Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

Ozbiljan kupac traži ozbiljnu materijalizaciju, a ko kupuje na neviđeno je verovatno bot :)
Probaću da pojasnim i momenat "kupovine na slepo" ...
Kada pratite razvoj nekog projekta, onda povežete ko je aktivni učesnik na razvoju istog, probate da dođete do ljudi i informacija. Raspitate se na više strana, ukrstite informacije i dođete do nekih zaključaka.
Napomenuo sam da je za ovaj projekat bio raspisan konkurs, da je investitor prepoznao potrebu da pre nego se lati ovakvog projekta, razradu sprovede u saradnji sa projektnim biroom za koji smatra da to može izneti u skladu sa željama i očekivanjima.
Ja sam prikupljao informacije od ljudi koji su učestvovali na razradi projekta, a za koju su dobili jasne smernice po pitanju svih očekivanih tehničkih elemenata projekta.

Da budem jasan, NE KAŹEM da znam finalnu materijalizaciju ali apsolutno sam upućen u planirani nivo kvaliteta završnih obrada, kao i pre svega (za mene mngo važnije) konceptualni razvoj i organizaciju celog pristupa.

Dakle, ja sam stan kupio sa namerom da u njemu živimo moja porodica i ja, a da bi takvu odluku doneo bavio sam se analizama i peatio trźište. Možda mi profesija i iskustvo u tome olakšavaju posao ali mislim da svaki kupac pristupa investiciji shodno senzibilitetu i mogućnostima. Otud zapravo toliko prečnoh stavova, koje je nemoguće i bespotrevno uopšte pokušavati pomiriti.

Kao što reče @Milan63 svakako stoji mna rasplalganju, a nije poenta da nam ljudi postavljaju pitanja u inbox, ne bi li izbegli reakciju učesnika
 
Nisam razumeo grejanje, biće na toplane ali podno ili za toplotne pumpe uz doplatu?
A energetski pasoš A plus?
 
Meni je nejasan fenomen da neki stanovi nisu pusteni u prodaju sada. Jel su oni prethodno prezentovani potencijalnim kupcima? Pretpostavljam da jesu, jer drugacije kupac ne bi ni mogao da zna za njih. I kakva je to onda praksa kao evo vidi sta imam, a necu da ti dam. Jel uzrok tome sto je taj interesent bio jedini za taj stan, pa nisu mogli da dizu "euforiju" ili sta? Zaista ne razumem, ali to je takvo izvinjavam se na izrazu jaja*enje....To ni kamatari ne rade.
Nije na tom nivou.

Zapravo, vi pogledate i upoznate se sa projektom. Vidite da lamela koja vam je recimo predmet interesovanja ima 8 spratova. Zamislili ste da bi vam stan na V spratu najviše odgovarao. Međutim odluka je da se u prodaju puste stanovi na VI i III .
Vama to neodgovara...ili je u prodaju pušten stan po strukturi neznatno veći od željenog.
Legitimno je da investitor proceni koje stanove pušta u kom momentu u prodaju, u kojoj fazi izgradnje i po kojoj ceni.
Po meni je najveća opasnoat za investitora sa pusti sve u prodaju odmah, pa na kraju ostane sa manje interesantnim pozicija u kojima mu ostaje "zarobljen" profit.
Tu priču smo gledali 2008 i kada je tržište zastalo, kvalitetni sranovi su ostali u potražnji dok su ostali morali značajno da koriguju cene, a neke je to pak to potpuno devastiralo jer sa korigovanim cenama nisu mogli da privedu projekat keaju, a kamoli da ostvare profitnu marginu.

Dakle sve zavisi iz koje pozicije posmatrate scenario
 
Nije na tom nivou.

