Šta je novo?

Sportski događaji

Ono što je utisak kad se izmakne čovek, jeste da su navijači zvezde okrenuti drugom klubu, a navijači partizana okrenuti sebi. Ne govorim o "posleratnim aktivnostima", dakle kad se završi utakmica nekog kluba onda obe strane komentarišu taj klub, i to je prirodno, već kad nema tih "aktivnosti". Valjda je logično da te baš briga za drugi tim, gledaš svoj. Danas je priča o Žocu, ranije o Duletu, svejedno. Još nisam nijednom čuo da se komentariše Sferopulos, čak ni oko utakmice, dok se Žoc ne vadi iz usta.

To je ono pokvareno što nam je ubrizgano svima u mozak, da li kad "država deli pare", ili kad se jedan tim predstavlja kao srpski, a drugi je tom logikom antisrpski. Navijači zvezde umesto da su okrenuti svojoj upravi, da postave pitanje šta se to dešava kad su spucane desetine miliona evra, a na dnu smo tabele, nama je najvažnije da Žoc ne produži ugovor. Važniji nam je taj "profit" iza zavese. Sva ta ujdurma, da je važno samo pobediti nije važno kako, stvara svojevrsno učenje po modelu koje se kasnije primenjuje na sve društvene aspekte. Imamo svakodnevno primere nečasne borbe, kako na terenu, tek van terena, da li drmanje koševa, da li "šta ste se rastrčali", da li bacanje pp aparata ako vidiš da tvoji gube meč, i drugo.

Važna je pobeda u poštenom meču, a ne pobeda po svaku cenu. Psovati nečiju trudnu ženu, je nešto za šta treba zabrana publike cele sezone, a kod nas je to sve deo "navijačkog folklora".

Budući da se radi o istom narodu, kritika jednom klubu je jednaka kritici oba kluba, s razlogom usmerena ka Zvezdi jer je u daleko dominantnijoj poziciji u odnosu na Partizan, opet zahvaljujući igrama van terena.
Koja je poenta tolike borbe za srpske klubove u Evroligi da bi taj klub onda imao 5 preplacenih stranaca u prvoj petorci i da 90 posto poena daju stranci?

To jedino nekako moze da opravda vrhunski rezultat pa ce se slava nase kosarke prenositi tako sto ce svi pricati da je Partizan sampion Evrope.

Normalno je da gledam u Partizan, hocu dobro nasoj kosarci.

Hocu i da Partizan ima dobre rezultate, hocu i da Partizan doprinese da imamo jacu reprezentaciju.

Mozete obe stvari da uradite, ne radite nijednu.

Zvezda ce dati novog reprezentativca - Topica, Mega Djurisica, kasnije Miljenovica, Markovica, Jovica... opravili su Plavsica koji je trenutno verovatno treci najbolji srpski centar...

Gde ste vi?

I to tako uvek izgleda kad neko ne radi kako treba - onda su igraci krivi. A kad je dobar sistem, onda igraci odjednom rasturaju.

Pa treba naci komentare za Kalinica i Jovica. Ljudi su sa 23 i 24 godine jos igrali u Radnickom iz Kragujevca. Leta 2014. godine ne zna se da li su Srbi vise cudili Saletu sto ih vodi na Svetsko prvenstvo ili Radonjicu sto ih dovodi u Zvezdu. Kad eto ti od njih vrhunski EL igraci vrlo brzo.

A mogli su i da greju klupu nekom tadasnjem Pi Dzej Dozeru i Ponitki.
 
10 godina niste brinuli za interese srpske košarke - 10 sitnih godina, dok su Dzenkinsi, Gistovi, Beron, Voltersi, Miler, Vilijams, Kinzi, Ročesti, Perperoglu i slični obitavali na terenima...

Sad ste se setili - e pa malo je kasno.
 
Све одлични играчи. Њихов квалитет подигао је и наше. Оде Вилијамс, а Јовић обори рекорд Евролиге са 19 асистенција. Тако се то ради.
 
