
rodoljub.ilic":2hkzct1y je napisao(la):
Komšije, da li je neko u materiji, nešto me muči...
Kao što se na slici u prilogu vidi, trotoari unitar naselja (zelena boja) su deo projekta i parternog uređenja i napravljeni su prema projektu... ali ništa nije nacrtano sa spolje strane uz Zadužbinsku ulicu... Da li će tu i ko napraviti trotoar? I može li se nešto učiniti da se pored toga urade i parking mesta? Prošle godine su pred useljenje CDE asfaltirali ulicu, ali ništa više... neverovatno mi je da će se ostaviti onoliki travnjak do samog ivičnjaka, posebno što imamo tolike škole u okolini. Na jednom renderu na sajtu gde se vidi zadnja strana objekta G se vidi i trotoar.

Ulica je asfaltirana jer su menjali cevi prilikom kacenja c,d,e. Sto se tice trotoara ne verujem. Nama je receno kad smo pitali za trotoar uz sumadijsku da nije u nadleznosti gds-a vec se obraca gradu sa inicijativom za pravljenje i saniranje trotoara.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665791#p665791:3v8ytiab je napisao(la):
lanmibg » Sre Okt 02, 2019 2:03 pm[/url]":3v8ytiab]
rodoljub.ilic":3v8ytiab je napisao(la):
Komšije, da li je neko u materiji, nešto me muči...
Kao što se na slici u prilogu vidi, trotoari unitar naselja (zelena boja) su deo projekta i parternog uređenja i napravljeni su prema projektu... ali ništa nije nacrtano sa spolje strane uz Zadužbinsku ulicu... Da li će tu i ko napraviti trotoar? I može li se nešto učiniti da se pored toga urade i parking mesta? Prošle godine su pred useljenje CDE asfaltirali ulicu, ali ništa više... neverovatno mi je da će se ostaviti onoliki travnjak do samog ivičnjaka, posebno što imamo tolike škole u okolini. Na jednom renderu na sajtu gde se vidi zadnja strana objekta G se vidi i trotoar.

Ulica je asfaltirana jer su menjali cevi prilikom kacenja c,d,e. Sto se tice trotoara ne verujem. Nama je receno kad smo pitali za trotoar uz sumadijsku da nije u nadleznosti gds-a vec se obraca gradu sa inicijativom za pravljenje i saniranje trotoara.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Hm... pa možda se na taj način može rešiti i deo problema sa parkiranjem... hajde kad se uselimo mi u G pa da podnesemo zajedno zahtev, u Zadužbinskoj uz G zgradu pod 90 stepeni ima mesta za bar 60 parking mesta, a uz C ima mesta za bar 20, ako ne pod 90 stepeni, onda paralelno.
 
Inicijativu kako smo obavesteni podnosi profesionalni upravnik, odnosno upravnici stambenih zajednica. No svakako je u planu i mozemo pokusati.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665789#p665789:1h41ge32 je napisao(la):
lanmibg » Sre Okt 02, 2019 3:00 pm[/url]":1h41ge32]
Fisico":1h41ge32 je napisao(la):
Fisico":1h41ge32 je napisao(la):
Komsije, jedno pitanje, da li znate koliko treba katastaru da izda resenje o upisu hipoteke banke na stan?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Neko zna?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Rok je 5 radnih dana ali se taj rok uvek probije

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Meni je receno dve nedelje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665765#p665765:1h3677r5 je napisao(la):
mdj » Sre Okt 02, 2019 1:23 pm[/url]":1h3677r5]Pritom zatrpava temu, umesto da pricamo o ozbiljnim stvarima, kao to sto nemamo svoj stan kada je trebalo i sto ga necemo imati jos jedno 2 meseca ako se ceka upotrebna.

u pravu ste, menjajte investitora :grand: I od sada svi investitori da uvedu klauzulu da uzimaju 5% stana, mene ne dotice jer sam vec kupio :twisted: :p
 
Ja recimo nisam za to da se zeleni travnjaci sa spoljne strane pretvore u parking. Najbolje bi bilo sad sve pretvoriti u beton i parking.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665836#p665836:1p6akwxj je napisao(la):
Fisico » Sre Okt 02, 2019 4:52 pm[/url]":1p6akwxj]Ja recimo nisam za to da se zeleni travnjaci sa spoljne strane pretvore u parking. Najbolje bi bilo sad sve pretvoriti u beton i parking.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Apsolutno se slažem. Neko drvo, cvet ili žbun nije na odmet.
 
