Šta je novo?

Spoljna Magistralna Tangenta (SMT), Most preko Ade Huje

Par slika koje svedoče o kvalitetu završnih radova... Slikano samo na potezu od stanice 50ice(&Co) ispred lidla, pa do ćoška sa V.Stepe kod Panorame, sve sa iste strane i sve sa poteza od tih 50ak metara...
 

Prilozi

  • viber_image_2021-09-05_17-58-05-679.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-05-679.jpg
    564,5 KB · Pregleda: 4.314
  • viber_image_2021-09-05_17-58-05-994.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-05-994.jpg
    558,6 KB · Pregleda: 4.304
  • viber_image_2021-09-05_17-58-06-305.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-06-305.jpg
    633,1 KB · Pregleda: 4.307
  • viber_image_2021-09-05_17-58-06-584.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-06-584.jpg
    558,1 KB · Pregleda: 4.299
  • viber_image_2021-09-05_17-58-07-526.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-07-526.jpg
    484,3 KB · Pregleda: 4.295
  • viber_image_2021-09-05_17-58-07-526.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-07-526.jpg
    484,3 KB · Pregleda: 4.312
  • viber_image_2021-09-05_17-58-13-186.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-13-186.jpg
    505,5 KB · Pregleda: 4.309
  • viber_image_2021-09-05_17-58-11-935.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-11-935.jpg
    572 KB · Pregleda: 4.309
  • viber_image_2021-09-05_17-58-12-931.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-12-931.jpg
    617 KB · Pregleda: 4.301
  • viber_image_2021-09-05_17-58-11-437.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-11-437.jpg
    524,4 KB · Pregleda: 4.315
  • viber_image_2021-09-05_17-58-09-567.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-09-567.jpg
    559,8 KB · Pregleda: 4.319
  • viber_image_2021-09-05_17-58-14-141.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-14-141.jpg
    637,6 KB · Pregleda: 4.324
  • viber_image_2021-09-05_17-58-14-402.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-14-402.jpg
    620 KB · Pregleda: 4.311
  • viber_image_2021-09-05_17-58-10-538.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-10-538.jpg
    516,8 KB · Pregleda: 4.306
  • viber_image_2021-09-05_17-58-08-933.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-08-933.jpg
    642,1 KB · Pregleda: 4.313
EVo i jos jedan detalj, nevezan za kvalitet, ali vezan za funkcionalnost.. U petak je pola dana pandur stajao preko puta Panorame i zaustavljao ljude koji predju ulicu van pesackog.. I to bi bilo potpuno ok, cak i potrebna stvar, da je do pesackog moguce doci... Ali kao sto vidite tako nesto jednostavno nije izvodljivo na propisan nacin i bezbedno... Majka sa detetom npr, koga boli uvo za nju.... :bash:
 

Prilozi

  • viber_image_2021-09-05_17-58-05-679.jpg
    viber_image_2021-09-05_17-58-05-679.jpg
    815,7 KB · Pregleda: 4.297
Da li može neko da mi objasni koja se to tehnika koristi prilikom izlivanja novog asfalta kada on završi ispod starog?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877738#p877738:3gnt8t4q je napisao(la):
solecar » Ned Sep 05, 2021 8:26 pm[/url]":3gnt8t4q]Da li može neko da mi objasni koja se to tehnika koristi prilikom izlivanja novog asfalta kada on završi ispod starog?

Kako rece onaj eskpert za mine iz slozne brace - "Tehnika ofrlje!" :mrgreen:
 
Tako je @Luka 14, sve izgleda jako traljavo, ali to je danasnja realnost, zadovoljni smo samo da se radovi zavrse. Vise gotovo niko ni da ne gleda da li su potpuno zavrseni i kakav je kvalitet.
Bas smo u prosli tim pesackim sa bebom u kolicima, a prvi na semaforu je bio autobus. Morali smo da se provucemo izmedju njega i ivicnjaka i za bebu je to bilo jezivo, jer je autobus bucan. Tuda kuda vecina prelazi nismo mogli, jer pesak moze da brzo prekoraci ivicnjak i pretrci ulicu, a kolicima ne moze brzo i onda je bas rizicno. Kada smo isli suprotnim smerom, isli smo od Panorame ka Ideji parkingom (bio je otvoren) i tockovi su glavili i skakali po krupnim kamencicima, a problem je i preneti kolica na trotoar na koji su parkirana kola. Sve u svemu, uzas za ljude sa bebom u kolicima, ali valjda nece dugo.

