Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Druga stvar kad bi bila naplatna rampa, dok svako plati mostarinu mozete zamisliti koje bi to bile kolone. A ako ti automobili sto cekaju da plate mostarinu cekaju na rampi i zauzimaju tu istu traku kuda prolaze tramvaji onda vam pada u vodu ceo koncept jer je onda usporen ceo saobracaj pa samimi tim i tramvaji.
 
mekbejn":btlshwlf je napisao(la):
elektronska naplata, ipak je ovo 2014. godina

U Srbiji će 2014. godina ( u tehnološkom smislu) doći na red kad bude napravljen taj most o kome pričate!
 
mekbejn":3nbwa2ba je napisao(la):
elektronska naplata, ipak je ovo 2014. godina

Sto se mene tice moze! :D
Ja sa francuskim tablicama zajedno sa diplomatima cu moci da prolazim besplatno, a kazne nek mi salju na kucnu adresu u Parizu. :lol:
I ovako mi je bio parking servis besplatan od kad su ga uveli, ovo bi bila jos jedna pogodnost. Podrzavam. :gobb: :p
 
Јесмо прославили 2014 али да ли је стигла у Србију?

У праву је Спатио са разним питањима, треба све решетати да би се дошло до квалитета. Сигуран сам да би аутомобилски саобраћај био доста мањи него што је очекивано, јер ту је и Панчевац, Борчанско/Земунски. Овакав би био више за масовни транспорт.


Него да ли је опција и други смер неки, да ли би могао да се прикључи трамвајски саобраћај и овако.
Знам да имате у глави те информације :wink:
Чисто ако се буде бунио неко због чапље итд а и још је ужи Дунав из Жоржа Клемансоа.
 
direktor":1nilllup je napisao(la):
A kad ti ove godine stave lisice na tocak

Imam brusilicu i tihi agregat, za 20 sekundi obavlja posao u 3 ujutru.

Kaznu naravno mogu da salju na kucnu adresu u Parizu. :)
 
Sada su uvezani ap ce te kazna sacekati na granici , plus torkovi za novu lisicu , tako da vodi racuna gdsjwe budes parikirao kad dodje s
 
direktor":boxbbp00 je napisao(la):
Sada su uvezani ap ce te kazna sacekati na granici , plus torkovi za novu lisicu , tako da vodi racuna gdsjwe budes parikirao kad dodje s

Tu pricu cujem svake godine, i nikad nista. kao sto neko rece, nije jos stigla 2014ta u Srbiju (u tehnoloskom smislu)

Plus kad dodjem u Srbiju skinem francuske tablice, i nakacim druge francuske tablice gde pise "BEOGRAD" i onda stvarno nemam problema, em se svi okrecu za mnom i kazu mi kako imam najjace tablice u gradu em je to pandurima u Beogradu zanimljivo pa se smejemo zajedno kad me zaustave. :p

7754124803184421232891559441330171n.jpg


Edit- Evo da ne ispada da pricam gluposti
Slikano u Dubrovackoj ulici na Dorcolu (sa Zexlandom, prepoznali ste ga i sa naocarama) :D :)
 
zbog raznih razloga (političkih, ekonomskih, (ne)urbanističkih) mi sad imamo u bgu gomilu nesklada, disproporcije i ružnoće, nažalost, ali je tako, veoma ružno nam izgleda grad na rekama
 
@spatiotecte Da li i u Parizu ne plaćaš parking ili samo kad si u inostranstvu i zemljama drugog reda?
 
spatiotecte":3bvr241z je napisao(la):
direktor":3bvr241z je napisao(la):
Sada su uvezani ap ce te kazna sacekati na granici , plus torkovi za novu lisicu , tako da vodi racuna gdsjwe budes parikirao kad dodje s

Tu pricu cujem svake godine, i nikad nista. kao sto neko rece, nije jos stigla 2014ta u Srbiju (u tehnoloskom smislu)

Plus kad dodjem u Srbiju skinem francuske tablice, i nakacim druge francuske tablice gde pise "BEOGRAD" i onda stvarno nemam problema, em se svi okrecu za mnom i kazu mi kako imam najjace tablice u gradu em je to pandurima u Beogradu zanimljivo pa se smejemo zajedno kad me zaustave. :p

7754124803184421232891559441330171n.jpg


Edit- Evo da ne ispada da pricam gluposti
Slikano u Dubrovackoj ulici na Dorcolu (sa Zexlandom, prepoznali ste ga i sa naocarama) :D :)

Da li imaš i saobraćajnu sa registarskom oznakom "BEOGRAD"?
 
