Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

Upravo tako, gospodin je više nego upućen, znao je za soliterčine i pre nego što se pojavio render iz poziva na prodajni dan.
Evo njegovog posta sa početka teme, post br. 5 u temi od dana 12.12.2022:


Onda je posle rendera iz poziva za prodajni dan, intermediate stav naglo promenjen u "vidite solitere kojih nema".
Mudar čovek menja mišljenje, ali promeniti mišljenje nakon dokaza koji podržava baš to mišljenje je čudno.
Tako se menja samo pod pritiskom.
Ja misljenje nisam promenio, ti soliteri nisu potvrdjeni, a na ovom renderu po meni cak i ne kvare toliko ukupnu sliku. Videli smo i dosta gore faze 2 u okolini.

Moj drugi post na temi je cudjenje nad coporativnim napadima na clana koji je napisao pozitivan stav o projektu i taj stav je takodje nepromenjen.

Evo, sad sam i ja koji pisem ovde svaki dan godinama placeni agent, a vas 3-4 sto ste se aktivirali samo na ovoj temi ove dve nedelje i tu sprovodite lov na vestice, ste samo zabrinuti gradjani, lol.
 
Da li je realno da je neki projekat ovoliko zapalio javnost? Projekat koji inače ne da ne postoji i dalje u realnosti, nego je oooozbiljno daleko od početka, a da ne pričam od realizacije…
 
Nije offtopic:

"Poklon-vaučeri od šest hiljada dinara za svu decu Beograda deliće se od ponedeljka, 19. decembra 2022, najavile su gradske vlasti.
Vaučeri su za svu decu Beograda zaključno sa učenicima završnih razreda srednjih škola, ali i za sve zaposlene koji rade s decom u vrtićima i školama."

"Grad Beograd ovjavio je spisak radnji gde će sve roditelji moći da iskoriste novogodišnje vaučere za decu u iznosu od 6.000 dinara. Poklon-vaučeri se mogu iskoristiti do 1. marta 2023. godine i to u sledećim radnjama: „Sport Vision”, „Sport Vision Kids”, „Sport Vision Outlet”, „Buzz”, „Run 'n More”, „Extra Sports”"
 
Nije offtopic:

"Poklon-vaučeri od šest hiljada dinara za svu decu Beograda deliće se od ponedeljka, 19. decembra 2022, najavile su gradske vlasti.
Vaučeri su za svu decu Beograda zaključno sa učenicima završnih razreda srednjih škola, ali i za sve zaposlene koji rade s decom u vrtićima i školama."

"Grad Beograd ovjavio je spisak radnji gde će sve roditelji moći da iskoriste novogodišnje vaučere za decu u iznosu od 6.000 dinara. Poklon-vaučeri se mogu iskoristiti do 1. marta 2023. godine i to u sledećim radnjama: „Sport Vision”, „Sport Vision Kids”, „Sport Vision Outlet”, „Buzz”, „Run 'n More”, „Extra Sports”"
A zato je tender za materijale u januaru, da se vidi koliko se para skupilo i šta može da se kupi.
Mudro, mudro:grand:

Tako je kad prodavci patika odluče da zidaju kule i komplekse, zadnje vreme došlo ...
 
Meni je licno ovaj forum pomogao pri prvom odabiru svog stana , dugi niz godina pratim intenzivno sta se pise ( nisam bio registrovan ) i tad su mi informacije pomogle da donesem uspešnu odluku . U tom smislu sam nastavio da pratim i sada kad sam odlucio da kupim jos jedan stan , takodje nije mi namera bila da se mesam ali ovo sto se radi vezano za ovaj projekat je neverovatno , ovaj vid reklamne propagande da se ljudi obmanu mi je bila frapantna i ovolika kolicina botovanja . Smatram da nekad reakcijom treba da podstaknemo investitore na bolji pristup , donekle sam primetio ovde da se ljudi slazu i da je provaljena namera , medjutim kao i uvek u Srbiji se nadju ljudi kao sto je Defke koji prodaju svoje usluge pod izgovorom toga da ih generalno zanima zajednicki interes a onda se prešaltaju na drugu stranu . To makar vidimo u svakodnevnici da se desava .
Misljenja sam da kad nesta ne krene kako treba , da se uglavnom i zavrsi tako da ne valja i iz tog razloga cu svoj novac plasirati kad se pojavi nesta zaista kvalitetno.
Svima zelim puno srece , nadam se da ce i kupci u Soul-u biti zadovoljni i da ce sve ispasti kako prizeljkuju , sve ostalo je samo moje misljenje .
 
Evo na Facebooku se reklamira novi prodajni dan 28.12. da možete da obradujete vaše najmilije jednom sitnicom. Koliko vidim na slici, sada nema onih solitera. Možda su ih uklonili jer se iz ovog "sunčevog" ugla ne bi video ostatak projekta od njih. :D Sad ću da nestanem.