Ne kapiraju ljudi koliko se izmenila košarka, koliko je znanje sistematizovano i dostupno širokim masama, spremno samo da je gomila mladih ljudi sa trenerskim talentom pokupi. Jedan Željko više ne pravi toliku marginalnu razliku da bi opravdao često i 10x veće plate od kolega. Ja ga poštujem, smatram da su konačno počeli da prave selekciju na odgovarajući način. Ultra kvalitetni stranci, sa akcentom na kvalitetu, a ne toliko kvantitetu uz najbolje domaće što možeš da nađeš + najveći domaći potencijal + eventualno prospekt stranac ako se proceni da će biti baš dobar (Madar npr). Po meni je to bolje od našeg gerijatrijskog pristupa + veća širina gde se često guše igrači sličnog kvaliteta. Sad nekad ubodeš, nekad ne! Imali smo i mi top ubode, da u generaciji odskoče Jović, Kalinić, Dangubić, Mitrović, Bobi, a onda ponoviš isti pristup i svi do jednog budu žestoki promašaji i da u BG gubiš redovno 20-30 razlike (Radičević, Janković, Jovanović).

Naravno, budžeti ne igraju i moguće je lagano da EL titulu uzme tim od 30m protiv tima od 50m, ali ti jači diktiraju tržište. Oni su u stanju da svake godine zadrže najbolje (sem ako to nije Dončić) i da samo doselektuju šta fali. To je ogromna prednost! KKP je i tu pokazao određeni iskorak, ali opet nije uspeo da veže 2 od 3 najbolja, Egzuma i Lesora.

P.S. Osim Drezgića i Topića, ostali su mladi kao rosa u podne... :rolleyes:
 
I onda kad trener ne pravi toliku razliku, ko ce da je pravi? Pa ko drugi nego igraci.

I to je poenta svega.

Koliko god mi mislili da blizanci imaju velike budzete, gomila timova u Evroligi ima vece.

I onda pet stranaca u Partizanu igra protiv pet skupljih stranaca u stranom klubu i ocekuju se rezultati 🤣

Jedini nacin je da razvijamo nase. Oni mogu da prave razliku.

Zamislite da Zvezda mora da kupuje momka koji ce biti u top 5 na NBA draftu. Pa pukli bi sve pare. Ako bi i tad mogli da ga dovedemo.

Razvijes svoje klince, razvijes starije domace igrace koji samo mogu da se razviju kada igraju kod kuce i dovedes dobre strance.

Ako ne svi, 99 posto domacih igraca je igralo kao na drogama u domacim klubovima, a u inostranstvu ili su propali ili nisu vise nikad bili na tom nivou.

Osim onih najvecih igraca naravno, kojima su KKCZ i KKP bili samo pocetna stanica. I osim onih koji igraju kod Zeljka.
 
Pa to nije tajna da su ostali bolji, ja sam to mislio i na početku sezone.

21. OKT.

Nismo toliko jaki, po 2 spanska, grčka, turska su jača, Armani i Monako (koji je vrlo specifičan i po meni ima najbolju spoljnu liniju), ali to su sve timovi koji mogu da se dobiju, bar kući. Sa svima ostalima smo ili bolji ili tu negde. Po meni nismo ni PO tim, ali za plej in jesmo. Virtus je morao da se dobije 2x recimo i kad pogledaš boxscore i procenat šuta i rez, jasno je i zašto...



Nije to baš tako linearno, skupiš 10 najboljih kao na igrici i uzmeš sve! O tome sam baš i pričao, dok tebi svake godine ćape nekoga da ga ubace u već oformljen sistem, samo da pojačaju šta fali, ti svake sezone krećeš od početka, pa kako ubodeš! Da, jednom u 10 godina uz ooogromna ulaganja ćeš sve da pogodiš, doći ćeš do F4 i onda te očerupaju, pa ponovo! Nije ovo 1991. Takve stvari će biti sve ređe i ređe u profi sportu. U tom smislu uloga trenera je manja (nije mala, vrlo bitan šraf), ali ta logistika u kancelarijama je najbitnija.

Dosta je i do selekcije, zamisli trenera. Mora sve da se skocka. 1 Harden ne bi igrao kod Deje npr ili Stef Kari ili Karmelo Entoni. Jokić ne bi video ni klupu kod njega u stanju iz Mege. 1 Bobi bi danas još uvek mogao da da evropskoj košarci mnogo, sa užim terenom i ostalim pravilima (kao što Tavares daje u Realu), ali zašto bi kad za 6m usd godišnje maše peškirom, snima reklame i filmove i sunča se dok ga ljudi otvoreno vole? Ovde niko ne bi hteo da mu da milionče.