Dr strangelove pa sta si ti ocekivao da ću da glumim nekog francuza? A ne znam na osnovu čega me ovako bespotrebno vredjas? To vise govori o tome ko je ljakse @ relja, na saobracajnoj mi ne piše ništa nego panduri u Beogradu ne znaju to ni da pročitaju.


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
 
Zar na poziciji "A" nema broja registracije?
To je standardizovano, upravo kako bi bilo gde svaki saobraćajac mogao da pročita saobraćajnu dozvolu.
I na našim plastičnim nije odštampan tekst "Registarski broj" već samo "A" i broj u produžetku.
Nemoj da se zezaš pa da naletiš na entuzijastu, i ovako te tablica odaje da si gastos.


I još nešto: ženu ćeš sam da biraš, tebi će mast da vadi, ali zapamti - pas i auto, to mora biti njemačko :D
 
spatiotecte ne brini za izgled mlad, jak, lep i daleko od sirotinje
važno je da su pisanija sasvim OK
te siguran sam da jedva čekaš punog srca da sprašiš jedan djir preko ,,Kineza,, :)

PS ne zabarovi čisto zbog ,,arhive,, da snimak tog djira okačiš ovde
 
@Relja
Na poziciji A pise broj registracije, u pravu si.
Pa provale oni da je tu nesto cudno, ali ono ako si fin sa njima i ako se malo salis i lepo pricas nece da ti prave problem.

@trejsi
Pa da ti mozes da ne placas parking verovatno bi i to radio. Uzimas sta ti zivot pruza i to je valjda ok.
Ja u Parizu to ne mogu da radim to je tacno, ali da imam auto sa srpskim tablicama, sigurno bi to radio.

Vidim da sam pogresno shvacen i da su vec neki ljudi poceli da me prozivaju u fazonu da se bahanalisem ovde po Beogradu i zasto to ne radim u Parizu itd...
Ono sto sam hteo da pokazem je koliko ima rupa u zakonu i koliko se u Srbiji sve i svasta tolerise kad ti mozes da vozis auto sa francuskim tablicama na kojima pise Beograd a pri tom da ti policija ne pravi problem.

@Boca,
Citas mi u mislima. :)
 
Svaka čast za table :)

Nego, ja i dalje navijam da se i z T. Košćuška kroz podvožnjak ispod pruge nastavi spuštanje, uđe u tunel i lepo tunelom izađe na drugu obalu Dunava. Super, novi graditeljski poduhvat, tunel sa potopljenim sekcijama, baš da se naši građevinari uvežbaju sa novitetima.
 
spatiotecte":36d3so13 je napisao(la):
@trejsi
Pa da ti mozes da ne placas parking verovatno bi i to radio. Uzimas sta ti zivot pruza i to je valjda ok.
Ovo je nažalost tačno. Nešto slično je napisao i @Nevenković na temi nelegalne gradnje na levoj obali Save.

Ogroman minus sa moje strane.
 
spatiotecte":3otlanel je napisao(la):
O kakvoj mostarini pricas, ti ne koristis kola cim pises ovako nesto.

Користим кола и баш су ми написали паркинг казну прекључе ... јебига, ја немам француске табле а ни надркана кола па морам да плаћам харач иако сам уредно платио и паркинг ... :twisted:

spatiotecte":3otlanel je napisao(la):
Ovo su gradski mostovi, ne treba nikakva putarina da se stavlja. To ste videli u Londonu da postoji ali Beograd nije London sa super sredjenim prevozom.
U Beogradu da predjes Dunav nemas alternativu, znaci imas trenutno jednu mogucnost (Pancevac), a izgraditi nov most gde ces naplacivati putarinu do je u najmanju ruku diskriminacija prema ljudima koji ne mogu to sebi da priuste.

