Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Dok god je tipski i standardizovano - verovanto je i predviđeno i dozvoljeno - ali "na divlje" je katastrofa.
 
8B629549-04EF-4981-AAF0-F6C175B5285E.jpeg
Ovo bas raste
 
i stambena kula je rasla jako brzo, sećam se da su u nekom momentu i pre roka postizali određene ciljeve zbog povoljnih vremenskih uslova
 
miki_ns":1h94lv9o je napisao(la):
Dok god je tipski i standardizovano - verovanto je i predviđeno i dozvoljeno - ali "na divlje" je katastrofa.
Prijatelj koji ima "biro" i radi renoviranje i preuređivanje stambenih i poslovnih prostora, dobio ponudu da radi preuređivanje dva stana u kuli.
On je iskreno "šokiran" pošto praktično nema primedbi na postojeće stanje, ali žena vlasnik hoće da "menja sve".
Kaže da je uspeo da je "odgovori" od zastakljivanja terase.
On nije proveravao da li se to uopšte sme, to mu je bio zadnji adut.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Takve kao ta vlasnica treba "izuti iz cipela" globom, pa se nauče pameti.
 
Kakav seljački mentalitet, možda i da prefarba deo oko svoje terase i da prikači još koju klimu na fasadu dolazi u obzir?
 
Jedan šporet na terasu i eto letnje kuhinje.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Bez smederevca na teraci se ne računa. Inače taj dio oko Mostara je najčišći od 2.5 PM čestica po merenjima. vidi se da nema ložane u blizini.
 
Kakav kriminalni razmak između stambene i poslovne kule. Jadni ljudi koji gledaju ka poslovnoj...
 
Ovde se bar od starta znalo da će tu biti kula, pa ko želi nek izvoli. Nisu prvo prodali stanove pa onda dodali kulu na rendere i makete, za razliku od mnogih drugih projekata po gradu koji svašta prećute u početku
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828004#p828004:qj3sa4cd je napisao(la):
StariPosmatrač » 02 Mar 2021 07:36 pm[/url]":qj3sa4cd]Kakav kriminalni razmak između stambene i poslovne kule. Jadni ljudi koji gledaju ka poslovnoj...
Meni više žao nekog poslovnog batice koji će da gleda nekog lika u gaćama koji ustaje na 10 metara od njega :D
 
[url=https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828371#p828371:2ofvwagv je napisao(la):
vucko » 03 Mar 2021 09:53 pm[/url]":2ofvwagv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828004#p828004:2ofvwagv je napisao(la):
StariPosmatrač » 02 Mar 2021 07:36 pm[/url]":2ofvwagv]Kakav kriminalni razmak između stambene i poslovne kule. Jadni ljudi koji gledaju ka poslovnoj...
Meni više žao nekog poslovnog batice koji će da gleda nekog lika u gaćama koji ustaje na 10 metara od njega :D

Ja sam na nekom 30. spratu InterContinentala u Varšavi jednog prohladnog zimskog jutra sedeo u bazenu i pijuckao čaj, a prozor je bio toliko blizu da je jedva bilo mesta da uglavim lakat i malo se podbočim. Pogled kroz prozor, na možda 20 metara udaljenosti staklena kula bliznakinja, a u njoj prostorije naše firme i kolege Poljaci koji upravo stižu na posao. Lagano sam mogao lica da im prepoznam i da im eventualno mašem.

Ima i u Zagrebu jedan poslovno-ugostiteljski kompleks gde čitava strana hotela gleda na poslovnu stranu, tako sa nekih 30-ak metara. Možete da zamislite čega su se sve nagledali ljudi koji tu rade, pogotovo u večernjim satima kada na scenu stupe gosti hotela koji ne znaju da je ona prva zavesa do stakla prozirna...
 
Петак поподне:



На надграђеној згради у Сарајевској улици су постављене скеле:



 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828004#p828004:pqki1hvk je napisao(la):
StariPosmatrač » Uto Mar 02, 2021 8:36 pm[/url]":pqki1hvk]Kakav kriminalni razmak između stambene i poslovne kule. Jadni ljudi koji gledaju ka poslovnoj...
Zasto jadni?
Znali su oni kako ce to izgledati kad se sve zavrsi. Niko ih nije prisiljavao da kupe stan na toj strani zgrade.
 
Kada je uradjena ova nadogradnja 2 sprata na staroj zgradi u Sarajevskoj?
 
Ta nadgradnja u Sarajevskoj je uradjena negde 1998. Koliko se secam. Cim su zavrsili, geleri od bombardovanja Savesnog MUP-a su pplupali crep. Mislim da ga ni do danas nisu sredili (te kosine ka Sarajevskoj).
 
S obzirom koliko se kasnilo sa početkom gradnje,poslovna kula za sada napreduje prilično dobro. Šta mislite,koliko se ovde spratova kompletira na mesečnom nivou?
 
Tek sada vidim koliko je slična fasada Kliničkog centra i Skylinea, i ne znam da li je to dobro ili ne.
 
vucko":1f0rr1r2 je napisao(la):
Tek sada vidim koliko je slična fasada Kliničkog centra i Skylinea, i ne znam da li je to dobro ili ne.
Nisu slicne. Klinicki centar ima veliki procenat pod prozorima, dok Skaj lajn ima puskarnice.
 
Vrh