Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

Necu da komentarisem razne teorije ali cu Vam reci sta meni pise u ugovoru,rok za prvu fazu je avgust sledece godine,imaju po ugovoru mogucnost da kasne 6 meseci a posle toga idu penali,receno je da izvodjac placa penale na dnevnom nivou investitoru ako kasni.Ja nemam problem da mi plate i probiju rok ali sam poprilicno siguran da nece.I uopste me ne zanima sta oni sada rade,rok se zna i kraj.Poceli su u decembru 2023 i ako zavrse pocetkom 2026 to je par meseci preko 2 godine,sta je tu sporo?3 faza Welporta je radjena 26 meseci i bilo je u roku
 
Po meni nema sanse da zavrse do avgusta sledece godine jer jos nisu sivu fazu zavrsili. Sa tim kasnjenjem od 6 meseci moguce, 6 meseci od sada da zavrse sivu fazu i grube radove i onda jos 1 godina za fasadu i unutrasnje radove.

Ako ne krene siva faza brzo da se radi do kraja godine (tipa po 1 sprat na svakih par nedelja) sigurno ce kasniti dalje od tog roka.
 
Necu da komentarisem razne teorije ali cu Vam reci sta meni pise u ugovoru,rok za prvu fazu je avgust sledece godine,imaju po ugovoru mogucnost da kasne 6 meseci a posle toga idu penali,receno je da izvodjac placa penale na dnevnom nivou investitoru ako kasni.Ja nemam problem da mi plate i probiju rok ali sam poprilicno siguran da nece.I uopste me ne zanima sta oni sada rade,rok se zna i kraj.Poceli su u decembru 2023 i ako zavrse pocetkom 2026 to je par meseci preko 2 godine,sta je tu sporo?3 faza Welporta je radjena 26 meseci i bilo je u roku
Isto ovo sam i ja kao kupac napisao. Pozdrav
 
Oni su samo napravili gresku sto su u ugovoru stavili kraj avgusta sl god, trebali su odmah da stave 2 god od pocetka radova plus dodatnih 6 meseci da mogu da rade rastereceno i bez tog presinga koji se sad ocigledno pravi.Ljudi njihova faza 1 vidite i sami koliko je ogromna povrsina, samo u prvoj fazi koja je i najveca ima oko 350 stanova sto nije realno da se zavrsi za god ipo dana sem ako ne radi i nocna smena.
E sad ako zavrse konstrukciju faze 1 do nove god ima sanse da se uklope i da ne placaju penale, u suprotnom nece biti dobro jer se investitoru nikako ne isplati da placa penale koji su 10e/m2 pa vi sad racunajte koliko je to na broj stanova mesecno!Onda dolazi do jurenja roka i potencijalnih problema oko zavrsne obrade da se zbrza i da po primopredaji bude dosta propusta a to je vec veliki problem s'obzirom koliko je placan kvadrat!
 
Moguće da je u roku, to ne znam.
Ipak, na osnovu slika koje Doktor ovde redovno objavljavljuje sa iste pozicije - ne mogu se oteti utisku da je u poslednja 3 meseca (od kraja maja) napredak na fazi I minimalan. Tj, ako svaki sprat budu radili sličnom brzinom kao "sprat -1" daleko je završetak od projektovanog februara 2026. A ne vidim zašto bi npr. sprat 1 išao znatno brže nego -1.
Pored toga, postoji bojazan da se eventualno kašnjenje u prvom delu izgradnje kasnije "pegla" fušerenjem, kako bi se ubrzalo.
Nije neobično da postoji skepsa po pitanju dinamike jer nema vidljivog napretka.
Otmi se utisku.😁
 
Otimao se ili ne, za 10 meseci nisu izašli iz zemlje, tj. došli na kotu 0. Ostaje im 17 meseci do penala da završe sve ostalo i predaju ključeve.
Opravdana je bojazan da će se se ostalim fazama izgradnje žuriti, kako bi se postigao rok, a da će zbog toga trpeti kvalitet.
 
U medjuvremenu oni postavljaju jos jednu dizalicu!

WhatsApp Image 2024-09-10 at 12.13.32_d4dc6c22.jpg
 
Izlaze na 0 za koji dan koliko sam video,ajde da vidimo kako ce im ici spratovi tj ploce.
 
Jesen 26-te realno, kao što sam pisao ranije. Lagano reteriraju branioci projekta sa jeseni 25-te na početak 26-te ali pre jeseni 26-te nema šanse.
 
Evo ga ludi Srki se javlja sto je napisao skoro da je odustao od kupovine stana u soul-u jer su mu ga zgadili ''branioci projkekta'' pa je pazario stan negde drugde...sta sve ne pisu ljudi!!!
 
Morate shvatiti da je bilo 65 tropskih dana,da sad ide kisno i olujno vreme,a posle sneg,veoma je tesko raditi u tim uslovima.I svo vreme je to sunce i taj oblak samo iznad soula.Druga faza ce skroz ugusiti prvu koja je dosad isla ko podmazana.
 
Ovoliki projekat za tako kratko vreme sa ovom evidentnom dinamikom, jedino ako uvezu 2000 turaka, a "sto je brzo to je i kuso" ako zbrzaju, kvalitet radova ce biti 0. A ocigledno da hoce kako bi ispostovali projekat.
 
