Šta je novo?

Servisi za dostavu: Glovo, Wolt, Donesi

Večeras kod Pančevca...
Na 2-3 metra gledam ga... po nj. pokretima zaključujemo da je pod dejstvom nečega.... Ne primećuje ni blic prilikom slikanja mobilnim.... On otvara dostavnu torbu, vadi pošiljke , отvara svaku pošiljku... a koja je jestiva trpa u usta po koj komad iz njih ...
Evo tih slika a od prizora stomak mi se okretao....
IMG_20230122_184026.jpgIMG_20230122_183912.jpgIMG_20230122_184006.jpg
 
- Kompanija zna ko su joj zaposleni
- Kompanija ima reklamacije korisnika usluga
- Kompanija ima i druge zaposlene koj se medjusobno poznaju

Pored ta osnovna tri filtera
ja treba da prijavljujem kobojagi
oni nemaju pojma ?
Možda...al to znači
- ili su truli, pa ne postoji dvosmerna cirkulacija informacija unutar nje
- ili ih zabole uvo

U oba slučaja moja prijava bi bila suvišna

Napisano i okačeno na BB samo kao dobro namerna info , da znamo šta se dešava
 
Poslednja izmena:
Napisano i okačeno na BB samo kao dobro namerna info , da znamo šta se dešava

Da ima gladnih u ovoj zemlji to znam od ranije...

Znači što je do tebe, odrađeno je... Ko te se seti na dan državnosti seti a ti dalje da izigravaš balkanskog špijuna u zemlji u kojoj je uzaludno bilo šta, bilo kome prijavljivati, nećeš. Iako si bio maksimalno zgrožen.

Evo ja ću reći iskreno kao i uvek na ovom forumu jer nema boljeg mesta na ovoj planeti da se bude iskren, al ja sam malo poremećen pa mi ne zameri...

Da je neki klinac to uradio, ne bih ga ni slikao, ni prijavio, bilo bi mi žao ako ga glad tera na to ali opet bih pomislio, uvrnuto je do kraja... Nisam sanitarni inspektor ali to je baš ne. Ne treba ti puno mozga za to. Prljavim rukama diraš tuđu hranu. Koju god obuku da si prošao, to se zna da se ne sme.

Kad bi neki matorac uradio to isto bilo bi mi baš gadno kao i tebi al ne verujem da bih se setio da snimim... ali poslao bih mail kompaniji šta sam video u koje vreme i gde ako sam baš siguran da su to bili paketi hrane za dostavu, a ne nešto njegovo, lično, iz iste torbe...

Tako da iako ne sme to da radi, klincu bih oprostio, možda bih mu prišao, pitao ga šta radi... Zavisi od okolnosti, ali faktor gađenja mi ne bi bio dominantan, iako sam svestan da većini ljudi bi i tada... Većini ljudi je jednako nedopustivo nezavisno od toga ko radi. I tako i treba da bude. Zato sam napisao da sam ja malo poremećen... Ja sam morao da učim neke stvari i tu mi je faks puno pomogao, oko poimanja dobra i lošeg i postavljanja u odnosu na to... Nisu mi došle prorodno. Naravno ne govorim tu o apsolutnom zlu, zločinima. Ali sam bio dosta subjektivan, učio kroz život i popravljao se. Kod matorijeg muškarca bih se sigurno zgrozio kao i ti...
 