Zapravo, vi pogledate i upoznate se sa projektom. Vidite da lamela koja vam je recimo predmet interesovanja ima 8 spratova. Zamislili ste da bi vam stan na V spratu najviše odgovarao. Međutim odluka je da se u prodaju puste stanovi na VI i III .
Vama to neodgovara...ili je u prodaju pušten stan po strukturi neznatno veći od željenog.
Legitimno je da investitor proceni koje stanove pušta u kom momentu u prodaju, u kojoj fazi izgradnje i po kojoj ceni.
Po meni je najveća opasnoat za investitora sa pusti sve u prodaju odmah, pa na kraju ostane sa manje interesantnim pozicija u kojima mu ostaje "zarobljen" profit.
Tu priču smo gledali 2008 i kada je tržište zastalo, kvalitetni sranovi su ostali u potražnji dok su ostali morali značajno da koriguju cene, a neke je to pak to potpuno devastiralo jer sa korigovanim cenama nisu mogli da privedu projekat keaju, a kamoli da ostvare profitnu marginu.

Dakle sve zavisi iz koje pozicije posmatrate scenario
Tesko da ce ukoliko dodje do nekih neravnoteza na trzistu razliku praviti da li je stan na III ili IV spratu. Razumem da je cilj svega ovoga profit koji spominjete, ali zaista smatra svo ovo ponasanje investitora kao nefer. Jasno mi je da cete da kazete takvo je stanje na trzistu, ali bilo bi takvo i na svakom drugom da drzava to dozvoli. Sta mislite sta bi npr sve mogli da vam rade prodavci hleba, brasna, ulja kada bi se tom logikom ponasali. Pustali robu kada i koliko zele. Mogli bi da stostruko uvecaju profite. Ali drzava ima mehanizme da to ne dozvoli. Ima i za nekretnine, ali nece. Znamo svi zasto. Ruke su duboko u medu.
 
Meni je nejasan fenomen da neki stanovi nisu pusteni u prodaju sada. Jel su oni prethodno prezentovani potencijalnim kupcima? Pretpostavljam da jesu, jer drugacije kupac ne bi ni mogao da zna za njih. I kakva je to onda praksa kao evo vidi sta imam, a necu da ti dam. Jel uzrok tome sto je taj interesent bio jedini za taj stan, pa nisu mogli da dizu "euforiju" ili sta? Zaista ne razumem, ali to je takvo izvinjavam se na izrazu jaja*enje....To ni kamatari ne rade.
Gospodine to je jedna od nečasnih taktika prodaje koja se naziva Bait & switch, mamac i zamena.
Nepošteni prodavac mami kupce dobrom ili jeftinom robom i kada kupac dođe, oni mu kažu da je ta roba prodata, ali da mogu da ponude onu koju je teže prodati ili skuplju.

Tu je naravno i Shill taktika to su ovi lažni kupci, koji dižu histeriju na vašarski, ajmo još malo pa nestalo nivo, to su ovi sveprisutni botovi.

Eto nam dva fancy marketinška izraza koje agencije ne žele da podele sa narodom.
 
Tesko da ce ukoliko dodje do nekih neravnoteza na trzistu razliku praviti da li je stan na III ili IV spratu. Razumem da je cilj svega ovoga profit koji spominjete, ali zaista smatra svo ovo ponasanje investitora kao nefer. Jasno mi je da cete da kazete takvo je stanje na trzistu, ali bilo bi takvo i na svakom drugom da drzava to dozvoli. Sta mislite sta bi npr sve mogli da vam rade prodavci hleba, brasna, ulja kada bi se tom logikom ponasali. Pustali robu kada i koliko zele. Mogli bi da stostruko uvecaju profite. Ali drzava ima mehanizme da to ne dozvoli. Ima i za nekretnine, ali nece. Znamo svi zasto. Ruke su duboko u medu.
Nema potrebe da idete tako daleko.
Nisi nekretnine robne rezerve.

Ovo je poslovna logika, nije novina, fazna prodaja se radi svuda u svetu i logično je da najateaktovnije nepokretnosti u većoj meri ostavire za kraj i prodate ih po najvišoj ceni, kao i povučene etaže, penthouse i slično.
To nikako ne znači da na početku prodajete "škart", da ne idemo iz krajnosti u krajnost, ovde je to sklonost.
Ja sam kupio stan koji sam želeo, ljudi koje poznajem takođe ali dvoje su napravili kompromis...jedan je platio više nego što je planirao, a drugi je eezervisao stan dva sprata iznad željene pozicije i platio je stan više nego što je planirao.

