Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419031#p419031:31bsn5mt je napisao(la):
Earthmoving » 25 Nov 2016 02:57 pm[/url]":31bsn5mt]Takođe, ovo što reče Panta da primaju veliku pomoć budžetu od SAD, ne bi se čudio da se upravo deo tog novca preusmerava na investicije širom sveta.


Преусмерава се, јер тамошња држава даје новац својим капиталистима за куповину активе по иностранству (мој кум је био у врху конкурентске компаније док је "Донкафу" куповала израелска компанија, па сам о томе подоста чуо).

Ја бих волео да и Србија, пошто живимо у капитализму, такође стоји иза својих компанија, али, не лези враже, вероватно најпотентнију међу њима, која је показала и тенденцију ширења у региону, ми смо прогласили за државног непријатеља бр. 1.
 
20161125_143927_zpsmhvjgxlb.jpg
 
Владимире79, велики плусићћћ.
Сад ћеш и ти и @Јаковљевић (мада га нема дуже са сликама) имати једно време јако леп поглед, а као што и рекох на једној од претходних страна, како је овај простор одједанпут прогледао. Надам се да Израелци(?) неће овде направити неку ругобу као онај тц у Рајићевој.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419035#p419035:103eab2b je napisao(la):
vladimir79 » Pet Nov 25, 2016 3:46 pm[/url]":103eab2b]
20161125_143927_zpsmhvjgxlb.jpg
Razbucaše ga ki beba zvečku
 
Нисам знао да је овај Јанез аутор и оног ругла и злочина преко пута сајма чија је примарна улога била заклањање сењачког гребена.

Поред стручне, можемо да стекнемо и слику о личности, карактеру и људским квалитетима овог подалпског љубимца удбе као најгоре институције тог, тада успостављеног тоталитарног режима у Београду. Дипломирао 1939. године у доба "великосрпске фашистичке буржуозијске окупације" а већ у другој половини 40их је пуштен с ланца да дивља по српској престоници и својом архитектуром демонстрира силу новог режима грађанима Београда.

И да предухитрим неке очекиване коментаре - Нисам ја тај који негира вредност његовог опуса већ сами аутор, објекти које је подигао и идеологија која је стојала иза њега и којом се очигледно водио приликом осмишљавања ових здања.

Сад могу да закључим да је рушење СУП-а један од ретких цивилизацијских искорака у Београду начињених у последњих четврт века. Надам се да ћемо дочекати да нестане и горепоменуто ругло преко пута Сајма.
 
a ti Delija si kisna glista koja puze. Zbog takvih ljudi kao sto si ti je i doslo do Nato intervencije. Ovu zgradu koju komentarises je radio moj deda, a otac zgradu preko puta kao odgovorni direktor. Sada ih vise nema.

Prema tome molio bih te da ne koristis pogrdna imena za Albance. I prestani da puzes po ovom forumu.
 
Апсолутно ме не занима чији је деда био аутор ових здања. Занима ме оно што је оставио Београду и какву су улогу и (не)квалитете имала његова здања и шта је довело до њихове градње и обликовања на баш овакав начин.

Дакле, оно преко пута сајма је ругло по апсолутно свим урбанистичким и архитектонским параметрима, просторним у најширем смислу, затим културолошким и друштвеним.

А СУП естетски заправо ни мени није био толико проблематичан, иако је у питању импровизација где је из идеолошких мотива то био покушај соцреализма, а из практичних је остао само на покушају. Рушење тог здања је цивилизацијски искорак из једног доста битнијег разлога. То здање је подигнуто баш ту, са неманом каквом је имао, са претећом фасадом, са лажном монументалношћу, са резметљивим обликовањем здања иако заправо у пресеку има само два и по растера....Искључиво из идеолошких разлога и циља наметања тоталитарног режима народу. И просто је дивно што лаике то здање подсећа на фашистичку архитектуру. Сами су све ово што сам ја написао сумирали у те две речи. Ово суштински и јесте фашистичка архитектура. Те "вредности" су обликовале и позиционирале то здање.
 
Obrisan je niz offtopic postova
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419201#p419201:1blgd1e6 je napisao(la):
Delija » 26 Nov 2016 11:41 am[/url]":1blgd1e6]Апсолутно ме не занима чији је деда био аутор ових здања. Занима ме оно што је оставио Београду и какву су улогу и (не)квалитете имала његова здања и шта је довело до њихове градње и обликовања на баш овакав начин.

Дакле, оно преко пута сајма је ругло по апсолутно свим урбанистичким и архитектонским параметрима, просторним у најширем смислу, затим културолошким и друштвеним.

А СУП естетски заправо ни мени није био толико проблематичан, иако је у питању импровизација где је из идеолошких мотива то био покушај соцреализма, а из практичних је остао само на покушају. Рушење тог здања је цивилизацијски искорак из једног доста битнијег разлога. То здање је подигнуто баш ту, са неманом каквом је имао, са претећом фасадом, са лажном монументалношћу, са резметљивим обликовањем здања иако заправо у пресеку има само два и по растера....Искључиво из идеолошких разлога и циља наметања тоталитарног режима народу. И просто је дивно што лаике то здање подсећа на фашистичку архитектуру. Сами су све ово што сам ја написао сумирали у те две речи. Ово суштински и јесте фашистичка архитектура. Те "вредности" су обликовале и позиционирале то здање.

A Generalstab je lepotan u odnosu na ove 2 zgrade i zasluzuje da bude sacuvan jer on propagira drugu ideologiju?
MUP nije nista manje vredan od Generalstaba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419271#p419271:1tehjb6k je napisao(la):
Igor » 26 Nov 2016 04:41 pm[/url]":1tehjb6k]Obrisan je niz offtopic postova

Hvala Igore +1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419277#p419277:2g389z7y je napisao(la):
spatiotecte » 26 Nov 2016 04:55 pm[/url]":2g389z7y]
A Generalstab je lepotan u odnosu na ove 2 zgrade i zasluzuje da bude sacuvan jer on propagira drugu ideologiju?
MUP nije nista manje vredan od Generalstaba.
Једину идеологију коју пропагира Генералштаб је идеологија модернизма у архитектури па с тога то здање има своју архитектонску, дакле културну вредност, за разлику од савезног муп-а које је прожето искључиво идеологијом владајућег режима.
 
Brisanjem niza offtopic postova se ne postiže ništa, to je samo žmurenje i pravljenje da problem ne postoji. Što se mene tiče no pasaran!
 
Bitno da si nam rekla otvori temu u relaksu pa tamo mozemo o tome
Koliko je ljudi radilo u toj zgradi gdje su njih udomili
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419292#p419292:2a1vbiwp je napisao(la):
Delija » 26 Nov 2016 06:30 pm[/url]":2a1vbiwp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=419277#p419277:2a1vbiwp je napisao(la):
spatiotecte » 26 Nov 2016 04:55 pm[/url]":2a1vbiwp]
A Generalstab je lepotan u odnosu na ove 2 zgrade i zasluzuje da bude sacuvan jer on propagira drugu ideologiju?
MUP nije nista manje vredan od Generalstaba.
Једину идеологију коју пропагира Генералштаб је идеологија модернизма у архитектури па с тога то здање има своју архитектонску, дакле културну вредност, за разлику од савезног муп-а које је прожето искључиво идеологијом владајућег режима.

Generalstab je u stilu modernizma a MUP u stilu soc realizma, ok to su 2 razlicita pravca, a sto bi jedan bio vazniji od drugog? Po tvom razmisljanju je Dom Sindikata onda manje vredan od Generalstaba.
Oba stila su propagirala moc socijalisticke bivse nam drzave, samo na 2 razlicita nacina.
Ideologija je uvek postojala u arhitekturi drzavnih ustanova, s'tim ne vidim problem ni sa jednom ni sa drugom zgradom.
A estetika je subjektivna stvar, tebi je lepsi Generalstab, meni je lepsi MUP, i sta cemo sad?
 
"Što nama SAD ili neko ne da petinu budžeta pa da vidite kakvi smo belosvetski investitori. Ali ne, nas uništavaju i onda nam dolaze ovakve mesije sa parama da nas šatro spasavaju. Mislim cela priča mi se ne sviđa.

@Пантограф, @Земљани

Момци, водите рачуна да се нетачне информације шире као пожар. Најпре један каже да Америка пуни петину израелског буџета, па следећи то већ даље елаборира као готову чињеницу.

САД су заиста одобриле рекордну војну помоћ Тел Авиву од 3 милијарде долара годишње, али то никако није петина буџета државе чији је БДП 300 милијарди долара. Па буџет Израела је прошле године износио 88 милијарди долара, од чега се само за војску потрошило 50 милијарди, тако да везивати успех у погледу одупирања Арапима само за америчку помоћ једноставно није тачно.

Реч је о народу и држави који су хиљадама година трпели жестоке лекције из историје и који су одлучили да им се оне не понове. Зато се код њих промовишу рад, солидарност, патриотизам, а "целоживотно образовање" и непрестано постављање питања су темељ религије.

Наравно, као свака озбиљна земља, свесни су да се у сукобе са комшијама не улази без испуњења три важна фактора: снажне економије, обучене војске и међународних пријатеља. Узгред, ништа од свега ми нисмо имали деведесетих, али смо знали да се ку***. Па смо пошли "спуштених гаћа међ' пијане Турке"... и прошли у складу с тим.
 
I kakve to sve veze ima sa projektom?
 
Ako mi Igor dozvoli, ako ne nek se obriše:
Ok, znam da neke ovde interesuju samo slike ali mene interesuje i odakle suštinski pare Izraelu za ovaj i dosta drugih projekata u Srbiji? Ta zemlja nit ima nafte i gasa, nit jaku industriju, nit plodnu zemlju za poljopridu... pa ne znam odakle im višak za plasman u inostranstvo? Ok, Rusi, Azeri, Emirati su ulagali kod nas pare koje su njihove zemlje zaradile izvozeći naftu i gas. Kinezi, Nemci, Austrijanci... su ulagali od viškova stvorenih izvozom njihove industrije po svetu. Sem toga kao što ti reče Sizif, Izrael jako puno troši na vojsku. Pa odakle onda, koja je to alhemija? Ja sumnjam da je u pitanju nepotizam i da pare dobijaju od američkih bankara koji ih pomažu jer su im sunarodnici i žele da pomognu svoje. Ako je tako onda imam problem da je to nefer i netržišna konkurencija jer se takmiče jedan koji dobija štampane pare i drugi koji teškim radom dolazi do njih. Mislim, jel želimo tržište i trku u Srbiji gde se trkaju čovek u patikama i čovek u automobilu? Kakve su naše šanse ako nam po zemlji kupuju i rentiraju oni koji pare stiču nepoštenije nego naši tajkuni? Ako postoji drugačije logično objašnjenje, ja ću ga rado prihvatiti.
 
Јао, човече.
Не мораш да промовишеш ушећерене памфлете тих који сматрају да смо и ми на нивоу Јевреја и да смо требали да нестанемо у некој потпаљеној пећи. Јер ето Јевреји су криви за све. Невероватно је да та идеологија може да постоји у Србији.

Чисто економски. Погледај званичне податке израелског извоза и увоза. Па онда причај.
Израел нема јаку индустрију!? Свашта. Само њихов ИТ сектор и војна индустрија су сан за већину земаља.
 
Imam dosta materijala od danas, pa cu ceo dan da kacim, ovako, po malo. Da malo za*ebem ove sto se prepucavaju, pa nek preko slika traze koji post treba da citiraju. Bice i snimaka.

l8Uom7Q.jpg
 
Vrh