Šta je novo?

Sportski događaji

Добро смо започели,али друго полувреме је било тотални фијаско.
 
Знам да је свима политике у спорту преко главе, али ево како укратко изгледа однос два народа на Балкану и у какав врхунац и нетрпељивост је све начињено путем медија услед пропалих преговора и међунационалних тензија (и тако ће вероватно остати у далекој будућности, нажалост смеши нам се судбина и вечна подела Израелаца и Палестинаца).
Даш Србији гол, ти уместо да славиш са својим тимом прво трчиш до српских навијача да им забибериш јер оно балканско-племенско у теби не може да те обузда.
Затим наше провокације и гуракање, као да су они криви што не можемо да се саставимо у игри ни после три утакмице, овај неспортски блам је гледала цела планета и то уживо.

Да се вратимо на фудбал, жао ми је некако и стручног тима и фудбалера, огромни притисци и очекивања са којима нису баш могли да се носе, осам примљених голова за три утакмице није мало. Ипак, мислим да је ова генерација јако талентована и треба да наставе даље.
 
Šta je bilo bilo je. Realno ne žalim ni za čim.
Naša ekipa još nije na nekom visokom nivou. Fale utakmice u nogama. Tokom Korone nije bilo prijateljskih, a osim Portugala, Švajcarske i Brazila nismo igrali sa jačima od sebe zadnjih šest godina. Nismo igrali Euro. Nedostaje utakmica u nogama. Realno ovo je bila prejaka grupa za nas. Treba samo odoleti porivu da se najuruje selektor i tumba ekipa posle ovog relativno uspešnog ciklusa, a svakako uspešnijeg od prošlog za Euro. Sad imamo laku grupu za Euro a jake utakmice u Ligi nacija. Odlično. Za razliku od ranijih Mundijala u Rusiji i Africi, ova ekipa mi deluje nekako drugačije, vidi se potencijal.
 
Ne razumem kako smo izgubili, narod prica da je Vucic licno zvao Piksija i sastavio tim.
 
Previše se mistifikuje taj Vučić. Jeste, taj go.nar utiče na mnogo toga i meša se u mnogo čega, al ovo je već budalaština u koju odbijam da verujem.
 
"Mister" i njegovo stanje/ponašanje/odlučivanje mi je ipak najveća misterija..
 
Previše se mistifikuje taj Vučić. Jeste, taj go.nar utiče na mnogo toga i meša se u mnogo čega, al ovo je već budalaština u koju odbijam da verujem.

VUČIĆ OTKRIO: "Zvao sam Piksija - strastveno navijam za Srbiju!"​

 
borat-dancing.gif
 
Nerviraju me komentari hejta prema našim reprezantativcima... Ok jesu malo bili ukopani protiv Brazila, dosta oprezne igre koja nije rezultirala dobrom odbranom. Nije sve ni do igrača nešto je do izabrane strategije i više sile poput povreda... Protiv Švajarske, dopala mi se napadačka igra u 2. poluvremenu (prvo nisam sitigao da odgledam), bez obzira na poraz, barem je bilo dinamično gledati... Volim kad lopta leti svuda a ne kao po jajima da igraju... s druge strane komentari hejta po portalima i društvenim mrežama, kao Sergej u top 7 najgorih fubalera u grupnoj fazi, bolje bi mu pristajala patofnica umesto kopačke... Momci su se trudili i to se videlo... Grupni je sport i teško je svaliti krivicu na jednog... Bilo je velikih oscilacija u igri i ako je neko odgovoran, to je selektor, imao je neke čudne izbore ko kad ulazi u igru, verovatno je štedeo neke igrače zbog povreda, žutih kartona, a neke možda nije ubacio iz početka u sva 3 meča iz samo njemu znanih razloga...

Jedva čekam da gledam "vatrene" danas protiv Brazila, ako pobede biće mi drago... Uvek navijam za slabije na papiru i one koji su nam bliži po genetici i geografiji...
 
