Šta je novo?

Sportski događaji

Ako je trend u svetu da se igra brza košarka, sa jednim centrom u postavi, a on vodi 5 centara i forsira igru sa dve centra, onda tu nešto nije u redu.

Umesto Birčevića bolje da je Štimac krenuo da makar maše peškirima i diže atmosferu i unosi energiju.

Evo, izvukao sam koliko je minuta koji centar igrao na ovom prvenstvu i po minutaži se vidi da su Milutinov i Jokić najviše igrali u bitnim utakmicama (od Italije (3.) pa na dalje).

Bobi je specifičan igrač i tačno se zna protiv kakve postave i ekipe može da igra (i da dominira)

Birčević je čist višak u ovoj postavi i neki bek ili trojka bi nam mnogo bolje došli.

Raduljica 10 15 8 16 4 - 10
Birčević 20 10 3 3 - - 2
Jokić 22 19 24 17 31 21 31
Milutinov 12 12 12 20 21 16 26
Bobi 17 16 6 1 2 17 2
 
^^
Ma naravno, Štimac bi preokrenuo protiv Argentine .
Sa Nedovićom i Kalinićom, imali bismo dve ekipe da osvojimo SP.
Klovnovi, epizodisti koje je Sale uklopio u tim

Odjavljujem se, vidno sam potresen. :D
 
Pa jedino te molim da objasniš Birčeviću ulogu u timu i forsiranje igre sa dva centra i forsiranje da Jokić ne igra na poziciji na kojoj je najbolji u najjačoj ligi.

Nedović i Kalina ne treba da idu ako se ne uklapaju.

Ovo gore što sam naveo, mislim da su glavni uzroci neuspeha.
 
Ma, hvala za sve i srećan put.

Srbija ima verovatno 20+ košarkaških trenera koji bi na ovako nekvalitetnom turniru osvojili bar 5. mesto DA IM SE SVI ODAZOVU NA POZIV, kao ovom stručnjaku. Još devedesetih, nisu se svi odazivali.

Stiže, vrlo verovatno, bolji trener, ali, ako su ovom prilikom međuljudski odnosi narušeni - kao onomad kad su mediokriteti zamerali Stojakoviću da 'nije Bodiroga' a on nas kaznio gotovo decenijskim izostankom medalja - e, u tom slučaju će naslednik imati teži posao.
 
^^
Hahahaha pazi sad Đorđević ce biti kriv i za buduce neuspehe. Brukas se da ne kazem neku ostriju reč. Ali treba da te opsujem, neznalice.

Bircevic ima apsolutno istu ulogu kao i Štimac, čovek koji očigledno sklapa kockice medju igracima. Tipa Pera Bozic, Branko Lazic.

Imas najmoćnije centre na prvenstvu a da ne igras s njima, mislim sta tu ima da se objasni.
A koju to poziciju ne igra Jokić?
 
A, psuj slobodno, ovde ionako pišeš još veće koještarije nego na temi o niškom aerodromu, što nije lako.

Da, ako recimo Kalinić bude izgubljen za našu reprezentaciju, biće to njemu na dušu. Ne daj bože Jokić. A u svakom slučaju, seme je posejano. Imaćeš publiku koja će zviždati ovome i onome. I tako...

Uopšte ne mislim da ovaj čovek zna sa ljudima, HR mu je možda i najslabija strana. Emocionalna inteligencija - nula. Socijalna - dve nule.
 
Sreca si ti nepresusni izvor pameti.

Ovo je kad navijači Zvezde komentarišu košarku, ponovo naučili pravila ali suštinu ne razumeju.
Previse je ovo plemenita igra da bi je razumeo.

Ovako si terao i Radonjića? Pa ga slavi kao krsnu slavu sada. Smehotres čovek
 
Radonjića? Nisam. Nikako.

A nema razloga da ubacuješ navijačke boje u igru. Jer, navijači drugog kluba ostaše upamćeni po tome što su Aleksandru Đ. kada je došao u Pionir sa Realom vikali... da ne pišem. Bilo me je dovoljno sramota što slušam.

Edit (Pjaf): Ja ti tim stvarima nisam isfrustriran. Ne libim se da napišem da je FK Inđija upravo besramno pokradena na Marakani.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660203#p660203:1a0w7ny7 je napisao(la):
lepi » 14 Sep 2019 05:55 pm[/url]":1a0w7ny7]^^
Hahahaha pazi sad Đorđević ce biti kriv i za buduce neuspehe. Brukas se da ne kazem neku ostriju reč. Ali treba da te opsujem, neznalice.