Mislim da sam možda već pisao jednom na forumu - jednom, pre oko dve godine (posle prvih relaksacija nakon Kovid ludila) dva Zoomera s kojima sam bio naručili KFC i neke soseve. Dostavljač im u kesi bio dao samu piletinu, ali sosove je, čini se - drpio. Odnosno, nije im uzeo soseve, a naplatio im je kao da jeste. 😁 Videli su tek pošto su otvorili kese i počeli da jedu. Celo veče su kukali kako KFC piletina ima ukus kartona bez sosa (Ajde? 🤣 ) i to je bio poslednji put da su naručili nešto iz KFCa. 😁

Nisam upućen u dešavanja oko dostavljača, jer ne koristim te usluge, sam kupujem i sam spremam. Ali čuo sam da umeju da drpaju, ali isto tako sam čuo tada, pre dve godine, i da lako mogu da dobiju otkaz ako se samo pojavi neka primedba ili spor oko njih. E sad ne znam da li je još uvek tako, odnosno kakvo je sada stanje. Ono što mi se čini je da je ponovo manje stranaca a više domaćih radnika među njima.

U većini slučajeva mi ne smetaju (iako umeju da zuje po ulicama i da voze kao manijaci) osim kada ih neka lenja guzica pošalje do lokalne prodavnice hrane da mu kupe mesečne zalihe hrane, a aparati i softveri im svi rade na pedale i dizajnirale ih šimpanze, pa onda vrte i vrte (''skroluju'') jedan po jedan artikal od njih 2000 koliko ih ima u svakoj radnji, pa dok plate, pa dok uzmu račun, pa dok spakuju, pa ovo pa ono... Takođe je malo iritantno kada uđeš u neke prodavnice i staneš u red, i onda ulazi Vugladžija i prodavac kaže sledećem ''sačekajte da uslužimo Vuglu''. Msm briga me za Vuglu i njegovog klijenta, neka stane u red ko i svako drugi. To što je Lenjoj guzici teško da pređe dva bloka da sam kupi hranu, mu ne daje pravo da preskače tuđa mesta u redovima. Takve prodavnice obično onda gledam da bojkotujem, ili bar da iznesem nezadovoljstvo samom prodavcu/vlasniku zbog takve koprofagaije s njihove strane.
 
Poslednja izmena:
Recimo u Meku imaš posebnu kasu samo za dostavu... Tako da se ne mešaju sa običnom rajom

Ja izbegavam te soseve osim ako su već uračunati u cenu. Meni je strips iz KFC dovoljno ukusan i blago ljutkast i bez sosa, a u meku je dobar čili sos uz nagetse...

Desi se ponekad da nešto zafali ali iz meka se vidi da nije otvarao kesu, jer je je stikerima zalepe tako da se cepa kad povučeš... Jedino ako bi baš precizno i sporo otvarao, a gde će to da radi... Meni su jednom zafalila 2 sosa za salatu i ja otišao kasnije peške do meka da ih uzmem... Džabe sam zvao dostavu kad sam na kraju izašao iz stana 😄 Za salatu je neophodan sos...
 
Je l' ima neko da radi ili je radio dostave za volt/ glovo, biciklom, da ispriča koliko može da se zaradi, da li sam biraš koliko ćeš raditi dostava u toku dana/dana u nedelji ili si nečim uslovljen i tome slično, da prenese svoje insajdersko iskustvo... Ne nalazim puno na netu, pogotovo ne da je od nedavno...

Recimo kad je cena dostave 249 rsd + doplata za loše vreme 75 rsd, koliko od toga ide tebi, je l' zavisi i od kilometraže koju prelaziš za dostavu...

Koja je uloga posrednika pri zaposlenju, koji ostavljaju oglase, zar ne može da se ode direktno u kompaniju Glovo i da te oni radno angažuju..?
Ja sam radio prošle godine za jednu od tih velikih dostavljajući na biciklu. Mala je zarada, rizično je. Čak sam na kraju završio u urgentnom centru sa povredom glave, nije mi ni isplaćena naknada i izbrisan sam sa aplikacije kada sam tražio odštetu za povredu na radu. Inače, niko nema ugovor o radu, pa ni ugovor normalan već se fiktivno prijavljuju preko PP poslova i blanko ugovora koje nesretni robovi koje zovu kuriri potpisuju.
 
Hvala, pomislio sam da bi mogao da nam preneseš iskustvo kad si spomenuo na nekoj temi da si radio kao dostavljač...