Ништа не контам шта ти пишеш ... правимо мост ЗА ЈАВНИ ПРЕВОЗ управо да бисмо га побољшали јер није добар и тај мост може сам себе да исплати захваљујући екипи са бесним колима који ће плаћати прелаз. Зашто не би плаћао прелаз? Мост би улазио директ у строги центар града, такорећи на Калемегдан - заштићено добро. Може на основу тога да се наплаћује. Поента и јесте да се смањи број друмских прелаза и притисак на центар јер би мостарину плаћао доста мали број грађана. Уопште није поента у дискриминацији сиромашних, јер сиротиња иде јавним превозом за који и градимо мост зар не? Мостарина би се увела управо да не би богатији сметали сиромашнијима закрчивши им мост за јавни превоз.

spatiotecte":3otlanel je napisao(la):
Druga stvar kad bi bila naplatna rampa, dok svako plati mostarinu mozete zamisliti koje bi to bile kolone. A ako ti automobili sto cekaju da plate mostarinu cekaju na rampi i zauzimaju tu istu traku kuda prolaze tramvaji onda vam pada u vodu ceo koncept jer je onda usporen ceo saobracaj pa samimi tim i tramvaji.

Све је то превише лако решити да би био неки проблем. Прво, рампе би се налазиле само ба борчанској страни где би се налпаћивала мостарина из правца Котежа пре уласка на мост а из правца града после силаска са моста. Рампе би биле у засебним тракама доста пре моста па не би кочиле трамвај. :gobb:
 
Naplacivati mostarinu Bullshit :bash:

Pretpostavljam da je motiv boljitak tj. punjenje gradskog budjeta
za potrebne naredne mostove i dr. javne i korisne stvari , zar ne ?

Koliko u Bgdu ima višegodišnje lažno ne završenih višespratnica sa hiljadama kvadrata
i to samo radi izbegavanja placanja finasiskih obavezea taksa i metaksa dok čekaju kupca ili dobrog krajdjiju.

Kada bi tu elitu gradjevinske mafije naterali da plate svoje obaveze i u budjet grada
mogli bi smo napraviti još tri mosta preko Dunava
Ako obićan Beogradjanin odmah ne plati porez na svoj skroman dom, kroz kamate i dr. mere ,
uši otpadaju od zavrtanja i udara na ispošten novčanik

Sada bi ti, da tom obićnom gradjaninu koj je svoje obaveze ispunio
da zavrneš još malo uvce sa mostarinom,
Ovima sa lažno nezavršenim mega nekretninama da im se nastavi gledanja kroz prste
i tako nece učestvovati u izgradnji i jednog dr. Bg mosta tj izgradnje ičeg dr. u Bgdu
a nove mostove, obezbedićemo naplatom mostarine.

Strip Alen Ford je za razonodu, a ne pravilo za Bgživot, zar ne :D
 
stf":3dg2u46m je napisao(la):
spatiotecte":3dg2u46m je napisao(la):
O kakvoj mostarini pricas, ti ne koristis kola cim pises ovako nesto.

Користим кола и баш су ми написали паркинг казну прекључе ... јебига, ја немам француске табле а ни надркана кола па морам да плаћам харач иако сам уредно платио и паркинг ... :twisted:

spatiotecte":3dg2u46m je napisao(la):
Ovo su gradski mostovi, ne treba nikakva putarina da se stavlja. To ste videli u Londonu da postoji ali Beograd nije London sa super sredjenim prevozom.
U Beogradu da predjes Dunav nemas alternativu, znaci imas trenutno jednu mogucnost (Pancevac), a izgraditi nov most gde ces naplacivati putarinu do je u najmanju ruku diskriminacija prema ljudima koji ne mogu to sebi da priuste.

Ништа не контам шта ти пишеш ... правимо мост ЗА ЈАВНИ ПРЕВОЗ управо да бисмо га побољшали јер није добар и тај мост може сам себе да исплати захваљујући екипи са бесним колима који ће плаћати прелаз. Зашто не би плаћао прелаз? Мост би улазио директ у строги центар града, такорећи на Калемегдан - заштићено добро. Може на основу тога да се наплаћује. Поента и јесте да се смањи број друмских прелаза и притисак на центар јер би мостарину плаћао доста мали број грађана. Уопште није поента у дискриминацији сиромашних, јер сиротиња иде јавним превозом за који и градимо мост зар не? Мостарина би се увела управо да не би богатији сметали сиромашнијима закрчивши им мост за јавни превоз.

spatiotecte":3dg2u46m je napisao(la):
Druga stvar kad bi bila naplatna rampa, dok svako plati mostarinu mozete zamisliti koje bi to bile kolone. A ako ti automobili sto cekaju da plate mostarinu cekaju na rampi i zauzimaju tu istu traku kuda prolaze tramvaji onda vam pada u vodu ceo koncept jer je onda usporen ceo saobracaj pa samimi tim i tramvaji.