Bircevic ima apsolutno istu ulogu kao i Štimac, čovek koji očigledno sklapa kockice medju igracima. Tipa Pera Bozic, Branko Lazic.

Imas najmoćnije centre na prvenstvu a da ne igras s njima, mislim sta tu ima da se objasni.
A koju to poziciju ne igra Jokić?

Djordjevic snosi odgovornost (dobru ili losu). I celnici KSS-a. Ne kazem da je ovo neuspeh. Ovo je realan domet. I nije los. To sto su mediji pumpali pricu to je druga stvar.
 
Nije realan domet. Sa NBA trojkom (Bobija i Gudurića ne ubacujem u tu priču), plejom koji je igrao na Fajnal foru Evrolige, i ostalima koji sasvim pristojno popunjavaju, trebalo je da igramo za medalje.

edit: Zaboravih jednog od najboljih centara Evrolige - Milutinova
 
Ха ха, да ли је могуће да су људи толико слепи, па помињу навијачку припадност? :laugh:
Када је преузео репрезентацију, жељко обрадовић је већ имао три евролиге освојене па је оставио дуду као стручног саветника, а овај сујетни комплексаш је дошао у репрезентацију да се учи, нити је кога водио пре, нити је ставио саветника, бар да је нешто научио за ово време, а имао је и времена и од кога.

Кошарка је колективни спорт, данас више него икад, и симфонијски оркестар састављен од најбољих појединаца, ће звучати смехотресно ако су композиција и диригент лоши. А баш такви смо ми били, људи су имали и колектив и жељу, а на оне две текме су изгледали тотално погубљени у времену и простору зато што је његова тактика проваљена док ми нисмо имали одговор на њихову тактику, у нападу нас претрчали, у одбрани пребили, други су играли оно што је наша школа измислила и усавршила, а он стоји са стране и блеји.

Отерао мицова, калину и недовића, а повео гомилу центара као да смо репрезентација средњих блокера, који треба да јуре дупло бржег противника.
Његов фетиш са радуљицом, бирчевићем, симоновићем, кузмићем и штимцем је тек посебна прича, и у филипинима би се нашло 12 бољих, а код нас краду минутажу нормалним играчима.
Онакав геније јокић му игра на погрешној позицији, није дао ни 30%, онако доминантну животињу милутинова држи на клупи уместо да их је уигравао као центарски пар имали би две звери у рекету.
Лоше вам прозивке за јовића, дечко је врхунски и несебичан, једино је требао тројке мало више да вежба, као и лучић. Мицићу није морално замерати, посебно јер је остао до краја.

Пукли смо ко звечка на, по квалитету, најслабијем такмичењу у задњих 20 год, и то са тимом са којим би било ко од наших врхунских тренера лагано био први, јер је било довољно да играмо оно по чему смо били познати и да се базира на јокићу, богдановићу, бјелици и милутинову, а не да врти све у круг и прави летеће измене ко да је хокеј у питању.

Све у свему, три кикса 2015, 2017, 2019, хвала му што је сам отишао и далеко му лепа кућа, ваљда је довољно зарадио од ових силних реклама да га више не гледамо.
 
Imam jednu teoriju zašto vrhunski sportista ne treba da bude trener. Najbolji sportisti su uglavnom veliki, ali baš veliki ego manijaci, a to nije dobro za trenerski posao.

Evo, na prvu loptu ne mogu da se setim nekog vrhunskog igrača, da je postao vrhunski trener (selektor). Možda Bekenbauer?

Imamo primere trenera koji su bili dobri igrači i to mi je OK (ali reprezentaciju treba preuzeti tek posle bar 5-6 godina trenerskog posla i to u vrhunskom takmičenju)

Evo, imamo i Nikolu Grbića, koga je nasledio Boba Kovač koji je bio dobar, ali nije bio vrhunski igrač kao što je bio Grbić.
 
И, док смо ми откривали своје карте иживљавајући се на слабијима, светски првак постаде тим који је једва добио иран, тунис и порторико. :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660419#p660419:31g4of4h je napisao(la):
Bumbarevo brdo » Ned Sep 15, 2019 1:18 pm[/url]":31g4of4h]Ха ха, да ли је могуће да су људи толико слепи, па помињу навијачку припадност? :laugh:
Када је преузео репрезентацију, жељко обрадовић је већ имао три евролиге освојене па је оставио дуду као стручног саветника, а овај сујетни комплексаш је дошао у репрезентацију да се учи, нити је кога водио пре, нити је ставио саветника, бар да је нешто научио за ово време, а имао је и времена и од кога.

