Šta je novo?

Sportski događaji

Мислим тачно тако како сам написао: нисмо створили ниједну шансу за гол за скоро 100 минута игре. То је минимум минимума који се очекује и од слабијих екипа и није гаранција да ћеш гол и дати, јер се фудбал игра ногом, и стајном и оном којом шутираш, па реализација није 100%. Значи, треба да створиш једно 3-4 шансе, па да кажеш да си нешто у нападу урадио. А утакмица без шансе - не треба да улази у обзир за разматрање, јер ниси никако могао да је добијеш, а могао си да изгубиш (што и јеси). То је резон који наши тренери бата Ђориног усмерења не разумеју, и зато ми имамо прегршт таквих утакмица на свом конту у последњих 30 година (али да, готово увек смо макар једном ушли у шансу, а синоћ, дакле, ниједном).

Да поредимо са тиме што је, без обзира на разлику у класи, Звезда Манчестер ситију - јачем тиму од енглеске репрезентације - дала три гола у две утакмице, а на обе је стварала чисте гол-шансе.
Zvezda primila 85 komada, ovde nas ovaj minimalan poraz mozda odvede dalje.
 
Ако нас пораз не одведе даље, неће ништа - кад ономад није ни победа над Немачком.

Само да поновимо 0,18 очекиваних голова према напредној статистици од синоћ, и цепамо до финала.
 
Samo sto treci sa dva boda moze da prodje dalje samo u ludackoj teoriji, a do sad se nije ni desilo da neki treci uopste i ima 2 boda
 
Bolje biti treći nego drugi. Drugi iz naše grupe ide na prvog iz A grupe (Nemačka), a treći iz naše grupe ide na prvog iz E ili F grupe (Portugal, Belgija)
 
Uzdamo se u indijanca Sautgejta, ne bi me cudilo da bolid izgubi obe i ode kuci da ga lincuje 80 miliona pijanih engleza
 
Juce smo se izborili za istorijsku sansu da osvojimo EURO, a da ne postignemo gol.

I posle ima nezadovoljnih...
 
Sve je moguće. Portugal je s tri nerešene prošao dalje 2016. i na kraju osvojio. Lukaku je 2022. imao dve šanse na gol-liniji da Hrvate pošalje doma posle grupe, a oni posle uzeli bronzu. Sačekajmo Slovence pa da vidimo jasnije.
 
To beše najgora odbrana SP 2006 sa 10 primljenih golova u 3 utakmice? :D
Ta odbrana je u kvalifikacijama, u grupi sa Španijom i Belgijom, primila jedan jedini gol, a i njega, ako se dobro sećam, iz ofsajda (Raul). Posle su novinari graknuli što Petko vodi sina, pa se potukli Vidić i Kežman i desilo se to što se desilo.
 
To je bio cirkus jbt...
Al nikako mu nije trbalo to sa sinom jbg...
 
Čini mi se da nam je odbrana bila daleko bolja 2010. sa Ivanovićem, Vidićem i Kolarovom, ali i tad smo uspeli da izgubimo 2x... Posle tog prvenstva mislim da nam je tim bio samo slabiji vremenom.
 
Izveštač televizije sa nacionalnom frekvencijom sa prvenstva Evrope gde igra reprezentacija...

 
Kevin Panter i Partizan i zvanično raskinuli ugovor. Mislim da je ovo jedna od boljih odluka Obradovića od kad je tu.
 
Sada je zvanično, večiti rivali će biti deo Evrolige i naredne sezone.

Sviđa mi se što ove pauze između sezona ne dolaze igrači kao na traci, da se ipak radi pametnije u Zvezdi i da će taj iskorak u Evroligi konačno biti dočekan. Volim da nazivam stvari pravim imenom, ekipa sa 5-6 ili čak više stranaca, koji ne igraju za male pare, nigde, a tu su, ako ne potpuno, onda uglavnom, zbog para, ne zbog ljubavi prema treneru, klubu i slično....smešno je da bude samo učesnik Evrolige.
 
Završeno je prvo kolo na EP. Uspeo sam da odgledam sve utakmice. Nakon odgledanog, tvrdim da je Srbija odigrala najlošiji fudbal.
 
Vrh