Mi sada imamo 2 tima u EL +2 prilično ozbiljna razvojna tima, priznata i u NBA. Dolazimo u paradoksalnu situaciju da domaći igrači postaju za nas dosta skuplji od sličnih stranaca. Generalno domaća baza se jaaaako istanjuje (talenta će ovde uvek biti, ali manje se trenira i generalno manje radi na već manju bazu), nemaš dovoljno igrača koji su cenovno dostupni, a kvalitetni da popune te cele domaće petorke 2 Evroligaša, a sem toga mnogi biraju put veće minutaže bez pritiska i svesno forsiranje (Mega) kao skok za dalje. Onda opet ELigaši biraju da krpe i doselektuju sa solidnim strancima, ali onima koji ne prave razliku u toku sezone i onda tek praviš totalni bućkuriš.

Onako kako ja mislim da treba da se radi da bi pravio ozbiljne rezultate uz ove budžete koji nisu skromni (a to je svake godine napadanje F4), treba da uzmeš samo 4, 5 stranaca kvaliteta EL startera i da imaš odličnu domaću podršku i potencijal do 12. Mi imamo kvaliteta da damo samo 1 pošten EL tim i to bez borbe sa drugim domaćim.
 
Ma, ima domacih igraca.

Kad se radi dobro i dobro skautira, onda ima.

Kako je Pesic nasao Bjelicu? Misko Jokica? Muta pa Duda pa Sale i Radonja Jovica i Kalinica?

Sve igraci koji su mogli proci ispod radara i mogli smo da kukamo kako nema domacih igraca.

I tu je ta kritika Zeljka. On treba da vidi bolje od svih nas, da otkrije potencijal koji niko ne vidi, da napravi od njega nesto sto mi nismo ni mogli da zamislimo da moze.

To treba da bude taj trenerski pecat koji on treba ovde da ostavi, pa da ostavi sistem iza sebe kao sto je Duda ostavljao gde god je bio, a to na parketu da vodi utamice, to je sekundarno i sto ti kazes, tu se razlika smanjuje i sve vise ljudi moze to da radi.

Pokupio klince koje samo slepac ne bi video, klince koji su igrali u Realu i Golden Stejtu i onda nista nije napravio od njih.
 
Pa nije on skaut, niti ima vremena da analizira hiljade i hiljade mladih igrača. Postoje ljudi koji to rade i veruj mi rade mnoooogo bolje od njega. Njegova je samo vizija tog budućeg sistema i koji tip igrača mu treba i kako da ga razvija!

Pešić nije našao Bjelicu, momak je reprezentativac od svoje 13. godine i snimio ga je Boša Tanjević i doveo u Italiju. Kako se znamo lično, svedok sam i da je još uvek maloletan na betonu razvalio tada jednog još uvek aktivnog, bivšeg najboljeg strelca naše lige i imao i ozbiljan sukob, da ne ulazim u detalje. On je došao u Zvezdu kao nisko krilo, odnosno kasnije četvorka izrazito mekane ruke u svetlu velikih promena kroz koje je košarka kao sport tada prolazila. A on je bio idealan za to sa svojom mekanom rukom. Pukom srećom je zbog povrede u timu završio na kecu u godini kad umalo da obrnemo tada teško favorizovani KKP (Kešelj, Štimac).

Jović i Kalina su rezultat ozbiljnog rada i priično si bili zapušteni i limitirani za svoje godine. Mnogo veći talenat je bio Nemanja Krstić npr. Jović i Kalinić su se godinama šibali i često gubili utakmice protiv raznih Kragujevaca, Igokea i Krka da bi postali ono što su danas, solidni role igrači koji su potrebni svakom timu, ništa preko! Isto kao Dobrić danas posle toliko godina kaljenja i minutaže. Dakle role igrači koji su potrebni da bi se sa ovim vanzemaljcima poput Mwila, Šilba, Tea, Jokića, osvajale titule! To može kad je tebi izazov sezone Podgorica i kad igraš 10 tekmi u Evropi, ali kad treba da igraš 34, dakle paralelno ligu, to ne možeš da trpiš na tom nivou, bez vremena za kvalitetan trening, razvoj igrača itd. Možeš da istrpiš možda jednog generacijskog prospekta kao što je sad Topić npr (nekad su to bili Aleksandrov, Aranitović, pa i od Tejića se očekivalo, niko iz raznih razloga nije ispunio očekivanja), ali ostatak domaćih moraju biti ti već razvijeni, jer svake nedelje igraš jednom ili 2x protiv nekog Majk Džejmsa i još moraš da krvariš u domaćem šampionatu, a nemaš vremena za pripremu i trening.

