Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

U startu sam napisao, sve sto vidite na sajtu i sto ste culi od ljudi iz prodaje bice ostvareno.toliko.

A ovi Soliteri koje su Vaši iz prodaje slali ljudima u pozivu za "prodajni dan", oće li biti i oni ?
 

Prilozi

  • Screenshot_20221218_062439_Photos.jpg
    Screenshot_20221218_062439_Photos.jpg
    160,7 KB · Pregleda: 265
Evo da se javim sa par informacija. Konacno su se javili iz prodaje i kaze covek za obe 3sobne stanove koji su ostali u lameli D (3. i 4. sprat, mozete videti na njihovom sajtu), cena 4060eur/m2 haha. Naravno, skuplji je jer je dvostrano orjentisan i ima (zamislite) pogled... Ne znam stan bez pogleda osim mozda u suterenu... Prijatelju za garsonjeru trazili 3800eur/m2.

U svakom slucaju gomila lazi da bi na kraju ispalo ovo sto je ispalo. Ocigledno namenjeno za "friends and family" i pranje para. A ostalo za shisanje ovaca.

Na pitanje za cenu nekih stanova koji su me zanimali a otisli su, covek ladno rece da ne zna cene haha
 
Kompleks ce se zidati u 4 faze, koliko sam razumeo te zgrade koje pominjete ce biti zidane u poslednjoj fazi kroz 8-10 godina.
Grešite gospodine doktore.

Prvo, to su 3. i 4. faza što znači 6-8 godina
(ne 8-10 godina).

Drugo, Vas i ne treba da zanima soliter iz četvrte faze koji će pod senku staviti drugu fazu, već soliter iz treće faze koji će pod senku baciti prvu fazu u kojoj ste navodno kupili stan (već za 6 godina).

Treće, ipak se nekretnina pravi da traje decenijama, pa i nije važno da li u senku ide za 6 ili 8 godina. Bitno je samo da li ide pod večnu senku ili ne ...
 
Gresis veruj mi, ja i zena smo rezervisali stan po ceni od 3300e po m2 i iz pouzdanih izvora znamo da ce sve biti uradjeno sto je i obecano, gledam i citam sta ljudi pisu i smesno mi je sta sve ljudima pada na pamet razne teorije i gluposti, ljudi projekat je dobar i bice sve kako treba!

Pošto rekoste da lično poznajete investitora, samim tim je to friends&family cena, nije reprezentativan podatak.
 
Evo da se javim sa par informacija. Konacno su se javili iz prodaje i kaze covek za obe 3sobne stanove koji su ostali u lameli D (3. i 4. sprat, mozete videti na njihovom sajtu), cena 4060eur/m2 haha. Naravno, skuplji je jer je dvostrano orjentisan i ima (zamislite) pogled... Ne znam stan bez pogleda osim mozda u suterenu... Prijatelju za garsonjeru trazili 3800eur/m2.

U svakom slucaju gomila lazi da bi na kraju ispalo ovo sto je ispalo. Ocigledno namenjeno za "friends and family" i pranje para. A ostalo za shisanje ovaca.

Na pitanje za cenu nekih stanova koji su me zanimali a otisli su, covek ladno rece da ne zna cene haha
Legendarno , slicnu pricu su i meni plasirali🤣 Svega je bilo ali ovi su obrnuli igricu, daleko najneozbiljniji na tržistu, a sto je najgore od svega veliki poduhvat u smislu broja stanova . Mogu zamisliti sta sve u gradnji od propusta tek moze da nastane .
 
A ko je investitor, šta je gradio pre ovog projekta?
 
Nadam se da je svima jasno koliko je prodavac ozbiljan kada svoj projekat postavi u šumu kao da je na Peštaru u svom prodajnom gradivu, a projekat se nalazi u centru urbanog dela Novog Beograda gde je skoro svaki metar kvadratni zemljišta izgrađen nekim objektima.
 
Moje skromno mišljenje je da je to previše novca za 78m2 (verovatno trosoban) u spekulativnoj fazi projekta..zepterra (bilo do skoro), airport garden, lastavice, svi imaju jeftinije ili u tom rangu cene trosobne stanove, a ipak se već izvode..rasponi cena su svuda veliki u zavisnosti od strukture, kvadrature u odnosu na strukturu, spratnosti, orijentacije, trenutka prodaje, ali pričati o 3300 ceni univerzalno takođe nije objektivno..

