Šta je novo?

Spomenici

Prve pristojno debele ploce nakon kneza

dsc02143.jpg


dsc02144.jpg


dsc02145.jpg


dsc02146.jpg
 
Zvezdarka nazalost nisam stigao da dodjem na predavanje promociju , sledeci put slika za iskupljenje

dsc02186.jpg
 
BEOGRADSKE PRIČE Spomenici: Sećanje na zaborav
Zoran Nikolić | 07. novembar 2014. 11:24 | Komentara: 1

Mnogi spomenici skriveni su ili nepoznati široj beogradskoj javnosti. Karađorđe i Miloš jedva sklonjen u Patrijaršiju, NATO žrtve smo zaboravili, a vešala sa Novog groblja odneli nakupci sekundarnih sirovina
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... na-zaborav (ceo tekst)
 
milos.tro":30wh8fd7 je napisao(la):
BEOGRADSKE PRIČE Spomenici: Sećanje na zaborav
Zoran Nikolić | 07. novembar 2014. 11:24 | Komentara: 1

Mnogi spomenici skriveni su ili nepoznati široj beogradskoj javnosti. Karađorđe i Miloš jedva sklonjen u Patrijaršiju, NATO žrtve smo zaboravili, a vešala sa Novog groblja odneli nakupci sekundarnih sirovina
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... na-zaborav (ceo tekst)
Као што рекох и на представљању ДВД-а у четвртак, без лажне сромности, веома ми је драго што сам урадила посао који Завод за... није у протеклих пола века.
А и више од тога...
 
Ево једне фотке с представљања ДВД, у току гледања филма о Костурници бранилаца Београда 1915:

2n99xz9.jpg
 
Simatičan spomenik na vojničkom groblju u Kovinu, gde su zajedno sahranjeni 'naši' i 'njihovi' vojnici iz Velikog rata.

Spomenik mira i razumevanja (podignut pre koju godinu):
spomenik-na-vojnickom-grobl.jpg



Samo da dodam da ovde taj spomenik ima posebno značenje, jer je veliki broj Srba ratovao na drugoj strani i obrnuto.
 
Samo ako je neka svecanost ili idu po pozivu , mozda u galeriju ili biblioteku pa se malo promuvati po zgradi
 
Ево једнога од мојих филмова о споменицима - Милутин Бојић

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TIFLfttSYL4[/youtube]
 
Fin protor oko spomenika zgrade uvucene za mene pravo osvjeze nje kad sam prvi put prosao tuda ali nazalost zapusteno
 
ZvezdarkaVracaric":26jjdu22 je napisao(la):
Ево једнога од мојих филмова о споменицима - Милутин Бојић


Песник Милутин Бојић треба да има достојан споменик с целом фигуром!

Те oткинуте главе натакнуте на врх ружних стубова и преполовљена трупла (бисте) су најружнији споменици, и никако не иду у отворен простор. :(
 
Видео сам данас Девојачки парк - на целом платоу испред споменика су постављене плоче, хвала Богу! Тако ће и другде, очигледно, где год се сада види шљунак.
Постављена је и метална ограда иза и лево и десно од споменика, где је пад терена знатан.

Зашто кутије за расвету морају да буду онолике, онакве и постављене на оном месту - усправно, с десне стране гледано из улице Краља Милана, поред рампе, уз тротоар?
Степениште према школи "Никола Тесла" остаде у постојећем, незавидном стању. Није градским властима, ваљда, његова обнова била у плану за ову годину, а они су чувени по томе да све раде строго по плану и прописима.

Сликао сам, али не знам где да поставим фотографије јер сам испунио (бесплатан) капацитет Имиџшека који сам до сада користио.
 
Postavi fotke na dodaj.rs
 
Саша":3voci8t2 je napisao(la):
Видео сам данас Девојачки парк ...
Зашто кутије за електрику морају да буду онолике, онакве и постављене на оном месту - усправно, с десне стране гледано из улице Краља Милана, поред рампе, уз тротоар?
ликао сам, али не знам где да поставим фотографије,,,.

Хвала, Игоре! :)
Да ли не радим нешто добро, или не може да се постави више од једне слике одједном на додај.рс?

Ево како изгледају споменуте кутије за расвету:

image2338.jpg


Зар нису могле да буду постављене уз неки зид, у делу парка испод споменика, или - још боље, да се уграде у неки од потпорних зидова - тако би још и били заштићени с три стране?

image2337.jpg


Или су им, можда, ови самостојећи лимени двокрилни (ма, вишекрилни!) ормари на истуреном положају стандардан начин постављања из исте збирке старих прописа као што је онај о обавезној уградњи димњака у савремене зграде? Нисам видео да се поред споменика у свету овако прпошно и поносито уздижу слична достигнућа савремене електричне технике.
Можда неки бивши електричар, а сада менИџер на власти у Граду, сматра да су подједнако лепи и важни као споменик?
 
moze vise fotki samo idi na browse opet i tako vise puta koliko ti treba pa ce ti sve fotke odjednom okaciti i otvoriti
 
Још слика:
- поплочан плато! :kk:
image2333.jpg


- метална ограда иза и лево и десно од споменика
image2340.jpg
 
Степениште према Техничкој школи/Руском дому и ул. Краљице Наталије:

image2343.jpg


Олук који недостаје уза степениште ... :

image2347.jpg


.... све до првог спрата:
image2348.jpg


(Зграда Американско-српске банке)
 
Споменик (Кнезу Милошу, у истоименој улици између зграде Владе и Министарства финансија) с патуљастим постаментом који га унижава.

image2353.jpg
 
direktor":2raadg5j je napisao(la):
Sasa fotka je preslikana iz brosure
a to imas ako je ostalo u antikvarijatu http://www.equilibrium.rs/naslovna tamo nema cega nema ako neceg nema nabavice :)

Хвала, нисам знао за тај антикваријат с племенитом мисијом према књизи и некултурним односом према српском језику.
Кад год је то могуће, избегавам да идем на места и да купујем ствари и услуге тамо где немају нимало осећаја за српски језик и нецивилизовано се односе према култури своје средине. А то је јако упоредљиво с начином на који се други односе према архитектури, урбанизму, општој хигијени, уметности, културном наслеђу, природи, људским и грађанским правима.

Јасно се види и по приказаном издању да је из времена полит-идеолошког експеримента над српским језиком чије се главне, а бескрајно тупаве флоскуле (у томе лежи њихова генијална пријемчивост и толики успех) и даље комотно башкаре и уживају у главама већине грађана Србије.
Добро је, с друге стране, што се (јааааако) полако приводимо памети, знању и важећим стандардима у цивилизованом свету па такво издање данас не би смела да штампа било која државна установа која се волунтаристички не држи чврсто својим канџама за пропалу југословенску идеологију.
 
Vrh