Stvar je čiste matematike, baza sve manja i manja, ali ni to nije problem, jer će talenta ovde uvek imati neproporcionalno više brojčanom stanju i to jeste čudo na neki način. Problem je što se i sa tim što imaš, a čega je sve manje i manje, loše radi i ne razvija se na pravi način! Mnogi odličnii treneri sede kući, novih nema, jer za njima nema potrebe. A onda imaš jednu USA gde na 350M ljudi imaš ooozbiljna rad, gde ispod radara ne može proći dečko od 14 godina sa metar i žilet i 150 kg, a kamoli neki prospekt i imaš ozbiljne uslove i trenere koji rade sa njima. Taj kvantitet mora da stvori kvalitet uz takav ozbiljan rad, a uz to su i talentovani logično. E takvih ima na stotine koji su košarkaški obrazovaniji, a i jeftiniji od naših domaćih.

Ti jednostavno nemaš drugi izbor, nego da dovedeš te polurazvijene domaće i da se nadaš da će biti Jović i Kalina, a ne Radičević ili Janković. Hoću reći da je izbor vrlo sužen generalno i da je odluka u stvari vrlo laka bila da dovede te momke, nije postojao drugi izbor. Prirodan izbor su bili Tristan, Smaliagić, Trifunović, Avramović, Jaramaz, Davidovac, Mitrović. Ja upravo i kažem da je pogrešan koncept da ti ovde imaš 3, 4 tima koji se bore za njih (2 ELigaša i 2 razvojna gde neki igrači čak radije igraju u želji da preskaču KKCZ i KKP). Ako već hoćeš vrhunski rezultat uz ove ne baš male novce, treba da napraviš ono što je bio Bečej u vaterpolu, a ne da razvodnjavaš kvalitet. Nije ovo SFRJ kada je talenat samo dolazio u velikim brojevima, pa ga obrađivao težak rad, dok ostali preko nisu znali za neke sisteme i kad je teže bilo biti prvak države, nego prvak Evrope.

Dakle dovedeš cenovno dostupne domaće igrače, Jovića, Dobrića, Avramovića, Kalinu, Lućića, do skora Pokua, Petruševa (ne govorim o ovim milioncima Miciću, Bogdanoviću, Guduri, Jokiću, Milutonovi, pa i Bobiju), pa možeš da im dodaš neke talentovane klince da treniraju sa njima (Topić, Drezgić), a onda na to dodaš random 4 EL startera (npr Panter, ovaj Lesor, a ne onaj iz Zvezde, Lojd, Lidej). Eto ti tim koji se svake godine šiba za F4, a jeftiniji je dosta od ovoga što se izdvaja za KKP i KKCZ sada.
 
Ovo mi bilo zanimljivo pa da podelim.. sorry ako je već bilo ne pratim temu baš revnosno. ☺️ mada se ostali na temi ne bave trivijama, nego ozbiljno o sportu 🤓 tako da verovatno nije...

Pogodite ko je pobedio 😉

 
@Ljuba82

Bjelica je igrao u Austriji i hteo da zavrsi karijeru. Sta je bilo kad je imao 13.godina je za njega u tom trenutku daleka proslost. Bio sam i ja prvak drzave sa klubom kad sam imao tako 12, 13 godina. Sa 21. godinom, koliko je Bjelica tad imao, bio sam u potpuno drugom svetu, a ni niko od mojih saigraca nije nista napravio.

Slazem se sto se tice domacih igraca, to sam pisao davno ovde, oni prave prevagu i igraju sto puta bolje za svoj tim i moralo se sve uloziti da se oni dovedu plus par stranaca.

Mada i dalje mislim da su ljudi poput Obradovica duzni da vide i bolje od mene i tebe i dodatno iskopaju i razviju nekoga za koga ti i ja nismo ni culi ili nismo videli nikakav ili dovoljan potencijal u njemu.

Kao nema nikog, a kako Mega iskopa Plavsica i Miljenovica na primer?

A sto se tice da nema mesta da igraju mladi igraci, Partizan je ovakav bedan skor u ABA ligi mogao da ima da igra svaku tekmu sa 6 seniora i 6 juniora.