Кошарка је колективни спорт, данас више него икад, и симфонијски оркестар састављен од најбољих појединаца, ће звучати смехотресно ако су композиција и диригент лоши. А баш такви смо ми били, људи су имали и колектив и жељу, а на оне две текме су изгледали тотално погубљени у времену и простору зато што је његова тактика проваљена док ми нисмо имали одговор на њихову тактику, у нападу нас претрчали, у одбрани пребили, други су играли оно што је наша школа измислила и усавршила, а он стоји са стране и блеји.

Отерао мицова, калину и недовића, а повео гомилу центара као да смо репрезентација средњих блокера, који треба да јуре дупло бржег противника.
Његов фетиш са радуљицом, бирчевићем, симоновићем, кузмићем и штимцем је тек посебна прича, и у филипинима би се нашло 12 бољих, а код нас краду минутажу нормалним играчима.
Онакав геније јокић му игра на погрешној позицији, није дао ни 30%, онако доминантну животињу милутинова држи на клупи уместо да их је уигравао као центарски пар имали би две звери у рекету.
Лоше вам прозивке за јовића, дечко је врхунски и несебичан, једино је требао тројке мало више да вежба, као и лучић. Мицићу није морално замерати, посебно јер је остао до краја.

Пукли смо ко звечка на, по квалитету, најслабијем такмичењу у задњих 20 год, и то са тимом са којим би било ко од наших врхунских тренера лагано био први, јер је било довољно да играмо оно по чему смо били познати и да се базира на јокићу, богдановићу, бјелици и милутинову, а не да врти све у круг и прави летеће измене ко да је хокеј у питању.

Све у свему, три кикса 2015, 2017, 2019, хвала му што је сам отишао и далеко му лепа кућа, ваљда је довољно зарадио од ових силних реклама да га више не гледамо.
Ne, ne mogu da ne odgovorim na ovaj niz nebuloza.

Vodio je Armani pre reprezentacije ,prva glupost recena.

Drugo, jedino u cemu mu nema ravnog jeste uklapanje svakakvih polovnjaka u simfonijski orkestar. Znaci druga glupost.

Micov, Kalina i Nedović druge petorke u svojim klubovima :lol:

Cetvrto, ono po cemu smo poznati da gradimo igru na Jokicu, Jokic igrao jedno prvenstvo do sada u karijeri , bio nebitan epizodista jer imao jedva 20 godina. Bjelicu gledao 2x u reprezentaciji do sada. Kad pomislim nema vce gluposti, ono sledeci pasus procitam :lol:

Kiks 2017.pa ovo je za pin na stranici. Jel realno da su ljudi ovoliko ograničeni. Kiks, ej!
Kiks 2015.na jedan posed, Bogdanović u kog se kunete sad nije mogao da polozi zicer.

@marone
Ljudi ne razumeju ovaj sport, nikad nisu igrali. Gledaju katkad i odma su stručnjaci. Prevelika očekivanja, mozda da je otpocetka Teodosic bio odsutan i moglo uigrati Vasu i Jovica. Ali realno to su 2.liga plejevi sa po jednom uspesnom sezonom u klupskoj karijeri.
Ovako se poremetilo uigravanje.
Drugi nepremostiv problem, citao sam i Duda je o tome pricao, konkurencija za vodju ekipe a to je sve zbog izostanka Tea i zapinjanja Jokica.

Ako nista, ostavio je mogućnost da ne izostaju sa OI, sto nije ni Duda a ni Moka.

@pantograf
Gotovo sam siguran da si najurivao Radonjica iz kluba, Tomića sigurno uz tvrdnje da nece nista osvojiti.

A Saleta, pravicete od blata.
Kao da ne znate gde je reprezentacija bila 11 godina pre njega.
No, bićemo ovde i sledece godine
 
Vidim, lepi, da si opsednut mojim likom i delom - odmah da ti kažem, ima forumaša koji se poprilično smeju pisaniju da sam ja 'terao Radonjića'. Zašto, to neću da ti napišem, da se zanimaš preko noći, da mozgaš šta li je u pitanju, da ti ne bude dosadno.