Nerviraju me komentari hejta prema našim reprezantativcima... Ok jesu malo bili ukopani protiv Brazila, dosta oprezne igre koja nije rezultirala dobrom odbranom. Nije sve ni do igrača nešto je do izabrane strategije i više sile poput povreda... Protiv Švajarske, dopala mi se napadačka igra u 2. poluvremenu (prvo nisam sitigao da odgledam), bez obzira na poraz, barem je bilo dinamično gledati... Volim kad lopta leti svuda a ne kao po jajima da igraju... s druge strane komentari hejta po portalima i društvenim mrežama, kao Sergej u top 7 najgorih fubalera u grupnoj fazi, bolje bi mu pristajala patofnica umesto kopačke... Momci su se trudili i to se videlo... Grupni je sport i teško je svaliti krivicu na jednog... Bilo je velikih oscilacija u igri i ako je neko odgovoran, to je selektor, imao je neke čudne izbore ko kad ulazi u igru, verovatno je štedeo neke igrače zbog povreda, žutih kartona, a neke možda nije ubacio iz početka u sva 3 meča iz samo njemu znanih razloga...

Jedva čekam da gledam "vatrene" danas protiv Brazila, ako pobede biće mi drago... Uvek navijam za slabije na papiru i one koji su nam bliži po genetici i geografiji...
A mene nerviraju ovakvi smesni komentari. Jesi li ti njima mama? Ljubi ih majka, trudili su se… Jesu, kao i obicno 15 min igre. To je nas maksimim posledniih 30 godina. I svaki nas “ uspeh” je cista slucajnost i nista vise. Ovo je takmicenje i racunaju se SAMO REZULTATI, a ne nase poslovicno filozofiranje.
 
Poslednja izmena:
Mi smo jednostavno slabiji tim... Nema tu šta da se osuje paljba po nekom... Ne može u svim kolektivnim sportovima da nam ide dobro... U fudbalu smo u najmanju ruku osrednji...

Svaka čast Hrvatima, prvo fantastična utakmica za odgledati iako je bilo 0:0 u regularnom delu nije bilo dosadno, posle da ne govorim... Navijao sam iz sveg srca za njih. Sjajan otpor, sajajna odbrana, puno vremena lopta u posedu kod njih, čovek utakmice Livaković... Brazilci kao protiv zida da su igrali. Puno dobrih šansi su imali, al kad neko ume da igra i pruži otpor i ozbiljno ih namuči... Nemam zamerki. Odličan tim...

Ja jesam za opravdanu kritiku, ali ne za hejt... Tako da Švrle opusti se... Nema razloga za nervozu... Kad si opušten sve bolje prolazi... Nema naših ali zašto u nastavku ne navijati za Hrvate kad prelepu igru pružaju...
 

Od onako nikakvog pocetka sezone u Evroligi, bilo je 1-6, a sada je 6-6. I ne samo to, naboj je pozitivan, sa skoro najslabijim sastavimo na papiru u Evroligi, prave se odlicni rezultati. Do pre 3 nedelje je mogao svako ko je Zvezdas da kaze da od Evrolige nema nista, sada je situacija dijamentralno drugacija. Odlicno 11-to mesto i tendencija za vise. Sledece nedelje je duplo koliko, obe kod kuce, sa Olimpijom iz Milana i sa Zalgirisom.

Zalgiris je i dalje najvece iznenadjenje sezone, a Olimpija(Armani) je u konopcima i nadam se da ce to jos da potraje, bar dok ne odigraju utakmicu sa Zvezdom, a imaju fantastican tim sa vrhunskim trenerom.
 
Brazil-Hrvatska-8-.jpg



Kako fotoreporteri uhvate momenat, pogled... A u pitanju su delići sekunde... Niko nije pozirao ovde 😄 svaka im čast...
 
Zvezda juri izjednacenje Radonjicevog rekorda protiv Armanija, 7. uzastopnu pobedu u Evroligi. U punom ,,Pioniru" protiv trenutno najslabije plasirane ekipe u Evroligi, a na papiru projektovane za F4. U slucaju da Partizan pobedi Efes i da Virtus pobedi Makabi...Napominjem da su oba koja bi trebala da pobede kao Zvedi odgovara domacini, sto olaksava posao, Zvezda ce doci na 7. mesto tabele Evrolige.

Ekipa je potrosena dosta, morace da ispliva neki novi proizvođač poena, nece moci kao na prosloj utakmici ceo oslonac da bude na Vildozi i Nedovicu.
 
Vrh