Šta je novo?

Stadion/ trzni centar - FK „Voždovac“

извињавам се за дигресију:

кад смо код биоскопа, био сам у биоскопу "Фонтана", топла препорука.
 
Sinoc smo tuda prosli kolima i objekat izgleda ogromno! Hvala na svim fotkama do sada ali nisam ni skapirao dimenzije dok nisam video uzivo.

Samo nisam siguran da li ce stici do oktobra da sve zavrse, cini mi se da ima tu dosta finog posla.
 
Probali smo da udjemo na stadion, ali nam ne dadose pa Vam ne dajem neke posebne nove detalje Voždovog stadiona... videcemo ovih dana da sredimo da se ispentramo gore... U svakom slucaju, stadion je grande i sigurno ce postati simbol ovog dela naseg belog grada... vidi se sa mnogo lokacija po gradu... odlicno... ako zanemarimo te gusto postavljene stubove...

evo malo detalja...

img20120804132252.jpg


img20120804132520.jpg


img20120804132527.jpg


img20120804132705.jpg


img20120804132726.jpg


img20120804132915.jpg


img20120804133040.jpg


img20120804133312.jpg
 
Kad li ce se znati preliminarni spisak lokala ? Jel i dalje ostaje da je otvaranje krajem oktobra, pocetkom novembra ?
 
Ja sam nedavno cuo da se sada pominje mart kao rok za zavrsetak,mada ovo je neproverena informacija,mislim da je neko tako cuo od ovih majstora sto rade na objektu.Sto se tice lokala,za njih znam da su svi vec prodati (ili izdati,ne znam sta je u pitanju),ali nemam pojma gde i da li moze da se vidi spisak.
 
Ovaj objekat je preveliki - baš štrči i uništava panoramu ovog kraja sa autoputa. Nadam se da će barem prihvatljivo da izgleda kada se završi.
 
Све зависи како гледаш. Нисам дуго пролазио тим делом аутопута, али гледано са Вождовачког кружног пута или из Кумодрашке мени стадион изгледа као да доминира панорамом, пре него да штрчи. Поглед на панораму по мени много више квари нелегална градња и брутално надзиђивање. А и ипак је то фудбалски стадион, па још на крову. Терен мора да буде одређених димензија, и стадион не може бити мањи, све и да су хтели да буде :)
 
Negde sam pročitao da su na SOS kanalu rekli da će FK Voždovac prvih pet kola igrati na stadionu BASK-a, pa potom prelaze na novi stadion. Peto kolo Prve lige Srbije je već 8. i 9. septembra, tako da se to verovatno odnosi na prvih pet kola u kojima je Voždovac domaćin. Šesti put će kao domaćini igrati u 10. kolu PLS-a, 13. oktobra, protiv Inđije. To deluje kao realan rok za završetak radova.
 
Fino fino cuh nezvanicno da je dugo izvikivani brend HM zakupio lokal u ovom tc na dva nivoa :)
 
Дедињац":2h581pv3 je napisao(la):
Све зависи како гледаш. Нисам дуго пролазио тим делом аутопута, али гледано са Вождовачког кружног пута или из Кумодрашке мени стадион изгледа као да доминира панорамом, пре него да штрчи. Поглед на панораму по мени много више квари нелегална градња и брутално надзиђивање. А и ипак је то фудбалски стадион, па још на крову. Терен мора да буде одређених димензија, и стадион не може бити мањи, све и да су хтели да буде :)

Osnovica objeka dobrano prevazilazi dimenzije samog terena i tribina na krovu, tako da je ovo mnogo vise ogroman soping mol sa usput stadionom na krovu nego stadion ispod koga je sagradjen mol. No dobro, ni meni to nesto ne strci u panorami, zaista vise dominira, a u tom kraju to nije lose jer stvarno ima puno svakakve gradnje.

No to opet ne delegitimise pitanja kako se direktorcic jednog drugorazrednog lokalnog kluba pretvara u multi-milionera i suvlasnika mola i kako su izdate sve dozvole mimo urbanistickog plana. Ta pitanja stoje, i ako Bog da, valjda ce se jednog dana i postaviti. Jos ostaje da vidimo na sta ce da lici saobracaj kad to sve krene sa radom i to je to.
 
Jeli se zna datuk kad je zakazano otvaranje toga cuda :)
 
I da li se zna bar neki deo zakupaca ovog trznog centra.

Znam da se pominje mercator kao zakupac hipermarketa, i price su da ce biti i H&M koji koliko sam cuo spaja bisve lokale esprita i sport impulsa u delta city-u.
 
Supermarket će sigurno biti "Mercator", taj ugovor je odavno potpisan. Za ostalo se ne zna ništa zvanično, osim što se po novinama provlači H&M (koji verovatno sada cilja lokale u svim tržnim centrima u Beogradu).

Iz nekog razloga tržni centri vole da kriju spisak zakupaca do samog otvaranja objekta. Mada, lično bih voleo samo da znam koje sadržaje ima ovaj objekat - konkretno ima li bioskopa ili ne? :)

Bojane, jedno pitanjce u vezi sa Delta cityjem - je l' se i Esprit iselio iz tog lokala na ulazu?
 
bojan87":12zfincd je napisao(la):
I da li se zna bar neki deo zakupaca ovog trznog centra.

Znam da se pominje mercator kao zakupac hipermarketa, i price su da ce biti i H&M koji koliko sam cuo spaja bisve lokale esprita i sport impulsa u delta city-u.


Nazalost u te lokale ce se useliti C&A a ne H&M. H&M tek sledece godine,prekomponovace jos neke lokale za njih sigurno.
 
@homer jay

Jeste i Esprit i sport impuls su se iselili iz lokala. Na mestu bivseg deksika sada se adaptira lokal za esprit.
 
Hvala za info :) C&A će onda da dobije veoma, veoma dobar prostor u "Delti". Gledam nešto mapu tržnog centra i uopšte ne mogu da skontam kako će i gde uglaviti H&M kada za to dođe vreme.

Tržni centar u okviru stadiona Voždovca bi trebalo da bude otvoren tokom jeseni, ali nešto mi deluje malo verovatno da će Šveđani tom prilikom debitovati na srpskom tržištu :/ Bilo kako bilo, nadam se da završetak ovog objekta ne zavisi od strategija i kombinacija H&M-a (iako se kod ovog projekta prvenstveno radujem novom stadionu, pa zatim mogućnosti otvaranja novog bioskopa u gradu i na kraju eventualnom dolasku jeftinih "švedskih" krpa u naš grad. Sve ostalo mi je potpuno svejedno) :D
 
Нисам ја био, а ови што су били нису дигитализовани, видећу скокнем данас сутра.
 
Vrh