Šta je novo?

Spoljna Magistralna Tangenta (SMT), Most preko Ade Huje

Whiplash":5ntvoqaq je napisao(la):
I koliko se meni čini neće biti uvučeno stajalište kod Lidla. Zauzimaće desnu traku što se vidi na ovim snimcima mojim.
Ako je ovo tačno, zaista, ali zaista, tamo nema niko normalan.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Nema razlike.
I ovako su stajališta više parking za one na 4 migavca koji "samo da na 2 minuta uđu u pekaru".

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867619#p867619:2afa1oza je napisao(la):
Whiplash » 27 Jul 2021 05:30 pm[/url]":2afa1oza]I koliko se meni čini neće biti uvučeno stajalište kod Lidla. Zauzimaće desnu traku što se vidi na ovim snimcima mojim.

Добри су ти снимци и хвала на томе,али ти је закључак око стајалишта погрешан. Лепо се види да поред камиона који је паркиран на будућем стајалишту постоји простор за две нормалне саобраћајне траке, које ће наравно бити обележене након хабајућег слој асфалта. :grand:
И `николино` је на последњој слици своје репортаже констатовао исто и добио плус (наравно за труд и квалитет :kk: )

Све ово се види и на плану саобраћајнице

file.php
 
Pocelo nasipanje tucanika i ravnanje u delu od poreske do raskrsnice sa Vojvode Stepe. Jako čudno da nijedna cev nije menjana ili ih pak nema u ovom delu :?:

DSC_1158 (Medium).JPG
DSC_1159 (Medium).JPG
DSC_1160 (Medium).JPG


Kuće na uglu sa Bulevarom oslobođenja i dalje netaknute.
DSC_1161 (Medium).JPG


Posečeno par stabala i već mnogo ružnija slika:
DSC_1162 (Medium).JPG
DSC_1163 (Medium).JPG
DSC_1164 (Medium).JPG
DSC_1167 (Medium).JPG


Bulevar oslobođenja:
DSC_1165 (Medium).JPG
DSC_1170 (Medium).JPG


U Crnotravskoj rekoše da je problem sa trotoarima gas. I evo napraviše novu 'kućicu' koju su uvukli za razliku od stare za par cm, i zbog iste će se morati suziti trotoar:
DSC_1168 (Medium).JPG
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867617#p867617:yyiq82m9 je napisao(la):
johnny_s » Uto Jul 27, 2021 5:22 pm[/url]":yyiq82m9]Tako što taj jedan sloj asfalta ide i preko betona?

зар није цела фора да не буде асфалта? јер се кочењем и кретањем аутобуса и тролејбуса он уништава, а бетон не

@boby07 то са "кућицом" увученом нанометар је једноставно криминално, нема друге речи за то, ако су је већ померали могли су и 10 метара исто би им дошло...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867680#p867680:i7kk5uzd je napisao(la):
nekianonimnilik » 27 Jul 2021 10:17 pm[/url]":i7kk5uzd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867617#p867617:i7kk5uzd je napisao(la):
johnny_s » Uto Jul 27, 2021 5:22 pm[/url]":i7kk5uzd]Tako što taj jedan sloj asfalta ide i preko betona?

зар није цела фора да не буде асфалта? јер се кочењем и кретањем аутобуса и тролејбуса он уништава, а бетон не
Ne znam, ali to mi jedino pada na pamet. Možda beton kao podloga da ne bi dozvolio ulegnuća, ali da, i dalje ostaju kolotrazi i površinske rupe. Druga opcija je da će još jedan sloj betona, ali mislim da bi se to sve izlomilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867672#p867672:3uki5xp0 je napisao(la):
Veliki Vracar » Uto Jul 27, 2021 9:10 pm[/url]":3uki5xp0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867619#p867619 je napisao(la):
Добри су ти снимци и хвала на томе,али ти је закључак око стајалишта погрешан. Лепо се види да поред камиона који је паркиран на будућем стајалишту постоји простор за две нормалне саобраћајне траке,

Evo iz ovog ugla mi reci gde se vidi taj prostor za uvučeno stajalište i dve slobodne saobraćajne trake?

I pogledaj taj plan koji je postavljen kako se kod pekare sa druge strane lepo vidi uvučeno stajalište za autobuse dok sa ove strane kod Lidla to nije slučaj

Screenshot-from-2021-07-27-17-31-13.png
 
Dve normalne trake lagano, ovo desnogde je izbetonirano je "treća" traka ili stajalište. Uzmi plan i probaj lenjirom da izvučeš liniju, videćeš da je ovaj deo između dva skretanja širi.
 
Na planu se jasno vidi da je ceo deo između skretanja za Lidl i skretanja za okretnicu uvučen za jednu traku. Iz tog razloga nije potrebno praviti klasično uvučeno stajalište, kao što je slučaj sa onim u sprotnom smeru.

save maskovica uvuceno plan.jpg
 
Evo, citiracu deo svog posta od pre 2 dana. Fotografisao sam namerno iz ugla gde se vidi razlika u sirini. Tu gde stojim su 2 trake i trotoar koji je siri i odvojen od kolovoza. Ono sto mozda zbunjuje je zuta linija, ali je ona privremena.