Dakle kvalitetan pristup prodaji investitora dovodi do veće profitne margine i to je prodaja a ne prevara.

Ja sam bio sa obe strane i jasna mi je logika.

Na tržištu imate renomirane investitore koji i dalje na zvučnim projektima imaju neprodate mahom lokale, za koje nisu uradili kvalitetnu analizu, strukturu i definisanje ciljne grupe. Dakle naizgled uspešan projekat (uspešan ali za stanare koji u njima kvalitetno žive) investiora je doveo u poziciju da profitnu marginu ima zarobljenu u neprodatim jedinicama.

Želja mi je da ukažem da je otvoreno tŕžištw zona gde neko donosi bolje a neko manje kvalitetne odluke. Nekada je to kupac a nekasa investitor.

Ja svoju odluku ne dovodim u pitanje, što nikako ne znači da je ona i po vama ili nekom drugom učesniku na forumu po defaultu ispravna...i to je legitimno
 
Nisam razumeo grejanje, biće na toplane ali podno ili za toplotne pumpe uz doplatu?
A energetski pasoš A plus?
Opcija A Toplane
Opcija B premium objekat (skuplji 200e) toplane razvedene u podno grejanje

Energetski pasoš se ne zna kakav će biti jer da bi se to znalo mora da postoji dosta toga (materijalizacija, projekat za građ. dozvolu itd.)
 
Ma pustite, kod nas se sve radi amaterski … šanse su se nekad stvarale radom i stručnoscu, sad pausalnom podelom karata nakon izbora…jbg Mišković bio ozbiljan direktor pa postao tajkun , sad imamo ekipu koja obrće veću lovu, diplome zagubljene, ali K…..o ostaje naše 👍jeftino
Ko razume shvatiće …
 
Iskreno ovakav nivo neprofesionalizma je zapanjujuc. Pre 15ak dana sam otisao da vidim sta nude od stanova i rekao sam da sam zainteresovan za neka 3-4 stana (u sustini su maltene isti, pa mi je bilo svejedno koji od tih). Onda je pre par dana bilo da je otisao jedan, pa jos jedan, pa jos jedan - sve navodno "friends and family". Mom prijatelju koji je zvao pre par dana (nisu se javili) i popunio onu prijavu, se niko nije javio...

I poslednje je bilo ima kao jos jedan, a mozda neko i odustane. Javice se ujutro na prodajni dan da jave cenu itd. I naravno nisu se javili.

Da ne pominjem recenice tipa "eto garazna mesta su trebala da budu 22 200 ali smo povecali na 22 800 da investitor ne hi bio u minusu nego na nuli" - haha pa ko veruje u ovakve izjave?

Ako se ovako ponasaju sada, sta ce biti kada krene gradnja...
 
Pažljivo sam pročitao sve dosadašnje postove u ovoj temi (sem možda ne previše releavntne detalje u vezi grejanja), pošto me zanima kupovina stanova u izgradnji na NBGD. Nisam stigao da odem na "prodajni dan"... mada ne misim da bi to bilo šta promenilo. Na osnovu godina i životnog iskustva, deluje mi da ovaj projekat nije sazreo za ulaganje.

Postoji više stvari koje me odbijaju:
  1. Kad god sam bio u poziciji da "ponuda važi samo sada" ili "kupi sada, sutra će biti skuplje", nisam želeo da u to ulazim. Uvek se ispostavilo da je to prava odluka. Pohlepa je loš pokretač. Dobar pokretač je razum i analiza, ali i preduzetnički duh, strast, vizija uspeha. Ovde toga još uvek nema.
  2. Deluje da je investitor diskutabilnog morala i politički uvezan sa ekipom čijem bogaćenju ne bih želeo da potpomažem, ako baš ne moram.
  3. Previše obećanja, a premalo konkretnih informacija i preuzimanja realnih obaveza. Za sada.
Ne tvrdim uopšte da sam u pravu. Nemam iskustva u ovoj branši, ali imam iskustva u ulaganjima u druge poslove.
Nastavljam da pratim temu i zahvaljujem se svima koji daju iskrene komentare, bez ličnog interesa.
 