Radili su ovaj put i u subotu i povecali su broj radnika i masina. Sada na smenu dolaze kamioni na utovar zemlje, tako da masina ne pauzira kao na pocetku. Posekli su drvece koje smeta, raskopali Kruzni, da bi zamenili cevi i instalacije. Uklonili su deo kocki sa parkinga Panorame. Ne znam kako ce funkcionisati taj parking kada se zavrsi ovaj deo puta. Ako se direktno iz bulevara ide na parking, to ce biti problem, jer ce se isparkiravanjem u bulevar posle semafora praviti guzva. Takodje, presecace se trotoar.
Pre neki dan sam saznao da parking ispred Univerexporta pripada Panorami, pa je zato Univerexport morao da ukloni rampu. Cuo sam to od zaposlenih u Alprosu.







 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877869#p877869:qdtc15ew je napisao(la):
nikolino » Pon Sep 06, 2021 1:49 pm[/url]":qdtc15ew]
Radili su ovaj put i u subotu i povecali su broj radnika i masina. Sada na smenu dolaze kamioni na utovar zemlje, tako da masina ne pauzira kao na pocetku. Posekli su drvece koje smeta, raskopali Kruzni, da bi zamenili cevi i instalacije. Uklonili su deo kocki sa parkinga Panorame. Ne znam kako ce funkcionisati taj parking kada se zavrsi ovaj deo puta. Ako se direktno iz bulevara ide na parking, to ce biti problem, jer ce se isparkiravanjem u bulevar posle semafora praviti guzva. Takodje, presecace se trotoar.
Pre neki dan sam saznao da parking ispred Univerexporta pripada Panorami, pa je zato Univerexport morao da ukloni rampu. Cuo sam to od zaposlenih u Alprosu.

Od estetike sa ovima sam odavno digao ruke.. Jos od one sprdnje s trgom, pa preko 27. marta, gde sam igrom slucaja svakodnevno zbog posla... Ono je npr. sramotno, a nalazi se u samom centru grada u ulici s potencijalom da bude nova soping zona u rangu bulevara K. Aleksandra... Tako da nisam ocekivao neki kvalitet, al makar kantu za djubre da stave gde treba, a ne da je zakopaju iza stanice...

Sto se tice tog parkinga, tu jedino ako ce ovi iz alprosa da iznivelisu parking naknadno sa ulicom... Jer nema teorije da ce ovi slagati kocke nazad gde su bile... Inace po onim sipovima koje su pobili za granicu parcele, trotoar nove deonice zavrsava nekih pola metra iza tih obelezenih parking mesta. Ako dodamo i onaj privremeni trotoar, tj prolaz uz Lili, tu bi mogla neka kosa parking mesta da se nameste, a da imaju zaseban ulaz kod Lilija... Jer ce ono veliko stepeniste panorame imati poveznicu s novim trotoarom... Pitanje je da li ce ovi iz alprosa ista raditi, jer se secam price da je na mestu Lilija trebalo da bude kafic Butik, cak se pominjao i McDonalds, pa cenim da je taj prostor prvobitno zamisljen da bude basta, a da je parking bio privremeno resenje da se zamazu oci stanarima koji nisu kupili parking mesta...

Za to kod Univera nisam siguran ciji je parking, al jasno stoji tabla da je prilaz iz Stepe vlasnistvo alprosa, pa moguce zato nisu stavili rampu.. Mada alpros koliko vidim stavlja rampe kad i gde hoce, privatna parcela, moze im se. Sve je to legalno ilegitimno, naravno, samo imam utisak da toj panorami nece moci da se pridje drugacije osim peske.
 
Nema podatka da je alpros vlasnik te parcele...
 