Све је то превише лако решити да би био неки проблем. Прво, рампе би се налазиле само ба борчанској страни где би се налпаћивала мостарина из правца Котежа пре уласка на мост а из правца града после силаска са моста. Рампе би биле у засебним тракама доста пре моста па не би кочиле трамвај. :gobb:

OK kapiram sve tvoje razloge i cak cu ti reci "u principu sto na de"

Ali da bi taj sistem bio ravnopravan onda bi morali da postavimo naplatne rampe svim prilazima Beogradu a ne samo Borci jer bi se onda 150 000 ljudi koji zive na levoj strani Dunava pobunili kako su diskriminisani sto se samo njima naplacuje direktna veza sa centrom grada a ostalima ne.

Jer po istom principu da se smanji pritisak na centar grada, trebalo bi postaviti svuda rampe i naplacivati ulaz.
Znaci nije problem u mostu, vec problem u prilazu centra.
A to je onda isti sistem kao u Londonu.

Zato mislim da ta vasa ideja mostarine nije ostvarirava jer neravnopravna.
 
spatiotecte":2ly7bbph je napisao(la):
@Relja
Na poziciji A pise broj registracije, u pravu si.
Pa provale oni da je tu nesto cudno, ali ono ako si fin sa njima i ako se malo salis i lepo pricas nece da ti prave problem.

@trejsi
Pa da ti mozes da ne placas parking verovatno bi i to radio. Uzimas sta ti zivot pruza i to je valjda ok.
Ja u Parizu to ne mogu da radim to je tacno, ali da imam auto sa srpskim tablicama, sigurno bi to radio.

Vidim da sam pogresno shvacen i da su vec neki ljudi poceli da me prozivaju u fazonu da se bahanalisem ovde po Beogradu i zasto to ne radim u Parizu itd...
Ono sto sam hteo da pokazem je koliko ima rupa u zakonu i koliko se u Srbiji sve i svasta tolerise kad ti mozes da vozis auto sa francuskim tablicama na kojima pise Beograd a pri tom da ti policija ne pravi problem.

@Boca,
Citas mi u mislima. :)

Ne, tvoje legitimno pravo je da rizikuješ i zloupotrebljavaš rupčage u zakonu kod nas. Kao što to radi i ko zna koliko stotina hiljada sugrađana sa švercovanjem jer znaju da im niko ništa ne može baš zbog zakona. Ali ovde to konstatovati sa osmehom je malo zabijanje prsta u oko svima nama koji plaćamo parking pa bogami i kazne. Isto tako, ja ne bih to radio u inostranstvu, u stranoj zemlji, jer ni u ludilu ne bih rizikovao da mi uzimaju auto i da se posle ganjam tamo sa njima i još da me pride maltretiraju. A da ne pominjem drakonske kazne koje bih možda platio u stranim valutama. Bojim se da je to odlika samo nas i ostalih gasterbajterskih zemalja, da kad se vrate u rodnu grudu koriste takve metode kresanja troškova. Nemam ništa lično protiv tebe, samo mi je malo zasmetalo.
 
Trejsi":25zekj2y je napisao(la):
Bojim se da je to odlika samo nas i ostalih gasterbajterskih zemalja, da kad se vrate u rodnu grudu koriste takve metode kresanja troškova. Nemam ništa lično protiv tebe, samo mi je malo zasmetalo.

Kapiram sta si hteo da kazes i to je ok stav.

Samo da ti napomenem sta rade nasi ljudi kad emigriraju na zapad.
Otvori Srbin gradjevinsku firmu i dovede nasih 10 ljudi iz Nove Varosi, Vranja, Pirota itd, sve bez papira, ne prijavi nikog tamo, uzme poslove na godisnjem nivo-u za 1 000 000 evra (milion evra).
Ovim radnicima isplati neku crkavicu (tipa 1000 evra za mesec dana sto je smesno za francusku), oni se posle vrate za Srbiju.
Ovaj srpski gazda nije platio porez ni za jednog tog radnika, znaci OSTETIO JE DRZAVU FRANCUSKU ZA MEDALJU, posle dodje u BG i kupuje stanove.

Znas koliko ima takvih nasih ljudi? Svaki dan radim sa njima i vidim sta rade i vidim kako kradu drzavu francusku i to je debelo kradu.
 
Drugi neka rade šta god misle da treba.

Svako je gospodar svog ponašanja.
 
Vrh