U svakom slucaju, kako su jurili Mirotica i nisu pitali koliko kosta, kako su jurili i placali isto take mnoge strance, tako su trebali prvo da pojure Lucica, Marinkovica, pa eto tog Plavsica, probaju sa Djurisicem, pa ako su Mirotica hteli, mogli su i Milutinova onda, sto da ne?

Zvezda pusti Dobrica? Za koliko to para igra u Italiji, sad se to skoro pa izjednacilo kod nas i njih. A bacili smo pare na Sabaza, Simonovica, Tobija...

A zivi i zdravi Jovic, Dobric, pa napadaj i Guduru, plati obestecenje, bolje nego Tobi, Smart, Gilespi, Simonovic i Nejpir zajedno.

Isto tako i Zvezda je mogla da proba da dovede ove iz Mege, Petruseva isto napadaj svim silama, nudi vise od Olimpijakosa, da nismo bacali na Tobije, imali bi...

Ali vidis taj Plavsic iz Mege, ima 16 poena i 8 skokova i bolji je od Ristica i Marjanovica i svih ostalih za treceg centra u reprezentaciji.

I sad pre godinu dana da pricamo, pricali bi da nema niko i da nam je Ristic treci centar.

Marjanovic, Raduljica, Kuzmic... su gotovi, Mitrovic mora da leci povrede preko leta, ovi Koprivica i ekipa su jos klinci... mora Ristic da ide na SP.

Kad eto ti nekog Plavsica. Znaci, vidis da ima domacih. I sad ti pitaj Boga koliko jos Plavsica ima, a ne daje im se prava sansa.

I ne vidim sto Obradovic ne bi bio i skaut? Ne da putuje po svetu i gleda, ali od prijatelja, menadzera, skauta... da dobija neke preporuke, pogleda malo, vidi nesto sto drugi ne vide, mozda na toj tekmi mu kazu da pogleda jednog igraca, a on zapazi nekog drugog...

Pa on je navodno najveci trener Evrope, neki kazu i sveta, on mora da vidi i prepozna ono sto obican smrtnik ni u ludilu ne moze.

Koja vizija buduceg sistema? Ode Zeljko i zavrne se slavina i cao. Koji je to sistem, sistem dovodjenja 10 skupih stranaca?

Duda je CSKA uredio od toga kako spremacica posprema krevet, do najviseg nivoa.

A Zeljko sad nije ni skaut, pa ne mora ni da bude, ali gde su mu skauti koje je kroz sistem postavio? Sta rade njegovi skauti?

Doveo Dozera koga i moja baba zna jer je igrao sa Jokicem u Denveru, a i ko da ni nije skautiran jer nije plej, a plej im je trebao.

Kaminskog isto i moja baba zna jer je bila prica da ce igrati za Srbiju, ali ni on ko da nije ni skautiran i nije ono sto Partizanu treba.

Ponitku isto i moja baba zna, kao i Jaramaza.

Aj ovaj Kaboklo kao donekle da se prizna jer nije bio EL ili NBA igrac prosle sezone, mada je osurio na SP prosle godine i igrao ranije u NBA-u. A i nije on sad neki ubod ne znam kakav.

Smit isto zesce poznat EL igrac plus igra i za Hrvatsku. I isto nije ubod.

Ubodi ti Aleksa Marica druze pa ga pretvori u onakvu masinu.

Mada, opet, ni to nije bitno, ne moraju se razvijati mladi igraci, ne moraju se razvijati anonimusi, ne moraju se forsirati domaci igraci i praviti reprezentativci...

Sve je to legitimno, kupis poznate i skupe strance i ides na rezultat.

Ali to je rizik, sve si bacio samo na rezultat. Reprezentativac Srbije ti igra malo i bez prave uloge kakvu zasluzuje, klinac NBA potencijal gotovo da ti ni ne igra...

Ok, preuzeo si na sebe da je onda cilj da pravis rezultat.

I sad kad rezultata ne bude, sta cemo sad?

Onda se lepo izadje pred javnost i snose posledice za napravljene postupke.




Mogu i dva tima lepo da funkcionisu kad se hoce i ne mora se praviti KK Beograd ili unistavati jedan od blizanaca.
 