Prilozi

  • katastar parking univereksport.jpg
    katastar parking univereksport.jpg
    233,4 KB · Pregleda: 3.710
  • parcela.jpg
    parcela.jpg
    393,1 KB · Pregleda: 3.701
To apsolutno nije njihova parcela, ja sam čak podnosio prijavu i inspekcija je utvrdila da su radili "prema projektu i da imaju sve potrebne dozvole"
Bilo bi interesantno videti ko im je dozvolio i pod kojim uslovima jer ta parcela itekako ima vrednost, na stranu to što koriste infrastrukturu naselja Stepa Stepanović...toliki broj stanova i 20ak spoljnih parking mesta koja mahom koristi Alpros i zakupci lokala, kako su uopšte dobili upotrebnu dozvolu...neverovatno je to sta se u Beogradu dozvoljava i dešava poslednjih godina.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877976#p877976:248jde01 je napisao(la):
Aleks@ » Pon Sep 06, 2021 8:09 pm[/url]":248jde01]To apsolutno nije njihova parcela, ja sam čak podnosio prijavu i inspekcija je utvrdila da su radili "prema projektu i da imaju sve potrebne dozvole"
Bilo bi interesantno videti ko im je dozvolio i pod kojim uslovima jer ta parcela itekako ima vrednost, na stranu to što koriste infrastrukturu naselja Stepa Stepanović...toliki broj stanova i 20ak spoljnih parking mesta koja mahom koristi Alpros i zakupci lokala, kako su uopšte dobili upotrebnu dozvolu...neverovatno je to sta se u Beogradu dozvoljava i dešava poslednjih godina.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

I ti pitas svasta, pa nisu zastupnik citroena... :D Njihova je parcela gde im je parking pod rampama... Oni gore u V.Stepe su slobodni za parking, a oni dole su samo za skodin salon, i od skoro za misicanu, mislim da to nije za stanare i lokale :)... Za ovo ispod univera i zatvor stamparije, "evo ne znam, bogu mi" :p
 
Uh, sad uneh haos losim izrazavanjem :)
Htedoh reci da nije vlasnistvo Univera, nego je parking za stanare i kupce Univera. Napisao sam Panorame, ali zapravo ne samo Panorame, nego uopste, javni parking. Da je parking Aplrosa, oni bi ga sigurno ogradili. Inace, to sam pisao u kontekstu ukidanja parkinga izmedju Panorame i Kruznog puta. Pitao sam se gde ce ti ljudi da parkiraju, jer je Univer postavljao, pa uklonio rampu.
Sto se tice parkinga pod rampom ispod Panorame, to je vlasnistvo Alprosa i imaju pravo da ga zatvore. Takodje deo pod rampom pored Univera je vlasnistvo stamparije, pa i oni mogu da ograde.

@Luka 14, Nisam mislio na tu parcelu. Ona je javna svojina. Vremenom ce se zapustiti, da se nasele narkomani, pacovi i zmije, a onda ce neko iz vlasti da uzme da je uredi jednom "velelepnom" zgradom. Tako to ide.

P. S. Sad kad sam preklopio sliku sa maps-a i parcele, vidim da je parking sa donje strane puta (Alprosovog) zapravo usao u parcelu 7764/34. Sto znaci da bi to u najmanju ruku trebalo da bude javni parking, a da ne kazem da nije smeo ni da se gradi parking.
Parking teretane je zapravo parking Alprosa, pa su im verovatno iznajmili. I tu je postavljena rampa, ali je jos uvek nisu spustili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=878006#p878006:drjaszu2 je napisao(la):
nikolino » Pon Sep 06, 2021 9:42 pm[/url]":drjaszu2]Uh, sad uneh haos losim izrazavanjem :)
Htedoh reci da nije vlasnistvo Univera, nego je parking za stanare i kupce Univera. Napisao sam Panorame, ali zapravo ne samo Panorame, nego uopste, javni parking. Da je parking Aplrosa, oni bi ga sigurno ogradili. Inace, to sam pisao u kontekstu ukidanja parkinga izmedju Panorame i Kruznog puta. Pitao sam se gde ce ti ljudi da parkiraju, jer je Univer postavljao, pa uklonio rampu.
Sto se tice parkinga pod rampom ispod Panorame, to je vlasnistvo Alprosa i imaju pravo da ga zatvore. Takodje deo pod rampom pored Univera je vlasnistvo stamparije, pa i oni mogu da ograde.