Kapiram da su pravno gotovo nevidljivi. Zato me je bila ranije iznervirala ona jedna što je prijavila neki bezazlen pokušaj udvaranja... Imaj malo srca i duše... Trude se ipak, popnu se na treći sprat u zgradi bez lifta, nekad je i besplatna dostava, mada toga je sve manje... 90% ih je bilo ljubazno. Ja bih možda probao u NS na bajsu od proleća, al videćemo...
 
Iskreno većina su super ljudi, ali ima i dostavljača koji mi izgledaju kao osobe koje imaju ozbiljne probleme sa zakonom i/ili psihijatrijske probleme. Opet, nema nikakve kontrole jer nema ni radnog odnosa i zato ima problema a biće ih sve piše, pogotovu u pogledu zaštite na radu. U Ukrajini tek kada je u centru poginuo dostavljač na biciklu a od koga se ogradila kompanije čiju opremu je nosio su se svi zainteresovali za ovu problematiku.
 
E jbg, a nema ni godinu i po dana otkako nas je izvesni gospodin Šurlan ubedjivao da je to posao iz snova sa platom iz snova, nego lenji i razmazeni Srbi nece da ga rade...
Ovih dana je u medijima aktuelna jaka kampanja i bukvalno copy-paste pamflet koji kaže kako Srbi neće da rade ugodan posao dostavljača hrane za 800 evra plate pa su poslodavci jadni, hteli ne hteli, primorani da uvoze sve i svašta iz inostranstva da bi nadoknadili te nedostatke.

Kampanja se sprovodi u sledećim glasilima:
N1, Mondo, Espresso, Novosti, Blic i Politika. Svi do jednog valjaju isti prekopirani tekst bez ikakvog proveravanja informacija i menjanja sadržaja. Što me navodi na zaključak da je sve deo iste kampanje i agende.

Elem, pored tog poraznog otkrića i dokaza da su se svi mediji pretvorili u otvorene plaćenike, čak i oni koji sebe smatraju boljim od drugih, za razliku od lenjih nesposobnjakovića koji danas sebe nazivaju novinarima, mene nije mrzelo da u Gugl pretragu ukucam ime Stefan Šurlan. I da naletim na vest iz Hrvatske od pre 4 godine u kojoj se piše kako je snimljen dok je dogovarao smeštanje otkaza i prevara radnicima tamošnje suparničke firme.

Uberovci snimili kolegu: “Pozovemo Uber, a onda dođe 20 momaka i moji iz Trebinja…”

uber-taxi-snimka.jpg


Vozači Ubera, koristeći vlastitu aplikaciju, snimili su telefonski razgovor jednog od svojih kolega, kako s čelnikom dubrovačkih taksista dogovara da svojim kolegama, njih oko 40, namjesti pušku i otjera iz Dubrovnika.

Vozač se u telefonskom razgovoru predstavlja kao Petar Šurlan (zapravo Stefan Šurlan), a s duge strane je Božo Miletić, predsjednik Udruženja obrtnika autotaksi prijevoznika u Dubrovniku.

Cela vest sa MaxPortal.hr sa sve audio snimkom razgovora

Ovim su na videlo isplivale dve bitne činjenice. Prvo, da su se svi mediji u Srbiji, ali svi (bar od ovih svakodnevnih) srozali na isto dno. A drugo, da priče kako ''Srbi neće da rade'' su ništa drugo do propagandna bljuvotina koju forsiraju poslodavci poput ovog gore. Koji misle da čovek treba da živi za firmu, da radi kao rob, a da se konkurencija i nadmetanje ogledaju u saplitanju, smeštanju, prebijanju, pretnjama i muljažama.
Izgleda da ipak nije sve tako sjajno i bajno kako domaci eksploatatori, u saradnji sa domacim medijima i stranim robovlasnicima, tvrde...
 
