Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Prošlog proleća je tvrdio da je tada "Beogradski minimalac" iznosio 60.000.

Pa reko šta sad kažu, jel dostigao 90.000...
 
Trebalo bi raditi i na prevenciji femicida tako što bi se žene od malih nogu učile da nije ni dobro ni cool stupati u veze sa nasilnicima, pijandurama i sličnim likovima...
Desava se upravo suprotno, takvi se kroz medije i društvo nameću kao do jaja likovi pa se ženke lože da budu "žene fudbalera" ili "šefice podzemlja" sa istima,
međutim to ode predaleko i žene sa takvima stupaju u zajednicu (bez obzira na nasilništvo i alkoholizam) pa na kraju dođu do toga da nemaju kud,
dakle najvažnije je izbiti im iz glave da je super biti sa takvim ludacima jer oni to ne postaju preko noći
 
A ti si relevantan ko Nelečeni Vučić. 😄

Svakako ne padam tako nisko da pišem da je neko rekao 90 hiljada, kad je rekao 60 hiljada, samo zato da ne bi ispao glup. Rekao sam ti tad, kažem ti i sad, u Beogradu za dan možeš da nađeš posao da bar za 60 hiljada radiš, i da mi je iskreno žao ljudi ako rade za manje.

To što ideš za mnom i ponavljaš kao papagaj neke stvari neće ti pojačati argumente, eventualno možda skupiš par genijalaca autohtonih na određenim temama, i to je to. Ne odgovaram zato što smaraš, a ne zato što nemam šta da odgovorim.
 
Pa nisu svi fudbaleri i sefovi podzemlja.
Figurativno sam rekao jer valjda postoje neki takvi stihovi ili se tako kaze...

Suština je bahat, nasilan lik sklon alkoholozmu i pravljenju sranja
- tj kompleeksas koji svoje unutrasnje mentalne disbalanse leči maltretiranjem fizicki slabijih (na primer žena),
a veliki procenat nasih zena bas sa takvima dobrovoljno stupa u zajednicu i posle nekog vremena krece pakao pa ako nema roditelhe koji bi je prihvatili ili dobru svoju zaradu (na institucije sistema necu ni trositi reci) onda je izlaz jako tezak...
 
Svakako ne padam tako nisko da pišem da je neko rekao 90 hiljada, kad je rekao 60 hiljada, samo zato da ne bi ispao glup. Rekao sam ti tad, kažem ti i sad, u Beogradu za dan možeš da nađeš posao da bar za 60 hiljada radiš, i da mi je iskreno žao ljudi ako rade za manje.

To što ideš za mnom i ponavljaš kao papagaj neke stvari neće ti pojačati argumente, eventualno možda skupiš par genijalaca autohtonih na određenim temama, i to je to. Ne odgovaram zato što smaraš, a ne zato što nemam šta da odgovorim.
Zanimljivo, ne kažem da jesi ili nisi bio u pravu za 60k prošle godine ali zanimljivo kako si siguran da svako može da nadje posao za minimum 60k (ove godine možda, prošle malo redje) i žao te je ljudi ako rade za manje ali si isto tako siguran da žene nemaju kud i da nisu krive što su sa nasilnicima i da te nije žao muškaraca jer ih je manje ubijenih od strane žena.

Pričate o nekom femicidu, a igor (u početku sam mislio da je sarkastičan sa svojim femicidom) postavlja neke linkove gde je čovek iz ljubavi ubio partnerku pa ne znam da li je femicid ili ljubavcid. Šta ako gej ubije geja da li je to homofobija?
 
Jedna stvar je šta ja napišem a druga šta ti želiš da zaključiš, i ja ti tu ne mogu pomoći. Pišeš svakojake nebuloze želeći da relativizuješ stvari ili ispadneš pametan, al nikako ti ne ide od ruke. Čuj, šta ako gej ubije geja, ništa ode kod Vulina da dobije orden. Takvo ubistvo se dešava jednom u 10 godina, i porediš sa nečim što se dešava jednom u dve nedelje, bravo.

