Šta je novo?

Spoljna Magistralna Tangenta (SMT), Most preko Ade Huje

To sam i pretpostavljao al reko da proverim. Sjajno! :)

Taj (Bermudski) troguao izmedju Autokomande, Trosarine i Bogoslovije place za vise normalnih i velikih saobracajnica, pogotovu duz pravca sever-jug.
 
Тачно се ту Београдски друмски саобраћај највише гуши.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876234#p876234:2ad2uckk je napisao(la):
MikiBg » Uto Avg 31, 2021 11:48 am[/url]":2ad2uckk]Mirijevo place za SMTom,a ne za nastavkom Mirijevskog bulevara,cijom bi se izgradnjom unistilo jedna od retkih lepih stvari u Mirijevu!


U pravu si sad vidim da je ovo Mirijevski bulevar na SMT sam mislio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876244#p876244:2rcxs2yz je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Avg 31, 2021 10:39 am[/url]":2rcxs2yz]Dobro, da pitam ovako, hoce li na kraju, jednog dana, od petlje Lasta moci da se dodje do Visnjickog bulevara direktno, bez guranja kroz gudure i sokake?
Upravo je SMT ta saobracajnica,koja bi jednim svojim delom (ne zamerite mi sto ne znam tacno koji je to sektor),povezivala most preko Ade Huje,tj petljom sa Visnjickom sa jedne i u blizini Laste,Auto-put,sa druge strane. To bi trebala biti potpuno nova saobracajnica,a ne,(kao sto je u jednom trenutku slutilo),neka skarabudzevina koja ukljucuje Mirijevski bulevar.
 
Rade danas na otkopu za spoj raskrsnice sa VKP. Minimalnim kapacitetom, ali rade.







Markirano je kocicima do koje sirine se otkopava.





 
Evo snimak iz suprotnog smera, od Pinka ka Vojvode Stepe.
Mogu da vam kažem da je uživanje voziti po novom asfaltu
Kako će kasnije biti videćemo

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2Xv4ldY9Owo[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876375#p876375:3trsvc95 je napisao(la):
Whiplash » Uto Avg 31, 2021 10:03 pm[/url]":3trsvc95]Evo snimak iz suprotnog smera, od Pinka ka Vojvode Stepe.
Mogu da vam kažem da je uživanje voziti po novom asfaltu
Kako će kasnije biti videćemo

Druze, nista licno, samo si mi dao slagvort, al novih 350 metara ulice i ukupno 1500m novog asfalta u 21. veku je za plakanje, a ne za uzivanje... Mislim, znam da Sadiša više voli jablanicku kaldrmu, uvoz preko grcke, peta ruka, al dajte da se ne odusevljavamo civilizacijskim normama...

Ovaj SMT je plan od pre 50+ godina, o cemu svedoci sama lakat krivina u Jerkovicu... Kao i Bulevar P.Pavla, kao i obilaznica oko Beograda, kao i sve ovo sto vodja navodno sanja, pa mu se javi da ucrta put i pomera brdo... Kad je zapoceta gradnja prokopa? Kad je ostavljena poljana kod Buvljaka za glavnu autobusku? Koja je poenta Cvijiceve i Dimitrija Tucovica? Koja je poenta Jurija Gagarina sa po 3 trake? Sigurno nije da vodi do manastira Jakovo... Mi smo mnogo sludjen narod, izgrade nam 350m ulice od nasih para, zakopaju banderu i odu, mi se odusevljavamo asfaltom, a posao nije zavrsen ni izbliza. Nemamo predstavu kad ce da zavrse potez do Laste, a kamo li taj most preko Ade Huje i povezivanje celog SMT-a... To su deonice kojima ce nasa deca da se voze tek, i to ako iko od njih ostane ovde :) Resen problem nama koji zivimo na ovom potezu, da se lakse isparkiramo i dodjemo do sledeceg cepa u P. Dapcevica, Kumodrasku ili na Plavom Mostu... I opet kolona, i opet guzva.. I to samo veca kad ce protok do tih tacaka biti laksi i tecniji... Vecini nas ce petlja Lasta znaciti samo kad se leti krene put Grcke, ostalih 355 dana gosidnje cemo i dalje da pi*dimo na razrovaren pravac ka Pinku ili zagusenje na Komandi...

