Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Puno sam u poslednje vreme prolazio biciklom kroz te podzemne prolaze i moram priznati da su užasni. Verujem da će zaživeti kada proradi Skyline a i planirana metro stanica Mostar koja će biti na dnu parka ka Savskoj a koja će imati izlaz baš tu kod Kneza Miloša.
 
231704939_2932568986992735_5789810239204270133_n.jpg

 
Мајсторски урађено, Стево! Даће Бог да тај ожиљак на лицу Београда оде једног дана. (Ово кажем као љубитељ брутализма)
 
Tu zgradu, odavno pričamo , treba dezintegrisati. Em ruži pogled na Hram sa mnogih tačaka u gradu, čak i uz nesrećni Beograd na vodi, em ruži vizure na grad što možemo da vidimo sa mnogih slika kao gore, a i ružna je do bola. Znam da je zgrada jedna od onih što treba da izdrže atomsku bombu , ali doći će valjda i taj dan.
 
Očigledno je u interesu Westu 65 da se ukloni Lelekomova rugoba. Ako ništa makar poslednjih 2-3 sprata da probije pogled.
 
Zamislite haos kad bi ovo krenuli sa rušenjem ovog čuda...
Em centar grada, em nema baš mnogo mesta, em izvođači baš i nemaju iskustva sa dezintegracijom ovakvih i ovolikih objekata u BG... pa to bi trajalo dve godine najmanje...

Kojom tehnikom bi se uopšte ova zgrada rušila?
Čisto iz radoznalosti...
 
Oтприлике би користили технику која је коришћена за рушење водоторња у Шапцу.

25012373_446308729104455_559980675025862656_n.jpg
 
Која је висина и спратност ове куле поред? Претпостављам да ће и трећа кула бити истих димензија?
 
malo pre sam nakon dužeg vremena imao dobar pogled na Skyline.. koliko ova prva stambena sada izgleda sićušno u odnosu na poslovnu kulu, a dok je građena brojali smo koliko još ima do pune visine i čudili se koliko će biti dominantna u tom trenutku :D u svakom slučaju imaju odličnu poziciju, uživo je nekako veći utisak, a i ovaj pogled niz Kneza Miloša je zanimljiv sada
 
Vrh