Ma jedino ako je restituciju pokrenuo vlasnik stamparije, jer po katastru, to je sve javna svojina... :) Da li su je na neku mulju kupili od drzave, ne znam, al e katastar je solidno azuran kad su takve stvari u pitanju, ne verujem da bi i dalje pisalo da je drzava vlasnik :D

U svakom slucaju, nebitno, jos uvek se nadje mesta.. Mirni smo dok ne nikne nesto na mestu Pezoa... :bg4:
 
Izvukao sam dva kadra iz ovog yt snimka:
https://youtu.be/nojZ9N8OH8E

Lepo se vidi zbog svetla, ovaj trotoar je sramotnog kvaliteta, zašto se ovde ne popločava ili toga građani ovog dela grada nisu dostojni, njima ide ovaj bitumen ili šta god da je.

Screenshot_2021-09-08-02-43-55-547_com.google.android.youtube_1.jpg
Screenshot_2021-09-08-02-44-08-405_com.google.android.youtube_1.jpg
 
Jutros mi rekoše radnici da za 10-ak dana puštaju Kružni put, a da se očekuje završetak za 3 meseca (misle na prateće radove i peglanje nedostataka).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=878455#p878455:2dro7xg3 je napisao(la):
Piccolo » 08 Sep 2021 01:52 am[/url]":2dro7xg3]
Lepo se vidi zbog svetla, ovaj trotoar je sramotnog kvaliteta, zašto se ovde ne popločava ili toga građani ovog dela grada nisu dostojni, njima ide ovaj bitumen ili šta god da je.
E, pa sta si mislio, ne sme da se gleda iz tog ugla, jos pod takvim svetlom, ma idi. To ti je odmah druga cena :lol: :lol: :sesir:

Tako sam jednom bio u nekoj stampariji na overi stampe. Cim sam izvadio svoju graficku lupu, odmah su rekli "moze, ali onda ide druga cena..."
 
Pih kakav smo narod, ne znamo da pohvalimo rupe, nego jos i upadamo u njih.. :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=878455#p878455:3i9og82x je napisao(la):
Piccolo » Sre Sep 08, 2021 2:52 am[/url]":3i9og82x]
Lepo se vidi zbog svetla, ovaj trotoar je sramotnog kvaliteta, zašto se ovde ne popločava ili toga građani ovog dela grada nisu dostojni, njima ide ovaj bitumen ili šta god da je.
Ma ne brini, sve ce to da "legne" uskoro. Iznad trotoara ce da zaraste u travu, po trotoaru ce da se nagomilaju pikavci i smece i nece da se poznaje da je neravno.

Sto se tice Kruznog puta, radi se solidnim kapacitetom. Kad se ne cekaju dozvole, papirologija, politika itd. radovi se poznaju. Sto se tice podzemnih radova, kanal se kopa, postavljaju cevi i kablovi i odmah zakopava. Sto se tice kanalizacionih cevi i odvoda, to jos nije pocelo da se radi. Predpostavljam da moraju da uklone preostali visak zemlje. A sto se tice zemlje, ostalo je jos malo da se ukloni. Ocekujem da ce biti gotovo sa otkopavanjem do vikenda.
@Makica Lepotica, posao nije mali i tesko da moze da bude pusten saobracaj u narednih 10tak dana. Jedino ako bi napravili privremeni put, bez ivicnjaka, trotoara itd. ali ne verujem da ce rizikovati probleme i raditi dupli posao.

Na poslednjoj fotografiji se vide 3 od 4 znaka koji pokazuju da je zabranjen saobracaj pravo Kruznim, ali ga vecina ne postuje. Ovih dana kad god prodjem, ljudi u kolonama naidju, pa se i po nekoliko minuta okrecu i mimoilaze. Zanimljivo mi je i da neko ranije ugleda da ne moze da se prodje, pa krene da se okrece, a ostali iza mu sviraju, a onda posle 20 m i sami moraju da okrenu. Juce popodne je jedan nervozni vozac pick-upa okrenuo i onako revoltiran stisao gas nasutim delom pored radnika i podigao im oblak prasine, a kamencici su ih izlupali po nogama. Radnici bez reakcije, kao da su navikli na ko zna sta. Praksa je pokazala da ni barijere, trake i ograde nemaju nikakvu svrhu, jer ce neko da ih pomeri i opet ce svi da prolaze. Kod kruznog toka na ulazu u Stepu svaki dan stoji policajac, ali niti njega zanima ko vozi kuda je zabranjeno, niti vozace zanima policajac koji ne kaznjava.

















