Šta je novo?

Srbija ekonomski tigar?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555350#p555350:2kfw91hl je napisao(la):
boca-ica » 28 Jul 2018 06:26 pm[/url]":2kfw91hl]Iza svakog ,,tigra,, stoji velika samostalna energetska moć
nisam upoznat da je kod nas išta značajnije uradjeno, niti se radi , na ozbiljnijem povećanju samostalne energetske moći
osim nekih planova koj su još uvek samo na papiru bez jasno definisanog roka - propaganda

Hydro power. (Najjeftinija struja u Evropi).
 
A kinezi gume bor nista vradovicu ne pominjes ccc....
 
I Hitler i Gering su na vrhucu svog ludilia počeli da veruju Gebelsovoj propagandi....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562386#p562386:356yeot1 je napisao(la):
vradovic » Yesterday, 23:53[/url]":356yeot1]WOW
https://www.srbijadanas.com/biz/vesti/d ... 2018-08-26

Ekonomska sila.
Pa naravno kada ima odakle i da se iskopa.

Gold_Distribution_Map_624x624.jpg
 
Cisto informativno lika mozete smatrati botom, posto je srbijadanas sajt SNS-a na kom sami pisu vesti. Pozdrav za sve.
 
Ovo je ekonomska tema molim Vas da se drzimo ekonomskog prosperiteta Srbije.

Ja stvarno nisam znao da li je Srbijadanas od ovog ili onog i ako je potrebno izostavicu njih sa spiska linkova posto je totalno nebitno.
 
Na tviteru kažu da nismo loši ni kao tigar i u uvozu po zvaničnim podacima :lol: :lool: :lol:
Jel ovo istina ?
 
^Toliko IDEA prodavnica, a ispada da ne prodaju nista iz Hrvatske ovde. Koliko mi proizvodnju ovoga imamo?
 
Samo Srbija izvozi sirovine svi drugi se trude da izvoze obradjene proizvode i zbog toga nema Hrvata. To oni od nas uvoze. A najjaci je podatak da npr u Drnisu gradu prsuta kako se reklamiraju, nema ni jedne jedine svinje. Nego uvoze meso iz HU, tamo naprave po receptu i onda izvoze skupo... A mi, kontam u tom lancu bi se mozda snasli da prodamo hranu za svinje xD I to je pitanje, mozda seme ili djubrivo xD
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562608#p562608:3d1ijd4p je napisao(la):
vradovic » Pon Avg 27, 2018 9:14 pm[/url]":3d1ijd4p]Ovo je ekonomska tema molim Vas da se drzimo ekonomskog prosperiteta Srbije.

Ja stvarno nisam znao da li je Srbijadanas od ovog ili onog i ako je potrebno izostavicu njih sa spiska linkova posto je totalno nebitno.
Onda izvini. Ne znam koja je fora ali tim sajtom sami sebe pokopavaju. Nesto pokusavaju da urade sa komercijalnom bankom, da joj smanje reputaciju ili da je uniste. Vrlo interesantno za posmatrati, jer je prosto nerealno koliko se na tom sajtu vrti vest u vezi te banke u losem kontekstu. Tipa otvoris 1 vest i onda ima 20 povezanih vesti na istu temu. Te vesti dele preko fb clanovi i onda fakticki time imaju free fb feed. Ako je deo nekog dogovora sa Amerima vezan za Kosovo onda ok, tipa da ce oni preuzeti pa komercijalnoj spustaju reputaciju i cenu... Ako se unistava samo zbog neke tamo opozicije onda je to strasno.
 
Mislim da je svima koji zive u Srb jako tesko da sagledaju realnu sliku i situaciju zbog svakodnevnih izmisljenih naslova u razno-raznim novinama. Treba nam nekog bistrog uma koji gleda samo finansijske podatke.

Podaci ne lazu i kazu ekonomija ima takav trend da ce za 5-7 godina ovim trendom Srbija stici na nivo Austrije.