Ja bih jos dodao izjave koje sam cuo tipa:
"Ovaj stan je dvostruko orjentisan pa ce biti skuplji"
ili
"Ovaj stan ima ovu ogromnu terasu koja nije terasa i nije vasa ali vi imate izlaz na nju jedini pa kao da je vasa, e takvi ce biti skuplji"
ili
"Ovaj stan je u ovoj fancy Q lameli koja je zbog necega fancy, e taj ce biti skuplji"
Itd itd...
 
Da budem jasan, NE KAŹEM da znam finalnu materijalizaciju ali apsolutno sam upućen u planirani nivo kvaliteta završnih obrada, kao i pre svega (za mene mngo važnije) konceptualni razvoj i organizaciju celog pristupa.

Kao što reče @Milan63 svakako stoji mna rasplalganju, a nije poenta da nam ljudi postavljaju pitanja u inbox, ne bi li izbegli reakciju učesnika
A jesi li ti upoznat sa materijalizacijom ?
Ne nisam upoznat… Nisi... Jesam... A, jesi.
U stvari jesam... Jesi? A ne, kazem nisam...
Samo tetki da odnesem lek ...
:ROFLMAO::vakc::ROFLMAO:

Sa materijalizacijom si ili upoznat ili nisi, treća varijanta ne postoji i to je to,
A nisi upoznat sa materijalizacijom jer ona za sada ne postoji, pošto je tender za materijale u januaru.
Drugo, moraju ljudi da Vam postavljaju pitanja u inbox kad se ne javljate na telefon u Agenciji🤣:violina:
Šalu na stranu ne vidim da je neko napadnut jer je pitao, na svako pitanje je ljudima ovde odgovoreno bez podsmeha.
Napadnuti su oni koji su došli da hvale i brane neodbranjivo, a onima koji su pitali je korektno odgovoreno.

Ako poredis sa okolnim projektima, cene idu preko 4000, bar u oglasima. Zeptera, west, a blok. Ne znam kakav ce projekat biti, ali po renderima vidim da je zamisao minimum u rangu ostalih projekata u okolini.
Ne znam ni koje su cene, ako je 3500, na toj lokaciji to nije visoko. Iako generalno za Srbiju jeste.
Mislim da je Eliksir isao za 3200-3300, pa ko ima oci moze da uradi poredjenje projekata i cena.

Eliksir je tolike pare tražio kad je već bio ukrovljen.
Svi okolni projekti koji traže jaku cenu imaju finalnu materijalizaciju, pa čovek zna šta kupuje.
To je pošteno, znaš tačno šta pazariš, pa ko voli nek izvoli. Nema prodaje magle.

Citam i ne mogu da verujem koliko besmislenih komentara postavljate za ovaj projekat.Iako sam bio danas na prodajnom danu ne zelim da podelim bilo kakvu informaciju jer ovde,cast izuzetcima, skupila se grupa hejtera i pljuje samo tako.Ako nekog ozbiljno nesto zanima o ovom projektu moze da me pita.Da ne bude da sam investitor,mozete videti moje komentare i na Welport projektu gde sam takodje kupac
I u Wellportu ste kupac jer je ista Agencija radila prodaju, jel da :dil:
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da idete tako daleko.
Nisi nekretnine robne rezerve.

Ovo je poslovna logika, nije novina, fazna prodaja se radi svuda u svetu i logično je da najateaktovnije nepokretnosti u većoj meri ostavire za kraj i prodate ih po najvišoj ceni, kao i povučene etaže, penthouse i slično.
To nikako ne znači da na početku prodajete "škart", da ne idemo iz krajnosti u krajnost, ovde je to sklonost.
Ja sam kupio stan koji sam želeo, ljudi koje poznajem takođe ali dvoje su napravili kompromis...jedan je platio više nego što je planirao, a drugi je eezervisao stan dva sprata iznad željene pozicije i platio je stan više nego što je planirao.