Screenshot_2022-12-22-07-14-06-291-edit_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2022-12-22-07-17-10-704-edit_com.facebook.katana.jpg
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da će 28.12. cene biti za 300€ veće po m2. Neverovatno šta se radi…
 
Izvinjavam se zbog indiskretnog pitanja, da li je to pouzdana informacija od prodavca ili rekla-kazala pretpostavka? Zvuči neozbiljno, čak i za moje liberalne poglede na investicije u nekretnine.
Poslao sam upit za cenu prošle nedelje putem maila, na koji nisam dobio odgovor, pa sam rešio da pitam i preko Facebooka. Juče sam napokon dobio povratnu informaciju gde su naveli da je cena sa pdv-om izmedju 3300-4000€, dok su u drugom mejlu napisali da je cena, koja je takodje sa pdv-om, 3000€-3700€ ali su istakli da će ista biti povećana za naredni prodajni dan…
 
Ala im se zuri da navataju naivne ljude. Makar ih zavrnuli i za te tri hiljade. Pa prijatelju iz Soula sto na ovaj nacin kaparises stanove, ako ne ocekujes pad cena. Sto ne sacekas 6 meseci i gradjevinsku dozvolu i lepo ne prodajes maglu kao sada.
 
Poslao sam upit za cenu prošle nedelje putem maila, na koji nisam dobio odgovor, pa sam rešio da pitam i preko Facebooka. Juče sam napokon dobio povratnu informaciju gde su naveli da je cena sa pdv-om izmedju 3300-4000€, dok su u drugom mejlu napisali da je cena, koja je takodje sa pdv-om, 3000€-3700€ ali su istakli da će ista biti povećana za naredni prodajni dan…
Meni su pocetkom decembra rekli da ce cena biti 3000-3600, da bi, kada su podavali sta su kome od "friends and family" hteli, rekli da je cena za 3soban stan u lameli D 4060eur/m2...

Takodje su rekli, nezvanicno, da ce cena u drugoj turi biti oko 5% veca....
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Dja
Uopste ne kapiram cemu ovolika drama oko ovog projekta. Ko hoce neka kupi, ko hoce neka ceka gradjevinsku dozvolu i to je to. Cemu virenje u tudj novcanik, onaj ko je kupio, kupio je sebi, ne znam cemu toliko uzbudjenje oko tudjih stanova i kesa.
Pa bolje za vas da dogodine kupite, zasto ste toliko uzrujani kada znate da dogodine ide realna cena od 1400e, pustite "ovce" da kupuju sada.
 
Svako sa svojim novcem moze da radi sta hoce. Ja se iskreno divim kako ljudi ovde idu kao u kazino i lagano gadjaju crveno ili crno sa sigurnoscu da ce dobiti, e sad sta ce dobiti to jos niko ne zna. Uci u projekat bez dozvola, bez specifikacije, za projekat koji je planiran da traje 10 godina, u zemlji gde se sve menja preko noci je za mene jako hrabro. Zanimljiv je nacin prodaje, PR ko im je radio i celu histeriju koju su digli, svaka cast. Meni se ucinio zanimljivo na prvi pogled, cak sam predlozio prijatelju koji gleda stan da pogleda, posle svega sto vidim, nikad ne bih usao u ovu pricu. Cena ko cena je manje bitna, ono sto je bitno je sta kupujete a to ovde niko ne zna. Ja sam uz kupoprodajni ugovor imao 5 strana specifikacije pa je opet bilo povuci potegni. Ali sta koga briga, ima novca u Beogradu a ko ce jos neki red da zavodi, pa moralo bi se krenuti od BNV a to je no no, a i ovi investiori nisu daleko od kazana. Zivela Srbija da ne zaboravim i da mi se ne obrise post.
 
Svako sa svojim novcem moze da radi sta hoce. Ja se iskreno divim kako ljudi ovde idu kao u kazino i lagano gadjaju crveno ili crno sa sigurnoscu da ce dobiti, e sad sta ce dobiti to jos niko ne zna. Uci u projekat bez dozvola, bez specifikacije, za projekat koji je planiran da traje 10 godina, u zemlji gde se sve menja preko noci je za mene jako hrabro. Zanimljiv je nacin prodaje, PR ko im je radio i celu histeriju koju su digli, svaka cast. Meni se ucinio zanimljivo na prvi pogled, cak sam predlozio prijatelju koji gleda stan da pogleda, posle svega sto vidim, nikad ne bih usao u ovu pricu. Cena ko cena je manje bitna, ono sto je bitno je sta kupujete a to ovde niko ne zna. Ja sam uz kupoprodajni ugovor imao 5 strana specifikacije pa je opet bilo povuci potegni. Ali sta koga briga, ima novca u Beogradu a ko ce jos neki red da zavodi, pa moralo bi se krenuti od BNV a to je no no, a i ovi investiori nisu daleko od kazana. Zivela Srbija da ne zaboravim i da mi se ne obrise post.
Ali ovde se ne potpisuje (pred)ugovor nego daje rezervacija. U vreme potpisivanja predugovora bi detaljna materijalizacija morala da se zna.