Ali da ne bude sve mracno, pretvorice autoput u bulevar sa 3 trake, pa ce umesto 80 i 100, biti dozvoljena maks brzina 60 i roknuce jos 20 semafora... Jupiii!!! :D :D :D
 
@Luka 14, slazem se donekle s tobom. Sve je to trebalo da se uradi i mnogo ranije i uvek moze bolje. Tako je.

Medjutim, ne treba ti puno kreativnosti i truda da bi bio maliciozan i dezurni hejter. To je sve legalno, tvoja je stvar da vidis stvari crno i crnje nego sto zapravo jesu :violina:
Uopste ne govorim o tome da je sve sjajno ali smatram licno da nam je dosta mracenja, negativnosti i nihilizma za narednih 500 godina.
Pohvali za promenu nekoga i nesto u svom gradu, ustani bakici u prevozu, ustupi mesto vozacu koji hoce da se ukljuci u raskrsnicu. Drugacije ces se osecati, nije lep osecaj biti ogorcen i stalno mracan, veruj mi :wink:

By the way, ja sam jutros sa Vozdovca do Dorcola putovao autom dobrih 40 minuta i nije mi prijalo da budem iskren. Ali daleko od toga da mi je to upropastilo dan.
Fokusiraj se za promenu na neke lepe stvari u okruzenju, mora da postoje 8)
 
Није ствар у томе да ли неко мрачи или не, али је***о одеш у суседну нам земљу, Хрватску, и видиш како се раде путеви данас. Огромна ја разлика. Зашто су бољи од нас, односно зашто мора код нас лошије да буде.
 
Zato što mi uvek udaramo kontru celom svetu i dičimo se čuvenim "srpskim inatom".

Pogledaj ko Hrvatima radi puteve i čije kredite uzimaju a onda pogledaj ko nama radi puteve i čijim novcem.
 
Па мајку, има ли неки надзор? Ко прима плату за то?

А ако већ такви то прихватају олако, можемо ли овде макар износити оправдану критику, или да буде по принципу, па само нек је нешто урађено.

Шаџте и сливници се већ осећају током вожње, нивелација пред улазак у кружни ток, није добро урађена на правцу Булевар Ослобођења у оба смера. Вода се већ на неколико места задржава и не одлази, иако кише нису биле обилне. Ако је то нормално, е онда једноставно драстично другачије посматрамо трошење наших пара и ставове не можемо да помиримо.
 
Ne mogu da zamislim da neko angažuje majstora za neke radove u kući, majstor uzme pare, izfušari i kad mu kažeš da nije uradio ono što je dogovoreno, majstor samo kaže "nemoj da mračiš". Da se to desi, taj majstor bi vrlo brzo završio u urgentnom. Ali kad radove plaća grad iz naših džepova to je redovna pojava.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Što reče Bender, a i ja isto više puta, što zasluje kritiku, biće kritikovano, što zaslužuje pohvalu, biće pohvaljeno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876620#p876620:bz89uapd je napisao(la):
solecar » Sre Sep 01, 2021 6:48 pm[/url]":bz89uapd]Što reče Bender, a i ja isto više puta, što zasluje kritiku, biće kritikovano, što zaslužuje pohvalu, biće pohvaljeno.
Ali nemoguce je da nista ne valja majku mu? :lol:
 
Каква је патка овај пројекат. Прање пара без капи зноја.
 
У реду, ајде да чујемо шта је то што тачно ваља. Можда је још увек рано, зато што готов пројекат, заправо није готов?