Ne kažeš da li sam u pravu ili nisam, jer ti to i nije važno, nego hoćeš da mi "doakaš", pa tražiš najtanje moguće stvari al bar da se za nešto uhvatiš. Siguran sam zato što od ljudi s kojima imam interakciju, a imam interakciju sa mnogo ljudi, 99% radi u privatnom sektoru, a dobar deo jesu poslodavci, i znam kako im je teško naći radnike i za platu veću od tih "nedostižnih" 60k. Uostalom uđi na bilo koje oglase i ukucaj najprostije zanimanje a da je dovoljno često (prodavačice u marketu na primer) i videćeš koje plate se nude, ne moram ja da ti dokazujem. Pritom rekao sam u Beogradu, da sam rekao u unutrašnjosti pa i da se postavlja pitanje, a ne za ovo.

Da, žao mi je tih ljudi, jednom sam ponudio i pomoć da pronađe bolji posao, al se radije uortačio sa benderom u jadikovkama, pa šta da se radi.

Jadno je to što mi pakuješ da sam rekao da mi nije žao muškaraca koji su ubijeni, bedno bolje reći. Da sam ovo video na početku ne bih ti odgovarao ništa. Ne, žao mi je i kučeta kad ga ubiju, a ne bilo kog čoveka, samo smatram da je u proseku žena ugroženija od muškarca nego muškarac od žene, i da ima više ubijenih žena u porodičnom nasilju.

Ako imaš nešto pametno da kažeš u redu, al ove priče a šta se desi kad se ukrsti pudlica i terijer, mani me.
 
Svakako ne padam tako nisko da pišem da je neko rekao 90 hiljada, kad je rekao 60 hiljada, samo zato da ne bi ispao glup. Rekao sam ti tad, kažem ti i sad, u Beogradu za dan možeš da nađeš posao da bar za 60 hiljada radiš, i da mi je iskreno žao ljudi ako rade za manje.

To što ideš za mnom i ponavljaš kao papagaj neke stvari neće ti pojačati argumente, eventualno možda skupiš par genijalaca autohtonih na određenim temama, i to je to. Ne odgovaram zato što smaraš, a ne zato što nemam šta da odgovorim.
Ma sve jasno, ispao si glup još marta 2023. kad si odvalio da je minimalac u Beogradu 60.000 i od tada si na listi ljudi koji su dobri samo za ismevanje. Možda si u međuvremenu uvideo kakvu si glupost odvalio ali umesto da se koriguješ, ti nastavljaš da lupaš i lažeš, pa se posle čudiš što dobijaš adekvatne tretmane za to i što se toliko ljudi podžapa sa tobom.

A znam da izbegavaš da odgovaraš i da te smaram, zapravo ti se javljaš samo kad ti imaš za šta nekog drugog da smaraš i prozivaš, pa posle podmuklo ćutke šmugneš. Za šta ću ti ja naravno uvek vratiti, kao što sam ti vratio i sada. Pa ti vidi u budućnosti dal ćeš da nastaviš sa koprofagijom ili da me zaobiđeš i nađeš nešto pametnije da radiš.

Ali ne vredi, tvoja patologija se nastavlja:
Da, žao mi je tih ljudi, jednom sam ponudio i pomoć da pronađe bolji posao, al se radije uortačio sa benderom u jadikovkama, pa šta da se radi.
Pametan čovek, spasio sebe poniženja, cimanja i robije. I pritom ne govorim o robiji kao poslu, nego da je spasio sebe da pre ili kasnije ne završi na robiji.

Ajde ignoriši me još malo, vidi koliko ćeš izdržati pre nego što me opet ne pomeneš. O, gospodine zauzeti uspešni preduzetniče koji visi na forumu raspravljajući se sa zgubidanima poput mene ispred dragstora. 😌
 