I ja sam svoj stan rezervisao pre lokacijskih uslova i gradjevinske, materijalizacija je bila okvirna oko osnovnih stvari vez detalja. 7 meseci kasnije kad smo potpisali predugovor sve se znalo u detalje i isto je bilo 5 strana u istom.

Prilicno sam siguran da to nisu jedina dva projekta u gradu kod kojih je prodaja isla tako te me i dalje iznenadjuje ovoliko cudjenje nad tom praksom. A ovo je jos i atraktivnija lokacija od moje te ima i vise logike za rane rezervacije.
 
Lokacija jeste atraktivna i oni jesu krenuli sa PR om koji je iznad ostalih projekata (bazen itd) ali ne vidim da ne mogu da kazu i u ovoj fazi tip grejanja (bez specifikacije detalja) energetski pasos objekta, visinu plafona, velicinu garaznih mesta i sl. obzirom na cenovni rang koji sa kojim su izasli. Da su izasli sa cenom koja je do 3000 eura ne bih bas puno pitao jer se zna sta su standardi u tom kraju NBGD (ne kazem da su dobri) ali kad u ovoj fazi idete sa dosta visom cenom, valjda mozete nesto i da defisete.
 
Poslednja izmena:
Pa za grejanje je valjda receno da je centralno, za te iz unutrasnje zgrade ce da bude podno ali ti valjda jos nisu ni raspolozivi za rezervaciju, il sam ja nesto pogresno shvatio?

Garazna mesta se isto valjda pri rezervaciji biraju i vidi se velicina?
 
Pa za grejanje je valjda receno da je centralno, za te iz unutrasnje zgrade ce da bude podno ali ti valjda jos nisu ni raspolozivi za rezervaciju, il sam ja nesto pogresno shvatio?

Garazna mesta se isto valjda pri rezervaciji biraju i vidi se velicina?
Sto se garaznih mesta tice, meni je receno da se ne biraju nego se (kao) zna koje pripada kom stanu. To inace apsolutno nema logike jer ima mesta sa punjacem npr...
Neka kaze neko od ljudi koji su rezervisali stan da li su mogli da biraju garazno.
 
Garažna mesta se biraju, otvore ti na ekranu, prikažu slobodna mesta, pokažeš prstom i to rezervišeš. Kad sam ja rezervisao ostalo je još malo mesta na prvom nivou. Valjda imaju dva nivoa garaže.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Kan
Kontaktiran investitor 23.11.'22 i jedva zakazan sastanak sa dva odlaganja za 01.12.'22.
Na istom prezentovanju otvore vam laptop i na njemu prikazuju projekat, na većinu konkretnih pitanja nemaju odgovor i uglavno sve kako su oni uspešna firma, bla,bla,..
Onda uđe Dir.prodaje i kaže sve to opet i kako je ona radila u prodaji BW i opet hvalospevi o sebi ! Kao da me to interesuje.
Onda vas prebace u drugu kancelariju,jer doslo je jos potencijalnih kupaca itd.
Kada se napokon zavrsi tzv. prodajni sastanak na moj zahtev da mi se posalju planovi-strukture stanova zbog odabira oni kažu sutra vam sve šaljemo i to se nije desilo do danas. I posle više zvanja istog agenta,slanja sms poruka da mi se pošalje oni što je rečeno da će uraditi do dan danas se niko nije javio ili obratio dođite 16.12. ili 28.12. na prodajni dan,pa vam možda i pokažemo strukture stanova ! 😁
Eto to je moja avantura sa njima i sve je ISTINA !
Naravno sada ni ne planiram da kupim bilo šta od njih,pa makar to bile i patike ! 🤣
 
Veliki kompleks. Zašto ne bi uklonili zgrade iz središta i dodali (koliko?) 2,3 sprata na okolne zgrade? Zarada može biti samo veća.

Osim, ako po spoljnim zgradama već nisu isplanirali grdosije po uzoru na A Blok? Ne tvrdim ništa, to je samo moje razmišljanje.

Screenshot_2022-12-22-07-14-06-291-edit_com.facebook.katana.jpg
 
Veliki kompleks. Zašto ne bi uklonili zgrade iz središta i dodali (koliko?) 2,3 sprata na okolne zgrade? Zarada može biti samo veća.

Osim, ako po spoljnim zgradama već nisu isplanirali grdosije po uzoru na A Blok? Ne tvrdim ništa, to je samo moje razmišljanje.

Na žalost to nije samo povod za razmišljanje, već slika iz prvpg poziva za prodajni dan. U drugom pozivu su soliteri obrisani.
Slika prvog poziva:
unnamed.png
 
Ti soliteri su predmet neke kasnije faze. Ni oni sami ne znaju sada šta će tu zidati. Slično je sa the one. Dok se projektovala i gradila prva faza, za drugu fatu je bio predviđen objekat iste visine. U međuvremenu je narastao na delove sa 9 spratova, i jednom lamelom od 20 spratova.
Tako da ne treba niko da se iznenadi, ako tu jednog dnaa podignu objakt od 20 i više spratova.
 
Vrh