Писали смо на овом форуму, не само месецима, већ годинама уназад, како је критична тачка раскрсница на Трошарини (правац Саве Машковића - Кружни пут и Војводе Степе), да би се на крају десило оно што смо и предвидели да ће се десити, а то је да неће моћи да функционише ново урађена деоница без смисленог начина за одлив аутомобила из правца Саве Машковића ка насељу Браће Јерковић, односно Степа Степановић.

Зашто је рађена нивелација терена који је био скоро па савршено раван и зашто је нова нивелација пореметила постојеће стање драстично, шта се десило и ко је омануо у мерењу? (пре свега мислим на правац у и око Булевара Ослобођења и око Црнотравске улице)

Писали смо и да је посечено преко 120 зрелих, здравих и формираних стабала, а иако је према пројекту предвиђено 91 ново стабло, садиће се само 50. Да ли је и то оно што ваља?

Да ли ваља то што у Црнотравској, на страни ка стамбеним зградама деонице између Паунове и Булевара Ослобођења, нема тротоара?

Колико су широки они тротоари којих има, првенствено они у Саве Машковића уз зграду Пореске управе?

Да ли је у реду то што је направљено острво превише уско да би могао да се формира дрворед? Зашто онда то није искоришћено да се ту поставе бандере за расвету и на тај начин потпуно ослободи тротоар за пешаке?

Зашто је пропуштена прилика да се формира бициклистичка стаза?

Када ће бити реконструисане околне улице које су уништене, пре свега мислим на Баштованску? Да ли је у реду да 8 месеци не можемо нормално да функционишемо зато што неко нешто није промислио?

Да ли је у реду то што је што је раскрсница код 5 солитера потпуно успорила саобраћај, што посебно до изражаја долази у шпицу, имајући у виду да је простор толики да је могао да се уради епски кружни ток?

Да ли је у реду што из Паунове улице не може да прође семафор више од 4 аутомобила уколико има пешака, односно чак и мање од тога уколико аутобус такође скреће? Формиран је пешачки који никада није постојао, а сам угао раскрснице је скраћен да се врло тешко скреће без преласка у суседну траку чак и при минималној брзини. Јел тo оно што ваља?

Искрено мрзи ме више да пишем, а имао бих што шта касти, што би рекао Ђорђе Балашевић.

Шта је то тачно у реду?!?

Да ћутимо зато што је урађено парче од ~300 метара у Саве Машковића. Супер, али да ли је морало уз све ове мане. После 12 колико ја знам, а вероватно и више година од када је најављен почетак рада на пројекту, морало је бити квалитетније. Морало је!

Шта је то тачно у раду?
 
Ne da ništa nije u redu, nego im treba $£bati mater! Posebno za ovaj bol u falusu oko spajanja kruznog puta na postojeće proširenje!
Realno, da rade intenzivnije to bi moglo za 5 dana!

Neka, maltretiraju 30k ljudi i sve u tranzitu već 8 meseci, ja navijam da bude 18....što brže, jače...to bolje

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876725#p876725:w9jk9mzc je napisao(la):
boocky » 02 Sep 2021 10:33[/url]":w9jk9mzc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876620#p876620:w9jk9mzc je napisao(la):
solecar » Sre Sep 01, 2021 6:48 pm[/url]":w9jk9mzc]Što reče Bender, a i ja isto više puta, što zasluje kritiku, biće kritikovano, što zaslužuje pohvalu, biće pohvaljeno.
Ali nemoguce je da nista ne valja majku mu? :lol:
Nemoguće je i da kritičari "kritičara" ne vide kada ti isti nešto pohvale, pa eto, ipak se dešava. :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876486#p876486:2edidap5 je napisao(la):
boocky » Sre Sep 01, 2021 12:22 pm[/url]":2edidap5]@Luka 14, slazem se donekle s tobom. Sve je to trebalo da se uradi i mnogo ranije i uvek moze bolje. Tako je.

