Šta je novo?

Stadion/ trzni centar - FK „Voždovac“

Homer Jay":17935exe je napisao(la):
Ono što je zanimljivo je i da globalna HR agencija "Adecco" traži radnike za H&M u Srbiji i da se konkursi završavaju ove nedelje. Deluje malo preuranjeno ako prvu radnju otvaraju tek na jesen, zar ne?

Mozes li da das link sajta gde se prijavljuje :) Nije bitno ako je isteklo..
I kako da znamo kada ce biti konkurs za ostale radnje...
 
SlobodniZidar":sz5fhp6d je napisao(la):
Е сад и ти се чудиш какав ће бити резултат, па није такмичарска утакмица него пријатељска где ће ко зна који тим Шалкеа (или ко зна ког другог клуба) доћи.

Ако буде добар семафор ето биоскопа на отвореном 8)


Joooj, ako dodje Salke, upiskicu se od srece :D
 
Jedva cekam da se sve ovo zavrsi. Da li se zna kada je svecano otvaranje? Hoce li biti onih popusta kada se otvaraju trzni centri, da znam da spremim novac, trebace mi nesto od sporstke garderobe? :D
 
Ја једва чекам да видим на шта ће то све да личи кад се заврши, од оних црвено наранџастих панела, преко саобраћаја, до стадиона горе...
 
Bice to super, jedva cekam, konacno i u Jerkovicu nesto dobro da se napravi. Hajd samo da neko ubaci neku novu sliku :D
 
Bilo bi odlicno kada bi neko uspeo da slika unutrasnjost centra sada kada su radovi skoro pri kraju. Konacno cu imati trzni centar na 10 minuta od kuce i necu morati da idem na drugi kraj grada da bi isao u kupovinu.
 
хехе, иста прича :) још да има и биоскоп па да ме Ушће и ДЦ не виде уопште
 
Pa koliko vidim mi iz ovog dela graa cemo i dalje morati ici u grad u bioskop ili u usce i delta city
 
JohnyBgood":2pev05oe je napisao(la):
Stara dobra vremena kad se u bioskop islo u grad.

некада их је и било. данас само Таквуд (у који нисам крочио 5 година) и Дом Синдиката (три године)
 
BEjah u domu sindikata,projekcija pre neki dan u 19h.Bilo nas je ukupno 5 ljudi u bioskopu,u velikoj sali.

Inace,Slobodni zidar,davaj nove slike,vidis da zudimo za njima! :)
 
Danas sam setao pored stadiona ali nisam mogao da slikam, padao mrak a nesto se namrcilo nebo bilo :) Napredak u odnosu na pre 2 nedelje je vidljiv, ali radnik iz obezbedjenja mi kaze da ce do 15. marta Roda i Mc biti sigurno spremni, ali nije nesto uveren da ce jos mnogo radnji biti otvoreno 15og. Malo mi to cudno deluje, ali ajde da sacekamo jos mesec dana pa i da se uverimo. Ipak znam da se tu najveci deo posla (sto se tice samih radnji) odradi poslednje 2 ned pre otvaranja...
 
Nije mi jasno to kukanje na bioskope u tržnim centrima. Bolje da ih ima nego da ih nema. Uostalom, postojeći multipleksi su opremljeni vrhunskom tehnologijom, vrlo su komforni, imaju sjajan raspored sedišta i zaista pružaju maksimalni bioskopski užitak.

Naravno da to ima i loših strana - npr. probijanje kroz hodnike šoping centara da bi se stiglo do bioskopskih blagajni ili česta jednoličnost repertoara gde dominiraju besmislene plitke limunade, glupave akcije ili još gluplji 3D spektakli gde osim specijalnih efekata nema bog zna šta da se vidi. Ali sveukupno, nikada, ali baš nikada neću reći da mi je žao što je otvorena ijedna nova bioskopska sala u Beogradu, pa makar ona bila i u najfensijem tržnom centru.

Žao mi je što na Voždovcu neće biti bioskopa jer mislim da građani Beograda zaslužuju još sala.

I čisto da ne bude zabune, žao mi je i bioskopa Beograd filma. Teško da su svi mogli biti spaseni, ali uveren sam da je, uz adekvetnu investiciju, bilo moguće da bar nekoliko najboljih bioskopa u centru opstane. No, to je sad za neku drugu temu...
 
I sta mislite kada ocekujemo prezentaciju trznog centra ? Kada cemo konacno znati raspored lokala tj. ponudu trznog centra ? Otvaranje je za oko mesec dana, cudno je sto sve to drze u tajnosti. Koliko se secam plan spratova sa lokalima za deltu i usce se znalo dosta ranije.
 
