Šta je novo?

Srbija - zlatna strana medalje


Naklon do zemlje
 
Dobro je da su mnogi ljudi progledali.
Ne treba nam EU.

Да ли подржавате улазак Србије у ЕУ?вредности у процентима
да, у потпуности20.7
више да, него не18.5
више не, него да25.2
не подржавам уопште25.9
немам став / без одговора9.7
Укупно100,0
 
Da li podržavate da MC_ uzme jedan aranžman od 10 dana na Bahamima i odmori se od foruma i svakodnevnog života?

Baš me zanima kakvi bi bili rezultati ankete. 🙂

Svi bi te podržali, al džabe anketa ako nemaš para za tako skupo letovanje...

2 godine ne otvaramo ni 1 poglavlje, put ka EU je stao, sad imaš za koga da glasaš na sledećim izborima da tako i ostane.
 
Ako svako od nas prilozi po 10 eur, MC bi otputovao na Koh Samui i bog da ga vidi. Samo pitanje jel bi se odmorio il bi ga spopao neki ladyboy koji bolje izgleda od Karleuse i Cece zajedno. :)
 
Hehehe... ko o čemu, centarfor o nekim pederlucima 😄

Trudim se da izvučem teme na nešto normalno, što će nas kulturno sve uzdizati, al ne vredi 😊
 
Dobro je da su mnogi ljudi progledali.
Ne treba nam EU.

Да ли подржавате улазак Србије у ЕУ?вредности у процентима
да, у потпуности20.7
више да, него не18.5
више не, него да25.2
не подржавам уопште25.9
немам став / без одговора9.7
Укупно100,0
Srećom je Srbija dovoljno ekonomski jaka, plate su solidne, a cene nisu previsoke, pa joj članstvo u EU ne treba. Mafija u Srbiji ne postoji, poštuju se zakoni, korupcija je zanemarljiva, a protekcije se koriste samo u izuzetnim prilikama i nisu pravilo. Mediji sa nacinalnom frekvencijom su veoma korektni i nisu pristrasni. Ulaskom u EU, sva ta stabilnost bi pala u vodu.
 
Srećom je Srbija dovoljno ekonomski jaka, plate su solidne, a cene nisu previsoke, pa joj članstvo u EU ne treba. Mafija u Srbiji ne postoji, poštuju se zakoni, korupcija je zanemarljiva, a protekcije se koriste samo u izuzetnim prilikama i nisu pravilo. Mediji sa nacinalnom frekvencijom su veoma korektni i nisu pristrasni. Ulaskom u EU, sva ta stabilnost bi pala u vodu.
EU nam nece pomoci ako sami sebi ne pomognemo.
Clanstvo u EU nema nikakve veze sa smanjenjem korupcije.
 
Ja sam evroskeptik kao MC, jer ne volim sto se EU pretvara u totalitarnu orvelovsku zajednicu, gde delegirani briselski politicari za koje niko glasao upravljaju sudbinom citavih drzava i ucenjuju ih i prete kaznama ako se ne povinuju njihovim zahtevima, koji cesto zadiru u licne slobode pojedinca sto bi trebalo da bude davno zaboravljena stvar u 21.veku. Da ne spominjemo neke propise vezane za GMO, Zelenu agendu i proizvodnju i prodaju hrane koje cesto i nisu dovoljno istrazene i utemeljene u nauci.

Ali to je salonska prica iz savrsenog sveta, u realnosti zivimo u kriminalnoj poludiktaturi sa predsednikom koji nije koherentan i stabilan ni po svojim boljim danima, zakoni slabo funcionisu i privreda ne moze bez EU trzista i njihovih investicija i novih tehnologija. Tako da sam tim EU integracije do samog momenta ulaska. Kada cu da glasam protiv EU. Ali bar da sredimo zemlju do tog trenutka ako Bog da.
 
mislim da bi
Ja sam evroskeptik kao MC, jer ne volim sto se EU pretvara u totalitarnu orvelovsku zajednicu, gde delegirani briselski politicari za koje niko glasao upravljaju sudbinom citavih drzava i ucenjuju ih i prete kaznama ako se ne povinuju njihovim zahtevima, koji cesto zadiru u licne slobode pojedinca sto bi trebalo da bude davno zaboravljena stvar u 21.veku. Da ne spominjemo neke propise vezane za GMO, Zelenu agendu i proizvodnju i prodaju hrane koje cesto i nisu dovoljno istrazene i utemeljene u nauci.

