Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

Vidi, odvojio sam vreme da ti napisem krajnje korektan odgovor iznoseci cinjenice i argumente. Ko zeli da razume - razumece. Ko ne zeli, ne moze ili nema intelektualni kapacitet da razume, stvarno mi je zao. Ja nemam nameru i vremena da se natezem po forumu.

Lepo si primetio da je Mordor u senci. To je i normalno, jer u Mordoru nikada ne sija sunce, vec je uvek okovan tamom.

ALI

Ako malo prosiris vidike i zagledas se malo bolje, videces da desna kula BWR sama pravi senku na levoj kuli.

Srdacan pozdrav! :sesir:
 
Taj Skajlajn ima jedini kvalitet što je blizu BNV. Kome je lepa ova kula A, voleo bih da nam pokaže svoju ženu, kola i cipele, čisto da vidimo ko nam nudi estetsku ocenu.
 

thumb_show.php
 
Ово је сликано са зграде Клиничког центра, зашто нема неке слике из саме зграде, да видимо докле је стигло... :wink:
 
Велики Врачар не бих знао како напредује клинички другар је сликао.
 
Jedna brzinska montaža. Za dve godine otprilike ovako.
 

Prilozi

  • SKAJLAJN ZGRADE.jpg
    SKAJLAJN ZGRADE.jpg
    276,2 KB · Pregleda: 4.727
Katastrofa, izgubio se potpuno onaj lepi Beograd i pogleda na grad sa reke i Novog Beograda, i pogled iz grada na reku i Novi Beograd. Sve više ljudi govori kako im smetaju visoke zgrade tu i ceo Beograd Na Vodi.
 
Beograd je regionalni centar i kao takav treba da ima visoke i moderne zgrade u svojoj centralnoj zoni. Beograd ne treba da izgleda kao neki osrednji grad ili selo. Beograd treba da bude Beograd.
 
Dobro ja negde razumem Biciklistkinju jer je hvata seta za Beogradom koji zaista nestaje u vizuelnom smislu. To je samo zato sto smo tapkali u mestu preko 20 godina, i nista se nije ozbiljnije gradilo. I onda BUM krenulo je masovno sve !

Da podsetim samo da nije bilo rata u ex YU, ove kule bi gledali jos verovatno od kraja 90tih, ili od pocetka 2000tih, to je nazalost neminovno za sve vece gradove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706345#p706345:38cs1cc9 je napisao(la):
zexland » Суб Феб 08, 2020 3:19 pm[/url]":38cs1cc9]Dobro ja negde razumem Biciklistkinju jer je hvata seta za Beogradom koji zaista nestaje u vizuelnom smislu. To je samo zato sto smo tapkali u mestu preko 20 godina, i nista se nije ozbiljnije gradilo. I onda BUM krenulo je masovno sve !

Da podsetim samo da nije bilo rata u ex YU, ove kule bi gledali jos verovatno od kraja 90tih, ili od pocetka 2000tih, to je nazalost neminovno za sve vece gradove.
Апсолутно си у праву, одличан пример за такву трансформацију је Лондон.
 
Ove kule bi gledali od 90-ih, ali ako se već grade u 2020-im, mogle bi onda tako da i izgledaju.
 
Problem u Bgd su ružni kontrasti - u jednom kadru staro ruinirano i odmah pored novo jeftino i arhitektonski prevaziđeno
 
Само бих подсетио да Београђани буквално од старта сањају о високим зградама и колико је данашња Палата Албанија била понос града због своје висине. Исто и за Новобеоградске блокове и чувену Београђанку која је морала да се нађе на свакој разгледници.

Инсистирати на томе да је "прави дух Београда" у некаквом сукобу са небодерима је просто и једноставно нетачно.

Једино стоји да позиција тих високих зграда не треба да буде у историјском језгру и на дну Савског Амфитеатра али то је чињеница коју мислим да смо апсолвирали на овом форуму и стварно нема више поенте понављати је.
 
Evo na ovoj temi par botova koji me kritikuju kada iznosim sopstveno(negativno) mišljenje čemu forum i služi, diskusiji. Moji postovi se nikada ne odnose na kritikovanje drugih članova nego na iznošenju mišljenja za diskusiju. Botove zanemarujem potpuno tako da odgovarajte sami sebi u budućnosti.

Ne radi se o seti nego o tome što je u poslednjih par godina izgrađeno mnogo loših projekata. Čini mi se da je Tower west 65 dobar i nikad ništa negativno oko njega, ali neki drugi projekti poput Beograda Na Vodi i Ušća2, ali pogotovo BNV su katastrofalni. Sa dosta strana sam čuo da im je Beograd bio lepši bez BNV jer se lepše video, a sada ljudi gledaju u ove trećerazredne i jeftine zgrade.