I ja sam mislio samo na sredjivanje trotoara, posebno sto nedostaje celom levom stranom kad se skrene iz Cara Dusana u Sumadijsku. O Zaduzbinskoj da ne govorim jer su i ovo malo sto postoji unistili kamioni

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nadam se takodje da nece tu biti parking I glascu protiv,a samo se plasim da taj deo stanari ne pretvore u parking,to mi je odmah palo na pamet,nadam se da ce GDS dobro zastititi taj deo.
Juce kad sam zvao da pitam sta je sa useljenjem ,rekose poslace cirkularni mejl juce ili danas da objasne ljudima,ali nista od toga nije bilo.Kaze cekamo upotrebnu dozvolu,sta joj tesko da ceka,moze 5 godina da ceka,preko mojih ledja I preko mog dzepa ide to cekanje.Sramota I krajne ne profesionalno ponasanje,ali to je izgleda hronicno ponasanje u svim drzavnim istitucijama,pa ni GDS ne odskace od njih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665843#p665843:3vxyhd3i je napisao(la):
lol » Sre Okt 02, 2019 5:18 pm[/url]":3vxyhd3i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665836#p665836:3vxyhd3i je napisao(la):
Fisico » Sre Okt 02, 2019 4:52 pm[/url]":3vxyhd3i]Ja recimo nisam za to da se zeleni travnjaci sa spoljne strane pretvore u parking. Najbolje bi bilo sad sve pretvoriti u beton i parking.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Apsolutno se slažem. Neko drvo, cvet ili žbun nije na odmet.
Ima tu dovoljno prostora i za jedan red parkinga i ostalo za zelenu povrsinu....narocito na zapadnoj strani
I da sve to lepo i uredno izgleda...ovako ce garant biti parkirani automobili na zemljanoj povrsini po sistemu gde ko stigne
 
Koperc":mc5814k0 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665843#p665843 je napisao(la):
lol » Sre Okt 02, 2019 5:18 pm[/url]":mc5814k0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665836#p665836 je napisao(la):
Fisico » Sre Okt 02, 2019 4:52 pm[/url]":mc5814k0]Ja recimo nisam za to da se zeleni travnjaci sa spoljne strane pretvore u parking. Najbolje bi bilo sad sve pretvoriti u beton i parking.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Apsolutno se slažem. Neko drvo, cvet ili žbun nije na odmet.
Ima tu dovoljno prostora i za jedan red parkinga i ostalo za zelenu povrsinu....narocito na zapadnoj strani
I da sve to lepo i uredno izgleda...ovako ce garant biti parkirani automobili na zemljanoj povrsini po sistemu gde ko stigne
Nece ako se postave subici ili zardinjere. Sta da kazem, znam da ce me mnogi osuditi, ali sam protiv bilo kakvog parkinga sa te spoljne strane. Moze trim staza ili biciklisticka ili setaliste, a moze i drvored, ziva ograda, kako god.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pre nego krenemo previše u diskusiju, treba biti svestan da to nije na parceli čiji smo suvlasnici postali kupovinom stanova.... Tako da će se srediti kako neko iz sekretarijata za urbanizam ili kako se to već zove nadležna institucija bude rešio...
Mislim da se moramo složiti da ovako kako je sada ne može da ostane, trotoar nam treba, a da li će uključiti i neko parking mesto, to je već druga stvar...
 
rodoljub.ilic":1ksybl19 je napisao(la):
Pre nego krenemo previše u diskusiju, treba biti svestan da to nije na parceli čiji smo suvlasnici postali kupovinom stanova.... Tako da će se srediti kako neko iz sekretarijata za urbanizam ili kako se to već zove nadležna institucija bude rešio...
Mislim da se moramo složiti da ovako kako je sada ne može da ostane, trotoar nam treba, a da li će uključiti i neko parking mesto, to je već druga stvar...
Apsolutno mi je jasno. Ali ako malo pogledamo kako se sve zelene povrsine na NBG pretvaraju u parkinge i beton, ja to ne bih voleo ZK. NBG je postao uzas. Eventualno ceo Beograd treba da ide pravcem kuda i razvijeni svet, da se razvija sto vise javni prevoz, a da se destimulise upotreba automobila.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Mislim da je po pdr-u planiran parking duz Zaduzbinske ulice. Mislim da je to jedino pametno resenje, ako se blokira taj zeleni deo nekim zardinjerama imacemo jednosmernu ulicu. Kao sto su i manje vise sve okolne ulice, jedna traka je zauzeta parkiranim vozilima. Provozajte se pa cete videti. Takodje, za vreme utakmice u Teleoptiku sve ove zemljane povrsine su prepune kola, kao i deo oko skole itd. Kako ce biti nakon useljenja G i sledecih zgrada ostaje da vidimo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666038#p666038:1myegddf je napisao(la):
mdj » Čet Okt 03, 2019 12:40 pm[/url]":1myegddf]Imamo li neke nove informacije vezane za useljenje?
jučerašnji info: ništa pre kraja sledeće sedmice....znači pre ona tamo od 14tog :x
 
Pa da, to je to, presli smo sa prve polovine oktobra na drugu, bas me zanima dokle ce da prolongiraju, bez imalo blama.
 
Kazu da postoje ljudi koji su u Stepi tuzili za probijanje roka po ugovoru i dobijali tuzbe. Tako kaze legenda.
 
Vrh