Medjutim, ne treba ti puno kreativnosti i truda da bi bio maliciozan i dezurni hejter. To je sve legalno, tvoja je stvar da vidis stvari crno i crnje nego sto zapravo jesu :violina:

Ma nije hejt, nego samo nisam odusevljen necim sto treba da je normalno :)

To je nesto ko kad zvezda ili Partizan prodju 1. kolo kupa... Prosli, svaka cast, al to je valjda normalna stvar, necu se odusevljam sto lik sa platom od milion evra provuce kroz noge lokalnom seoskom konobaru koji nastupa rekreativno za petoligasa... To je potpuno normalno da se dogodi...

Isto tako i ovde, ovo je potpuno normalna stvar, moj hejt ide u pravcu toga da posao nije zavrsen, da ja mogu da prodjem deonicu kolima, ali peske jos uvek ne mogu npr... To sto nisam odusevljen, ne znaci da hejtujem, vec da je stvar potpuno u skladu sa normama, iako kasni vise decenija...

P.S. Sirimo ljubav, necemo hejt! :D
 
Ma nemam ja ništa protiv da budete hejteri, samo me čudi stepen kolektivne amnezije.
Kao da ste zaboravili kakav je haos bio u Save Maškovića pre ovih radova...
Nijednu pozitivnu reč, nijednu pohvalu nisam čuo, znači katastrofa...
Juče sam prošao, jeste da dosta toga još treba da se uradi, to sve stoji. Ali ovo kao da nije nista raskrsnica.
I da, nedostaje itekako veza sa Kružnim putem i B. Jerković ali čisto sumnjam i kada se to uradi da ćete biti zadovoljni.
Kažem još jednom, ponavljam, niste ni svesni koliko mračite.
 
Нема овде ништа за похвалу. Разочаравајуе је како мали пројекти се представљају као нека велика достигнућа.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876953#p876953:ox7fdwnl je napisao(la):
boocky » 03 Sep 2021 00:16[/url]":ox7fdwnl]Ma nemam ja ništa protiv da budete hejteri, samo me čudi stepen kolektivne amnezije.
A mene čudi stepen ćoravosti pojedinih članova koji ne vide, gle čuda, sve one postove u kojima su drugi (ne na ovoj temi) pohvalili urađeno ili planirano.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876953#p876953:ox7fdwnl je napisao(la):
boocky » 03 Sep 2021 00:16[/url]":ox7fdwnl]Kao da ste zaboravili kakav je haos bio u Save Maškovića pre ovih radova...
Nijednu pozitivnu reč, nijednu pohvalu nisam čuo, znači katastrofa...
Niti smo zaboravili kakav je bio haos, niti imamo šta za pohvaliti. Eventualno raskrsnica Crnotravske sa Bahtijara Vagabzade, ali i za to je potrebno da prođe neko vreme. Mada, i to će u mnogome zavisiti od protočnosti raskrsnice Crnotravske i Paunove.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876953#p876953:ox7fdwnl je napisao(la):
boocky » 03 Sep 2021 00:16[/url]":ox7fdwnl]Juče sam prošao, jeste da dosta toga još treba da se uradi, to sve stoji. Ali ovo kao da nije nista raskrsnica.
Pa i nije ista. Pre je bila semaforizovana, a sada je sa kružnim tokom. Ovde zvučiš kao da si ti taj koji je zaboravio kako je izgledala raskrsnica pre rekonstrukcije.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=876953#p876953:ox7fdwnl je napisao(la):
boocky » 03 Sep 2021 00:16[/url]":ox7fdwnl]I da, nedostaje itekako veza sa Kružnim putem i B. Jerković ali čisto sumnjam i kada se to uradi da ćete biti zadovoljni.
Kažem još jednom, ponavljam, niste ni svesni koliko mračite.
Bolje i da budem nesvestan koliko mračim, kako kažeš, nego da se oduševljavam time što smo već sada dobili novu Autokomandu (aludiram na izveštavanje pojedinih forumaša koji su svedočili svojim sopstvenim očima da se voda zadržava oko kružnog toka, a nisu bile tako obimne kiše). Plus što su neki forumaši rekli i da spoj asfalta oko kružnog toka sa Bulevarom oslobođenja nije u ravni.
 
Vrh