Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

@Nnikolic 1986
Nemoj pogresno shvatiti, ali 'drva' se loze, a 'drvece' se sadi :D
Edituj to :)
 
vlasta":2wxxzrjn je napisao(la):
Ljudi strpite se malo, i za znakove i za ostalo. Ima još materijala za finiširanje.

Još 9 dana do otvaranja !!

Jos 8 dana do otvaranja !!! 17.Decembar neracunamo !!! Taj dan slavimo ! :kk:
 
nnikolic1986":aiz50hyy je napisao(la):
Nek ostane ;) Ako editujem ispada da si me dzabe kritikovao :)
jbg... edituj, pa da pobrisemo ovo sto je trebalo preko pp da komuniciramo :grand:
 
A putokaza nigde!?

* komentar na jedan od prethodnih postova gde je slikana Zrenjaninska petlja, koja je u haosu, a nema postavljene putokaze, bar koliko sam video...
 
Jedan pametan komentar

Zašto niko ne brine o građanima Leve strane Dunava,naime,kad se pusti most vozila iz Zemuna će ići Zrenjaninskim putem najmanje godinu dana,čime će napraviti haos ionako katastofalnim saobraćajem na Zrenjaninskom putu.Svaki dan ce zastoj.Veza Pupinov most -Pančevo treba da ide posebnim putem koji će biti izgrađen za više od godinu dana,
 
Danas 19h.

Samo tekstualni izveštaj :mrgreen:

Na mostu postavljena rasveta - stubovi sa dvostranim lanternama. Naravno nije upaljena.
Dakle možemo reći da je most kompletiran.
Čuvar mi reče da sutra sele njihovu kućicu u Kovilovo. Dakle svi na most prekosjutra :wink:

Kod onih kuća i dalje bez promena, sem što je zatrpana rupa desno od rampe.

Kod one pekare (a sada proširenje u smeru Batajnica, odmah posle saobraćajne škole) postavljen putokaz.
Skretanje desno, tj. prema mostu, obeleženo kao Zrenjanin.

Ako ne bude nezgodnih padavina sutra i poneka sličica.
 
Zašto niko ne brine o građanima Leve strane Dunava,naime,kad se pusti most vozila iz Zemuna će ići Zrenjaninskim putem najmanje godinu dana,čime će napraviti haos ionako katastofalnim saobraćajem na Zrenjaninskom putu.Svaki dan ce zastoj.Veza Pupinov most -Pančevo treba da ide posebnim putem koji će biti izgrađen za više od godinu dana

Mislim da ce mnogo veci kosmar biti Pančevci koji rade na NBG i u Zemunu, pogotovo njihovi linijski kombiji koji će sigurno iskoristiti priliku da zadju sa ove strane do NBG-a pa da negde na poljancetu skupljaju ljude kao ispod postojećeg mosta.
 
DA podsjetim da se forum bavi izgradnjom i razvojem Boegrada glavnog grada republike Srbije kome se nesvidja ustvno prvni poredak zalim slucaj ovo nije ni vrijeme ni mjesto uvje moze pasos u ruku pa putuj igumane nemisli na manastir
 
Gotovo sigurno da u skorijoj budućnosti sledi generalna rekonstrukcija Zrenjaninskog puta, nešto kao Vojvode Stepe ili Bulevar.
I do sad je bila značajna gradska saobraćajnica, a tek sad.
Nego,, jel ima predloga za novi bulevar od lakta do mosta?! :)
 
micccha67":3ujniy0k je napisao(la):
nebojsar":3ujniy0k je napisao(la):
Zašto niko ne brine o građanima Leve strane Dunava,naime,kad se pusti most vozila iz Zemuna će ići Zrenjaninskim putem najmanje godinu dana,čime će napraviti haos ionako katastofalnim saobraćajem na Zrenjaninskom putu.Svaki dan ce zastoj.Veza Pupinov most -Pančevo treba da ide posebnim putem koji će biti izgrađen za više od godinu dana

Mislim da ce mnogo veci kosmar biti Pančevci koji rade na NBG i u Zemunu, pogotovo njihovi linijski kombiji koji će sigurno iskoristiti priliku da zadju sa ove strane do NBG-a pa da negde na poljancetu skupljaju ljude kao ispod postojećeg mosta.