Poslednja izmena:
Ovo mi bilo zanimljivo pa da podelim.. sorry ako je već bilo ne pratim temu baš revnosno. ☺️ mada se ostali na temi ne bave trivijama, nego ozbiljno o sportu 🤓 tako da verovatno nije...

Pogodite ko je pobedio 😉

Jasno je ko je pobedio, zato je i GOAT. Ne moram ni da gledam da znam da ce pobediti, to je ono sto ga i izdvaja od svih.
 
@Beki Treba da gledaš da bi video koliko dugo je izdržao, meni je to unhuman 😄 čovek nije sa ove planete... Ja bih ispao prvi.
 
@Beki

Vidiš, taj Plavšić je bio ispod proseka jednog prosečnog tima D1 divizije NCAA. Prvo kod nas ili kod Željka ne bi igrao protiv centara iz Čačka i Bara, nego protiv Tavaresa, Milutinova, Dejvisa... Drugo ne bi imao ove minute, samim tim i brojke i treće, ne bi imao kad da trenira, traži se da daje kvalitet 2 ili 3 puta nedeljno! Tako da je prilično laka odluka između njega i Kaminskog koji širi reket i ima više sezona u NBA sa 10 poena po meču! Mega sebi može da dozvoli da dovede 10 takvih i da prvi deo ABE završi sa 6-7 skorom, mi ne možemo, jer bi sa njima završili sa 1-16 skorom prvi deo EL! Njima odskoče 2 od tih 10, super su, kod nas bi ih motkama vijali po gradu i njih i Željka i Čovića!

Mislim, meni se dopada, old school centar ozbiljne visine koji ne šutira i igra unutra i velika je verovatnoća da će igrati kod nas sledeće sezone, tako da ćeš videti ono što ti pričam. Šta uradi do oktobra, to mu je! Ako uspe da se adaptira i parira EL nivou, ta konkurencija će mu pomoći da dalje poraste kroz utakmice, ako ne, izgubiće se kao i mnogo veća i talentovanija imena! Svakako neće praviti razliku, nije taj game changer. Meni je žao što nismo zadržali Dobrića i Petruševa, sad kad je prvi posle mnogo godina konačno dostigao tu solidnu role ulogu za EL, a drugi još nije tu, ali pokazuje potencijal!

Za obeštećenje i platu Gudurića danas, dovedeš 3 crnca sličnog kvaliteta! Mi jednostavno nemamo kvalitet za 15 domaćih igrača koji mogu da prave razliku u EL u oba tima, a da su cenovno dostupni! Sad što to ljudi ne vide, šta da im radim. Svakako je KKP radio pametnije od nas! Da nije bilo tu nekih igara i da su uspeli da dovedu Mirotića, ne bi imali doselekcije i to ne bi bio uopšte mnogo skuplji tim nego sad i igrali bi siguran PO. Ispostavilo se da ni ova veća strana imena nisu bila dovoljna za PO. Po meni, oni su tačno tu gde zaslužuju, neki plej-in, što sam mislio i pre sezone, mislio sam i da smo mi tu negde, ali smo baš fejlovali na više nivoa! Mislim da po prvi put može da se desi da prednost domaćeg terena u ABI ne donese titulu.
 
a cek, a sta kada presusi s parama, ko ce strance da zameni?
 
Кад пресуши с парама - распад. То је са Звездом већ било, више пута.
Друкчије ни не може.
 
mi ne možemo, jer bi sa njima završili sa 1-16 skorom prvi deo EL!
O ne, ovako imamo 2-15.

Poenta je Plavsic i Kaboklo kao centri ili Plavsic i Kaminski, a ne dva domaca ili dva stranca. Plus je Partizan trebao da nadje boljeg centra od te dvojice stranaca. Dakle dobar stranac koji igra vecinu minuta i ovaj nas kao bekap koji se razvija i napreduje i napreduje, a ti nasi skoro uvek ekplodiraju kada igraju za nas.

I ti onda stvoris vrhunskog bekap centra, stvoris reprezentativca i stvoris igraca koji ti moze biti i prvi centar sledece sezone ili vec do kraja te sezone.

A tek da ga ne poredim sa Tobijem i da li je bolje.

Treba ih vijati motkom sada jer nisu nista napravili. Bolje 1-16 i razvijanje igraca nego 4-13, a niti si igrace razvio.

Partizan je 11. na tabeli, Zvezda 16. Ne znam o cemu pricamo?

