Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Ne vidiš trend ubijanja žena od stane tzv "partnera".
Ne vidim, priznajem.

Vidim grad u kome u proseku svake večeri neki muškarac ni kriv ni dužan (dakle ne računam huligane i kriminalce) ostane bez života, bez zdravlja ili bez nečeg svojeg, a osim vesti niko nigde ne priča o tom sistematskom problemu. A ponajmanje razni lažni dušebrižnici iz NVO.

Isti problem vide i neke ženske osobe oko mene, koje su u fazonu "ako će da me brane i zastupaju Staša Zajović, Sonja Šliht, Sonja Biserko, Nataša Kandić i slične... onda bolje da me ni ne uzimaju z usta, a kamoli brane".
 
Poslednja izmena:
Eto vidiš neka grupacija je stradala u našem slučaju masovnog porodičnog nasilja stradaju žene.
 
Analogija ovde bi da se u nekom obliku zajednice ubije muskarac od strane žene,
nije da se ne desava, dosta zatvorenica u zenskom zatvoru je zbog toga...
...e sad oko toga se ne dize pompa, cak se nalaze i opravdanja tipa nasilna muska svinja, ako ga je ubila treba da dobije pomilovanje, itd...
 
120 ubistva u Srbiji prošle godine.
Od toga 16 žena.

"""""Masovno stradanje žena""""
"""""Femicid""""

...
 
Jel malo ili da brojimo glave kao za Srebrenicu i da slavimo zločince u ovom slučaju ubice, mogao bi i neki grafit podrške što da ne i ulica.
 
Secam se kad je tadic pomilovao neke zene sto su robijale zbog ubistva supruznika, bukvalno su ih slavili po medijima kao heroine..
 
Niko od dušebrižnika ne broji muške glave i bolničke postelje.

Sama činjenica da većina žena u Srbiji ne želi ni da se petlja sa takvima, govori o kakvim se ljudima i agendi radi. Kao kad bi došao, ne znam, Čeda Jovanović da brani poljoprivrednike koji protestuju ili Olivera Zekić da priča o nasilju u školama. E tako i ovi u NVO. Vole ih i cene srpske žene taman koliko i prosečan radnik vođe sindikata ili narodne posranike.
 
Poslednja izmena:
120 ubistva u Srbiji prošle godine.
Od toga 16 žena.

"""""Masovno stradanje žena""""
"""""Femicid""""

...
U Srbiji je od početka godine ubijeno 27 žena. (na dan 23.11.2023. prim.aut.)
A možemo i napisati random brojeve ako benderujemo.

Evo na primer situacija koja "nije dovoljno loša", čitaj nije ubistvo da bi završila u većim medijima. Koliko ih ubijeno? Koliko ih ispremlaćeno? Koliko ih trpi fizičku i psihičku torturu na dnevnom nivou? Koliko njih dobija pretnje i ucene, kojima se preti deci? Koliko silovano? Koliko među njima ima domaćica koje i da smeju, nemaju opciju da idu iz kuće?

Dragi ljudi, nemojte nikad benderovati.
 
16 žena je podatak koji sam ja našao.

Nemojte biti korisni idiioti. Iako mnogi danas sa ponosom nose taj natpis na svom plitkom malom čelu.

@Space Motion
Desi brate moj. Šta ima, si mi dobar? Šta kažu, koliki je sad Beogradski minimalac? Jel porastao na 90.000?
 
Poslednja izmena:
o6qndp71xkhc1.jpeg
 
Igrala se jedna predstava u jednom Bg pozoristu o zenama koje su ubile svoje muzeve, po istinitim pricama.

Ovo stoji na sajtu tog pozorista.

Komad „Trpele“ nastao je na osnovu dokumentarnog materijala – autentičnih ispovesti žena-žrtava nasilja. Kao osnovno gradivo poslužili su transkripti intervjua koje je Helsinški odbor za ljudska prava u Srbiji obavio sa ženama koje su ubile svoje zlostavljače.
 

A možemo i napisati random brojeve ako benderujemo.