па да буде веће изненађење :) и да више људи дође на отварање :)
 
Otvaranje je 28og marta, cetvrtak :) 99%



Viva Vozdovac":3ldx4995 je napisao(la):
Jedva cekam da se sve ovo zavrsi. Da li se zna kada je svecano otvaranje? Hoce li biti onih popusta kada se otvaraju trzni centri, da znam da spremim novac, trebace mi nesto od sporstke garderobe? :D

Joj i ja se nadam :) Ali bzvze sto nece biti adidas :(
Mada, ko zna :D
 
14.02.2013 Beograd
Jedini tržni centar sa stadionom na krovu (VIDEO)

255x160_31854-e_finallle.jpg


Beograd će uskoro dobiti još jedan veliki tržni centar, ali ovaj će se bitno razlikovati od postojećih. Smešten je na Voždovcu, na krovu će da ima fudbalski stadion i po sadržaju i udobnosti biće pravi komšijski šoping centar.

Edit Ilmajer, direktorka kompanije Kramer, Wagner & Ilmaier u Srbiji, kaže za Novi magazin da je prednost lokacije novog tržnog centra na Voždovcu to što se okolo nalazi veliko stambeno naselje.

"Ne želimo da budemo samo jedan odličan šoping centar, već pre svega prijatno komšijsko mesto gde će ljudi i porodice koji nam dolaze osetiti da mi zaista volimo posao koji radimo i činimo sve da zavole da dolaze i uživaju u svom šoping centru. Ne samo zbog kupovine, već kako u Austriji kažemo, šoping centar treba da nam je treće mesto. Naime, posao nam je prvo mesto, kuća nam je drugo a treće je naše slobodno vreme. Želimo da svoje slobodno vreme kvalitetno provodite uživajući u sadržajima koje vam naš šoping centar pruža", rekla je Edit Ilmajer.

Naša sagovornica je istakla da u ovom tržnom centru neće biti bioskopa, ali da će postojati fitnes i spa centar i još dosta zabavnih sadržaja. Stadion na krovu će da izdvaja ovaj tržni centar od ostalih, a Edit Ilmajer navodi da je on sagrađen po najvišim EEFA standardima.

Projekat vredan nekoliko desetina miliona evra očekuje se da bude otvoren na proleće i da će kupci u njemu imati prilike da uživaju u nesvakidašnjim sadržajima, ali i probranim robnim markama.

Izvor: Novi magazin
 
Na ovom renderu koji je postavio Homer jasno se vidi da projektant prvobitno nije planirao vertikalne stubove koji drže krov i koji zaklanjaju vidik dobrom delu gledalaca. Očigledno je do izmene došlo kasnije, na zahtev izvođača, statičara ili finansijske službe.
 
sizif":3olbua9x je napisao(la):
Na ovom renderu koji je postavio Homer jasno se vidi da projektant prvobitno nije planirao vertikalne stubove koji drže krov i koji zaklanjaju vidik dobrom delu gledalaca. Očigledno je do izmene došlo kasnije, na zahtev izvođača, statičara ili finansijske službe.

na zalost, ali verujem da ih nisu bzvz pravili.
 
До измене пројекта је дошло на захтев инвеститора који је првобитно планирао терен мањих димензија од стандардних 105х68м. Но,испунивши тај стандард направили су себи низ других проблема.Трибине су далеко испод минималног прописног одстојања од аут линије а цела поента сваког стадиона је да гледаоци могу неометано да гледају фудбал што овај не испуњава. Све те проблеме су могли да избегну да нису ишли на капацитет од 5.000 седећих места од којих су сада бар 3.000 неупотребљиви са аспекта прегледности целог терена.
 
Све су индиције да је тај терен увек био ту само да би се навијачима и јавности замазале очи и да се не постави питање присвајања земљишта а о дозволама за градњу да не говорим. Да је нови стадион био приоритет цео пројекат, дакле мол, би се прилагођавао томе шта треба да буде на крову. Овако се терен прилагођавао томе да се за што мање пара изгради шопинг мол који ће навијачи и јавност да "прогутају".

Мени је лично драго да град и клуб добију репрезентативан терен. А ни против мола немам Бог зна каквих замерки, осим тога што ће саобраћај у околним уличицама можда постати проблем. Али ми боде очи прављење народа лудим по систему "шта вам смета пар стубића" а највише то како се директор једног нижеразредног клуба претвара у мулти-милионера и сувласника једног огромног мола. О политичарима који су то све омогућили и при томе се сигурно омастили да не говорим.
 
Министарство на челу са помахниталим ортопедом је одговорно за кршење низа прописа и закона у вези са овим пројектом, те није никаква тајна у питању "ко се уградио". Врло је јасно ко се уградио. Питање је зашто се та екипа не хапси.
 
Verovatno zato što na sudu ne važi argument "STF-u je jasno ko se ugradio". Postoje i neki prevaziđeni pravni principi, poput zahteva za materijalnim dokazima.
 
Vrh