Dakle kvalitetan pristup prodaji investitora dovodi do veće profitne margine i to je prodaja a ne prevara.

Ja sam bio sa obe strane i jasna mi je logika.

Na tržištu imate renomirane investitore koji i dalje na zvučnim projektima imaju neprodate mahom lokale, za koje nisu uradili kvalitetnu analizu, strukturu i definisanje ciljne grupe. Dakle naizgled uspešan projekat (uspešan ali za stanare koji u njima kvalitetno žive) investiora je doveo u poziciju da profitnu marginu ima zarobljenu u neprodatim jedinicama.

Želja mi je da ukažem da je otvoreno tŕžištw zona gde neko donosi bolje a neko manje kvalitetne odluke. Nekada je to kupac a nekasa investitor.

Ja svoju odluku ne dovodim u pitanje, što nikako ne znači da je ona i po vama ili nekom drugom učesniku na forumu po defaultu ispravna...i to je legitimno
Ko je spominjao robne rezerve? Kazete ovo je trziste. Pa isto tako trzistr postoji i za secer, ulje, brasno. Pa nista od toga vas niko ne tera da kupite. Ne morate. Posadite i pojedite. Sto su Sunoko, Dijamant, Danubius glupi pa da ne mogu da primenjuju ovu "poslovnu" logiku. Npr izbace 100 tona secera. Mi zainterosovani se prijavimo. Oni procene koliko nas je i podignu na onoliko koliko oni koji imaju najvise su spremni da plate da bi prodali svih 100 tona. I tako guraju dok mogu.
I na kraju, sami ste pomenuli da ste ucestvovali sa obe strane i ako sa toliko iskustva kazete da je ovo trziste "otvoreno" onda i za mene laika je to cudno zapazanje .
 
Mislim da ova tema može da ode u kantu pa da se oživi kad se sruši Extra Centar, sve pre toga je jedna velika budalaština zbog koje je i došlo do revolta članova.

Ako neko želi da kupi magle za 3000 eur niko mu ne brani, ali u medjuvremenu to je sve što ovaj projekat jeste.
 
Jbt!
Svaka vam čast ljudi kad imate para da tek tako kupujete stanove po bagatelnim cenama.
Pogotovu vama koji kupujete nekoliko stanova.
Ovde se nekad razglabalo o projektima, a sada mu BB dodje mesto za oglašavanje i prodaju stanova u raznim projektima.
Propali smo!
 
Nije, @Milan63 mi je brat od tetke i dobio je ice watch sat 🤣🤣🤣
Jako inteligentna fora 😅 Kamo sreće za vas da ste malo bolji u botovanju , medjutim ni sve to ne bi moglo da sakrije očigledne nedostatke koje ovaj projekat ima a povrh svega način na koji je on plasiran, uz sav ovaj lazni hype koji pokusavate da stvorite , po meni ste izabrali loš način za reklamu , malo stvarno definisanih činjenica ali zato ogroman spin da sve zamagli . Ko i pored toga jeste zainteresovan , samo neka razume da ce imati priliku da kupi jedan od 2 000 stanova . Uopste nije mala brojka a i bice tu gradiliste narednih 10 godina a takodje cinjenica je samo da za sad ni dozvole nema .
 
Jbt!
Svaka vam čast ljudi kad imate para da tek tako kupujete stanove po bagatelnim cenama.
Pogotovu vama koji kupujete nekoliko stanova.
Ovde se nekad razglabalo o projektima, a sada mu BB dodje mesto za oglašavanje i prodaju stanova u raznim projektima.
Propali smo!
Bukvalno, kada su marketingske agencije izvalile koliko ovaj forum ima uticaja ovo je postala smejurija, Igoru i vlasnicima super, l dobiti neki konkretan info je postalo nemoguce
 
Bukvalno, kada su marketingske agencije izvalile koliko ovaj forum ima uticaja ovo je postala smejurija, Igoru i vlasnicima super, l dobiti neki konkretan info je postalo nemoguce
Pa dobro i sad ima konkretnih i korektnih informacija.
Ovde je problem što je prodaja preuranjena, pa se ne zna mnogo toga i to se koristi da se obećava mnogo toga.
I da nema marketinških agencija ova tema bi se pretvorila u sprdnju, ovako se pretvorila u farsu.
 
