Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Biće još gore. Ja mislim da Vučić još nije ni na polovini svoje ukupne vladavine.
Jos pet godina najvise a i to je previse. Brzo ce on da leti svi cemo da se iznenadimo za nekoliko godina, svojim glasacima ce da dosadi tj. vec i jeste mnogim. Nece opozicija nista da promeni, Sns ce da se samounisti.
 
Eto npr. bio je nedavno solidan mraz u šabačkom kraju i desetkovao je voće tako da bi ti se sa mukom nasmejali na ovaj tvoj post sad.
Ili bi ga postavili kao strašilo negde, koliko su u muci poljoprivrednici sada. On verovatno misli da paradajz raste u glovu 😈 ili voćke u gajbicama ispred maksija kad se sam posluži.
 
Ова година је по питању пролећног мраза била релативно добра (осим у планинским крајевима). Узгајам неколико врста воћака, и није било таквих појава. Могло би се једино рећи да је сушнија година за сада.

Иначе, сељака скоро никада нећете чути да не кука на временске прилике...
 
Najbolja godina sto se mraza tiče u nizu od ne znam koliko godina unazad... možda kajsija na preko 700m nv negde... žalim slučaj, generalno je bilo 👌
 
Ова година је по питању пролећног мраза била релативно добра (осим у планинским крајевима). Узгајам неколико врста воћака, и није било таквих појава. Могло би се једино рећи да је сушнија година за сада.

Иначе, сељака скоро никада нећете чути да не кука на временске прилике...
Ne znam gde uzgajaš (nadam se da nije BG pa da je merodavno) ali zavisi dosta od kraja. Eto vidiš Šabački krajevi, Topolski... loše prošli, a nisu planinski krajevi niti imaju 700m nadmorske visine kako tvrdi Noki. Npr ćaletu je retko šta ostalo oko Topole, u S.Palanci je generalno bilo bolje. Uglavnom videće se po ceni hrane (i rakije :) ). Ako kod tebe nije bio mraz ne znači da nije nigde. Još grad da padne pa da ne ostane ništa :) U principu ako Noki može u papučama da ide bilo je super jer se razume u poljoprivredu, makar ne ostala voćka u Srbiji, jer je cela Srbija Beograd.
 
Гроцка и Шумадија (плус тазбина у Банату). Осим тога, мраз углавном нашкоди јако малом проценту и само малом броју култура (најчешће кајсији), да би могло да се тврди како ћемо остати гладни.

Чак и у годинама кад је град неколико пута стравично пустошио запад Србије, где су много домаћинства остајала без и једног плода, па чак и комплетних засада, укупно је мали проценат страдао.
 
Niko ne tvrdi da cemo ostati gladni vec tvrdim da je bilo mraza iako se tvrdi da nije i da je bilo super. To sto je neko ostao bez prihoda ove godine nije razlog za radovanje jer smo mogli da idemo par dana u papucama, niti svi mogu i hoce da zive i uzgajaju u Beogradu i okolini.
 
Snalažljiv je naš narod Marikse, a ti si tipičan primerak, ne brinem se ja za tebe 😁
 
@mariks Jesi ti poklonio centarforu rakiju neku beše i što je on nazvao "brljom" na forumu 😄

Kaže "ona mariksova brlja" sećam se dobro al nikad nismo razjasnili kakvu to rakiju praviš?

Možda se šalio ne sećam se, zato pitam 🙂
 
NEće biti gladi, još uvek postoji mogućnost uvoza hrane
 
Vrh