Mislim da će ova izjava proći blago-naklono ,neće biti reakcije Velikog Brata i ostalih sega-mega experata na ovom Pro-srbijanskom forumu .Dakle kao i uvek zadnje i pokvareno do srži
Došao pa se "širi" je vaš izum........ :bash:

Mislim da si pogresno shvatio poentu , a mozda je malo i nespretno napisano , jer je povezano Pancevci i njihovi linijski kombiji .

Ispada da se odnosi na sve ljude iz Panceva . Sustina je da ti kombiji stvarno prave problem , pogotovo divljaci koji ispod mosta pokusavaju da nahvataju putnika vise , a imaju lokaciju na okretnici ispod pancevackog mosta , koju malo ili nimalo koriste ...
 
:kk: Dil, nećemo trošiti baterije po "nespretnoj rečenici"-utopili bi se u ništavilu...
Dakle linijaši,generalno u Srbiji sama država im je maćeha, prvo je bila "velikodušna" dozvolivši im da se ostvare kao prevoznici,čista socijala da uposli više ljudi i njima je to egzistencijala. Svi su (koliko toliko) registrovani kao taxisti.
Problem je što Gradovi sprovodeći posle komunalne zakone ,ta njihova polazišta tj. njihovo "mesto pod suncem" bi želeli da naplate barem kao Prokop.Pozadina svemu je ta da su postali respektivni starim monopolistima kako ATP Pančevu tako i GSP-u,bez njih bi sad prevoz bio nezamisliv,otprilike kao treći operater u mobilnoj Telefoniji.
Pomenuti GSP i ATP Pančevo su čista zaostavština Socijalizma i puleni gradskih oligarhija.
Najviše kao Pančevac prozivam Pančevo. Ulaz u grad najviše liči na -zatvor, zabranjeni grad, samo kolovoz bez trotoara.Sad je bila "puknuta lova" , 6 meseci rekonstruisan Tamiški "Balkan express" most sa prilazima od trotoara -NIŠTA. A zašto? -da bi se vodio rat GSP-a i ATP-a , da ljudi prelaskom preko Tamiškog Mosta ne bi koristili 108.-cu koja ima okretište na jedno 400m od ulaska u Pančevo.I tako već decenijama.Lepo se dogovorio klan,a putnici ahhh potrošne li robe...
da ne spominjem bicikliste i pešake freestajlere oni su tek "topovsko meso"
Možda preooooopširno od mene, ali to je to, monopolizam funkcioniše savršeno...


A ima uslova za postavljanje trotoara, na samom mostu postoji...
 
Mislim da će ova izjava proći blago-naklono ,neće biti reakcije Velikog Brata i ostalih sega-mega experata na ovom Pro-srbijanskom forumu .Dakle kao i uvek zadnje i pokvareno do srži
Došao pa se "širi" je vaš izum........

Bas kao sto je Boris rekao nikakva zla namera prema ljudima iz Pančeva, više usmerena na "linijski prevoz". Usput nisam došao, tu živim od rođenja, sećam se zrenjaninskog puta sa dve trake, kakva je Borča bila, njiva i suncokreta, i plana novog mosta iz 1984 godine kada sam krenuo u školu u Borči. Za mene je ovo što se dešava na Zranjanincu neviđena tortura od strane nesposobne opštinske vlasti i naravno da na svako dodatno opterećenje ne mogu da gledam blagonaklono. Dakle nema mržnje, rasizma, ksenofobije, samo čist jednostavan stav o tome šta je moguće da se desi.
 