Da je Geneks sazidan u BNV bio bi lep i zanimljiv za posmatranje sa gradom, ali Kula Beograd sa predloženom fasadom i odvratnim ostalim zgradama nimalo nije nešto što je lepo.
 
Moram da tu udarim kontru ovde, BNV iako je sam katastrofalan projekat, isto takav zaklanja još gore vizure Beograda, pogled od Save ka gradskom grebenu prema Hramu je sve ne samo lep i dominiraju oronule zadnje fasade iz dvorišta načičkanih nadogradnjama bez ikakve arhitektonske vrednosti.
 
Covek koji je imao ovakav plan za Pariz.

cblJ2F8.jpg


Mozda bi mu se ovo danas i svidelo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706408#p706408:2oylkaov je napisao(la):
Steva » Sub Feb 08, 2020 5:49 pm[/url]":2oylkaov]... pogled od Save ka gradskom grebenu prema Hramu je sve ne samo lep i dominiraju oronule zadnje fasade iz dvorišta načičkanih nadogradnjama bez ikakve arhitektonske vrednosti.
Nažalost, ni ove nove zgrade neće imati nikakvu arhitektonsku vrednost:

Skyline_2020-02-08.jpg
 
Nije losa zgrada, ali nije ni vredna da se ovako istice iznad ostalih zgrada i izgleda kao simbol grada. Na kraju, ispasce da je jedino resenje, kada smo vec poceli, da se ide do kraja i srusi pola Savske i Sarajevske i izgradi jos visokih zgrada. Zgrada kao Skyline dobija smisao samo ako je u moru zgrada te visine pa je onda niko ni ne primecuje toliko i bude ok.

Kad su vec krenuli, bolje da naprave jednu celinu sa BNV-i.
 
Jao kako će ove silne pločice samo da otpadaju, izgledaće 3x gore nego plato kod Vukovog spomenika... (osim naranvo ako AFI ne bude održavao redovno, mada bolje da se ne nadam pa da budem iznenađen)
 
Bukira":y2vwcow3 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706408#p706408 je napisao(la):
Steva » Sub Feb 08, 2020 5:49 pm[/url]":y2vwcow3]... pogled od Save ka gradskom grebenu prema Hramu je sve ne samo lep i dominiraju oronule zadnje fasade iz dvorišta načičkanih nadogradnjama bez ikakve arhitektonske vrednosti.
Nažalost, ni ove nove zgrade neće imati nikakvu arhitektonsku vrednost:


3a5a12e1218a9a9c73d64a17f4050f8e.jpg
f1f0d6c85ac150b6d9bdd0de9c6c75cd.jpg
e982466ba5902f11dc956b784ff2c975.jpg
b0ce67b4a9bb07516d7434c9a84bab96.jpg
2444a20f84027df5eff867cb6f1a48b8.jpg
2c3bfeea46d0c45c6714bf0abb5cba8a.jpg
09928478ca01ba7be0e94987d23fbd69.jpg
2a230dbcaa13de7542995d68f54aace9.jpg
5ff2867cf85379baa442920214ca780f.jpg
84da99cdd861b54bebbf841db656abe8.jpg
2cc1d718ee980ac311b2161db1751333.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706435#p706435:p5jq891l je napisao(la):
Beki » 08 Feb 2020 07:15 pm[/url]":p5jq891l]Nije losa zgrada, ali nije ni vredna da se ovako istice iznad ostalih zgrada i izgleda kao simbol grada. Na kraju, ispasce da je jedino resenje, kada smo vec poceli, da se ide do kraja i srusi pola Savske i Sarajevske i izgradi jos visokih zgrada. Zgrada kao Skyline dobija smisao samo ako je u moru zgrada te visine pa je onda niko ni ne primecuje toliko i bude ok.

Kad su vec krenuli, bolje da naprave jednu celinu sa BNV-i.

Pa to ce i da se desi, polako. Ovde idu jos dve kule Beogradskog horizonta, prekoputa idu 100% jos dve gde je bio republicki mup (pretpostavka). Tu je odma i Bigz koji je svakako u planu za rusenje. Plus imas slobodan plac ispod u Savskoj ulici od policijske stanice Savski venac.

Nista ne brini :sesir:

Mada realno, ova zgrada uopste nije toliko losa. Pogledaj BNV Vistu i PV.
 
Vrh