Treci sloj ide i preko betona. To resenje se u poslednje vreme cesce primenjuje, jer se beton kruni zbog soli zimi pogotovo, a asfalt mu pruza odredjenu izolaciju. Ni ovo nije sjajno resenje, jer ce se tanak sloj asfalta pod teretom tanjiti, a betoniran deo je kratak i verovatno ce se ispred njega slegati asfalt, jer tu autobusi najvise koce. Ali dobro, popravljace. Kod nas nisam video neka bolja resenja.

Sto se raskrsnice VS-SM tice, jos jedan inzenjer mi je potvrdio da nece biti kruzni tok i da je kod NIS-ove pumpe jedini. Kad gledam ceo prostor, vidi se i da nema mesta za veliki kruzni sa 2 trake. Manje od toga ne bi vrsilo posao, jer je kruzni put namenjen i teretnom saobracaju, pa bi kamioni i autobusi tesko skretali.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867305#p867305:1nqnj2x0 je napisao(la):
nikolino » Pon Jul 26, 2021 5:22 pm[/url]":1nqnj2x0]
Iz ovog ugla se vidi prosirenje za autobusko stajaliste na mestu kamiona.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867760#p867760:26bv0g1r je napisao(la):
solecar » Sre Jul 28, 2021 10:43 am[/url]":26bv0g1r]Na planu se jasno vidi da je ceo deo između skretanja za Lidl i skretanja za okretnicu uvučen za jednu traku. Iz tog razloga nije potrebno praviti klasično uvučeno stajalište, kao što je slučaj sa onim u sprotnom smeru.


file.php
Ahaaaa..sad mi je jasnije kad si stavio ovu narandžstu liniju o čemu se radi :kk:
 
Na uglu Save Maškovića i Bulevara oslobođenja pripremaju se kuće za rušenje. Skinut krov na prodavnici peska, cementa, ....., a iz kuća pored se čuje neko lupanje.
 
Slike od veceras, prodavnica gradjevinskog materijala je definitivno zatvorena, skinut je krov kod ulaza, oko objekata predvidjenih za rusenje su skinuti trotoari, tako da deluje da ce krenuti sa rusenjem brzo
3fce121a498c13ab9acf61160aba0a6a.jpg
1fe83020adbc0ac242b5e3329a5b0947.jpg
226f881f7718b962821f3d14fa2bf12a.jpg
3ba93bf7f199f0801c8802ba711bbe56.jpg
674f6c7d5812322dada6039cb816ac14.jpg
8591fb53947e02b56852e4602280b132.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ajde držimo palčeve da je ovaj put to to. Vlogzila jutuber pre dva meseca reče samo da iznesu stvari, al se njegovo iznošenje stvari odužilo dva meseca... Kad čovek nešto ne zna bolje ćuti nego lupa, se blamira.
 
пошто живимо у црној рупи дешава се дилатација времена, само изношење ствари је 2 месеца, само секунд до трафике је сат времена у кафићу, а само пар дана сређивања улице је 4 године...
 
Meni žao foto revije ... Bila radnja tu 30-ak godina, jedan od retkih starih fotografa koga nije pojela digitalizacija.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Skidaju struju, to je to.
RIP fotorevija
17374c233b5c3cf839d2c791514722d1.jpg


Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Znači ima izgleda do kraja godine da puste ceo ovaj renovirano profil u saobraćaj
 
Ovo uklanjanje je meni mozda najvaznija vest gradnje celog ovog poteza. Koliko dugo su cekali 1-2 kucice nije ni cudo sto su pre 4 godine obecali a nisu nikad krenuli rade prosirenje Mejenzijeve do Cubirskog parka, jer je na tom potezu na desetine ovakvih objekata. Lako je ustedeti na sirini ulice, ali posle 10 puta veca muka to ispraviti i prosiriti. I na jednu srusenu kucicu ovakvog prosirenja imamo na stotine novih zgrada u nabudženim ulicama iznad Medaka, Mirjeva, Krnjace, Zvezdare, Vozdovca... a velikim delom i krajevima gde treba prodje ovaj SMT. Na svaki 1 gol velegrada, primimo 100 golova kasabe.
 
Ista/slična situacija je sa Husovom. Iako su navodno sve one straćare otkupljene kao i zemljište iz nekog razloga i dalje ne rade ništa na tom potezu
 
Има примера где је држава добила и пресуду, и жалбени поступак је завршен, све решено, а у тим кућицама људи не само да живе, него пређу у нове објекте, а старе издају. Решење за такве ствари је да чим се поступак заврши, да наступи рушење. Од ових 5-6 објеката на углу Булевар Ослобођења - Саве Машковића, 3 су решена одавно, могло их је одмах срушити, али 3 су кочила до пре 2 недеље, када је коначно решење за рушење и стигло.
 
Nakon uklanjanja foto radnje pojavio se jedan stari natpis.
Deluje mi da piše 'Gostionica prvi ustanak'.
g11.JPG
g2.JPG
 
Vrh