I ovo ne govorim sada jer se Partizan bori za isti, ali plejin je jedna nevidjena glupost. Ligaski sistem Evrolige je i vise nego posten, nije tu da je neko zakinut nekim nepravednim zrebanjem. Sta sad ima ovaj sedmi da se cima kad je zasluzio sedmo mesto?

Makabi ima CETIRI pobede vise od Partizana, to nije ni blizu. I sad im se desi da izgube jednu od Virtusa i moraju da strepe onda, ni krivi ni duzni.

No, nije poenta da se sada time bavim nego da kazem da je Partizan objektivno 10. ili 11. tim na tabeli, a Zvezda 16. tim na tabeli i ti sad pravdas da ne mogu da igraju neki nasi jer oni ne bi mogli da postignu rezultate.

Koje rezultate?

Za obeštećenje i platu Gudurića danas, dovedeš 3 crnca sličnog kvaliteta! Mi jednostavno nemamo kvalitet za 15 domaćih igrača koji mogu da prave razliku u EL u oba tima, a da su cenovno dostupni!
Niko nikad nije rekao da treba da imamo 15 domacih igraca.
 
I ovo ne govorim sada jer se Partizan bori za isti, ali plejin je jedna nevidjena glupost. Ligaski sistem Evrolige je i vise nego posten, nije tu da je neko zakinut nekim nepravednim zrebanjem. Sta sad ima ovaj sedmi da se cima kad je zasluzio sedmo mesto?

Makabi ima CETIRI pobede vise od Partizana, to nije ni blizu. I sad im se desi da izgube jednu od Virtusa i moraju da strepe onda, ni krivi ni duzni.
jbg biznis, i dalje imas hajp, tj vecina ekipa je ukljuceno do kraja, u suportnom dobar deo timova poslednjih 5,6 kola ne bi imalo nikakav takmicarski znacaj
 
O ne, ovako imamo 2-15.

Poenta je Plavsic i Kaboklo kao centri ili Plavsic i Kaminski, a ne dva domaca ili dva stranca. Plus je Partizan trebao da nadje boljeg centra od te dvojice stranaca. Dakle dobar stranac koji igra vecinu minuta i ovaj nas kao bekap koji se razvija i napreduje i napreduje, a ti nasi skoro uvek ekplodiraju kada igraju za nas.


Niko nikad nije rekao da treba da imamo 15 domacih igraca.

Pa nemamo, KKP je na pola, a mi na jednu pobedu imamo 2 poraza!

Pa to i jeste bio cilj i taj koncept i ja kažem da je dobar i mnogo bolji od našeg, dakle to počinje da liči na nešto. Počelo se sa Koprivica/Kaminski, a Kaboklo je doselekcija za Kaminskog, ne za Koprivicu. Onda kad si već morao da krpiš i daš velike pare za alternativu (plan je bio Mirotić na 4/5, zajedno sa Smailagićem i Koprivicom kao klasičnim 5, što je u redu), pa bolje da minutažu dele najbolji. S tim što moraš da računaš da će ti saldo +/- biti negativan sa Plavšim/Koprivicom na terenu kad igraju sa rezervnim centrom Olimpijakosa, Mustafom od 2.20 (a biće ti negativan i kad prvi centar igra protiv Milutinova, sem ako nemaš da daš 3m za centra).

I ne, ne eksplodiraju češće, češće im svi JM i uglavnom su backup godinama u timu koji više gubi, nego pobeđuje, pa izađe 1 da valja kroz sistem za 3 godine!

Mislio sam na 15 za oba tima, po 8 igrača npr. Nema kvaliteta za to ako hoćeš EL i rezultat. Jednostavno i to malo kvaliteta što imaš razvodniš na 3, 4 tima. Mislim svakako treba da se dogovorimo šta hoćemo. Po meni je ovo besmisleno. Dakle ili imaš low budget domaći tim gde si skupio sav potencijal i igraš neko drugo FIBA takmičenje i stvaraš igrače ili kad već ovako uložiš lovu, gledaš rezultat, ne možeš ti da razvijaš igrača koji već nema kvalitet za klupu EL. Prošla su ta vremena i to moraju ljudi da shvate. Iako smo mi per capita talentovaniji, talentovana deca se rađaju i u Nemačkoj i u Španiji, Francuskoj koje su toliko mnogoljudnije, a sa njima se mnogo bolje i sistematičnije radi! Zvezda i KKP su zajedno u prethodnoj deceniji stvorili manje igrača za reprezentaciju nego svi ostali (dakle ne možeš npr da računaš da je Zvezda dala Micića ili KKP Avramovića).
 