Možda bi mogli diskutovati o lokaciji, mikrolokaciji, kvalitetu, renomeu investitora, svaki ima svoju manu i prednost, ali zaista nije realno diskutovati o nečemu što nije moguće kupiti jer ne postoji građevinska dozvola..deluje obećavajuće, ceo taj deo će se izgraditi, ne verujem da ako uđu u investiciju neće je privesti kraju, ali posmatrajući globalnu situaciju i ekonomiju, bilo koja buduća investicija vrlo lako kroz par dana može postati upitna..ne bih da mračim, mi jesmo specifično tržište kapitala (ne nekretnina klasično), ali će se neminovno kod nas preliti šta se dešava okolo nas, u kom obimu, možemo samo nagađati, zato je na svakome da donese odluku (edukovano procenjujući rizik valjda ili kockajući ipak što reče neko gore, ne može se znati dok ne prođe neko vreme).
 
Nisam video temu oko koje se ovoliko suprotstavljenih članova (većim delom novih) javilo u nedelju dana. Ili skroz za ili protiv. Možda BNV, ali nije baš ovo projekat približnih gabarita i uticaja na grad.

Meni deluje, šta znam, slično raznim drugim, malo mi smeta ovo trajaće izgradnja 10 godina, ali će se bar formirati front ka Oml Brigada relativno skoro. iako blizu jedni drugima mikrolokacija je svakako bolja od Puninove palate ili Airport Gardena po meni.

Što se tiče rendera budućih faza, ako je Gruja sa Westom mogao u periodu od jedne decenije u celosti da ispoštuje jedan od prvobitnih rendera, ne vidim zašto ne bi i ovi mogli (samo je čini mi se prenamenio kulu).
 
S tim da je West započeo gradnju u velikoj stambenoj krizi i prodavao stanove i za 1,300e/m2 i opet uspeo sve da dovrši i to na dosta visokom nivou.

@JohnnyQuid

Lastavice i zepterra su značajno lošije mikrolokacije, ovo će ipak(kad tad) biti neka celina sa nekim(kolko-tolko) prostorom između. I ova cena što je ovaj padobranac naveo je eventualno za neke friends and family varijante jer kao što je rečeno nude za značajno veću cenu od toga(3500+).
 
Treba imati u vidu i da su:
Airport garden Gradina,
Pupin's Galens,
Gruja's West,
Projekti firmi koje su u gradnji i koje će u gradnji i ostati.
SOUL 64 je projekat firme iz sportske opreme koja nije bila u sposobna da napravi prodajni salon, već je iznajmila Savadin stari salon sa druge strane.

Upravu ste za to da je West ispoštovao rendere - osim u jednom delu, na krovu mini retail centra ni dan danas nije park, a na maketi i renderu Westa tu jeste park (popločan, ali ipak park sa drvećem).
Kako onda očekivati bašte sa travom i drvećem u SOUL 64 na krovu retail centra, kada firma sa iskustvom to nije mogla da izvede na svom retail centru ?
 
Mislim da je to manje više individualno, svaka ima svojih prednosti i mana u zavisnosti od toga šta i koliko je ko spreman da kompenzuje.. nijedna nije sjajna, čak šta više je ceo potez bloka 65, omladinskih brigada od početka imao pozitivne strane samo određenoj grupi kupaca (airport city) na osnovu kojih se razvila lokacija (koja i dalje nema neophodnu infrastrukturu za život, ne za investiciju napominjem).. jurija gagarina je nešto bolja priča, ali sa druge strane projekti tu imaju druge činioce okolo koji umanjuju vrednost te mikrolokacije.. meni lično nisu za poređenje sa stranom ka Dunavu, ali to nije tema i biće prilike da se to dokaže i kroz cenu kada se pojave najavljivani objekti sa druge strane (kojima ovakvi projekti neminovno pozitivno utiču na projekciju)..
 
.... meni lično nisu za poređenje sa stranom ka Dunavu, ali to nije tema i biće prilike da se to dokaže i kroz cenu kada se pojave najavljivani objekti sa druge strane (kojima ovakvi projekti neminovno pozitivno utiču na projekciju)..
U pravu ste kada kažete da je Dunavska strana Novog Beograda atraktivnija, ali šta od projekata se očekuje na toj strani ?
 
Treba imati u vidu i da su:
Airport garden Gradina,
Pupin's Galens,
Gruja's West,
Projekti firmi koje su u gradnji i koje će u gradnji i ostati.
SOUL 64 je projekat firme iz sportske opreme koja nije bila u sposobna da napravi prodajni salon, već je iznajmila Savadin stari salon sa druge strane.

Upravu ste za to da je West ispoštovao rendere - osim u jednom delu, na krovu mini retail centra ni dan danas nije park, a na maketi i renderu Westa tu jeste park (popločan, ali ipak park sa drvećem).
Kako onda očekivati bašte sa travom i drvećem u SOUL 64 na krovu retail centra, kada firma sa iskustvom to nije mogla da izvede na svom retail centru ?
sta je Gruja's West?
 
Vrh