Pa prodaja krece tek na prolece, ovo su sad samo rezervacije. Ko misli da je sarena laza ili zeli da ceka konkretniju materijalizaciju nije obavezan da rezervise. Ako nema zainteresovanih i sve je lazan hype bice stanova da se bira sa sve popustom tad.
 
Pa prodaja krece tek na prolece, ovo su sad samo rezervacije. Ko misli da je sarena laza ili zeli da ceka konkretniju materijalizaciju nije obavezan da rezervise. Ako nema zainteresovanih i sve je lazan hype bice stanova da se bira sa sve popustom tad.
Okej , ako sa ovim argumentom mislite da mozete da nas ubedite da sve ovo nije farsa onda zaista ne znam cemu da se cudim vise. Sad se kao izmedju rezervacija i prodaje pravi suštinska razlika 😄 Ljude iritira ovakva taktika pridobijanja paznje i prodaja stanova kakva se ovde radi , klasicna manipulacija jer cinjenice fale a promoviše se kao da je već završeno . Neverovatno je sta tek ovi novopečeni investitori i njihove agencije pokusavaju , niko nije sustinski protiv projekata novih ali je začudjujuće videti ovaj pristup i sve sto mogu da kazem je da se nadam da ce se to promeniti i da cemo imati sto vise korektnijih ljudi i projekata.
 
Pa prodaja krece tek na prolece, ovo su sad samo rezervacije. Ko misli da je sarena laza ili zeli da ceka konkretniju materijalizaciju nije obavezan da rezervise. Ako nema zainteresovanih i sve je lazan hype bice stanova da se bira sa sve popustom tad.
Baš lepo, nije šija nego vrat.
Nije prodaja nego rezervacija, a onda kažu da su njihovi prijatelji kupili ?
Što ne kažu da su ih samo rezervisali i da će taj ko je rezervisao možda odustati ?
Hoće li nešto tako reći i za spratnost ona dva solitera što smo videli na onim slikama danas i juče ?
Hoće li tako i za toplanu reći da je toplotna pumpa ?
Hoće li tako i za Laminat reći da je Tarkett ?

Laku noć svima, moram zaspati pre dva ujutru u cilju razvoja novog koncepta življenja😴
 
Okej , ako sa ovim argumentom mislite da mozete da nas ubedite da sve ovo nije farsa onda zaista ne znam cemu da se cudim vise. Sad se kao izmedju rezervacija i prodaje pravi suštinska razlika 😄 Ljude iritira ovakva taktika pridobijanja paznje i prodaja stanova kakva se ovde radi , klasicna manipulacija jer cinjenice fale a promoviše se kao da je već završeno . Neverovatno je sta tek ovi novopečeni investitori i njihove agencije pokusavaju , niko nije sustinski protiv projekata novih ali je začudjujuće videti ovaj pristup i sve sto mogu da kazem je da se nadam da ce se to promeniti i da cemo imati sto vise korektnijih ljudi i projekata.
Pa ako mislis da je farsa cekaj da se konkretizuje. Ja stvarno ne razumem gde je problem, na svakom vecem projektu novogradnje se radila rezervacija uz neki simbolican depozit, nekoliko meseci pre nego sto je i lopata zabodena.
Ja sam svoj stan na drugom projektu rezervisao 8 meseci pre nego sto je pocelo da se gradi, ali sam ga uzeo po ceni koja je bila 20% niza od one koja je bila kad je gradnja krenula. Ako neko pravi hype to su ljudi koji se prave da to prvi put vide.
 
Vrh