10301219_624438991001092_4049701758481782918_n.jpg

https://www.facebook.com/anonymoussrbij ... 92/?type=1
 
:kk: :kk: :kk: je nebojsar-e :D

Uključujući i sebe, neki put je bolje da prvo napišemo ovo drugo a ne ono prvo. :D
Ludilo, kratki fitilji ...
Naravno je,ljudi "otvorenog uma" nemaju xeno i ostalih fobija,takođe nema problema što sam u svom "dvorištu" -veliko je za sve-koji su realni ...
life in Peace brother... :kk:
 
Gledam nešto ovaj "kanjon" među trakama...

Da ne bude da razmišljam kataklizmatično, Da li je logično da poneki od Bandera-pedestala bude iskorišćen i napravi se neka priča,kako da ih nazovem: servisnih, požarnih, interventnih šort-katova ,ograđenih prolaza među trakama (pa makar bila bandera po sredini :) ).Znači samo metar širine i recimo na svakih 50 m razmaka..
Za ne-daj-Bože,kako pomoći nekom na suprotnoj traci... :?:
Neko bi mogao reći postoji znaš,služba za Vanredne Situacije... pa dok oni stignu...


 
micccha67 je napisao(la):
Gledam nešto ovaj "kanjon" među trakama...

Da ne bude da razmišljam kataklizmatično, Da li je logično da poneki od Bandera-pedestala bude iskorišćen i napravi se neka priča,kako da ih nazovem: servisnih, požarnih, interventnih šort-katova ,ograđenih prolaza među trakama (pa makar bila bandera po sredini :) ).Znači samo metar širine i recimo na svakih 50 m razmaka..
Za ne-daj-Bože,kako pomoći nekom na suprotnoj traci... :?:
Neko bi mogao reći postoji znaš,služba za Vanredne Situacije... pa dok oni stignu...

E moj prijatelju, pa danas nece niko da ti stane da bi pomogao ni iz tvoje trake a kamoli sa druge strane mosta !!!
Takvo je vreme doslo da svi gledaju svoja posla ! Nazalost tako je !
 
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/517884 ... -omogucava

BESMISLICA Biciklom na autoput? Nikakav problem, naš novi most to omogućava
M. Beljan | 09. 12. 2014. - 14:14h | Foto: M. Beljan | Komentara: 1

Ako ste se ponadali da će vas nova biciklistička i pešačka staza preko mosta Mihaila Pupina odvesti do Borče, razočaraćete se jer se ova staza na svega dva do tri kilometara naprasno prestaje, a pešaci i biciklisti usmeravaju se pravo na auto-put.

Da biste nastavili put morate da prekoračite preko visoke elastične ograde i pretrčite šest traka kako bi se šetali bezbednom stranom ogromne saobraćajnice. Biciklistima je malo lakše jer mogu da se uključe u prvu slobodnu traku čim uspeju da prebace bicikl.

Staza je uredno usmerena tako da izbija pravo na ogradu, a nije postavljen nikakav znak koji bi vozače upozorio na pešake tamo gde ih najmanjne očekuju.

Ovaj put prolazi kroz njive i močvare, daleko od naselja, pa će vozači moći da razviju velike brzine ne očekujući da će biciklista ili pešak sa trotoara skrenuti pravo na put.

Oni koji se odluče da ipak pređu mosta biciklom, mogu na ovoj tački da naprave „nalevo krug" i vrate se u Zemun, jer bi dalja avantura na dva točka mogla da ih košta života.

POGLEDAJTE Neverovatna besmislica, biciklistička staza izlazi pravo na autoput:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9-OU8EP5pLc[/youtube]


Ako u ovoj fazi ne rade na celoj dužini biciklističke staze, mogli su makar da naprave proširenje i odmorište, a ne ovu glupost koja, realno nezasluženo, privlači previše pažnje.
 
Vrh