Ali to je salonska prica iz savrsenog sveta, u realnosti zivimo u kriminalnoj poludiktaturi sa predsednikom koji nije koherentan i stabilan ni po svojim boljim danima, zakoni slabo funcionisu i privreda ne moze bez EU trzista i njihovih investicija i novih tehnologija. Tako da sam tim EU integracije do samog momenta ulaska. Kada cu da glasam protiv EU. Ali bar da sredimo zemlju do tog trenutka ako Bog da.
mislim da je situacija kod nas toliko alarmantna da treba poceti sa sredjivanjem zemlje odmah.
Hulja je uspeo do sada sasvim lepo da podmicuje razne ambasadore, evrokomesare itd.
Po zakonu logicke indukcije moze se zakluciti da bi se takva praksa nastavila.
EU je pre svega zabrinuta za slucaj kradje svoog novca, ali ako se dobri ljudi dogovore, ne verujem da ce biti razloga za promenu dosadasnje prakse

S druge strane reforme pravosudja koje je ovde inicirala i na silu sprovela bas EU nisu ni malo uticale na smanjenje korupcije koja je veca nego ikada.
Ja razumem stav gospodina @Bender Rodriguez -a. Mi mozemo da se nadamo da ce za 15-20 godina usled evroitegracija doci do neke postepene popravke stanja.
Medjutim, da li zelimo toliko da cekamo?
Korupcija koju sada imamo, posle 20 godina evrofanatizma, nije se smanjila, gora je nego ikada kad su u pitanju ukradeni iznosi.
Jasno dolazimo do zakljucka da je upravo nase priblizavanje EU uzrok korupcije, delom bas zbog toga sto ocekujemo da neko drugi resi nas problem.
 
Poslednja izmena:
mislim da bi

mislim da je situacija kod nas toliko alarmantna da treba poceti sa sredjivanjem zemlje odmah.
Hulja je uspeo do sada sasvim lepo da podmicuje razne ambasadore, evrokomesare itd.
Po zakonu logicke indukcije moze se zakluciti da bi se takva praksa nastavila.
EU je pre svega zabrinuta za slucaj kradje svoog novca, ali ako se dobri ljudi dogovore, ne verujem da ce biti razloga za promenu dosadasnje prakse

S druge strane reforme pravosudja koje je ovde inicirala i na silu sprovela bas EU nisu ni malo uticale na smanjenje korupcije koja je veca nego ikada.
Ali nemamo alternativu, ako uradimo sve sami bice losije nego po Eu direktivama, a ruski i kineski model da ni ne spominjemo...
 
Ali nemamo alternativu, ako uradimo sve sami bice losije nego po Eu direktivama, a ruski i kineski model da ni ne spominjemo...

Zasto? Mi imamo zakone koje bi mogli da sprovodimo.
1. Npr, svi znamo za semu da se prilikom istraga u tuzilastvu prave namerne greske u proceduri, da bi presude kasnije bile oborene.
Ako bi tuzioca zbog cije greske neki kriminalac bude oslobodjen po pravilu otpustali, ne bi bilo greski.

2. Jednostavnom primenom postojeceg zakona i propisa, mogla bi se sutra sprovesti zabrana prodaje vlaznog lignita privatnim licima sto je najveci uzrok zagadnjenja.

Ali, zelimo li mi manje kriminala i korupcije?
 
Ja sam evroskeptik kao MC, jer ne volim sto se EU pretvara u totalitarnu orvelovsku zajednicu, gde delegirani briselski politicari za koje niko glasao upravljaju sudbinom citavih drzava i ucenjuju ih i prete kaznama ako se ne povinuju njihovim zahtevima, koji cesto zadiru u licne slobode pojedinca sto bi trebalo da bude davno zaboravljena stvar u 21.veku. Da ne spominjemo neke propise vezane za GMO, Zelenu agendu i proizvodnju i prodaju hrane koje cesto i nisu dovoljno istrazene i utemeljene u nauci.

Ali to je salonska prica iz savrsenog sveta, u realnosti zivimo u kriminalnoj poludiktaturi sa predsednikom koji nije koherentan i stabilan ni po svojim boljim danima, zakoni slabo funcionisu i privreda ne moze bez EU trzista i njihovih investicija i novih tehnologija. Tako da sam tim EU integracije do samog momenta ulaska. Kada cu da glasam protiv EU. Ali bar da sredimo zemlju do tog trenutka ako Bog da.

По свему судећи ни Француска ни Немачка нису толико вољне да прихватају нове чланице, сви њихови планови "Европе у више брзина" се своде на грађење соларног система земаља око Брисела где би "тоталитарна орвеловска заједница" била само за земље које инсистирају да буду чланице ужег клуба (као Хрватска). Нама је и више него довољно да се интегришемо на нивоу ЕФТЕ и имамо однос са њима као Швајцарска и Норвешка.

Али то се неће десити пре него што се сами средимо нити ће они "да нас среде", то је добро за нас само у контексту сигурности и већег животног стандарда али може да дође као резултат цивилизацијског напретка а не као његов узрок
 
Ova donja redcenica pokazuje nam da slobodu medija i demokratiju vise ne mozemo vise da trazimo na Zapadu.

"Блинкен затражио од Катара да Ал Џазира ублажи реторику о рату у Гази"

Ne mozemo ni na istoku, znam.
 
Vrh