Evo na primer situacija koja "nije dovoljno loša", čitaj nije ubistvo da bi završila u većim medijima. Koliko ih ubijeno? Koliko ih ispremlaćeno? Koliko ih trpi fizičku i psihičku torturu na dnevnom nivou? Koliko njih dobija pretnje i ucene, kojima se preti deci? Koliko silovano? Koliko među njima ima domaćica koje i da smeju, nemaju opciju da idu iz kuće?

Dragi ljudi, nemojte nikad benderovati.
Šta je sa ubijenim muškarcima od strane žena? Dodatno ko sprečava te žene da odu i zašto su uopšte sa pshihički labilnim likovima? Da li je kladionica kriva što se čovek navukao na kocku ili on sam? Da li je banka kriva što daje nekome kredit, a on posle 10god ne može da ga plaća?

Ako si već birala da budeš sa takvim onda ćuti i trpi bolje nego da mu pukne film i ubije i tebe i njega.
 
Šta je sa ubijenim muškarcima od strane žena? Dodatno ko sprečava te žene da odu i zašto su uopšte sa pshihički labilnim likovima? Da li je kladionica kriva što se čovek navukao na kocku ili on sam? Da li je banka kriva što daje nekome kredit, a on posle 10god ne može da ga plaća?

Ako si već birala da budeš sa takvim onda ćuti i trpi bolje nego da mu pukne film i ubije i tebe i njega.
U kom smislu šta je? Na 15 ubijenih žena bude ubijen 1 muškarac u porodičnom nasilju, nadam se da o tome ne treba detaljnije.
Ko sprečava žene? Pa prosečna žena ne radi u erport sitiju sa par soma mesečno platom, da može da se pokupi i ode kako joj se ćefne. Prosečna žena će doživeti stigmatizaciju i od najbližih svojih (roditelja na primer) a da ne pričam o komšiluku i slično. Prosečna žena nema novca da plati kiriju i bazične troškove za sebe, a tek nema da povede i decu. Prosečna žena nema nikakvu nepokretnost na svoje ime nego je sve na "glavi kuće", pa će eventualno nešto dobiti u razvodu koji može da traje Boga pitaj koliko, a do te presude će već uveliko stići presuda muža.

Ja lično znam primere žena koje ne mogu da odu od svojih muževa jer nemaju ni sa mužem finansijsku situaciju dostojnu čoveka, a tek da žive same. Znam primere gde je nakon batina žena otišla kući kod roditelja koji nisu hteli da je prime u kuću, "što si došla, ti imaš svoju kuću, tamo idi" joj je rekla njena rođena majka, iako je videla modru od batina. Znam primer žene koja je svako pijanstvo muža značilo da će da je "oplavi od batina", koja je pukom srećom izbegla smrt nakon jednog takvog pijanstva jer je muž nije našao kad se vratio iz kafane (u toku dana je došao pijan, ona je bila u bašti, a on rešio samo sebe da ubije jer nju nije našao iako je dovikivao i tražio), situaciju gde je žena prijavila policiji batine od muža, gde su joj u policiji rekli da ide kući i proba lepo sa mužem, prijavu stavili u fioku, a muža koriste kad im treba da saznaju šta se dešava po naselju. Situaciju gde muž ženi uzme celu platu kad primi (pritom duplo veću nego njegova), jer on "voli da su pare kod njega", i tako dalje. Govorim samo o situacijama koje su iz prve ruke, odnosno koje su se dešavale u mom komšiluku, koji je suv prosek, a ako bismo ekstrapolirali situacije bi bile samo gore.

Poređenje sa kladionicom je toliko pogrešno da se neću obazirati.
 