Poslednja izmena:
@Space Motion Dobro, ne moraš da se ljutiš kada ti neko pomuti argumente, da li mi ide od ruke da budem pametan to nek presude drugi. Sve sam lepo napisao. I sam imam interakciju sa mnooogo ljudi, a i pr sam pa znam situaciju na terenu. Ne poredim nego relativizujem jer ni na šta normalno ne daješ odgovor već samo ponavljaš ono u šta si ubedjen. Žena jeste ugroženija od muškaraca ali nije svako ubistvo žene mržnja prema istima. Ako tako gledamo onda nema veze da li se ubije jedan muškarac mesečno ili 3 žene, žalosno je što se dešava kako god ali su odredjinim ljudima usta puna femicida, da l zbog sebe ili projektuju svoja mišljenja na druge ne znam. Te žene, kao što sam već rekao, imaju izbor. Da li ovakav ili onakav nebitno, nekome je teži nekome lakši. Po meni veći problem su druga ubistva na koje niko ne reaguje, eto mlad čovek 32god, dvoje dece, nije imao izbora morao da radi svoj posao i poginuo je zato što se neka bu**** zaletela u zaustavljeni kamion. A zašto se bu**** zaletela? Pa jer ne funkcioniše nijedan sistem, ljudi se parkiraju još malo i na zgradama, voze bahato i kada za to nema uslova, a sve to jer nema kazni, jer institucije ne funkcionišu. Tako je i sa tim ženama koje trpe nasilje, neka jedna da primer, neka ode, neka raskine sa dečkom, neka se razvede, neka živi siromašno, neka traži zaštitu... a ne da lete brže bolje u zagrljaj nasilnika jer je to loži i popularno je. Ajde razumem starije žene u penziji, one su iz drugog vremena ali za ove mladje nemam razumevanja. Izvin'te ali raskinite sa nasilnikom, nemojte se udavati za njega i radjati mu decu jer je on "dobar u duši, samo malo nezgodan kad je nervozan ili popije".
 
Žena jeste ugroženija od muškaraca ali nije svako ubistvo žene mržnja prema istima.
Tačno tako.

Inače verujem da su u broj žena ubijenih u "femicidu" uvrsrtili i onih 8 devojčica iz Ribnikara i nekoliko žena iz Mladenovca i Dubone, iako je jasno da motivi za njihova ubistva nisu bili mržnja prema njima zbog njihovog roda, nego izliv mržnje prema društvu i okolini, mentalne bolesti i još pokoji drugi faktor. I pritom devojčice u Ribnikaru i nisu bile "žene" već najpre deca, maloletna, ispod 14.

Sama reč "femicid" je konstrukt dokonih licemernih grupacija sa ciljem da se stvore nove besmislene podele. Ima smisla taman koliko i kad bi se nametale reči "Vračarcid" ili "Zemuncid", implicirajući da svaki put kad nastrada neko sa Vračara ili Zemuna, to je zato što je u toku kampanja protiv njih ili društvena hajka.

Uostalom, sama činjenica da ljudi koji forsiraju reč "femicid" a negiraju "androcid" govori koliko je nedosledan i šupalj ceo taj narativ. Veštačka besmislena podela, odnosno novi pokušaj još jedne 538282. besmislene podele, plasiran od strane onih koji nikad ništa normalno nisu radili, pa moraju da opravdaju sredstva i publicitet koji im se veštački daju. A daju im uglavnom oni iznad, koji kroje iste besmislene podele već decenijama.

Sad sam se setio na šta me asocira sve ovo od starta - reč femicid u ovom kontekstu me podseća na ono kad trandže i LGBT kampanjci izmisle reč "cis gender" za svakog ko prihvata pol sa kojim se rodi, odnosno za 98% planete, samo da bi izbegli da kažu "normalni" ili bilo šta što bi impliciralo da su oni problem i razlika, a ne 98% drugih oko njih. Pa se izmišljaju razne stupidarije i konstrukti, a usput se grade i fine karijere i parice na tome.
 
Poslednja izmena:
Žena jeste ugroženija od muškaraca ali nije svako ubistvo žene mržnja prema istima.
Nigde nisam napisao da je svako ubistvo žene mržnja prema istima. Niti sam pominjao termin femicid. Ja sam govorio o žrtvama porodičnog nasilja, ne o svim ubijenim ženama, nego ženama žrtvama porodičnog nasilja. Kao neko ko je PR prilično proizvoljno uzimaš i koristiš termine. (a ako se pr odnosi na preduzetnik onda ti je oprošteno)

Po meni veći problem su druga ubistva na koje niko ne reaguje, eto mlad čovek 32god, dvoje dece, nije imao izbora morao da radi svoj posao i poginuo je zato što se neka bu**** zaletela u zaustavljeni kamion
Ti sad govoriš o saobraćajnoj nesreći sa smrtnim ishodom. To je (sasvim opravdano) dosta blaže krivično delo (od 2 do 12 godina), dok je ovo o čemu ja pričam teško ubistvo (od 10 do doživotne robije), gde po više osnova može da se sudi ubici, a jedan se direktno odnosi na porodično nasilje. Poistovećivanje ova dva krivična dela je plitko razmišljanje, opet PR bi trebao biti senzitivan na ovako nešto.