Evo ga, opet je gostovalO u jos jednoj emisiji pre mesec dana. Mora da se odrzi publicitet i mamac za lakoverne:

Dostavljači i radnici kurirskih službi mesečno zarađuju između 40 i 250 hiljada dinara.

LOL
 
Meni treba manja dopuna budžeta... Ne znam da li ovaj posao može da se radi koliko želiš... Tipa budeš na aplikaciji samo u sredu i četvrtak a onda 4 dana slobodna... I ne znam koliko se recimo u proseku zaradi od jedne porudžbine i na koji način se obračunava zarada, da li od pređene kilometraže ili procenat od cene dostave...

Znam da sami kupuju opremu koja nova košta i preko 100e, torba, majice, jakna i držač za telefon
 
Glovo prijavljuješ sate kada radiš nedelju dana unarped i moraš minimum 6 dana po 6 sati da radiš. Priča o frilensu je laž. Wolt daje da radiš koliko želiš ali procenti koje daješ kao i "mesečno održavanje" + inicijalnih 100 evra za opremu koja ih ne košta ni 30 eura su solidan trošak. Inače beše je posle vikendom bonus 15% više po dostavi.
 
Jel ima neko da ga izmaltretiram sa vise mesta da mi donese stvari?

Tipa, treba mi nesto iz Ikee, nesto iz neke parfimerije u centru, neki cajevi iz Josif Pancic prodavnice, par stvari iz Lidla, gace iz Reserveda...

Ako nema, eto prostora za biznis.

Da ne bi svakoj prodavnici placao dostavu, neko mi sve to donese.
 
@Beki Koliko bi platio dostavljača za sve to, za 4, 5 mesta da obiđe?
 
Pa ne znam, ako je svaka dostava 500 dinara na primer i treba 5 mesta da obidje recimo, ovako bi te izaslo 2500 dinara.

Da neko to radi za 2000, vec je kupac na dobitku.

U sustini, neki procenat od toga koliko bi te ovako dosla dostava.
 
Pa bio je onaj Potrčko..njima si mogao da javiš da ti uzmu šta god...kasnije ti samo ispostave račun za uslugu.
 
Pa, eto, znaci nema vise? Ok, vidimo se opet na forumu kad budem milioner.
 

PRETUČEN DOSTAVLJAČ NA VOŽDOVCU Pokušao da zaštiti devojku od nasilnika, završio na VMA​


U Ulici Vojislava Ilića u Beogradu, večeras je pretučen dostavljač hrane.

Navodno, mladić je, ni kriv, ni dužan, nastradao pošto su ga na ulici napali momci.

Do sukoba je došlo nakon što je devojka koja radi na obližnjoj pumpi rekla momcima da se sklone i preparkiraju vozilo, nakon čega su je oni napali. Dostavljač M. K. pokušao je da odbrani devojku i rekao nasilnicima da ne viču na nju. Isprovocirani time što je M. K. pokušao da zaštiti devojku, izašli su iz svog vozila i pretukli ga.

Momak se trenutno nalazi na VMA, gde mu je ukazana prva pomoć.

 
Tužno, slatus službenog lica ne bi ni dostavljačima puno pomogao al kad već domaći sudovi toliko vole da presuđuju ka donjoj granici, tj. vole minimum u rasponu kazne, onda bi te minimume mogli da podignemo i da neke druge insitute dodatno pooštrimo... Nadam se da nije pretrpeo teške telesne povrede. Brinem za to (za razliku od napadnutih radnika GSPa) ko će mu snositi troškove lečenja. Presudom će imati osnov da naplati od napadača ali pare mu trebaju odmah ako nije osiguran... Naplatiće i izgubljenu dobit zbog privrememne sprečenosti za rad i nematerijalnu štetu u smislu bola koji trpi... ali načekaće se.
 
Изгледа су фирме које се баве доставом сива зона где се израбљују достављачи и условљавају ресторани, а власници профитирају на труду једних и других.
 
Vrh