Sve su to samo izgovori i opet NIKO, ali NIKO ne sprečava te žene da odu. Bolje i da žive siromašno nego da čekaju da ih neko ubije. Dakle samo glupocid. Znači po Vama trebamo proglasiti i kriminocid kad se neki kriminalac ubije ali se kladim da tad kažete "što se bavio tim poslom". Evo imam i ja primer iz prve ruke. Devojka, znači ne žena nego devojka, isto trpi batine od pijanog dečka. Na pitanje zašto je i dalje sa njim kaže "plašim ga se i volim ga". Napominjem da ima i oca i braću koji su pretili dečku i opet ništa nije bilo jer ona neda. Znači nije slučaj da je porodicu baš briga nego ne mogu da je odvoje od budale. Pitao sam i njega zašto to radi kaže ne mogu da se kontrolišem kad pijem i kad me iznervira. Dečko nije kriminalac, jeste malo mišićaviji i krupniji ali radi, verovali ili ne u medicini u jednoj bolnici, anesteziolog. Na pitanje šta bi radio da neko tako njegovu sestru bije (da, ima i sestru) kaže bio bi ga ili bi ga ubio sem ako ona od mene traži da ga ne diram.

Tako da batalimo te srednjevekovne izgovore (kao što treba da batalimo te srednjevekovne femicide) "jao nemam gde", "jao nemam para da živim sama", "jao..."
 
Pa da, sa 20k penzijom možeš da odeš baš da iznajmiš nešto i da ti ostane za bilo šta sem za vodu. Sa 0 dinara platom baš možeš da odeš samo ne želiš. Kako se bahate bokte..
 
Ako imaju 0 dinara platu nek se zaposle negde, nije baš da nismo u deficitu sa radnicima, posebno čistačicama, kasirkama i sličnim. A sa 20k penzijom možeš, eto kod mog tasta do skoro žena živela u pomoćnoj zgradi za 50e mesečno. ali pravo pitanje je šta je čekala do penzije. Ko hoće nadje način. Bolje živeti na vodi nego čekati da te neko ubije. Nemam gde bokte..

Evo ovaj moj primer, kakva penzija, imaju 25 i 30god i opet.
 
Mislite da će nasilnik da pusti ženu da ode i odvede decu? Naćiće je na radnom mestu, sačekaće na ulici... Znam puno žena koje muževi maltretiraju, koje su obrazovane, zaposlene, imaju svoje nekretnine, pa trpe iz straha za goli život, svoj i svoje dece.
 
Evo čitam upravo, sinoć na Mostu na Adi poginuo muškarac, 32-godišnji radnik Vodovoda kada su ga priklještila dva kamiona nakon udara zaletelog automobila otpozadi u jedan od kamiona. Verovatno je radio za minimalac (90.000, sudeću po Spejs Mošnicu), a sinoć je bio poslat da čisti odvode i slivnike.

Jel su se oglasili neka NVO i dušebrnici za ljudska prava?

Ne, naravno, ni jednu jedinu reč. Zato što je muškarac. Podrazumeva se da mi više stradamo i ginemo, a i da budemo krivi za sve. Ko nas šljivi. Fak as.
 
Evo čitam upravo, sinoć na Mostu na Adi poginuo muškarac, 32-godišnji radnik Vodovoda kada su ga priklještila dva kamiona nakon udara zaletelog automobila otpozadi u jedan od kamiona. Verovatno je radio za minimalac (90.000, sudeću po Spejs Mošnicu), a sinoć je bio poslat da čisti odvode i slivnike.

Jel su se oglasili neka NVO i dušebrnici za ljudska prava?

Ne, naravno, ni jednu jedinu reč. Zato što je muškarac. Podrazumeva se da mi više stradamo i ginemo, a i da budemo krivi za sve. Ko nas šljivi. Fak as.
Zena vozila zaleteli automobil?
 
Mislite da će nasilnik da pusti ženu da ode i odvede decu? Naćiće je na radnom mestu, sačekaće na ulici... Znam puno žena koje muževi maltretiraju, koje su obrazovane, zaposlene, imaju svoje nekretnine, pa trpe iz straha za goli život, svoj i svoje dece.
Nasilnika ima svuda samo se ovde pridodaje nešto čega nema tj žene od 60+ godina se plaše da napuste svoje muževe jer su tako navikle, ostale mladje jednostavno neće. Šta su čekale do sada i zašto su pravile decu sa njim to je pitanje? To strahujem za goli život je samo izgovor, verovatno joj se tako svidja, navikla ili jednostavno ne zna za bolje. Pa strahuje valjda za goli život i dok je sa njim ako zna da je takav. Valjda je strahovala i pre nego što se udala ali je htela jednostavno.
 
Vrh