Evo jos jedan tekst.
https://emerging-europe.com/intelligenc ... -the-fore/
Naravno ovakvi tekstovi nikoga ne zanimaju ali da je nesto tendeciozno "POKRALI POSTANSKU" onda bi bilo i te kako veliko interesovanje. Posto ovakvi tekstovi ne mame citaoce niko ih ni ne pise.


Neverovatno kako jak uzlazni trend imamo.
 
To je slika koju pokusavaju da stvore a da li je realno videcemo. Taj IT sektor je ok samo zato sto nisu menjali zakone i pokusali oteti od nas nista vise nego sto otimaju (36000 mesecno na poreze). Budu li stvarno uveli bilo kakve promene po tom pitanju u smislu napravili nam vece troskove, svi koji sada placamo tih 36k ce preci u sivu zonu pa ce drzava imati 0. Isto tako ako uvedu i to da ne mozemo imati jednog klijenta... Sta drzavu briga za to da li neko naplacuje nesto od jedne firme ili 5?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562713#p562713:1zv3wund je napisao(la):
Dalmatinac » 28 Aug 2018 05:53 am[/url]":1zv3wund]To je slika koju pokusavaju da stvore a da li je realno videcemo. Taj IT sektor je ok samo zato sto nisu menjali zakone i pokusali oteti od nas nista vise nego sto otimaju (36000 mesecno na poreze). Budu li stvarno uveli bilo kakve promene po tom pitanju u smislu napravili nam vece troskove, svi koji sada placamo tih 36k ce preci u sivu zonu pa ce drzava imati 0. Isto tako ako uvedu i to da ne mozemo imati jednog klijenta... Sta drzavu briga za to da li neko naplacuje nesto od jedne firme ili 5?

Iskreno mislim da jedina promena koja se razmatra je smanjenje poreza na doprinose ali i restriktivnija kontrola onih koji ne placaju.
 
Cekaj bre kako misle da ti odrede broj klijenata na minimalo 5 pa to je protivo svoj logici
 
Ne misle ograniciti konkretno na 5 ali ne moze samo 1 klijent. Nemam pojma koja je logika.
 
Sta njih briga koliko cu ja imati klijenata dok sve izmirujem prema drzavi bezobrazluk
 
Stvar je u tome sto mnogo firmi "zaposljava" programere kroz pausalne agencije. Dakle, umesto da zaposlis ljude, svako od njih pojedinacno otvori svoju agenciju koja ima pravo na pausalno oporezivanje, koje je u proseku 25-35K dinara. Kako su programerske plate recimo 1500 do 3500 evra (ima i vecih i manjih, mislim da vecina upada ovde), racunaj koliko se "ustedi" na porezu.

Ideja sa brojem klijenata je da ako neko ima samo jednog klijenta, to (verovatno) znaci da je u pitanju ova sema, a ne pravi freelancer koji radi po projektima na raznim stranama.
 
Pa opet nista nece uraditi vec ce se ljudu udruziti praviti fiktivne ugovore klijente placanja itd
Jer bi drzava jos malo da zahvati
A na drugim mjestima sve suplje se rasipa ...
 
Sa fiktivnim ugovorima i slicnim stvarima si usao u aktivno izbegavanje poreza i krsenje zakona. Ovo sada je ipak potpuno legalno.

Edit: Uzgred, po gradu se prica da pravi motiv potezanja ovog pitanja nije potekao od zelje drzave da malo vise zahvati, vec od nekih "bitnih ljudi" iz IT firmi koje svoje programere placaju skorz "na belo", a kojima nikako ne odgovara to sto im ljudi odlaze da rade kroz agencije za vece cifre (ono sto bi otislo na porez, ode njima u dzep, ili bar deo).
 
Izbjegavanje poreza i krsenje samo ako se to dokaze a to u srb ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh