Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Lepe zgrade lepo se ruše, a ružne ostaju ružne čak i kada se ruše.


Vala bila je ružna i dok je bila cela, hvala kome god što nismo imali više ovakvih
nakaza po gradu. Komunisti su se valjda smilovali tada.
 
Postoji fotka u nekoj od knjiga ive etrovica ili zamurovica bila je negdje i na forumu
 
Cx3TwNFXUAAMrCf.jpg:large
 
izvinjavam sa na veličini slike nije mi baš najjasnije kačenje slika direktno preko beobilda
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418788#p418788:2mrn2l6n je napisao(la):
ada huja » 24 Нов 2016 04:32 pm[/url]":2mrn2l6n]
file.php
Index foruma
Подаци
Одабрани прилог више не постоји.

ПочетнаIndex forumaСва времена су у UTC+01:00Обриши све колачиће форумаЧлановиПовежимо се
download/file.php?mode=view&id=18524

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Cini mi se da je ada huja uploadovao fotografiju na forum ali je uneo kao img kod a nije je "postavio u post" u odeljku za unost fotografija. Prilog za post prakticno ne postoji ali je fotografija i dalje na serveru te je i vidljiva
 
Ode zgrada, kao da je nije ni bilo. Osecana su pomesana, no mozda iz mene govori nostalgija.

Imamo li neki render onogo sto nas ceka?
 
Понижавајуће је и сулудо да онај над ким је извршено насиље, довршава оно што је насилник започео..

Ова ситуација ме подсећа на сцене из времена окупације, када су Београђани сами морали рашчишћавати рушевине, у које су њихов град претворили нацисти .

Зграде ГШ, СМУП и друго, требало је обновити новцем онога ко их је оштетио, а за тржне центре, хотеле и слично по Београду места има савим довољно.
 
@Vozd
O tome smo morali misliti kada smo oglasavali i prodavali ovaj objekat...
 
I meni je pomalo žao ove zgrade. Iiako je bila nezgrapna, ogromna, bezlična, nekako sam navikao da tu stoji i sad mi nedostaje. Što kaže direktor, još malo pa nestalo:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418875#p418875:3pe96tkf je napisao(la):
KartmenBG » 25 Nov 2016 02:26 am[/url]":3pe96tkf]zar ovo bre nije bilo pod nekom zastitom ili smo to usput zaboravili kolko je bila ruzna?
Није. Нити је требала да буде. Генераштаб и Савезни муп не могу у исту реченицу, камоли исту категорију кад је у питању архитектонска вредност. Рушење Генералштаба (и то о нашем трошку) јесте акт наставка агресије од стране Шиптара који је сплетом изузетно несрећних околности дошао на место премијера Србије.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=418879#p418879:33cejmxt je napisao(la):
Вожд » 25 Nov 2016 04:00 am[/url]":33cejmxt]Понижавајуће је и сулудо да онај над ким је извршено насиље, довршава оно што је насилник започео..

Ова ситуација ме подсећа на сцене из времена окупације, када су Београђани сами морали рашчишћавати рушевине, у које су њихов град претворили нацисти .

Зграде ГШ, СМУП и друго, требало је обновити новцем онога ко их је оштетио, а за тржне центре, хотеле и слично по Београду места има савим довољно.


Зграду довршавају Израелци, а Израел је дефакто 51. држава САД.
 
Израел је апсолутно независна и суверена држава, по свим параметрима. Можда чак и више него САД где су независне заправо само пар највећих корпорација.
 
Израел добија ваљда петину буџета од САД. Само за војску годишње - три милијарде долара (војни буџет Србије је пола милијарде долара).
Ово су општепознате чињенице.
 
Ја бих рекао да Израел узима петину буџета од САД.

Да су и најмање зависни од политичке воље САД, за почетак би признали отимачину Космета.
 
Зависе од политичке воље САД (на коју, наравно, у великој мери утиче и јеврејски лоби) - без политичке воље САД, Израел до данас не би постојао у онаквом окружењу.
 
Да, то је важило пре 50 година. Данас је Израел сасвим спсообан не само да се самостално одбрани него и да повремено сатире око 200 милиона арапских муслимана који их окружују и дестабилизује/контролише читаве државе по потреби.
 
Пре 50 година, до 1967, Израел је куповао војне авионе од Француске. После Шестодневног рата, Де Гол је одбио да им даље продаје "мираже" (којима су, иначе, добили тај рат), а Американци су их у потпуности пригрлили к себи (иако су их преварили да неће први напасти).
Од онда, и баш због те блискости са Америком, арапски и муслимански свет онолико мрзе Америку. Иран Израел и САД назива - малом и великом сотоном.
 
Slažem se sa Pantom da Izrael bez (finansijske) podrške SAD (ili neke druge svestkse sile sutra tipa Rusije ili Kine) ne može dugoročno da opstane iako je trenutno jači od svih svojih suseda. Ne treba zaboraviti da su sve vreme postojanja Izraela SAD bile dominantna svetska sila, međutim to se sada menja. Kako će Izrael opstajati u neprijateljskom okruženju ako nestane SAD zaštite? Čak sam čitao neke Nemce koji misle da je Merkelova prihvatila izbeglice s Bliskog istoka kako bi se smanjio populacijski pritisak na Izrael. Izrael jedino ima šanse ako se smanji broj stanovnika u neprijateljskim zemljama okolo ili ako se ratno ili ekonomski iscrpe. S druge strane ne bi me čudilo da su im ovakve investicije u zemlje tipa Srbija plan B da imaju imovinu gde da se presele ako budu morali da beže iz Izraela. Takođe, ovo što reče Panta da primaju veliku pomoć budžetu od SAD, ne bi se čudio da se upravo deo tog novca preusmerava na investicije širom sveta. Međutim ne mislim da su to poštene investicije jer dobijaju pare za dž, tj nezarađene su. A menjanje nezarađenih papira za rad ljudi koji je u osnovi svake robe nije fer. Što nama SAD ili neko ne da petinu budžeta pa da vidite kakvi smo belosvetski investitori. Ali ne, nas uništavaju i onda nam dolaze ovakve mesije sa parama da nas šatro spasavaju. Mislim cela priča mi se ne sviđa.
 
Vrh