Ne znam da l namerno pišeš ovako ali je zamorno čitati ovakve postove, probaj malo da napraviš pasuse, razmake, nešto.
 
Наасиље је општи проблем у друштву. По природи су жене као слабије ту погодније за жртве, као и деца. Дизање прашине у ваздух са скретањем тог проблема да је везан само за пол жртве и починиоца нас одвраћа од проблема. Главни проблем је општи осећај одсуства одговорности у друштву и константно гурање под тепих свих проблема. Ево имали смо пре годину и више дана катастрофалне масакре деце и младих, и за годину дана каква је статистика насиља међу тим групацијама?
 
Статистика је вероватно повољнија него икад. И сасвим сам сигуран да мање жена добија батине него икада пре. Али има и она логика - ако не могу да те бијем, могу да те убијем...

Можда се наша модерна породица темељила на извесној дози насиља над женом - да ли мушког, да ли свекрвиног - физчког или, много чешће, другог типа, уз право жене да узврати (поменутим насиљем другог типа, назовимо га меком силом)? Шта се дешава када се околности промене? Да ли смо спремни на нове?

Озбиљно је питање, није за твитерско-кафанске симплификације.
 
Pa da, sigurno je u proslosti toga bilo vise,
ovaj nakarsdni sistem vrednosti u drustvu nije od juče ali on bolesnicima i kompleksašima nabija još veće frustracije sa jedne a sa druge strane žene vaspitava da su likovi koji prave sranja koji su bahati (ali koji imaju roditelje koji imaju lovu ili su materijalno obezbeđeni) najpoželjniji "za udaju".
X puta sam do sad video situaciju gde žena (najčešće mlađa) stupa dobrovoljno u vezu sa likom koji je očigledan mentol i bu**** (ali ima lovu/dobar auto/ ili jednostavno cool) pa posle krenu problemi (prvo proganjanje i kontrola a onda batine i zlostavljanje), na sreću sve te žene koje sam poznavao su se iz tih situacija na vreme izvukle (ali uz mnooogo muke) uz pomoć roditelja i bližnjih ali najverovatnije u zaostalijim sredinama takve pomoći ima manje (da li što su roditelji slabi ili ih prosto nema ili zbog neke stigme pa joj sami roditelji nameću da mora da trpi "da ne pukne bruka")

Sve u svemu nismo indija pa da se žene prisiljavaju na brakove ili zajednice nego se već duže vremena dobrovoljno stupa u njih i kad bi se sistem vrednosti promenio pa da više "mali kristijani" ne budu uzor tj merilo - verujem da bi se to pozitivno odrazilo i na ovaj problem jer nasilnik ili bolesnik se ne postaje preko noći..
 
ovaj nakarsdni sistem vrednosti u drustvu nije od juče ali on bolesnicima i kompleksašima nabija još veće frustracije sa jedne a sa druge strane žene vaspitava da su likovi koji prave sranja koji su bahati (ali koji imaju roditelje koji imaju lovu ili su materijalno obezbeđeni) najpoželjniji "za udaju".
X puta sam do sad video situaciju gde žena (najčešće mlađa) stupa dobrovoljno u vezu sa likom koji je očigledan mentol i bu**** ...
Да, и ја мислим да је ово велики проблем, настао на основи (погубне) легенде о принцу на белом коњу, само што је у савременој верзији реч о коњу у скупим колима. Јбг, једна моја колегиница је рекла ћерки од 10 година, и тиме се хвалила другим женама: "За кога год да се удаш, бићеш несрећна, па ти је боље да будеш несрећна у џипу" (мислећи на свој брак; муж није насилан, али пије).

Када је нпр. онај манијак искасапио жену пред Центром за социјални рад у Раковици, појави се њена сестра у медијима: елоквентна, пријатног става... не би се рекло да њена рођена сестра може бити тотални башибозук. А како је бирала мушкарца? Онај њен - бог предрасуда да опрости и Чезаре Лоброзо - али већ би фацом требало да растерује невесте. Он, међутим, био власник кафића, јбг, лова... Џаба што је пре 30 година речено да је Ургентни центар место за излазак спонзоруша.