Vau 2024 godina rade hidroizolaciju temeljne jame....... Je l lepe membrane temeljno jednu po jednu dnevno? Ili mile sipa aditiv na gradilistu u beton pa tek onda betonira? Nauka, ostali to ne rade, evo moja zgrada sa 3 podzemna nivoa pliva u vodi, prodire kroz zidove, do duse jesu kasnili 3 meseca, sigurno je zbog toga.
Pa na gradilistu Soul-a mozes videti sve osim radnika. Uskoro ce kupci The One poceti da se zale jer zidanje "Skadra na Bojani" se nece zavrsiti do 2030 ovim tempom :)
 
Do ovog trenutka su radili sporo, možda i pedantno i kvalitetno (to ne znam). Za nastavak imaju nekoliko opcija:
1. Brzo i kvalitetno - najčešće nemoguća misija u Srbiji, u sadašnjim uslovima. Savršen scenario, u njega veruje max 5% ljudi.
2. Sporo i kvalitetno. Probijaju rok, imaju ugovorne penale, otimaće se na sve moguće i nemoguće načine da to ne plate. Kupci dobijaju dobar stan, ali kasnije nego što je predviđeno i vrv izvise za penale (moja pretpostavka). Nije tako loš scenario.
3. Brzo i nekvalitetno. Smandrljaće neku fazu radova, kako bi stigli dinamiku, završili na vreme i izbegli penale. Kupci dobijaju stan na vreme, ali će patiti kvalitet, nešto od toga se može videti odmah, a nešto tek kasnije u eksploatacii. Loš scenario.
4. Sporo i nekvalitetno. Nastavliaju sličnom dinamikom, a lošim kvalitetom. Kupci dobijaju loš stan, ali zato nije ni u roku. Užasan scenario.
Lično, verujem da će se desiti 2 ili 3, navijam za 2.
 
I ja verujem da će biti korektno urađeno naselje. Investitori su uspešni ljudi koji će sigurno insistirati na kvalitetu. Problem su očigledno izvođači, oni ne angažuju dovoljno resursa za ambiciozno planiran projekat. Pretpostavljam da se zbog toga dešava ovo što se dešava. Svi koji su krenuli u slično vreme u radijusu od 2 km su uveliko izašli van zemlje. Novi Minel, Belmondo, Kvart 64 itd... I ne znam što se nerviraju pojedinci što konstatujemo da ide sporo. Svaki projekat može da se ubrza ili uspori tokom realizacije. Nadam se da će se ovaj ubrzati jer bih voleo da se završi izgradnja zgrada duž OM što pre...
 
Ovde dok dospe rata za placanje drugi investitor zavrsi celu zgradu.
 
Ljudi hoce da se pojedu sto su pazarili u Soulu,pa cak i po 3500e,po pocetnoj ceni od pre dve godine.Stoji zarobljeno,a sva okolna gradilista bujaju.Da su im dali i 2500e,dzaba ti kad te zaje*******avaju 5 godina
 
Realno, The One Tower je oko 3.800 a bit ce izgradjen pre Soul-a kako stvari stoje.
 
"I ne znam sto se nerviraju pojedinci sto ide sporo".Jesi glup.

Ljudi ulozili tolike novce i svaki dan ih kosta,a u ovom slucaju ce biti i meseci,godine.Mnogi su kupovali kao sredstvo investicije,a ne za zivot,a i ti sto su kupili za zivot negde placaju kiriju.Stanovnici The One se bude sa lupanjem vec godinu dana,a bice jos 8.Eto ti par razloga,tupsone..

Investitor je rekao da je kraj radova avgust 2025,a prvi mu je gradjevinski projekat,pa budi car pa ispostuj termin.
To za nerviranje se odnosilo na branioce projekta, ne na kupce.
Tvoje pisanje je uvređujuće i sirovo, čudi me i da je dozvoljeno vređati druge na ovom forumu. Govori više o tebi, o manjku znanja a višku samopouzdanja...
Deluje da si bot za neki drugi, konkurentski. projekat ..
 
Onda ce braniti Soul da se zida temeljno I kvalitetno a The One brzo I nekvalitetno :)
 
E, baš se pojedoše ljudi, evo sve pršti na forumu od kuknjave kupaca iz Soula, vene isekoše.
Majku mu, možemo li malo umerenije (da ne kažem realnije) da komentarišemo? Ne znam kako je na drugim temama na forumu, ali ovde pišu samo ekstremi - jedni koji grčevito brane i hvale projekat, i drugi, koji ga pljunu iz sve snage kao da im život od toga zavisi.
Ljudi jedan drugog nazivaju ludi, iskompleksirani, glup, tupson...
U moru tih zlobnih, prepucavačkih komentara jedva se pronađe neki sa konkretnim i korisnim informacijama.
Baš tužno za portal koji se bavi građevinskim projektima, pa čovek pomisli da možda može i nešto korisno da pročita☹
 
Ja se nadam da ce i Soul biti gotov do maja sledece godine,brzo to sad ide kad se dodje do kote 0.Ja sam se uselio u Sole BW 9 meseci pre planiranog roka izgradnje.Slazem se da rokovi moraju da se ispostuju,pogotovo ako je prva investicija u polju gradjevine.
 
Vrh