Inače, možeš da budeš miran, ako ti je stalo do dobrobiti tog kluba: budući svestan šta česte promene trenera mogu da učine (Zvezda sedamdesetih, Partizan u prvoj polovini osamdesetih, pa Zvezda devedesetih, pa opet), ja nikoga ne 'teram' iz kluba dok ne dobije dovoljno vremena da pokaže šta zna - sa igračima koje je sam birao. Tako ja ne bih dirao ni M. Pavićevića 1998, iako se pisalo da tera igrače da grle bukve. Ispade, 20 godina kasnije, da čovek ponešto i zna. Takođe, lepi, kao što se svetsko prvenstvo ne dobija protiv Portorika i Angole, tako se ni o košarkaškom timu u određenoj sezoni ne sudi pre proleća/leta. Dakle, ništa oktobar, nego april/maj. To zna svako ko prati taj sport i nije baš mnogo glup. Itd.

Za tebe, sa druge strane, verujem, po ovome što pišeš, da si 1995. bio da Ranko Žeravica ostane u Partizanu, uprkos ispadanju od Benfike (!) i igre potpuno mimo sveta (run and gun). Jer, to je, lepi, mnogo veći trener od A. Đorđevića, pa zašto mu ne pokloniti bezgranično poverenje. Ili ne?
 
Sale je napravio nedopustivo mnogo grešaka u pripremi ovog prvenstva i on najbolje zna da treba da ode.
 
^^
Otisao je. Ne brini.
Apropo priče da nikad nece sam otici, da je ovakav i onakav.

@pantograf
95e nisam imao razvijenu svest o kosarci.
Pazi ovo, pratim tvoj rad, citas sta pisem o aerodormu s botinom :lol:

Tomica si jurio ko stetnog! Secam se rapsrave.
 
Bas da listam, neću.
Ali mislim da je bas Koki bio treci u raspravi. Ili Blade.

Edit: otprilike su ti shvatanja kosarke iz proslog milenijuma, ali ne s kraja :lol:
Kad Jugoslavija nije imala premca a ta igra se igrala u 4 drzave na svetu.
 
Aha, kako da ne, igrale 4 zemlje. Zato smo 1985. na EP sa sve Draženom bili - sedmi. Kao i 1983. A Portoriko nas, lepi, decenijama pobeđivao u grupi... A mi onda budemo prvaci sveta.
 
Utakmica sa Amerikancima mozda nije bila motivacija za nase kosarkase, jer su igrali za to za sta su igrali, ali i tu utakmicu su u nasem timu igrala dva igrača, Bogdanovic i Lučić. A i taj drugi ili treci tim SAD-a moze mnogo bolje, nego sto je igrao tada.

Najozbiljni kandidat za Đorđevićevog naslednika je Saša Obradović. Dosta se pominje i Igor Kokoškov.

Svi nasi dobri treneri su zauzeti u svojim klubovima. I tamo su dobro placeni, a placeni su da bi se posvetili svojim klubovima, a ne da se bave reprezentacijom, pa ni ne mogu da budu selektori. Tako da novi selektor gotovo sigurno nece biti Svetislav Pešić, Željko Obradović ili neki treci sličan.
 
Zvezda je porazom 3:0 protiv Bajerna iz Minhena započela ovogodišnju Ligu šampiona. Manje ili više, nekakav poraz smo svi očekivali, realno i nadali se da on bude dostojanstven. I u odnosu na onaj prvi od prošle sezone, bio je. Treci gol je krajnje pocetnički primljen, moglo je i bez njega, ali sta je tu je.

Mislim da se igracima nista ne moze zameriti. Bajern je ime i ima igrace koji kostaju mnogo više, a cilj mu je osvajanje ovog takmicenja, a Zvezdi da prezimi u Evropi. Naravno da treba da bude ambicije, ali treba i biti realan.

U svakom slucaju, nadam se vecem broju bodova, nego prosle sezone.
 
Dan žalosti?! Obično se posle utakmice zvaničnog državnog kluba utrkujete ko će šta da napiše. Sramotna igra tima u koji je uloženo više desetina miliona i zaslužena pobeda Partizana.
 
Jeste sramotna igra, zapravo, jeziva. Mislim da je posredi kombinacija nestvarno loše odabranog tima za utakmicu, ali i neobjašnjivog straha kod igrača na terenu.

Ne znam, ipak, zašto bi bio dan žalosti; gubilo se na JNA i pre 40 godina, a Partizan je, mora se reći, u dobroj formi i odlično vođen od SM i njegovog pomoćnika. Septembar je mesec, prvenstvo se sad ne osvaja.
 
Vrh