Мање памети са Пинка и из глобалног полусвета било би понекад од животног значаја.

Ово ипак не покрива све трагичне случајеве, али верујем да многи могу да се припишу том феномену.
 
Ja bih rekao da pokriva naveću većinu jer se nasilnik i bolid ne postaje preko noći a i najvećoj većini slučajeva ubistvu prethode dugogodišnje batine i zlostavljanje...
U svako slučaju ovaj nakaradni sitem vrednosti gde su bitange uzori, gde svaki iskomoleksirani klinac želi da bude "mali kristijan" (inače anabolici i razni suplementi se prodaju u nikad većim kolinama) na jednoj strani a na drugoj se ribe lože da budu "šefice podzemlja" - vodi upravo u ovo da kad prođe mladost i kad shvati da je pogrešila - bude već kasno...

I baš me čudi da ti feministički krugovi ako im je vec toliko stalo do dobrobiti žena, ne rade svim kapacitetima na menjanju svesti mladih riba da "mali kristijani" ili kakve god labilne i frustrirane bitange nisu najpoželjniji kao i da takve likove uglavnom ne možeš da promeniš (kako dosta njih to sanja u pocetku) i da od istih treba bežati na najmanju naznaku da se radi o nasilnom bolesniku...
 
Nigde nisam napisao da je svako ubistvo žene mržnja prema istima. Niti sam pominjao termin femicid. Ja sam govorio o žrtvama porodičnog nasilja, ne o svim ubijenim ženama, nego ženama žrtvama porodičnog nasilja. Kao neko ko je PR prilično proizvoljno uzimaš i koristiš termine. (a ako se pr odnosi na preduzetnik onda ti je oprošteno)


Ti sad govoriš o saobraćajnoj nesreći sa smrtnim ishodom. To je (sasvim opravdano) dosta blaže krivično delo (od 2 do 12 godina), dok je ovo o čemu ja pričam teško ubistvo (od 10 do doživotne robije), gde po više osnova može da se sudi ubici, a jedan se direktno odnosi na porodično nasilje. Poistovećivanje ova dva krivična dela je plitko razmišljanje, opet PR bi trebao biti senzitivan na ovako nešto.

Ne znam da l namerno pišeš ovako ali je zamorno čitati ovakve postove, probaj malo da napraviš pasuse, razmake, nešto.
PR - preduzetnik, a tako pišem kad sam na telefonu ili laptopu, nemam baš vremena da pišem sastav za slikanje. Ne poistovećujem već samo kažem da se problem seče u korenu, a ne sečom granja. Igor je baš na svakom linku napisao femicid iako je očigledno da ga nije bilo i da tu mržnje nema već samo ludosti. Da li si upoznao današnjeg muškarca koji mrzi žene zato što su žene?

ali najverovatnije u zaostalijim sredinama takve pomoći ima manje (da li što su roditelji slabi ili ih prosto nema ili zbog neke stigme pa joj sami roditelji nameću da mora da trpi "da ne pukne bruka")
Zašto uvek neko drugi mora da bude kriv? Isto ti je i u manjim sredinama i u većim. Ok u manjim ima manje mogućnosti ali kao što napisah svako ima mogućnost da ode, prekine vezu, da potraži pomoć negde drugde... Evo ti primer koji sam napisao. Što je najgore dečko nije pun para, anesteziolog radi za 80k, nema ni dobra kola ali eto, drugo objašnjenje sem devojka voli malo grublje nemam. A i poznato je da devojke u tim godinama vole malo grublje momke, vole da budu kul i opasne pa kad se zasite onda "joj".
 
Јбг, једна моја колегиница је рекла ћерки од 10 година, и тиме се хвалила другим женама: "За кога год да се удаш, бићеш несрећна, па ти је боље да будеш несрећна у џипу" (мислећи на свој брак; муж није насилан, али пије).

haha koja pobeda od izjave
 
Kako bre anesteziolog za 80k pobogu????

A i ne mora uvek da bude lova u pitanju (znam i ja nekoliko takvih slučajeva) nego da jednostavno bu******** bude dominantna jer je prirodni instinkt da juriš za alfa mužjakom...
Menjanje svesti i sistema vrednosti već u ranoj maldosti bi mnogo pomogao u otkalnajnju ovakvih problema
 
Vrh