 
Pretpostavljam da je ovo zbog prevezivanja trafostanice.
dbe611963f7066712bd668aa48a969d5.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Moz' bit', mada cenim da kapacitet ovog trafoa nije bas pola Vozdovca :D
 
@Makica Lepotica, posao nije mali i tesko da moze da bude pusten saobracaj u narednih 10tak dana. Jedino ako bi napravili privremeni put, bez ivicnjaka, trotoara itd. ali ne verujem da ce rizikovati probleme i raditi dupli posao.



Za 10 dana puštaju Kružni put tačnije 2 postojeće trake koje smo imali i ranije, sada su morali da ga blokiraju jer kopaju i postavljaju cevi na raskopanom delu do Panorame. Dakle, po njihovim rečima, za 10-ak dana će se moći kretati postojećim Kružnim putem od naselja Stepa do raskrsnice sa V.Stepe. U narednih 3 meseca završiće i raskopani deo tj.uklapanje.

Pitala ih dva puta :)
 
Ne sumnjam da su ti to rekli, ali i dalje mislim da je tesko da se to dogodi. Takodje i ako se dogodi, vec mogu da zamislim kakva ce guzva da bude na raskrsnici u smeru ka Kruznom putu. I ranije se tu pravila guzva zbog krivudavog i uskog kruznog puta, a sad ce dodatno biti i radova okolo, koji ce svakako usporavati.

Da bi osposobili stari KP, morali bi da uklone ovo sto sam obelezio crvenim strelicama. Ivicnjak u V. Stepe je pokrio oko 75% stare trase Kruznog puta, stub koji drzi kontaktnu mrezu tramvaja je pomeren ka KP i oko 2m dalje od raskrsnice, na samu ivicu nekadasnjeg kolovoza. Ozidali su saht na desnoj traci, gledano ka raskrsnici i on je visi od ostalih, jer ce biti na buducem trotoaru. Postavili su i strujne ormare u levoj traci. Ako bi napravili neki prolaz sa druge strane stuba kontaktne mreze, onda bi bila prevelika krivina da se mimoidju vozila, da ne kazem autobusi. Tada bi cela raskrsnica postala blokirana, jer bi se desavalo isto ono sto i ranije kod NIS pumpe na ulazu u Save Maskovica.



Ako bi asfaltirali prolaz kroz trenutno gradiliste, to bi izgledalo otprilike kao na sledecoj slici. Crveno sam uokvirio sirinu novog kolovoza iz smera Banjice. Plavo sam obojio deo gradilista koji bi se zauzeo. Kolima bi se prolazilo, ali autobusi, kamioni itd. bi napravili haos. Ako bi se zauzeo siri deo, da bude manja krivina, onda to gubi smisao, jer bi veliki deo gradilista bio pod saobracajem. Videcemo, mozda smisle resenje.

 
Leleee, to ako puste za 10 dana, to bi onda bio privremeni bypass od 20ak m za naredni privremeni bypass koji će imati celih 200m. Umesto da lepo zasuku rukave i spi**aju sve do kraja za 3 dana, oni će sve da nas mrcvare do iznemoglosti.
 
U nastavku info od Opštine Voždovac (letak sam zatekla u zgradi), ne mogu da ga prikačim ovde, zato pišem/citiram kao info za one koje nisu dobili:

"Dragi naši Voždovčani,

Dosadašnje uključenje Kružnog puta u Vojvode Stepe biće uklopljeno u trasu novoizgrađene ulice Save Maškovića, kako je i regulisano urbanističkim planom za saobraćajnicu od Borske do petlje Lasta.

Dosadašnje uključenje ne uklapa se u simetriju nove raskrsnice što nije bezbedno za vozila koja iz kružnog toka ulaze u raskrsnicu.

Zbog toga ćemo izgraditi još 100 metara nove saobraćajnice sa po dve trake u oba smera koja će se bezbedno ukopiti u postojeću trasu Kružnog puta pored naselja Stepa Stepanović i dalje ka Kumodraškoj ulici.

Izgradnja nove trase Kružnog puta i uklapanje u postojeće stanje biće završeni u prvoj polovini oktobra.

U ulicama Save Maškovića i Crnotravskoj biće posađeno 96 stabala drveća. Sadnja će se obaviti i drugoj polovini oktobra, u skladu sa prirodnim uslovima i kada je propisano da se drveće sadi."

IMA I CRTEŽ NA DRUGOJ STRANI LETKA.
 
Vrh