Ja ti kazem opet, tako su mogli i za Bjelicu, Kalinica, Jovica... da vicu da nema kvaliteta.

To sto ti i ja ne vidimo i mislimo da nema nasih, njihovo je da vide.

Mada i ovako kako je sada, ima i igraca.

Nama je Kalinic otisao jer ga nismo placali, a imaju se milioni, jel dva i po bese, za Nejpira?

Zvezda je imala Teodosica, Topica, Jovica
Gudurica, Nedovica ,Dobrica, Lazica, Kalinica, Petruseva, Davidovca, Mitrovica... od ovih opstepoznatih da napravi domacu bazu i onda ubode par vrh stranaca, a ne da ih gomila 50.

Da se nisu bacale pare na Simonovica, Smarta, Tobija, Gilespija, Tompkinsa... sigurno, ali sigurno je mogao Dobric da ostane, Topic je trebao da igra od pocetka i samo slepac ne vidi kakav je to igrac, onda je mogao i Jovic da se pojuri, ako bi on dosao, ne treba nam ni Jago...

A ove velike pare sto su davane na Nejpira na primer, sa njima juris Kalinica, Gudurica, Petruseva... pa ce negde proci. Petrusevu si mogao od para za Nejpira da dignes ponudu da mu ne pada na pamet da ide u Olimpijakos i jos bi ti ostala gomila para.


Partizan ima Pantera od 2,6 miliona i hteli su 2,5 miliona za Mirotica da daju, sto je 5,1 milion za dva igraca. Sve se nema. Sto se njih tice, ponovicu opet, odabrali su put, ali su fejlovali sta cemo sad? Necu im brojati domace igrace i mlade igrace koje su mogli da jure, odabrali su da glume bahate milionere koje samo rezultat zanima, omanuli su u skautingu prvo, a sad i u rezultatima.

Plejof nece videti, mozda udju u taj neki plejin zbog glupih pravila, ali su objektivno deseti ili jedanaesti tim Evrolige. Cestitke!
 
Kad se podvuce crta, bolje:

Kaboklo - Koprivica i vrtic u Beogradu i 14.mesto i razvijen centar za reprezentaciju

nego Kaboklo - Kaminski i 11. mesto.
 
Vujošević napravio gomilu igrača za reprezentaciju, pa nije valjao, proteran iz države. Obradović ne radi to što je radio Vujošević koji nije valjao, sad ni Obradović ne valja. Zanimljivo.
 
Zeljko Obradovic je trenerska velicina i ne kazem da ne valja nego da Partizan ima katastrofalnu sezonu. Kao i Zvezda da se razumemo.

Pa da sam vlast, ne bi to moglo vise tako. Mora se imati odgovornost, to su drzavne pare. Ne mozes dobiti 20 miliona da napravis pet kilometara puta i ti napravis dva.

Sta je napravljeno? Nista.

Sledeci put kad hoce pare, trazio bi im plan i program i ako ga ne ispostuju, moraju da snose ugovorom propisane posledice.

Da se razumemo, na Zeljka je udar jer je on covek sa imenom i znanjem i od njega se nesto ocekuje. Covica bi smenio prvom prilikom, njega ni ne vredi spominjati.

Covic je ranije bio lik da smulja nesto i kao spasi Zvezdu, ukljuci FMP u sistem...

Sad je lik kome idu drzavne pare da formira roster i to radi jako lose i ima sigurno ljudi koji mogu bolje.

Eno ga i prodao zemljiste na Cukarickoj padini, pa tu su valjda fuzijom bile i Zvezdine prostorije i hale.
 
Ako je Zeljko dosao u srpsku kosarku da kupi deset stranaca i bude deseti u Evroligi, onda jbg.

Mnogo vise se od takvih ljudi ocekuje, to da kupi deset stranaca i bude deseti moze i neki mladi trener.
 
Dobro, prošle godine je mogao i da osvoji Evroligu, bogami i lakše nego što se misli. Dobri smo u košarci, ne preterujte. Ne valja ta preterana građanska strogost. Nek nam sve drugo bude kao košarka i merićemo se sa Švajcarskom i Luksemburgom.
 
Vrh